Team rosters must be entered before you can enter a meet.. 

 


 

 

 

 

 

2019 SPRING TRACK & FIELD SCHEDULE

 

     
Saturday March 23 Ross Goldin Invitational - Girls Bay Shore
Saturday March 23 Amityville Invotational - Boys Amityville
Saturday March 23 Massapequa Developmental Massapequa
Saturday March 23 Stony Brook Invitational (College) Stony Brook
Sunday March 23 St. Joseph College Invitational (College) St. Joseph College
Saturday March 30 Valley Stream Challenge Valley Stream South
Saturday March 30 Autism Awareness Track Meet North Shore
Saturday April 6 Nassau Coaches Meet Cold Spring Harbor
Saturday April 6 Longwood Invitational - Boys Longwood
Saturday April 6 Longwood Invitational - Girls Longwood
Saturday April 6 Lindenhurst Relays - Girls Lindenhurst
Saturday April 13 Knight Time Invitational Uniondale
Saturday April 13 Suffolk Coaches Meet - Boys Commack
Saturday April 13 Suffolk Coaches Meet - Girls Bay Shore
Saturday April 13 Cougar Invitational JFK Bellmore
Saturday April 20 Stony Brook University Invitational (College) Stony Brook University
Saturday April 20 East Coast Conference Championship Farmingdale
Monday April 22 Joe Brandi Invitational (Girls) Connetquot
Monday April 22 East Meadow Invitational East Meadow
Tuesday April 23 Deer Park Invitational Deer Park
Tuesday April 23 NSCHSAA Easter Classic St. Anthony's
Tuesday April 23 Port Jefferson Steeple Port Jefferson
Saturday April 27 Bob Pratt Invitational Smithtown
Saturday April 27 Westhampton Invitational - Boys Westhampton
Saturday April 28 Westhampton Invitational - Girls Westhampton
Sunday April 28 Skyline Conference Championship Farmingdale State
Tuesday April 30 NSCHSAA Boys' Freshmem/Sophomore Meet St. John's the Baptist
Friday May 3 Port Washington Invitational Port Washington
Fri/Sat May 3 &4 Saint Anthony's Invitational Saint Anthony's
Wednesday May 8 NSCHSAA Girls' Freshmem/Sophomore Meet St. John's the Baptist
Friday May 10 West Babylon Invitational West Babylon
Friday May 10 Massapequa Under the Lights Massapequa
Saturday May 11 CHSAA Frosh/Soph Championships Saint Anthony's
Friday/Sat May 10 &11 East End Classic East Hampton
       
Saturday May 11 North Shore Invitational North Shore
Saturday May 11 Bellport Invitational Bellport
Monday May 13 Copiague Invitational - Chris Urban Copiague
Monday May 13 Nassau Division 4A Championships Lynbrook
Monday May 13 Nassau Division 4B Championships Cold Spring Harbor
Tuesday May 14 Longwood Boys Frosh/Soph Meet Longwood
Tuesday May 14 Nassau Division 2A Championships Long Beach
Tuesday May 14 Nassau Division 2B Championships Great Neck North
Wednesday May 15 Longwood Girls Frosh/Soph Meet Longwood
Wednesday May 15 Nassau Division 1A Championships Freeport
Wednesday May 15 Nassau Division 1B Championships Westbury
Wednesday May 15 Huntington Invitational Huntington
Thursday May 16 Nassau Division 3A Championships Hewlett
Thursday May 16 Nassau Division 3B Championships Levittown Division
Friday May 17 Manhassett Invitational Manhassett
Friday May 17 Amityville Relays Amityville
Saturday May 18 NSCHSAA League Championships TBA
Saturday May 18 Bulldog Invitational Hewlett
Monday May 20 Section XI Girls Division Championships Connetquot
Tuesday May 21 Section XI Boys Division Championships Comsewogue
Tuesday May 22 Section VIII Class AAA Championships Long Beach
Wednesday May 22 Section XI Girls Division Championships Connetquot
Wednesday May 23 Section VIII Class AA Championship Roosevelt
Thursday May 23 Section XI Boys Division Championships Comsewogue
Thursday May 24 Section VIII Class A Championship Cold Spring Harbor
Saturday May 25 Greek Olympics Suffolk West
Sunday May 26 Greek Olympics Suffolk West
Wednesday May 30 Section VIII State Qualifier Championships North Shore
Friday June 1 Section VIII State Qualifier Championships North Shore
Friday May 31 Section XI State Qualifier Championships Port Jefferson
Saturday June 1 Section XI State Qualifier Championships Port Jefferson
Sunday June 2 Eastern Iona Prep
Monday June 3 Last Chance Meet Massapequa
Fri/Sat June 7 &8 NYSPHSAA/FEDERATION CHAMPIONSHIPS Middletown