Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
              Section XI Cross Country Best of Season - 10/8/2018              
                 Sunken Meadow State Park - VanCortlandt Park                  
                               Performance List                                
 
Event 3  Girls 1.47 Mile Run (33)
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 Bridge/Snake/Moat
 11:00 Minutes or Faster
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Kylie Kuhn                     9 Deer Park           9:02.72 
  2  Gianna Marquez                 9 Deer Park           9:05.67 
  3  Katie Richardson               8 Kings Park          9:28.16 
  4  Emily Cook                     9 Shoreham Wad        9:31.56 
  5  Catherine Shaw                 9 Babylon             9:35.66 
  6  Caelan Schretzmayer            9 Port Jeffers        9:36.32 
  7  Alexandra Kelly                8 Hauppauge           9:45.58 
  8  Colleen Ohrtman                8 Shoreham Wad        9:47.33 
  9  Meagan Erlwein                 9 Patchogue/Me        9:58.04 
 10  Brennyn Veit                   9 Port Jeffers       10:04.96 
 11  Riley Wallace                  8 Islip              10:07.16 
 12  Jahnaya Sinclair               9 William Floy       10:13.44 
 13  Kaylie Green                   9 Patchogue/Me       10:15.21 
 14  Emily Stritzl                  9 Kings Park         10:18.81 
 15  Aria Reilly                    8 Mount Sinai        10:18.89 
 16  Emma Hren                      9 East Hampton       10:22.00 
 17  Nicole Pinkosh                 9 William Floy       10:32.38 
 18  Christina Billings             9 Kings Park         10:32.79 
 19  Maddie-Lynn McKiernan          8 Shoreham Wad       10:37.93 
 20  Marina Bak                     9 Harborfields       10:41.00 
 21  Hailey Trizulino               8 Islip              10:45.12 
 22  Eve Hadzikostas                8 William Floy       10:46.67 
 23  Farrah Wengler                 8 West Babylon       10:49.33 
 24  Olivia Wolf                    9 Kings Park         10:50.17 
 25  Jillian McFadden               9 Mount Sinai        10:50.18 
 26  Kyra Franks                    9 Mount Sinai        11:01.51 
 27  Reese Coughlin                 7 Hauppauge          11:03.00 
 28  Lily O'Brien                   9 Hauppauge          11:06.36 
 29  Syndney Wong                   9 Kings Park         11:36.72 
 30  Chiara Henselder               9 Hauppauge          11:38.49 
 31  Sofia Aguilar                  9 West Babylon       11:42.50 
 32  Isabella Calderon              9 Kings Park         11:48.65 
 33  Kate Rubino                    8 Mount Sinai        11:49.50 
 
Event 5  Girls 2.8 Mile Run (75)
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 New Course  -  21:00 minutes or faster
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Alexandra Smith               12 Shoreham Wad       17:16.00 
  2  Nicole Garcia                 11 Shoreham Wad       17:30.00 
  3  Kylie Kuhn                     9 Deer Park          17:58.00 
  4  Bridget Roell                 11 Kings Park         17:59.00 
  5  Gianna Marquez                 9 Deer Park          18:01.00 
  6  Kaitlyn Iocca                 11 Connetquot         18:04.00 
  7  Isabella Rogler               11 West Islip         18:06.00 
  8  Grace Minikel                 12 Bellport           18:10.00 
  9  Hannah Heller                 12 West Babylon       18:12.00 
 10  Josephine Critchley           10 West Babylon       18:12.50 
 11  Rebecca Clackett              11 Hauppauge          18:14.00 
 12  Natalie Haab                  12 West Babylon       18:26.00 
 13  Isabella Cottone              10 Connetquot         18:34.00 
 14  Grace Weigele                 10 Walt Whitman       18:36.00 
 15  Gianna Dickson                10 Hauppauge          18:42.00 
 16  Aileen Schretzmayer           12 Port Jeffers       18:48.00 
 17  Abby Egan                     10 Kings Park         18:52.00 
 18  Shannon Hieber                 8 West Babylon       18:52.00 
 19  Deanna Beattie                11 Connetquot         18:57.00 
 20  Erin Eivers                   12 Harborfields       18:57.00 
 21  Jessica Ihlen                 11 Kings Park         19:03.00 
 22  Laurel Tammany                10 Patchogue/Me       19:05.00 
 23  Karina Allen                  12 Comsewogue         19:08.00 
 24  Emily Cook                     9 Shoreham Wad       19:09.00 
 25  Samantha Groark               11 John Glenn         19:16.00 
 26  Ja'lenRose DeFilippis         11 West Babylon       19:20.00 
 27  Caelan Schretzmayer            9 Port Jeffers       19:20.00 
 28  Gabriella Menendez            11 Brentwood          19:21.00 
 29  Jamie Cozzi                   11 West Babylon       19:21.00 
 30  Alexarae Clark                12 Deer Park          19:26.00 
 31  Danielle Ohrtman              12 Shoreham Wad       19:26.00 
 32  Samantha Clarke               10 Kings Park         19:29.00 
 33  Giselle Aparicio              12 Deer Park          19:29.00 
 34  Mary McLaughlin               12 Harborfields       19:40.00 
 35  Tanner Richter                10 Kings Park         19:42.00 
 36  Madeline Mowbray              12 Islip              19:43.00 
 37  Kayla Bullard                 11 Hauppauge          19:46.00 
 38  Katie Richardson               8 Kings Park         19:57.00 
 39  Reese Coughlin                 7 Hauppauge          19:57.00 
 40  Shannon Moleti                11 Hauppauge          19:59.00 
 41  Ellen Maguire                 10 Harborfields       19:59.00 
 42  Reagan Mullins                12 Islip              20:04.00 
 43  Caroline Delacrausaz           8 West Babylon       20:07.00 
 44  Jenna Lehman                  12 Kings Park         20:07.00 
 45  Alexandra Kelly                8 Hauppauge          20:13.00 
 46  Leah Miller                   12 Harborfields       20:13.00 
 47  Amy Magagnoli                 11 Islip              20:14.00 
 48  Anna Perz                      9 Harborfields       20:19.00 
 49  Audrey Joseph                 11 Connetquot         20:19.00 
 50  Natalia Cuttler               11 Islip              20:19.00 
 51  Riley Wallace                  8 Islip              20:21.00 
 52  Mei Li Johnson                10 Comsewogue         20:21.00 
 53  Carlotta Dieckmann            10 Kings Park         20:24.00 
 54  Julissa Hernandez             11 Brentwood          20:30.00 
 55  Anna Veintimilla              12 North Babylo       20:32.00 
 56  Mya Darsan                    12 Comsewogue         20:34.00 
 57  Lilian Neilson                11 Kings Park         20:37.00 
 58  Ciara Delacrausaz              8 West Babylon       20:42.00 
 59  Donisha Jeanty                11 Brentwood          20:42.00 
 60  Naomi Desire                  12 William Floy       20:42.00 
 61  McCann Kaitlyn                 9 Deer Park          20:43.00 
 62  Alanis Gonzalez                9 William Floy       20:43.00 
 63  India McKay                   10 Shoreham Wad       20:44.00 
 64  Lauren Murphy                  9 Connetquot         20:44.00 
 65  Colleen Ohrtman                8 Shoreham Wad       20:47.00 
 66  Julia Salatti                 10 Kings Park         20:47.00 
 67  Gabriella Ciccarelli          11 Connetquot         20:47.00 
 68  Victoria Leonard              11 Brentwood          20:48.00 
 69  Kylie Magee                   11 West Babylon       20:49.00 
 70  Sara Peterson                 11 Comsewogue         20:51.00 
 71  Mackenzie Cummings            11 Islip              20:53.00 
 72  Grace Lawlor                  12 Harborfields       20:54.00 
 73  Rebecca Hardie                11 John Glenn         20:59.00 
 74  Amanda Poggioli               11 Deer Park          21:00.00 
 75  Hailey Trizulino               8 Islip              21:00.00 
 
Event 7  Girls 5000 Meter Run (39)
===============================================================================
 Sunken Meadow State Park
 23:00 minutes or faster
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Sarah Connelly                11 Mount Sinai        19:25.63 
  2  Kaitlyn Chandrika             10 Mount Sinai        19:46.18 
  3  Alexandra Smith               12 Shoreham Wad       20:08.33 
  4  Isabella DiPalermo            11 Mount Sinai        20:33.88 
  5  Bridget Roell                 11 Kings Park         20:36.78 
  6  Hannah Heller                 12 West Babylon       20:39.21 
  7  Josephine Critchley           10 West Babylon       20:43.46 
  8  Nicole Garcia                 11 Shoreham Wad       20:51.25 
  9  Ava Engstrom                  10 East Hampton       21:09.00 
 10  Gianna Marquez                 9 Deer Park          21:21.23 
 11  Kylie Kuhn                     9 Deer Park          21:22.29 
 12  Natalie Haab                  12 West Babylon       21:35.01 
 13  Valerie Rogel                 10 Huntington         21:38.69 
 14  Kaitlyn Iocca                 11 Connetquot         21:39.20 
 15  Isabella Rogler               11 West Islip         21:44.38 
 16  Rebecca Clackett              11 Hauppauge          21:45.80 
 17  Claire Ronan                  10 Comsewogue         21:55.15 
 18  Abby Egan                     10 Kings Park         21:56.76 
 19  Bella Tarbet                  10 East Hampton       21:59.00 
 20  Penelope Greene               10 Pierson            22:05.71 
 21  Kayleigh Robinson             12 Mount Sinai        22:07.43 
 22  Isabella Cottone              10 Connetquot         22:10.90 
 23  Jessica Ihlen                 11 Kings Park         22:12.20 
 24  Erin Eivers                   12 Harborfields       22:15.48 
 25  Gianna Dickson                10 Hauppauge          22:16.42 
 26  Mary McLaughlin               12 Harborfields       22:23.84 
 27  Ella Siepel                   10 Huntington         22:25.56 
 28  Elena Billings                12 Kings Park         22:27.68 
 29  Katie Richardson               8 Kings Park         22:27.96 
 30  Hadley Clayton                12 Huntington         22:28.99 
 31  Tanner Richter                10 Kings Park         22:29.32 
 32  Shannon Hieber                 8 West Babylon       22:30.32 
 33  Aileen Schretzmayer           12 Port Jeffers       22:31.85 
 34  Samantha Clarke               10 Kings Park         22:33.50 
 35  Alexarae Clark                12 Deer Park          22:41.66 
 36  Karina Allen                  12 Comsewogue         22:43.30 
 37  Gabriella Menendez            11 Brentwood          22:56.47 
 38  Giselle Aparicio              12 Deer Park          22:58.66 
 39  Julissa Hernandez             11 Brentwood          23:00.00 
 
Event 11  Girls 2.5 Mile Run VC (1)
===============================================================================
 18:00 minutes or faster
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Isabella Rogler               11 West Islip         16:54.45