Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                     Suffolk Coaches Invitational - 9/23/2017                     
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                              
 
Event 2  Boys 1.47 Mile Run CC Frosh  A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 William Malone             8 Southampton             5:32.3    8:08.46    1   
  2 Austin McCue               9 Sachem North            5:37.3    8:15.70    2   
  3 Johann Palacio             9 Sachem North            5:37.6    8:16.16    3   
  4 Jonathan Engelhardt        9 Kings Park              5:43.6    8:25.06    4   
  5 Sean Kruse                 9 Sachem North            5:44.2    8:25.90    5   
  6 Jaden Menella-Singleton    9 Sachem North            5:47.0    8:30.04    6   
  7 Tyler Cotter               9 Northport               5:47.5    8:30.70    7   
  8 Caleb Ball                 9 Kings Park              5:50.6    8:35.35    8   
  9 Barry Zhang                9 Jericho                 5:53.2    8:39.15        
 10 Max Baggett                9 Jericho                 5:54.8    8:41.43        
 11 Erik Keifer                9 Northport               5:55.0    8:41.85    9   
 12 Thomas Serra               9 Northport               5:56.0    8:43.33   10   
 13 Dillon Heinzman            9 Northport               5:56.3    8:43.64   11   
 14 Scavuzzo Devin             9 Sachem North            5:56.4    8:43.90   12   
 15 Ryan Luba                  9 Sachem East             5:58.2    8:46.51   13   
 16 Justin Tedosschi           9 Connetquot              5:59.1    8:47.83   14   
 17 Dylan Atcosta              9 Patchogue/Medford       6:00.0    8:49.07   15   
 18 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              6:00.8    8:50.32   16   
 19 Owen Koszalka              9 Southampton             6:01.3    8:50.99   17   
 20 Alexander Kasper           8 Jericho                 6:01.7    8:51.60        
 21 Rob Viola                  9 Connetquot              6:02.5    8:52.79   18   
 22 Ricky Stafford             9 Bayport/Bluepoint       6:06.9    8:59.33   19   
 23 Liam Fodor                 9 Northport               6:07.3    8:59.82   20   
 24 Nick Werner                9 Connetquot              6:07.7    9:00.45   21   
 25 JO Derosa                  9 Connetquot              6:08.2    9:01.20   22   
 26 Beck Goed                  9 Hhh East                6:09.4    9:02.97   23   
 27 Saintino Arnold            8 Southampton             6:10.8    9:04.98   24   
 28 Michael Atcosta            9 Patchogue/Medford       6:12.5    9:07.53   25   
 29 Connor McGloine            9 Sachem East             6:16.2    9:12.90   26   
 30 John Guffrey               9 Sachem North            6:18.1    9:15.73   27   
 31 Ayden Concannon            9 Riverhead               6:19.5    9:17.75   28   
 32 Mike Hippler               9 Connetquot              6:19.7    9:18.15   29   
 33 Jack Armstrong             9 Bayport/Bluepoint       6:20.0    9:18.59   30   
 34 Brendan Cosci              9 Bayport/Bluepoint       6:20.8    9:19.71   31   
 35 Scott Sthelik              9 Northport               6:22.7    9:22.53   32   
 36 Cornell Sneed              9 William Floyd           6:25.6    9:26.72        
 37 Izzy Silver                9 Oyster Bay              6:26.6    9:28.25   33   
 38 Owen Gaskill               9 Babylon                 6:26.8    9:28.61        
 39 Ryan Reid                  9 Northport               6:29.9    9:33.08   34   
 40 JonAnthony Tarlen          9 Hampton Bays            6:30.8    9:34.46        
 41 Michael Nealis             9 Kings Park              6:34.8    9:40.34   35   
 42 Reece Nugent               9 Southampton             6:37.4    9:44.06   36   
 43 Aaron Glass                9 West Islip              6:38.2    9:45.29   37   
 44 Aidan Ciesluk              9 West Islip              6:38.9    9:46.32   38   
 45 Tyler Rodriguez            9 Sachem East             6:39.7    9:47.54   39   
 46 Micah Desipio              9 Sachem East             6:43.3    9:52.79   40   
 47 Conner Brennan             9 Riverhead               6:44.4    9:54.41   41   
 48 Jake Grillo                9 Northport               6:44.7    9:54.91        
 49 John Fiumara               9 Sachem East             6:46.5    9:57.44   42   
 50 Matt Yerkes                9 Oyster Bay              6:47.6    9:59.14   43   
 51 Abir Islam                 9 Hhh West                6:48.2   10:00.04        
 52 Raymond Pepper             9 John Glenn              6:49.6   10:02.05   44   
 53 Peter Stavros              9 John Glenn              6:51.7   10:05.08   45   
 54 John Werner                9 Patchogue/Medford       6:52.2   10:05.94   46   
 55 William Tella              9 John Glenn              6:53.3   10:07.56   47   
 56 Jordan Adames              9 Patchogue/Medford       6:55.4   10:10.63   48   
 57 Late Registration  1         Team  A                 6:55.7   10:11.00        
 58 Kenneth LeGare             9 Hhh West                6:57.4   10:13.50        
 59 Nathaniel Bollermann       9 Riverhead               6:57.7   10:13.92   49   
 60 Adam Skarre                9 Patchogue/Medford       6:59.6   10:16.70   50   
 61 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              7:01.5   10:19.58   51   
 62 Kaden Lynch                9 Riverhead               7:03.5   10:22.53   52   
 63 Vincent Bryors             9 William Floyd           7:09.9   10:31.90        
 64 Michael Scorcia            9 Northport               7:10.3   10:32.47        
 65 micah Cooper               9 Connetquot              7:11.8   10:34.63   53   
 66 Alejandro Vallin Oliver    9 Patchogue/Medford       7:13.0   10:36.45   54   
 67 Daniel You                 9 Jericho                 7:13.6   10:37.32        
 68 Frank Aiello               9 Connetquot              7:14.6   10:38.87   55   
 69 Connor Wick                9 Oyster Bay              7:17.0   10:42.29   56   
 70 Luke Farley                9 Bayport/Bluepoint       7:17.5   10:43.01   57   
 71 Joe Morton                 9 Patchogue/Medford       7:18.9   10:45.13   58   
 72 Colin Somers               9 Bayport/Bluepoint       7:19.5   10:46.00   59   
 73 James Mckechnie            9 Northport               7:20.9   10:48.11        
 74 Ben Heller                 9 Hhh East                7:22.9   10:50.94   60   
 75 Jared Berlin               9 Hhh East                7:27.5   10:57.76   61   
 76 James Austin               9 William Floyd           7:29.3   11:00.39        
 77 Alex Velasquez             9 Hampton Bays            7:32.4   11:04.92        
 78 Sean Weidner               9 Kings Park              7:34.9   11:08.67   62   
 79 Michael DiMartini         12 John Glenn              7:35.5   11:09.54   63   
 80 Christopher Addeo          9 John Glenn              7:36.7   11:11.22   64   
 81 Thomas Galka               9 Riverhead               7:37.3   11:12.11   65   
 82 Alex Staco                 9 Patchogue/Medford       7:38.4   11:13.75        
 83 Brandon Droutman           9 Sachem North            7:39.3   11:15.09   66   
 84 Nicholas Rodriguez         9 West Islip              7:46.2   11:25.30   67   
 85 Alec Xanakis               9 Hhh East                7:48.4   11:28.56   68   
 86 Christian Bock             9 Sachem North            7:54.7   11:37.72        
 87 Sean Emmons               10 Southampton             7:55.3   11:38.67   69   
 88 Matthew Classen            9 Bayport/Bluepoint       7:56.3   11:40.11   70   
 89 Logan Catalanotto          9 Sachem East             8:01.1   11:47.11   71   
 90 David Regina               9 West Islip              8:02.8   11:49.64   72   
 91 Ryan Cavanagh              9 Kings Park              8:11.7   12:02.71   73   
 92 CJ Dunne                   9 West Islip              8:18.6   12:12.85   74   
 93 JO Duszak                  9 Connetquot              8:28.9   12:27.96        
 94 Anthony Theodoropoulos     9 Hhh East                8:44.4   12:50.78   75   
 95 James Pettinato            9 Lindenhurst             8:52.6   13:02.86        
 96 Chris Smith                9 Connetquot              8:55.5   13:07.14        
 97 Thomas Khan                9 Lindenhurst             8:59.8   13:13.38        
 98 Matthew Vella             10 John Glenn              9:06.6   13:23.45   76   
 99 Andrew Ramirez             9 Lindenhurst             9:09.1   13:27.09        
100 Anthony Dominici           9 Patchogue/Medford       9:11.1   13:30.11        
101 Colin Culhane              9 Northport               9:12.5   13:32.16        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sachem North                 28    2    3    5    6   12   27   66           
      Total Time:    42:11.70                                                     
         Average:     8:26.34                                                     
   2 Northport                    57    7    9   10   11   20   32   34           
      Total Time:    43:39.34                                                     
         Average:     8:43.87                                                     
   3 Connetquot                  104   14   18   21   22   29   53   55           
      Total Time:    45:00.42                                                     
         Average:     9:00.09                                                     
   4 Southampton                 147    1   17   24   36   69                     
      Total Time:    47:27.16                                                     
         Average:     9:29.44                                                     
   5 Sachem East                 160   13   26   39   40   42   71                
      Total Time:    47:37.18                                                     
         Average:     9:31.44                                                     
   6 Kings Park                  182    4    8   35   62   73                     
      Total Time:    49:52.13                                                     
         Average:     9:58.43                                                     
   7 Patchogue/Medford           184   15   25   46   48   50   54   58           
      Total Time:    48:29.87                                                     
         Average:     9:41.98                                                     
   8 Bayport/Bluepoint           196   19   30   31   57   59   70                
      Total Time:    49:06.64                                                     
         Average:     9:49.33                                                     
   9 Oyster Bay                  199   16   33   43   51   56                     
      Total Time:    49:19.58                                                     
         Average:     9:51.92                                                     
  10 Riverhead                   235   28   41   49   52   65                     
      Total Time:    51:00.72                                                     
         Average:    10:12.15                                                     
  11 John Glenn                  263   44   45   47   63   64   76                
      Total Time:    52:35.45                                                     
         Average:    10:31.09                                                     
  12 Hhh East                    287   23   60   61   68   75                     
      Total Time:    55:11.01                                                     
         Average:    11:02.21                                                     
  13 West Islip                  288   37   38   67   72   74                     
      Total Time:    54:59.40                                                     
         Average:    10:59.88



Boys 1.47 Mile Run CC Frosh   B
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jake Rabin                 9 Bay Shore               5:30.5    8:05.75    1   
  2 Christian Giampapa         9 Commack                 5:35.5    8:13.09    2   
  3 Fernando Sanchez           9 St. John the            5:36.8    8:15.03    3   
  4 Gavin Ehlers               8 Westhampton Beach       5:38.5    8:17.60        
  5 Tyler Gulluscio            9 Shelter Island          5:39.6    8:19.08    4   
  6 Domingo Gil                9 Shelter Island          5:40.2    8:20.09    5   
  7 Jacob Veeder               9 Walt Whitman            5:41.4    8:21.73        
  8 Aiden Heller               9 Huntington              5:43.7    8:25.19    6   
  9 Luke Hauff                 9 West Babylon            5:43.9    8:25.42    7   
 10 James Mintell              8 Center Moriches         5:46.0    8:28.50        
 11 Sam Goodman                9 Commack                 5:47.4    8:30.60    8   
 12 Justin Stahl               9 Calhoun                 5:47.8    8:31.23    9   
 13 Braeden Vieni              9 Calhoun                 5:48.7    8:32.50   10   
 14 Matthew Brunet             9 Walt Whitman            5:50.0    8:34.39        
 15 Mikko Negroponte           9 East Hampton            5:50.7    8:35.46        
 16 Fletcher Hozven            9 Ward Melville           5:52.4    8:37.98   11   
 17 Brandon Payano             9 Shelter Island          5:53.5    8:39.63   12   
 18 Isaiah James               9 Huntington              5:56.1    8:43.47   13   
 19 Anthony Petrillo           9 Ward Melville           5:56.7    8:44.31   14   
 20 Gregory Robinson           9 Mount Sinai             5:57.3    8:45.13   15   
 21 Minseob Kim                9 Ward Melville           5:57.5    8:45.48   16   
 22 Ben Mac                    9 Pierson                 5:58.4    8:46.86        
 23 Manny Vilar                9 East Hampton            5:59.9    8:49.01        
 24 Augustine Park             9 Syosset                 6:01.4    8:51.17   17   
 25 Shane Murphy               9 Commack                 6:02.8    8:53.20   18   
 26 Cristian Espitia           8 West Babylon            6:04.3    8:55.47   19   
 27 Andrew Healy               9 St. John the            6:05.1    8:56.62   20   
 28 Jack Chitkara              9 Ward Melville           6:08.0    9:00.93   21   
 29 Kyle Lutz                  9 Walt Whitman            6:08.2    9:01.16        
 30 James Medina               9 MacArthur               6:09.6    9:03.29   22   
 31 Emanuel Sanchez            9 St. John the            6:10.0    9:03.87   23   
 32 Anthony Pearl              9 Mount Sinai             6:10.8    9:05.02   24   
 33 James Sarisiki             9 Commack                 6:11.1    9:05.47   25   
 34 Ivan Garcia                9 St. John the            6:11.8    9:06.46   26   
 35 Michael Holihan            9 St. John the            6:12.8    9:07.91   27   
 36 John Leary                 9 West Babylon            6:15.0    9:11.14   28   
 37 Liam Sabo                  9 Mount Sinai             6:17.9    9:15.46   29   
 38 Kyle Schofield             9 Chaminade               6:18.2    9:15.84   30   
 39 Hunter Hansen             11 Pierson                 6:19.0    9:17.01        
 40 Royce Perera               9 Port Jefferson          6:19.2    9:17.31        
 41 Alex Klimek                9 Chaminade               6:19.3    9:17.53   31   
 42 Aidan Harrigan             8 Stony Brook             6:21.0    9:19.99        
 43 Chapin Zerner              9 Commack                 6:21.7    9:21.08   32   
 44 Jack Reilly                9 Port Jefferson          6:21.9    9:21.38        
 45 ryan nickerson             9 Harborfields            6:24.0    9:24.38        
 46 Kieran Winthrop            9 Chaminade               6:25.1    9:25.97   33   
 47 Jack Pettit                9 Commack                 6:29.1    9:31.94   34   
 48 Kevin Vongerichten         9 Smithtown               6:30.0    9:33.27   35   
 49 Kurka William              9 Bay Shore               6:30.2    9:33.48   36   
 50 Brendan Irwin              9 Chaminade               6:30.4    9:33.83   37   
 51 William Ledezma            9 Port Jefferson          6:30.7    9:34.25        
 52 griffin walls              9 Harborfields            6:32.4    9:36.75        
 53 Joseph O'Neill             9 Center Moriches         6:33.0    9:37.59        
 54 Thomas Chauvin             9 West Babylon            6:33.6    9:38.56   38   
 55 David Marroquin - Lopez    9 Huntington              6:34.7    9:40.19   39   
 56 Andrew Loka                9 Ward Melville           6:37.6    9:44.40   40   
 57 Preston Cotton             9 Bay Shore               6:38.5    9:45.78   41   
 58 Peter Rogers               9 Calhoun                 6:39.5    9:47.17   42   
 59 Brendan Bratman            9 Syosset                 6:40.2    9:48.22   43   
 60 Truman Yardley             9 Pierson                 6:40.9    9:49.22        
 61 John Sprague               9 Calhoun                 6:41.2    9:49.76   44   
 62 Jason Green                9 Shelter Island          6:42.3    9:51.32   45   
 63 Andrew Vermillion          9 Hauppauge               6:49.2   10:01.42        
 64 peter hering               9 Harborfields            6:50.5   10:03.32        
 65 Tom Breaton                9 Walt Whitman            6:51.1   10:04.31        
 66 Pacey Cronin               8 Shelter Island          6:52.4   10:06.18   46   
 67 Anthony Chen               9 Mount Sinai             6:53.2   10:07.28   47   
 68 Matt Fioretti              9 MacArthur               6:54.2   10:08.78   48   
 69 Jack Dougherty             9 Chaminade               6:54.9   10:09.81   49   
 70 Frank Beslity              9 MacArthur               6:55.3   10:10.47   50   
 71 John O'Sullivan            9 Chaminade               6:57.2   10:13.25   51   
 72 Daniel Corcoran            9 Chaminade               6:57.9   10:14.22   52   
 73 Jack Muscatello            9 Chaminade               6:58.6   10:15.22        
 74 Robert Pederson            9 Bay Shore               6:58.8   10:15.65   53   
 75 Miles Clark                9 Pierson                 6:59.6   10:16.78        
 76 Will Downey                9 Hauppauge               7:01.2   10:19.04        
 77 John Yeamans               9 Mount Sinai             7:01.7   10:19.83   54   
 78 Copper McDonald            9 Hauppauge               7:01.8   10:20.04        
 79 Anthony Liotta             9 Ward Melville           7:02.0   10:20.23   55   
 80 Austin Monte               9 Commack                 7:05.2   10:25.03   56   
 81 Chris Walter               9 Miller Place            7:05.9   10:26.00        
 82 Eric Vila                  9 St. John the            7:07.0   10:27.58   57   
 83 Even Cheng                 9 Syosset                 7:07.4   10:28.25   58   
 84 Colin Leslie               8 Center Moriches         7:07.6   10:28.58        
 85 John Paul Rincon           9 Chaminade               7:08.4   10:29.74        
 86 Jonah Solomon              9 Ward Melville           7:09.8   10:31.72   59   
 87 Seamus Hannan              9 Huntington              7:10.2   10:32.38   60   
 88 Matthew Peters             9 Smithtown               7:10.4   10:32.65   61   
 89 Aiden O'Neill              9 Center Moriches         7:10.9   10:33.34        
 90 Aubrey Petersen            9 East Hampton            7:13.4   10:37.11        
 91 Ryan Madurski              9 Miller Place            7:13.9   10:37.78        
 92 Jack Sadler                9 Chaminade               7:14.5   10:38.64        
 93 Jack Santora               9 Westhampton Beach       7:15.7   10:40.47        
 94 Aaron Hafkin               9 Syosset                 7:18.3   10:44.30   62   
 95 Carl Nie                   9 Syosset                 7:18.6   10:44.70   63   
 96 Steven Pepe                9 Chaminade               7:18.9   10:45.09        
 97 Rudy Skala                 9 Westhampton Beach       7:19.2   10:45.50        
 98 John Tekdemir              9 Smithtown               7:21.1   10:48.38   64   
 99 Michael Coppi              9 Ward Melville           7:21.5   10:48.92        
100 Erick Voltaire             9 Bay Shore               7:24.0   10:52.67   65   
101 John Phelan               12 Chaminade               7:26.7   10:56.61        
102 Kevin Placide              9 Chaminade               7:27.0   10:57.07        
103 Noah Lika                  9 Bay Shore               7:27.7   10:58.12   66   
104 Brandon Fried              9 Smithtown               7:28.6   10:59.39   67   
105 Nick Helguero              9 Syosset                 7:29.4   11:00.59   68   
106 Haydn Rath                 9 Mount Sinai             7:32.1   11:04.53   69   
107 Kyle Romero                9 St. John the            7:32.5   11:05.08   70   
108 Nicholas Matzerath         9 Chaminade               7:33.7   11:06.85        
109 Jared Nachmias             9 Syosset                 7:37.3   11:12.20   71   
110 Michael Chun               9 Ward Melville           7:38.1   11:13.28        
111 John Borland               9 Bay Shore               7:41.9   11:18.94   72   
112 Nathaniel Sunshine         9 Syosset                 7:43.8   11:21.77        
113 Matthew Strauss            9 Shelter Island          7:46.9   11:26.24   73   
114 Matt Kearns                9 Miller Place            7:55.4   11:38.72        
115 Liam Ahearn                9 Chaminade               8:00.1   11:45.70        
116 Cameron Felicien           9 Bay Shore               8:06.5   11:55.12        
117 David Waife                9 Bay Shore               8:09.3   11:59.21        
118 Ryan Verby                 9 Ward Melville           8:19.9   12:14.83        
119 James Vilar                9 East Hampton            8:21.0   12:16.37        
120 Christian Spreizer         9 Smithtown               8:26.5   12:24.43   74   
121 Theo Olinkiewicz           9 Shelter Island          8:34.7   12:36.54   75   
122 Shingo Katayama            9 Syosset                 8:44.3   12:50.66        
123 Anthony Bacani             9 MacArthur               8:45.8   12:52.91   76   
124 David DeRienzo             9 MacArthur               8:50.2   12:59.40   77   
125 Nicholas Budimlic          9 St. John the            8:51.5   13:01.25        
126 Matthew Fallon             9 Huntington              8:53.4   13:04.08   78   
127 Brendan Carr               9 MacArthur               9:00.4   13:14.35   79   
128 Thomas Donohue             9 Calhoun                 9:49.4   14:26.38   80   
129 Rubin Thind                9 MacArthur               9:50.2   14:27.49   81   
130 Joe Moran                  9 West Babylon           11:18.8   16:37.80   82   
131 Jacob Pace                 9 Ward Melville          11:33.6   16:59.54        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Commack                      85    2    8   18   25   32   34   56           
      Total Time:    44:03.44                                                     
         Average:     8:48.69                                                     
   2 St. John the Baptist         99    3   20   23   26   27   57   70           
      Total Time:    44:29.89                                                     
         Average:     8:53.98                                                     
   3 Ward Melville               102   11   14   16   21   40   55   59           
      Total Time:    44:53.10                                                     
         Average:     8:58.62                                                     
   4 Shelter Island              112    4    5   12   45   46   73   75           
      Total Time:    45:16.30                                                     
         Average:     9:03.26                                                     
   5 Mount Sinai                 169   15   24   29   47   54   69                
      Total Time:    47:32.72                                                     
         Average:     9:30.55                                                     
   6 West Babylon                174    7   19   28   38   82                     
      Total Time:    52:48.39                                                     
         Average:    10:33.68                                                     
   7 Chaminade                   180   30   31   33   37   49   51   52           
      Total Time:    47:42.98                                                     
         Average:     9:32.60                                                     
   8 Calhoun                     185    9   10   42   44   80                     
      Total Time:    51:07.04                                                     
         Average:    10:13.41                                                     
   9 Bay Shore                   196    1   36   41   53   65   66   72           
      Total Time:    48:33.33                                                     
         Average:     9:42.67                                                     
  10 Huntington                  196    6   13   39   60   78                     
      Total Time:    50:25.31                                                     
         Average:    10:05.07                                                     
  11 Syosset                     243   17   43   58   62   63   68   71           
      Total Time:    50:36.64                                                     
         Average:    10:07.33                                                     
  12 MacArthur                   273   22   48   50   76   77   79   81           
      Total Time:    55:14.85                                                     
         Average:    11:02.97                                                     
  13 Smithtown                   301   35   61   64   67   74                     
      Total Time:    54:18.12                                                     
         Average:    10:51.63 



 Boys 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jason Linzer              10 Seaford                 5:39.0   17:33.13        
  2 Ermel Bautista            10 Westhampton Beach       5:55.3   18:23.89        
  3 Artemi Gavalas            10 Southampton             6:04.3   18:51.80        
  4 Frank Bellucci            10 East Hampton            6:15.6   19:26.87    1   
  5 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  6:16.9   19:30.70    2   
  6 Zac Mobius                 9 Southampton             6:17.9   19:33.90        
  7 Jason Varville            10 Huntington              6:18.0   19:34.13    3   
  8 James Senior              10 Northport               6:18.5   19:35.69    4   
  9 Anthony Cuadros           10 Northport               6:18.7   19:36.44    5   
 10 Justin Wei                10 Mount Sinai             6:18.9   19:37.17    6   
 11 Patrick Gibbs             10 Sachem East             6:25.5   19:57.42    7   
 12 James Butler              10 Sachem North            6:28.7   20:07.65        
 13 Brian Healy               10 St. John the            6:29.5   20:10.06        
 14 Lucas Greengold           10 West Babylon            6:29.6   20:10.28    8   
 15 Greg Lobalsamo            10 William Floyd           6:32.4   20:19.01    9   
 16 Brayden Vassilas          10 Smithtown               6:33.8   20:23.26   10   
 17 Adam Lindner              10 West Babylon            6:34.0   20:24.00   11   
 18 James Cameron             10 West Islip              6:34.8   20:26.36   12   
 19 Aidan Sewell              10 Northport               6:35.5   20:28.54   13   
 20 Luke Zarko                10 Northport               6:35.7   20:29.30   14   
 21 Anthony Auciello          10 William Floyd           6:37.4   20:34.48   15   
 22 Chris Greenidge           10 St. John the            6:37.6   20:35.15        
 23 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:38.4   20:37.61   16   
 24 John Segreti              10 Huntington              6:38.8   20:38.79   17   
 25 Eric Geringswald          10 Hhh East                6:39.0   20:39.66        
 26 Kevin Martin              10 Walt Whitman            6:40.8   20:45.19   18   
 27 Sean McGarvey             10 Sachem East             6:41.8   20:48.25   19   
 28 Paul Folks                10 West Islip              6:43.5   20:53.64   20   
 29 Riley Corcoran            10 Stony Brook             6:44.4   20:56.40        
 30 Nick DeGaetano            10 Walt Whitman            6:45.0   20:58.14   21   
 31 Chris Arthur              10 Walt Whitman            6:45.7   21:00.42   22   
 32 Anthony Fitzgerald        10 West Babylon            6:46.0   21:01.34   23   
 33 Brendan Roller            10 Hhh East                6:47.1   21:04.54        
 34 Ryan Wittleder            10 Chaminade               6:47.7   21:06.39   24   
 35 John Slavinskas           10 John Glenn              6:48.0   21:07.38   25   
 36 Jack Drago                10 Smithtown               6:50.6   21:15.46   26   
 37 Nicolas Villante          10 East Hampton            6:51.1   21:17.09   27   
 38 Dylan Vasapollo           10 Smithtown               6:51.6   21:18.81   28   
 39 Jesci Velasquez           10 William Floyd           6:52.9   21:22.80   29   
 40 Zach Malikowski           10 Commack                 6:53.1   21:23.31   30   
 41 Andrew Bova                9 Miller Place            6:54.3   21:27.12   31   
 42 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:54.5   21:27.53   32   
 43 Anthony Citera            10 Commack                 6:56.0   21:32.20   33   
 44 Robert Squillace          10 Chaminade               6:56.6   21:34.10   34   
 45 Thomas Byrnes             10 Chaminade               6:58.0   21:38.58   35   
 46 Sean McCORMICK            10 Connetquot              6:59.0   21:41.78   36   
 47 Andrew Rosicki            10 Clarke                  6:59.4   21:42.78   37   
 48 Ryan Devitt               10 John Glenn              6:59.5   21:43.13   38   
 49 Brandon Simas             10 Sachem East             7:00.0   21:44.62   39   
 50 Jonathan Kelly            10 Chaminade               7:00.5   21:46.19   40   
 51 Bryan Cruz-Sanchez        10 Westhampton Beach       7:03.2   21:54.58        
 52 Noah Metzler              10 Mount Sinai             7:03.5   21:55.65   41   
 53 Emmanuel Ajewole          10 Stony Brook             7:03.6   21:55.97        
 54 Dominic Merchelski        10 Lindenhurst             7:04.0   21:57.09        
 55 Kevin Budveit             10 St. John the            7:04.0   21:57.28        
 56 Zyon Medina               10 Calhoun                 7:05.1   22:00.64        
 57 Carter Reis               10 Smithtown               7:05.4   22:01.50   42   
 58 Patrick Muccini           10 Chaminade               7:05.7   22:02.58   43   
 59 Chris Doyle               10 West Islip              7:06.6   22:05.28   44   
 60 Steven Giuliani           10 Northport               7:08.4   22:10.99   45   
 61 Sean Jordan               10 Westhampton Beach       7:09.0   22:12.81        
 62 Emilio Flores             10 East Hampton            7:09.5   22:14.18   46   
 63 Liam Garside               9 William Floyd           7:09.6   22:14.59   47   
 64 Alvin Hsu                 10 Clarke                  7:09.7   22:14.80   48   
 65 Kyle Adams                10 West Babylon            7:11.2   22:19.60   49   
 66 Jeremy Hees               10 Hhh East                7:12.4   22:23.29        
 67 William Powers            10 Chaminade               7:12.5   22:23.70   50   
 68 Ryan Meehan               10 Sachem East             7:12.6   22:24.00   51   
 69 Logan Wilson              10 Chaminade               7:12.7   22:24.29   52   
 70 James Jacovetti           10 Chaminade               7:13.7   22:27.18        
 71 Sean Murphy               12 John Glenn              7:13.8   22:27.58   53   
 72 Dylan Baker               10 Seaford                 7:14.2   22:28.91        
 73 Robert Caputi             10 Huntington              7:15.5   22:33.03   54   
 74 Kyle Klein                10 Miller Place            7:15.9   22:34.09   55   
 75 William Priebe            10 Smithtown               7:16.6   22:36.33   56   
 76 Dmitri Cavanah            10 Connetquot              7:18.1   22:41.00   57   
 77 Matthew Rodriguez         10 Sachem East             7:18.3   22:41.75   58   
 78 Aidan Brown               10 Babylon                 7:18.6   22:42.45        
 79 Christian Orlando         10 Northport               7:18.9   22:43.59   59   
 80 Matthew Krozer            11 Hauppauge               7:19.2   22:44.55        
 81 Joe Randazzo              10 Seaford                 7:20.1   22:47.21        
 82 Jonathan Iacovelli        10 Commack                 7:20.2   22:47.60   60   
 83 Brian Cestaro             10 Bayport/Bluepoint       7:20.8   22:49.25        
 84 John Pastorelli           10 Sachem East             7:21.2   22:50.52   61   
 85 Steven Multer             10 Calhoun                 7:21.9   22:52.71        
 86 Paul Ciesluk              10 West Islip              7:21.9   22:52.92   62   
 87 John Cassidy              10 Clarke                  7:22.6   22:54.84   63   
 88 Rory Dara                 10 Huntington              7:22.7   22:55.23   64   
 89 Henry Saar                10 East Hampton            7:25.0   23:02.58   65   
 90 Niall Gildea              10 West Islip              7:25.8   23:04.83   66   
 91 Andrew Korakis            10 Mount Sinai             7:25.9   23:05.10   67   
 92 Tyler Hanratty            10 John Glenn              7:26.0   23:05.57   68   
 93 Trevor Moyle              10 Westhampton Beach       7:27.0   23:08.51        
 94 Issac Castro              10 Northport               7:27.3   23:09.48   69   
 95 Kevin Forte               10 Smithtown               7:27.3   23:09.67   70   
 96 Justin Geiger             10 Commack                 7:28.1   23:12.10   71   
 97 Kyle Mcann                10 Sachem North            7:28.3   23:12.83        
 98 William Fink              10 Chaminade               7:33.5   23:28.83        
 99 Stephen Hong              10 Walt Whitman            7:33.6   23:29.06   72   
100 Kevin Wrobel              10 Walt Whitman            7:36.3   23:37.40   73   
101 Aidan Doyle                9 Miller Place            7:36.4   23:37.77   74   
102 Jacob Martin              10 Chaminade               7:42.4   23:56.37        
103 Zach Goddeau              10 Sachem East             7:42.8   23:57.83   75   
104 Gabriel Medina - Jaudes   10 Huntington              7:43.0   23:58.38   76   
105 James Mackiewicz          10 Chaminade               7:43.4   23:59.47        
106 John Lamparter            10 Mount Sinai             7:44.3   24:02.48   77   
107 Nick Pastorelli           10 Sachem East             7:44.6   24:03.45        
108 Julien Cheng              10 Pierson                 7:45.2   24:05.29        
109 Ethan Darvin              10 Commack                 7:47.2   24:11.52   78   
110 Michael Zareif            10 Commack                 7:48.1   24:14.22   79   
111 Christian Daly            10 Pierson                 7:52.0   24:26.16        
112 Everett McCoy              9 East Hampton            7:52.1   24:26.71   80   
113 Jake Barsch               10 Chaminade               7:53.8   24:31.99        
114 Aiden Harrington          10 Connetquot              7:54.2   24:33.22   81   
115 Michael Lombardi          10 Miller Place            7:55.3   24:36.51   82   
116 Dylan Cella               10 Walt Whitman            7:56.0   24:38.70   83   
117 Ryan Kemp                 10 Connetquot              7:58.7   24:47.18   84   
118 Peter Schaefer            10 Pierson                 7:59.8   24:50.53        
119 Frank Mogeri              10 Connetquot              8:01.7   24:56.53   85   
120 Jonathan Lima             10 West Babylon            8:03.5   25:02.17   86   
121 Avery Davis               10 Sachem North            8:08.6   25:17.98        
122 Joseph Macaluso           10 Calhoun                 8:09.8   25:21.60        
123 Nick Rowehl               10 William Floyd           8:09.9   25:21.83   87   
124 Riley Bode                10 Commack                 8:22.0   25:59.60   88   
125 Cole Swenson              10 Port Jefferson          8:24.5   26:07.26        
126 Patrick Calcagno          10 West Islip              8:25.7   26:11.00   89   
127 Anthony Laviano           11 Sachem East             8:25.8   26:11.47        
128 Jackson Rekus             10 Chaminade               8:27.2   26:15.57        
129 Konnor Smith              10 Mount Sinai             8:27.9   26:17.71   90   
130 Peter Braito              10 Chaminade               8:28.0   26:18.02        
131 Luke Smith                10 Hauppauge               8:28.0   26:18.25        
132 Luke Millner              10 Mount Sinai             8:30.1   26:24.78   91   
133 Brandon Meyer             10 John Glenn              8:31.8   26:30.05   92   
134 Kevin Maloney             10 Miller Place            8:33.6   26:35.49   93   
135 Jack Dooley               10 Hauppauge               8:34.9   26:39.68        
136 Matt Marchitelli          10 Bayport/Bluepoint       8:45.6   27:12.75        
137 Late Registration  1         Team  A                 8:45.7   27:13.00        
138 Jaan Malik                10 West Islip              8:45.8   27:13.34   94   
139 Jason Mueller             12 John Glenn              8:48.8   27:22.69   95   
140 Dan Audia                 10 Sachem North            9:07.7   28:21.43        
141 Shivam Mishra             10 Hhh East                9:09.6   28:27.45        
142 Jack Frycek               10 Mount Sinai             9:37.7   29:54.65   96   
143 Gabriel Kent              10 Chaminade               9:56.4   30:52.92        
144 Ryan Heinzman             10 Northport               9:58.0   30:57.76        
145 Logan Steinhauer          10 Babylon                10:03.1   31:13.56        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Northport                    81    4    5   13   14   45   59   69           
      Total Time:  1:42:20.96                                                     
         Average:    20:28.20                                                     
   2 Clarke                      135    2   16   32   37   48   63                
      Total Time:  1:45:33.42                                                     
         Average:    21:06.69                                                     
   3 Smithtown                   162   10   26   28   42   56   70                
      Total Time:  1:47:35.36                                                     
         Average:    21:31.08                                                     
   4 Sachem East                 174    7   19   39   51   58   61   75           
      Total Time:  1:47:36.04                                                     
         Average:    21:31.21                                                     
   5 Chaminade                   176   24   34   35   40   43   50   52           
      Total Time:  1:48:07.84                                                     
         Average:    21:37.57                                                     
   6 West Babylon                177    8   11   23   49   86                     
      Total Time:  1:48:57.39                                                     
         Average:    21:47.48                                                     
   7 William Floyd               187    9   15   29   47   87                     
      Total Time:  1:49:52.71                                                     
         Average:    21:58.55                                                     
   8 West Islip                  204   12   20   44   62   66   89   94           
      Total Time:  1:49:23.03                                                     
         Average:    21:52.61                                                     
   9 Walt Whitman                206   18   21   22   72   73   83                
      Total Time:  1:49:50.21                                                     
         Average:    21:58.05                                                     
  10 Huntington                  214    3   17   54   64   76                     
      Total Time:  1:49:39.56                                                     
         Average:    21:55.92                                                     
  11 East Hampton                219    1   27   46   65   80                     
      Total Time:  1:50:27.43                                                     
         Average:    22:05.49                                                     
  12 Commack                     272   30   33   60   71   78   79   88           
      Total Time:  1:53:06.73                                                     
         Average:    22:37.35                                                     
  13 John Glenn                  276   25   38   53   68   92   95                
      Total Time:  1:54:53.71                                                     
         Average:    22:58.75                                                     
  14 Mount Sinai                 281    6   41   67   77   90   91   96           
      Total Time:  1:54:58.11                                                     
         Average:    22:59.63                                                     
  15 Miller Place                335   31   55   74   82   93                     
      Total Time:  1:58:50.98                                                     
         Average:    23:46.20                                                     
  16 Connetquot                  343   36   57   81   84   85                     
      Total Time:  1:58:39.71                                                     
         Average:    23:43.95



Boys 5k Run CC Varsity   A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Justin Allone             12 Sachem East             5:37.7   17:29.04    1   
  2 Tom Cirrito               10 Miller Place            5:43.9   17:48.42    2   
  3 Vinny Trippi              11 Sachem North            5:47.2   17:58.45    3   
  4 Vidit Parikh              11 Sachem North            5:48.3   18:02.11    4   
  5 Aiden Smyth               12 Walt Whitman            5:48.9   18:03.76    5   
  6 Ryan Famiglietti          11 Sachem East             5:51.7   18:12.43    6   
  7 Matt Kruse                11 Sachem North            5:52.8   18:16.09    7   
  8 Sean Smyth                12 Walt Whitman            5:53.5   18:18.30    8   
  9 Pat Wisti                 11 Sachem North            5:54.1   18:20.15    9   
 10 Ryan Carrick              11 Riverhead               5:57.8   18:31.46   10   
 11 Andrew Paules             10 West Islip              5:59.1   18:35.69   11   
 12 Nick Ambrosino            11 Sachem North            6:00.9   18:41.06   12   
 13 Jason Gibbons             11 Northport               6:01.3   18:42.30   13   
 14 Paul Markovina            12 Jericho                 6:01.6   18:43.33   14   
 15 Christian Berberich       10 Sachem East             6:02.9   18:47.33   15   
 16 Joseph Berberich          10 Sachem East             6:03.1   18:48.11   16   
 17 Will Grillo               11 Northport               6:04.6   18:52.54   17   
 18 Daniel Gross              12 Center Moriches         6:05.1   18:54.16   18   
 19 Spencer Milito            12 West Babylon            6:05.7   18:55.94   19   
 20 Franklin Bauctista        12 Brentwood               6:06.5   18:58.54   20   
 21 Nicholas Monaco           11 West Islip              6:10.5   19:10.96   21   
 22 Eyvin Moreira             12 Walt Whitman            6:12.5   19:17.06   22   
 23 Dan McKay                 11 Sachem North            6:13.0   19:18.88   23   
 24 Sean Higgins              11 Mount Sinai             6:13.7   19:21.06   24   
 25 Ryan Keane                11 Riverhead               6:14.9   19:24.53   25   
 26 Matt Nolan                11 Bayport/Bluepoint       6:15.3   19:25.89   26   
 27 Jack Wrobel               12 Walt Whitman            6:16.0   19:28.02   27   
 28 Max Hujik                 11 West Islip              6:19.3   19:38.16   28   
 29 Kevin Lessing             11 Bayport/Bluepoint       6:19.8   19:39.96   29   
 30 Timothy Hirdt             10 Miller Place            6:20.5   19:41.92   30   
 31 Andrew Campbell           12 Sachem East             6:21.2   19:44.20   31   
 32 Ben Donohue               11 Northport               6:21.5   19:45.07   32   
 33 Finn Wander               11 Ward Melville           6:21.8   19:46.00   33   
 34 Calvin Rivera             11 West Babylon            6:22.1   19:47.15   34   
 35 sam iglesias              12 Harborfields            6:22.5   19:48.30   35   
 36 Christian Law             11 Mount Sinai             6:22.7   19:48.93   36   
 37 Nicholas Mangiamele       11 West Islip              6:22.9   19:49.46   37   
 38 Nick Bongiorno            12 Mount Sinai             6:23.2   19:50.45   38   
 39 Warren Millien            11 Deer Park               6:23.4   19:50.89   39   
 40 Matt Aliano               11 Sachem North            6:23.5   19:51.41   40   
 41 Jonathan Melkun           11 Clarke                  6:25.7   19:58.20   41   
 42 cole flynn                10 Harborfields            6:26.4   20:00.33   42   
 43 Leonardo Ramirez          12 Middle Country          6:26.6   20:01.05   43   
 44 Dom Scaglione             12 Sachem East             6:27.0   20:02.14   44   
 45 Kieran Weaver             11 Northport               6:27.9   20:05.00   45   
 46 Ryan Wilson               11 Mount Sinai             6:28.2   20:06.04   46   
 47 Tyler Neilson             11 Deer Park               6:28.6   20:07.21   47   
 48 justin klei               11 Harborfields            6:29.1   20:08.63   48   
 49 Raj Shah                  11 Walt Whitman            6:29.2   20:09.13   49   
 50 Jack Thornton             10 Ward Melville           6:29.5   20:09.96   50   
 51 Zach Lella                12 Walt Whitman            6:30.1   20:11.97   51   
 52 Zach Manns                11 William Floyd           6:30.7   20:13.78   52   
 53 Michael Donnegan          11 Center Moriches         6:31.8   20:17.08   53   
 54 Matt Calogianes           12 Deer Park               6:32.1   20:18.14   54   
 55 Josh Meyer                12 Ward Melville           6:34.1   20:24.17   55   
 56 Kyle Wiblishauser         11 Hhh West                6:35.1   20:27.37   56   
 57 Joseph Luongo             10 Center Moriches         6:35.8   20:29.54   57   
 58 Edward Bruner             12 West Babylon            6:36.2   20:30.78   58   
 59 Zachary Yurdiga           12 Clarke                  6:36.5   20:31.62   59   
 60 Tristan Eckstein          11 Ward Melville           6:37.3   20:34.15   60   
 61 Blake Buscemi              9 Miller Place            6:38.1   20:36.77   61   
 62 Javier Lopez              12 Clarke                  6:39.0   20:39.48   62   
 63 Steven Mendez             11 Brentwood               6:39.2   20:40.06   63   
 64 Harrison Bassin           10 Ward Melville           6:39.6   20:41.32   64   
 65 Alex Brodmerkel           11 West Babylon            6:39.9   20:42.33   65   
 66 Connor McMurray           11 Middle Country          6:41.1   20:46.16   66   
 67 David Miekley             10 Miller Place            6:41.9   20:48.48   67   
 68 Adam Tarsia               10 Miller Place            6:42.2   20:49.34   68   
 69 Ben Chen                  12 Jericho                 6:42.3   20:49.85   69   
 70 Jackson Law               11 Mount Sinai             6:42.5   20:50.34   70   
 71 Tyrese Grandison          12 Brentwood               6:43.2   20:52.55   71   
 72 Connor Kelly              12 Seaford                 6:44.8   20:57.67   72   
 73 Jeremy Muller             11 Bayport/Bluepoint       6:45.4   20:59.43   73   
 74 Kevin Gmelin              12 Center Moriches         6:46.5   21:02.91   74   
 75 William Pettit            11 Center Moriches         6:48.2   21:07.99   75   
 76 Josh Lin                  11 Stony Brook             6:48.5   21:09.00        
 77 Jack Hewson               12 Miller Place            6:48.9   21:10.32   76   
 78 Griffen LaBianca          11 Miller Place            6:49.5   21:12.24   77   
 79 Andrew Granger            11 Northport               6:50.0   21:13.66   78   
 80 Oscar Martinez            11 MacArthur               6:50.3   21:14.66   79   
 81 Joseph Salaway            12 Bayport/Bluepoint       6:50.5   21:15.21   80   
 82 Pablo Hernandez           12 William Floyd           6:50.7   21:15.92   81   
 83 Ben Wilkonski             11 Deer Park               6:51.1   21:17.11   82   
 84 Matthew Yakaboski          9 Riverhead               6:51.3   21:17.76   83   
 85 Matthew Pietzak           10 Sachem East             6:51.5   21:18.29   84   
 86 Anthony Vassallo          10 Deer Park               6:52.4   21:20.99   85   
 87 Cody Mackay               12 Ward Melville           6:52.5   21:21.37   86   
 88 Antonio Vasquiz           11 Middle Country          6:52.6   21:21.84   87   
 89 Manuel Valenzuela         10 Deer Park               6:53.1   21:23.41   88   
 90 David Stein               10 Middle Country          6:53.3   21:23.95   89   
 91 Michael Rosen             11 Plainedge               6:53.9   21:25.82   90   
 92 Andrew Babstock           11 Middle Country          6:54.4   21:27.37   91   
 93 William Green              9 Riverhead               6:56.0   21:32.47   92   
 94 Timothy Saulpaugh         11 Seaford                 6:56.7   21:34.44   93   
 95 Connor Teague             11 Bayport/Bluepoint       6:57.0   21:35.30   94   
 96 Jonah Yonks               11 Mount Sinai             6:57.2   21:36.14   95   
 97 Bryce Husted              11 Commack                 6:58.1   21:38.70   96   
 98 Jack McCoy                10 Ward Melville           7:00.9   21:47.49   97   
 99 Ryan Ewaynk               12 Northport               7:01.5   21:49.50   98   
100 Chris Schmidt             10 Riverhead               7:02.8   21:53.37   99   
101 Ryan Huston               11 Middle Country          7:03.3   21:55.09  100   
102 Zion Armstrong            12 Long Island             7:03.7   21:56.17  101   
103 Chris Ducey               11 MacArthur               7:04.2   21:57.87  102   
104 Franklin Velasquez        10 Brentwood               7:04.8   21:59.69  103   
105 Armand Lannard            12 Center Moriches         7:08.2   22:10.28  104   
106 Tyler Chieffo             12 Westhampton Beach       7:08.4   22:10.73        
107 Tom Brazzel               11 William Floyd           7:08.8   22:12.00  105   
108 Christian Mackey          12 Jericho                 7:10.7   22:18.06  106   
109 Roberto Izzo              12 Clarke                  7:10.9   22:18.53  107   
110 Nicholas Bavaro            9 MacArthur               7:12.0   22:22.15  108   
111 Thomas Gleave             11 Plainedge               7:12.4   22:23.39  109   
112 Kenneth Wei               11 Mount Sinai             7:12.9   22:24.68  110   
113 Dominick Urso             12 Commack                 7:13.3   22:26.09  111   
114 Benjamin Catanzaro         9 Riverhead               7:13.9   22:27.95  112   
115 Samuel Anglim             10 Plainedge               7:15.3   22:32.32  113   
116 Jardineau Pierre          11 Clarke                  7:15.7   22:33.66  114   
117 Dylan Burks               11 West Babylon            7:16.7   22:36.52  115   
118 Francisco Chong           11 Hhh West                7:17.7   22:39.80  116   
119 Ben Papa                  12 Bayport/Bluepoint       7:20.8   22:49.35  117   
120 Patrick Murray            10 Center Moriches         7:21.3   22:50.87  118   
121 Patrick Wuss              11 Walt Whitman            7:22.3   22:54.14  119   
122 Pedro hernandez           11 William Floyd           7:22.5   22:54.75  120   
123 Bradley Seltzer           12 Clarke                  7:22.8   22:55.71  121   
124 Jose Amaya                11 Brentwood               7:23.0   22:56.09  122   
125 jack maguire              11 Harborfields            7:23.1   22:56.54  123   
126 Sohil Dharia              10 Jericho                 7:23.5   22:57.92  124   
127 Robert Hagner             11 MacArthur               7:24.0   22:59.47  125   
128 Daniel Rengifo            12 Plainedge               7:25.7   23:04.54  126   
129 Chris Vartoukian           9 MacArthur               7:28.2   23:12.34  127   
130 Anthony Hristidis         11 William Floyd           7:29.3   23:15.75  128   
131 Lucas Inzirillo           11 West Babylon            7:31.8   23:23.61  129   
132 Andrew Fred               12 Seaford                 7:34.6   23:32.25  130   
133 olivier michel            12 Harborfields            7:37.1   23:40.00  131   
134 Kyle Schmitt              12 Bayport/Bluepoint       7:37.9   23:42.55  132   
135 Blaze Bagdonas            11 Long Island             7:39.0   23:45.89  133   
136 William Andreopoulos      11 Westhampton Beach       7:39.2   23:46.55        
137 Jonathon Nieves           11 MacArthur               7:39.4   23:47.24  134   
138 Jason Suh                 10 Jericho                 7:40.3   23:49.90  135   
139 Robert Henn               11 William Floyd           7:40.6   23:50.92  136   
140 owen fleming              11 Harborfields            7:42.2   23:55.72  137   
141 Jake Maresca              11 West Islip              7:43.2   23:59.05  138   
142 Brian Parpan              12 Plainedge               7:46.4   24:08.79  139   
143 Nick Troisi               12 Commack                 7:48.1   24:14.31  140   
144 Brandon Bora              10 Hhh West                7:50.0   24:20.14  141   
145 Thomas Klimaszewski       11 Glen Cove               7:51.3   24:24.18        
146 David Mascolo             12 Seaford                 7:55.0   24:35.50  142   
147 Viren Kumar               11 Long Island             7:55.2   24:36.20  143   
148 Steven Bailey             11 Glen Cove               7:56.4   24:39.89        
149 Jeff Qiu                  12 Jericho                 7:57.2   24:42.48  144   
150 James Fahy                11 Plainedge               7:57.9   24:44.77  145   
151 Ethan Karl                10 Hhh West                7:59.0   24:48.21  146   
152 Michael Ciuffo            10 Plainedge               8:02.0   24:57.25  147   
153 Grant Brickner            11 Long Island             8:06.7   25:12.13  148   
154 Ethan Russell             11 Long Island             8:08.8   25:18.61  149   
155 Tyler Wansor              11 West Babylon            8:11.4   25:26.57  150   
156 Nicholas Reyes            10 Middle Country          8:14.5   25:36.36  151   
157 Ethan Ma                  12 Jericho                 8:16.7   25:43.10  152   
158 Steven Keane              11 Seaford                 8:22.3   26:00.53  153   
159 Pat McNelis               11 Commack                 8:23.8   26:05.10  154   
160 Dean Perna                12 Commack                 8:24.0   26:05.83  155   
161 John Dong                 12 Glen Cove               8:29.2   26:21.92        
162 Luis Arriaza              11 Commack                 8:38.7   26:51.45  156   
163 Sean McBride              11 Hhh West                8:39.4   26:53.50  157   
164 William Ji                11 Clarke                  8:40.6   26:57.22  158   
165 Szymon Frye               11 Glen Cove               8:56.6   27:47.10        
166 Tim Mullally              11 William Floyd           9:29.4   29:28.97  159   
167 Albert Wheeler            12 William Floyd           9:30.0   29:30.89        
168 Nicholas Mammina          12 Riverhead               9:56.3   30:52.43  160   
169 Lionel Gilliar            11 Long Island            10:34.8   32:52.24  161   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Sachem North                 35    3    4    7    9   12   23   40           
      Total Time:  1:31:17.86                                                     
         Average:    18:15.58                                                     
   2 Sachem East                  69    1    6   15   16   31   44   84           
      Total Time:  1:33:01.11                                                     
         Average:    18:36.23                                                     
   3 Walt Whitman                111    5    8   22   27   49   51  119           
      Total Time:  1:35:16.27                                                     
         Average:    19:03.26                                                     
   4 Northport                   185   13   17   32   45   78   98                
      Total Time:  1:38:38.57                                                     
         Average:    19:43.72                                                     
   5 Mount Sinai                 214   24   36   38   46   70   95  110           
      Total Time:  1:39:56.82                                                     
         Average:    19:59.37                                                     
   6 Miller Place                228    2   30   61   67   68   76   77           
      Total Time:  1:39:44.93                                                     
         Average:    19:56.99                                                     
   7 West Islip                  235   11   21   28   37  138                     
      Total Time:  1:41:13.32                                                     
         Average:    20:14.67                                                     
   8 Ward Melville               262   33   50   55   60   64   86   97           
      Total Time:  1:41:35.60                                                     
         Average:    20:19.12                                                     
   9 Center Moriches             277   18   53   57   74   75  104  118           
      Total Time:  1:41:51.68                                                     
         Average:    20:22.34                                                     
  10 West Babylon                291   19   34   58   65  115  129  150           
      Total Time:  1:42:32.72                                                     
         Average:    20:30.55                                                     
  11 Bayport/Bluepoint           302   26   29   73   80   94  117  132           
      Total Time:  1:42:55.79                                                     
         Average:    20:35.16                                                     
  12 Deer Park                   307   39   47   54   82   85   88                
      Total Time:  1:42:54.34                                                     
         Average:    20:34.87                                                     
  13 Riverhead                   309   10   25   83   92   99  112  160           
      Total Time:  1:42:39.59                                                     
         Average:    20:31.92                                                     
  14 Middle Country              376   43   66   87   89   91  100  151           
      Total Time:  1:45:00.37                                                     
         Average:    21:00.08                                                     
  15 Harborfields                379   35   42   48  123  131  137                
      Total Time:  1:46:33.80                                                     
         Average:    21:18.76                                                     
  16 Brentwood                   379   20   63   71  103  122                     
      Total Time:  1:45:26.93                                                     
         Average:    21:05.39                                                     
  17 Clarke                      383   41   59   62  107  114  121  158           
      Total Time:  1:46:01.49                                                     
         Average:    21:12.30                                                     
  18 Jericho                     448   14   69  106  124  135  144  152           
      Total Time:  1:48:39.06                                                     
         Average:    21:43.82                                                     
  19 William Floyd               486   52   81  105  120  128  136  159           
      Total Time:  1:49:52.20                                                     
         Average:    21:58.44                                                     
  20 MacArthur                   541   79  102  108  125  127  134                
      Total Time:  1:51:46.49                                                     
         Average:    22:21.30                                                     
  21 Plainedge                   577   90  109  113  126  139  145  147           
      Total Time:  1:53:34.86                                                     
         Average:    22:42.98                                                     
  22 Seaford                     590   72   93  130  142  153                     
      Total Time:  1:56:40.39                                                     
         Average:    23:20.08                                                     
  23 Hhh West                    616   56  116  141  146  157                     
      Total Time:  1:59:09.02                                                     
         Average:    23:49.81                                                     
  24 Commack                     656   96  111  140  154  155  156                
      Total Time:  2:00:30.03                                                     
         Average:    24:06.01                                                     
  25 Long Island Lutheran        674  101  133  143  148  149  161                
      Total Time:  2:00:49.00                                                     
         Average:    24:09.80