Team rosters must be entered before you can enter a meet.. 

 


 

 

 

 

 

2017 SPRING TRACK & FIELD SCHEDULE

 

     
Thursday March 23 Stony Brook Invitational (College) Stony Brook
Saturday March 25 St. Joseph College Invitational (College) St. Joseph College
Saturday March 25 Amityville Developmental Meet Amityville
Saturday March 25 Ross Goldin Memorial Islip
Saturday March 25 Massapequa Developmental Meet Massapequa
Friday March 31 Bob Baratta Invitational Great Neck North
Saturday April 1 Valley Stream Challenge Valley Stram North
Saturday April 1 Lindy Relays (Girls) Lindenhurst
Saturday April 1 Longwood Invitational (Boys) Longwood
Saturday April 1 Longwood Invitational (Girls) Longwood
Saturday April 8 Knightime Invitational Uniondale
Saturday April 8 Suffolk Officials Meet (Boys) Mount Sinai
Saturday April 8 Paul Limmer Invitational Mepham
Wednesday April 12 Derrick Adkins Classic Malverne
Wednesday April 12 Port Jeff Steeplefest Port Jefferson
Wednesday April 12 East Meadow Invitational East Meadow
Saturday April 15 Suffolk Coaches Meet (Girls) Sachem North
Saturday April 15 Huntington Invitational Huntington
Tuesday April 18 NSCHSAA Easter Classic St. Anthony's
Friday April 21 Port Washington Invitational Port Washington
Fri/Sat April 21/22 Joe Brandi Relays (Girls) Connetquot
Saturday April 22 Suffolk Coaches Meet (Boys) Commack
Saturday April 22 Stony Brook University Invitational (College) Stony Brook University
Saturday April 22 Cougar Invitational JFK Bellmore
Saturday April 29 Bob Pratt Invitational Smithtown
Saturday April 29 Nassau Coaches Meet MacArthur High School
Saturday April 29 Westhampton Invitational (Boys) Westhampton
Saturday April 29 Westhampton Invitational (Girls) Westhampton
Tuesday May1 NSCHSAA Boys' Freshmem/Sophomore Meet St. John's the Baptist
Friday May 5 Don Bolinger Invitational West Babylon
Friday May 5 Marvin Goldberg Invitational (Girls) Shoreham Wading River
Fri/Sat May 5/6 Saint Anthony's Invitational Saint Anthony's
Wednesday May 10 NSCHSAA Girls' Freshmem/Sophomore Meet St. John's the Baptist
Friday May 12 Massapequa Under the Lights Massapequa
Friday May 12 Deer Park Invitational (Boys) Deer Park
Fri/Sat May 12/13 Bayport/ Bluepoint Invitational Bayport/Bluepoint
Saturday May 13 Bellport Invitational Bellport
Saturday May 13 North Shore Invitational North Shore
Saturday May 13 East End Classic East Hampton
Monday May 15 Chris Urban Invitational Copiague
Tuesday May 16 Boys Freshmen/Sophomore Meet Longwood
Thursday May 18 Girls Freshmen/Sophomore Meet Longwood
Saturday May 20 Bulldog Invitational Hewlett
Saturday May 20 NSCHSAA League Championships Saint Anthony's
Mon./Wed. May 22/24 Boys Division Champinships Comsewogue
Tues/Thur. May23/25 Girls Division Championships Ward Melville