Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
              Saint Anthony's Cross Country Invitational - 10/6/2017              
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                              
 
Event 2  Girls 1.5 Mile Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Briana Grant               9 Ward Melville           6:03.1    9:04.64    1   
  2 Sabrina Spezia             9 St. John the            6:07.5    9:11.24    2   
  3 Mendez Vivian              9 Danbury (Conn)          6:08.4    9:12.58    3   
  4 Greta Flanagan             9 Oyster Bay              6:12.3    9:18.34        
  5 Marie Naudus               9 Sacred Heart            6:13.0    9:19.44    4   
  6 Linda Pomiranceva          9 Riverhead               6:13.3    9:19.96        
  7 Leann Nicholas             9 Farmingdale             6:14.1    9:21.03        
  8 Aine Mannion               9 St. Anthony's           6:14.8    9:22.20    5   
  9 Julia Stafford             9 Ward Melville           6:15.4    9:22.98    6   
 10 Tanner Richter             9 Kings Park              6:15.7    9:23.45        
 11 Gabriella Teixteria        9 Danbury (Conn)          6:15.9    9:23.82    7   
 12 Jessica Moylan             9 Smithtown               6:16.1    9:24.14    8   
 13 Alexis Tomasello           8 Tappan Zee              6:16.3    9:24.45        
 14 Samantha Kinloch           9 Manhasset               6:18.4    9:27.52    9   
 15 Victoria Grosskopf         9 Ward Melville           6:18.8    9:28.09   10   
 16 Victoria McKnight          9 Ward Melville           6:19.3    9:28.96   11   
 17 Lindsey Schwasnick         9 St. Anthony's           6:27.5    9:41.25   12   
 18 Kayleigh Ryan              9 Ward Melville           6:28.8    9:43.16   13   
 19 Meghan Majeski             8 Tappan Zee              6:29.4    9:43.97        
 20 Lindsey McMinn             9 Ward Melville           6:29.7    9:44.46   14   
 21 Kylie Maddalena            9 St. Anthony's           6:30.0    9:45.00   15   
 22 Samantha Marelli           8 Longwood                6:33.2    9:49.68   16   
 23 Deirdre Sullivan           9 Tappan Zee              6:33.8    9:50.64        
 24 Julia Spampinato           9 Commack                 6:38.0    9:56.98   17   
 25 Lauren Weppler             9 Manhasset               6:39.6    9:59.36   18   
 26 Kaitlyn Taggart            9 Wantagh                 6:40.4   10:00.55        
 27 Nicole Asiryan             9 Townnsend Harris        6:41.2   10:01.75   19   
 28 Julianne Wilson            9 Longwood                6:41.8   10:02.58   20   
 29 Lauria Martin              9 Tappan Zee              6:42.4   10:03.49        
 30 Melissa Cunningham         9 St. Anthony's           6:42.6   10:03.84   21   
 31 Juliana Sims               9 Manhasset               6:44.0   10:06.01   22   
 32 Shannon O'Brien            9 Riverhead               6:44.9   10:07.34        
 33 Faith Luckner              9 Danbury (Conn)          6:46.5   10:09.63   23   
 34 Katherine Hourani          9 Sacred Heart            6:48.1   10:12.09   24   
 35 Camilla Zugel              9 Longwood                6:48.7   10:13.01   25   
 36 Joey Vilardi               9 West Islip              6:49.8   10:14.70        
 37 Taylor Reilly-Dixon        9 West Islip              6:50.3   10:15.33        
 38 Brielle Tillman            9 Longwood                6:51.2   10:16.68   26   
 39 Cienna Lugares             9 Commack                 6:51.6   10:17.36   27   
 40 Lexi Gabrinowitz           9 Longwood                6:52.0   10:17.96   28   
 41 Ann Li                     9 Townnsend Harris        6:52.6   10:18.81   29   
 42 Amanda Dinan               9 Kings Park              6:55.4   10:22.97        
 43 Kaitlyn Smith              9 Kings Park              6:57.8   10:26.63        
 44 Shannon MacArthur          9 Locust Valley           6:59.3   10:28.89        
 45 Lucia Riepp                9 Manhasset               7:01.6   10:32.36   30   
 46 Lydia Paulus               9 Locust Valley           7:03.6   10:35.41        
 47 Grace D'Andrea             9 Sacred Heart            7:04.6   10:36.77   31   
 48 Margaret Pappas            9 St. John the            7:06.2   10:39.21   32   
 49 Caroline Goldstein         9 Ward Melville           7:07.7   10:41.56   33   
 50 Emily Arbuiso              9 Longwood                7:08.6   10:42.91   34   
 51 Jenna Ostrove              9 West Islip              7:09.4   10:44.10        
 52 Isabella DeSantis          9 Archbishop Molloy       7:09.7   10:44.46   35   
 53 Giavanna Genna             9 West Islip              7:11.1   10:46.55        
 54 Marina Kelley-Renda        9 Port Jefferson          7:11.8   10:47.63        
 55 Rose Campbell              9 Commack                 7:12.9   10:49.32   36   
 56 Kate Connolly              9 Manhasset               7:13.3   10:49.95   37   
 57 Valeriya Shin              9 Townnsend Harris        7:14.0   10:50.96   38   
 58 Grace Burke                9 Wantagh                 7:14.3   10:51.39        
 59 Juliet Reitano             9 Middle Country          7:14.7   10:51.97        
 60 Erin Carrera               9 Commack                 7:15.0   10:52.47   39   
 61 Mary Bader                 9 Smithtown               7:15.3   10:52.95   40   
 62 Hannah Wenzel              9 Farmingdale             7:19.7   10:59.50        
 63 Kaitlyn McCann             8 Deer Park               7:20.6   11:00.81        
 64 Aveline Roderick           9 St. Anthony's           7:21.6   11:02.39   41   
 65 Alena Moreira              9 VS North                7:22.3   11:03.43        
 66 Caelan Schretzmayer        8 Port Jefferson          7:23.2   11:04.73        
 67 Ava Reid                   9 Longwood                7:24.2   11:06.20   42   
 68 Cynthia Hardy              9 Townnsend Harris        7:24.5   11:06.66   43   
 69 Carissa Philips            9 Smithtown               7:25.0   11:07.38   44   
 70 Erin Conte                 9 St. Anthony's           7:26.4   11:09.58   45   
 71 Jocelyn Gucci              9 Longwood                7:27.1   11:10.59        
 72 Kerri Conte                9 St. Anthony's           7:27.9   11:11.82   46   
 73 Taylor Verdi               9 St. Anthony's           7:30.3   11:15.32        
 74 Jocelyn Furman             9 St. Anthony's           7:30.5   11:15.62        
 75 Samantha Chen              9 Manhasset               7:31.1   11:16.58   47   
 76 Amanda Ciaramella          9 Wantagh                 7:32.5   11:18.70        
 77 Gianna Riso                9 Smithtown               7:32.9   11:19.31   48   
 78 Samantha Drouin            9 Commack                 7:33.2   11:19.75   49   
 79 Lindsey Gaare              9 St. John the            7:34.0   11:20.93   50   
 80 Lauren Onufrak             9 Mattituck               7:34.6   11:21.77        
 81 Kathryn Boehm              9 Kings Park              7:34.8   11:22.20        
 82 Mya Cocchiola              9 Wantagh                 7:35.1   11:22.58        
 83 Sydney Flynn               9 Hauppauge               7:35.6   11:23.28        
 84 Devin Briordy              9 Commack                 7:36.0   11:23.89   51   
 85 Maeve Cashin               9 Sacred Heart            7:37.4   11:26.08   52   
 86 Casey Gilroy               9 Archbishop Molloy       7:37.9   11:26.77   53   
 87 Rianne Chiarello           9 Danbury (Conn)          7:40.9   11:31.31   54   
 88 Sabrina Eng                9 Townnsend Harris        7:41.7   11:32.46   55   
 89 Elizabeth Schwartz         9 Patchogue/Medford       7:43.0   11:34.49        
 90 Natlalie MacArthur         9 Locust Valley           7:43.4   11:35.05        
 91 Amy Liu                    9 Commack                 7:44.4   11:36.61   56   
 92 Gabriela Arrue             9 Hicksville              7:46.0   11:38.87        
 93 Gillian Geffner            9 Commack                 7:47.6   11:41.33        
 94 Jiselle Inigo-Tolentino    9 Smithtown               7:49.2   11:43.71   57   
 95 Leah Sharifian             9 Commack                 7:50.6   11:45.87        
 96 Brigit Frankel             9 Sacred Heart            7:51.2   11:46.70   58   
 97 Brianna Marichal           9 Riverhead               7:52.4   11:48.51        
 98 Madelyn Schumann           9 Patchogue/Medford       7:53.8   11:50.65        
 99 Alexis Rothar              9 Middle Country          7:55.5   11:53.18        
100 Julia Messina             10 St. Dominic             7:57.0   11:55.47        
101 Jamie-Lynn Bailey          9 Commack                 7:57.4   11:56.05        
102 Ariya Bakhteri             9 Hicksville              8:01.5   12:02.20        
103 Kelly Evers                9 Commack                 8:02.0   12:02.92        
104 Maame Obeng                9 Danbury (Conn)          8:03.2   12:04.81   59   
105 Hailey Geffner             9 Commack                 8:05.7   12:08.51        
106 Emily Penna                9 Smithtown               8:06.9   12:10.35   60   
107 Denise Peng                9 Townnsend Harris        8:07.6   12:11.40   61   
108 Hannah McGuigan            9 Commack                 8:08.5   12:12.76        
109 Mary Menger                9 Sacred Heart            8:10.5   12:15.68   62   
110 Maggie Kiley               9 St. Anthony's           8:12.4   12:18.56        
111 Vivian Mei                 9 Townnsend Harris        8:12.6   12:18.91   63   
112 Katherine Ticano           9 Ward Melville           8:14.4   12:21.55        
113 Grace Bilello              9 St. Anthony's           8:19.2   12:28.72        
114 Anjali Nanjad              9 Archbishop Molloy       8:20.7   12:31.00   64   
115 Annika Chang               9 Commack                 8:21.1   12:31.57        
116 Maggie Maier              10 Sacred Heart            8:23.9   12:35.84   65   
117 Brigit Black               9 Longwood                8:24.4   12:36.55        
118 Mackenzie Lewis            9 St. John the            8:26.5   12:39.63   66   
119 Angelique Henriquez        9 Sacred Heart            8:26.8   12:40.17        
120 Cameron Tonry              9 Hauppauge               8:27.1   12:40.54        
121 Gianna Basta               9 St. Anthony's           8:29.1   12:43.59        
122 Late Registration  2         Team  A     Girls       8:33.5   12:50.26        
123 Coraima Flores            10 St. Dominic             8:37.1   12:55.56        
124 Katelen Valdez             9 East Meadow             8:37.6   12:56.27        
125 Shuana Champagnie          9 Farmingdale             8:42.6   13:03.87        
126 Jayden Prestiano           9 Commack                 8:42.9   13:04.32        
127 Margaret Healy             9 St. John the            8:44.1   13:06.12   67   
128 Jillian Fitzgerald         9 Sacred Heart            8:47.6   13:11.39        
129 Megan Gilligan             9 Sacred Heart            8:47.9   13:11.85        
130 Samantha Muccino           9 Commack                 8:50.3   13:15.33        
131 Danielle Diaz              9 East Meadow             8:50.9   13:16.32        
132 Fiona Von Thaden           9 Ward Melville           8:54.9   13:22.32        
133 Estefany Valdez            9 Archbishop Molloy       8:59.3   13:28.96   68   
134 Katie McCartney            9 Sacred Heart            9:01.8   13:32.68        
135 Meghan Browne              9 Sacred Heart            9:02.2   13:33.22        
136 Kaeli Roth                 9 Hauppauge               9:02.4   13:33.60        
137 Makayla Eason              9 Sacred Heart            9:23.5   14:05.24        
138 Alexandra Buck             9 Sacred Heart            9:24.2   14:06.20        
139 Caroline Darcy             9 Sacred Heart            9:27.2   14:10.77        
140 Mckenna Andrews            9 Sacred Heart            9:28.7   14:12.92        
141 Vicky Ludizaca             9 Archbishop Molloy       9:30.6   14:15.86   69   
142 Jahniya Paul               9 Archbishop Molloy       9:31.2   14:16.78   70   
143 Ashley Larrea              9 Archbishop Molloy       9:39.7   14:29.48   71   
144 Madison Fernandez          9 Archbishop Molloy       9:44.1   14:36.12        
145 Alisha Shah                9 Hicksville              9:45.0   14:37.37        
146 Jane Maloney               9 Commack                 9:49.9   14:44.72        
147 Riya Soni                  9 Danbury (Conn)          9:54.3   14:51.36   72   
148 Christina Gayle            9 St. Anthony's          10:17.3   15:25.91        
149 Nathalia Najarro           9 Archbishop Molloy      10:18.0   15:26.89        
150 Allison Rodriguez-Ortiz    9 Archbishop Molloy      10:22.7   15:33.94        
151 Jasmeet Sehmbi             9 Archbishop Molloy      10:46.2   16:09.22        
152 Olivia Rettig              9 Ward Melville          11:53.8   17:50.67        
153 Brittanya Gaynor           9 Archbishop Molloy      11:54.7   17:52.04        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Ward Melville                41    1    6   10   11   13   14   33           
      Total Time:    47:07.83                                                     
         Average:     9:25.57                                                     
   2 St. Anthony's                94    5   12   15   21   41   45   46           
      Total Time:    49:54.68                                                     
         Average:     9:58.94                                                     
   3 Longwood                    115   16   20   25   26   28   34   42           
      Total Time:    50:39.91                                                     
         Average:    10:07.99                                                     
   4 Manhasset                   116    9   18   22   30   37   47                
      Total Time:    50:55.20                                                     
         Average:    10:11.04                                                     
   5 Danbury (Conn)              146    3    7   23   54   59   72                
      Total Time:    52:22.15                                                     
         Average:    10:28.43                                                     
   6 Commack                     168   17   27   36   39   49   51   56           
      Total Time:    53:15.88                                                     
         Average:    10:39.18                                                     
   7 Sacred Heart Academy        169    4   24   31   52   58   62   65           
      Total Time:    53:21.08                                                     
         Average:    10:40.22                                                     
   8 Townnsend Harris            184   19   29   38   43   55   61   63           
      Total Time:    53:50.64                                                     
         Average:    10:46.13                                                     
   9 Smithtown                   197    8   40   44   48   57   60                
      Total Time:    54:27.49                                                     
         Average:    10:53.50                                                     
  10 St. John the Baptist        217    2   32   50   66   67                     
      Total Time:    56:57.13                                                     
         Average:    11:23.43                                                     
  11 Archbishop Molloy           289   35   53   64   68   69   70   71           
      Total Time:  1:02:27.05                                                     
         Average:    12:29.41 
 


  Girls 5k Run CC Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Maggie Maier              10 Sacred Heart            6:19.7   19:39.54    1   
  2 Catherine Farrell         11 Smithtown               6:23.6   19:51.75    2   
  3 Alexandra Thomas          11 Tappan Zee              6:24.9   19:55.63    3   
  4 Carly Woelfel             10 South Side              6:25.6   19:57.89    4   
  5 Samantha Law              12 Great Neck North        6:30.6   20:13.52    5   
  6 Gabrielle Schneider       11 Smithtown               6:35.0   20:27.16    6   
  7 Kerri McCormack           10 St. John the            6:35.1   20:27.43    7   
  8 Christina Yakaboski       10 Riverhead               6:36.0   20:30.34    8   
  9 Lauren Moore              11 Danbury (Conn)          6:37.5   20:34.85    9   
 10 Tori Fears                11 Tappan Zee              6:38.5   20:37.94   10   
 11 Alexandra Smith           11 Shoreham Wad            6:38.7   20:38.50   11   
 12 Emily Ginty               10 Smithtown               6:39.8   20:41.94   12   
 13 Klaire Klemens            12 West Islip              6:41.0   20:45.82   13   
 14 Alaxandra Chakar          10 Danbury (Conn)          6:43.6   20:53.87   14   
 15 Bridget Roell             10 Kings Park              6:44.0   20:55.07   15   
 16 Cassandra Sturdevant      11 Danbury (Conn)          6:44.9   20:57.92   16   
 17 Anna Kavanagh             11 Sacred Heart            6:48.1   21:07.64   17   
 18 Katherine Marsh           11 East Meadow             6:49.1   21:10.86   18   
 19 Maddy Roth                11 Tappan Zee              6:50.1   21:13.94   19   
 20 Cassandra Shore           11 Eastport/SouthMano      6:50.7   21:15.87   20   
 21 DeAnna Martin             11 VS South                6:51.2   21:17.49        
 22 Hailey Marcello           11 St. John the            6:51.7   21:18.83   21   
 23 Rebecca Clackett          10 Hauppauge               6:52.2   21:20.63   22   
 24 Margaret McKeever         12 North Babylon           6:54.1   21:26.36   23   
 25 Helen Moloney              9 Sacred Heart            6:54.6   21:28.04   24   
 26 Sierra Schlendorf         11 Eastport/SouthMano      6:55.9   21:31.90   25   
 27 Valerie Fox               10 Danbury (Conn)          6:59.2   21:42.32   26   
 28 Emily Tsoumpas            12 Manhasset               6:59.7   21:43.79   27   
 29 Payton Maddaloni          10 Mattituck               7:00.1   21:44.94   28   
 30 Megan Kielbasa            10 Riverhead               7:00.9   21:47.51   29   
 31 Morgan Murray             11 St. John the            7:01.0   21:47.83   30   
 32 Elizabeth Demacopoulos    10 Commack                 7:01.3   21:48.71   31   
 33 Danielle Perez            11 Tappan Zee              7:01.4   21:49.25   32   
 34 Kayla Bullard             10 Hauppauge               7:01.9   21:50.79   33   
 35 Dana Dipaoli              12 VS North                7:02.1   21:51.39   34   
 36 Kylie Conroy               9 Mattituck               7:02.4   21:52.30   35   
 37 Laura Greene              12 Friends Academy         7:03.2   21:54.62   36   
 38 Nicole Garcia             10 Shoreham Wad            7:03.5   21:55.50   37   
 39 Kaitlyn Mohr              10 South Side              7:04.3   21:58.19   38   
 40 Emily Cook                 8 Shoreham Wad            7:04.7   21:59.51   39   
 41 Melissa O'Leary           11 Kings Park              7:05.0   22:00.42   40   
 42 Elena Billings            11 Kings Park              7:05.6   22:02.13   41   
 43 Samantha Clarke            9 Kings Park              7:06.9   22:06.16   42   
 44 Jacqueline Stevens        12 Northport               7:07.2   22:07.09   43   
 45 Shannon Horan             11 West Islip              7:07.5   22:07.92   44   
 46 Olivia Duca                9 South Side              7:07.6   22:08.42   45   
 47 Trinity Lundemo           12 Tappan Zee              7:07.7   22:08.69   46   
 48 Kristen Thomas            12 Islip                   7:07.8   22:09.09   47   
 49 Isabella Rogler           10 West Islip              7:08.4   22:10.85   48   
 50 Leah Loetman              10 Friends Academy         7:09.8   22:15.16   49   
 51 Jennifer Furman           11 St. Anthony's           7:10.9   22:18.65   50   
 52 Sarah Johnson             10 Danbury (Conn)          7:11.2   22:19.52   51   
 53 AlexRae Clark             11 Deer Park               7:11.3   22:19.85        
 54 Hadley Clayton            11 Huntington              7:13.8   22:27.66   52   
 55 Olivia Pizzuto            12 Riverhead               7:14.1   22:28.55   53   
 56 Meredith Haberfield       11 St. John the            7:14.9   22:31.01   54   
 57 Tess Duignan              12 Wantagh                 7:15.4   22:32.45   55   
 58 Samantha Derasse          11 Manhasset               7:15.5   22:32.78   56   
 59 Larisa Dorrian            10 St. Anthony's           7:17.1   22:37.92   57   
 60 Sara Michelsen            12 Eastport/SouthMano      7:18.3   22:41.48   58   
 61 Nicolette Savattere       10 Patchogue/Medford       7:19.1   22:44.04   59   
 62 Olivia Falba              11 Townnsend Harris        7:19.5   22:45.25   60   
 63 Alexis Namdar             11 Great Neck North        7:19.6   22:45.61   61   
 64 Keily Rivas               11 Huntington              7:20.3   22:47.71   62   
 65 Emily Hennessy            12 Smithtown               7:20.7   22:49.03   63   
 66 Alexia Moustakas          12 East Meadow             7:21.4   22:51.23   64   
 67 Maeve Smith               11 Sacred Heart            7:22.3   22:54.15   65   
 68 Ashley Jean-Raymond       12 Copiague                7:23.1   22:56.65   66   
 69 Kelsey Hill               10 Commack                 7:23.2   22:56.92   67   
 70 Gianna Dickson             9 Hauppauge               7:23.4   22:57.55   68   
 71 Olivia Turk               11 Danbury (Conn)          7:23.5   22:57.87   69   
 72 Isabel Marsh              11 East Meadow             7:23.7   22:58.26   70   
 73 Rachel Ewanyk             11 Northport               7:23.8   22:58.68   71   
 74 Valerie Rogel              9 Huntington              7:24.4   23:00.41   72   
 75 Grace Hayes               10 Mercy                   7:24.8   23:01.69        
 76 Ally Turbush              11 Eastport/SouthMano      7:25.4   23:03.61   73   
 77 Meilee Kry                10 Danbury (Conn)          7:25.6   23:04.28   74   
 78 Giselle Aparicio          11 Deer Park               7:25.8   23:04.85        
 79 Bridget Rosso             10 Sacred Heart            7:26.3   23:06.39   75   
 80 Daniella Cambrea          10 Tappan Zee              7:27.4   23:09.89   76   
 81 Karlie Hill               11 Eastport/SouthMano      7:27.6   23:10.49   77   
 82 Jill Schleier             11 St. John the            7:27.9   23:11.54   78   
 83 Abby Egan                  9 Kings Park              7:28.2   23:12.26   79   
 84 Katelyn Fuller            12 Tappan Zee              7:29.0   23:14.92   80   
 85 Julia Salatti              9 Kings Park              7:29.7   23:16.98   81   
 86 Netta Mualem              10 Great Neck North        7:30.2   23:18.63   82   
 87 Alexandra McKenzie        12 Huntington              7:30.4   23:19.09   83   
 88 Shannon Thieke            10 Sacred Heart            7:30.8   23:20.34   84   
 89 Alexa Boniberger           9 West Islip              7:31.0   23:20.96   85   
 90 Samantha Pugh              9 Commack                 7:31.2   23:21.59   86   
 91 Emma Hearns                9 Commack                 7:31.4   23:22.22   87   
 92 Annika Kahl               12 East Meadow             7:31.6   23:22.86   88   
 93 Holly Vion                12 Ward Melville           7:32.3   23:25.25   89   
 94 Michelle Gagliardo        10 Southampton             7:33.5   23:28.76        
 95 Jennifer Gaffney          10 St. John the            7:33.7   23:29.53   90   
 96 Erin Healy                10 St. John the            7:33.9   23:30.08   91   
 97 Weronika Falba            11 Townnsend Harris        7:34.3   23:31.34   92   
 98 Danielle Ohrtman          11 Shoreham Wad            7:34.7   23:32.59   93   
 99 Camila McCusker           12 Middle Country          7:35.0   23:33.45   94   
100 Kristi Ackerina           12 East Rockaway           7:35.3   23:34.44   95   
101 Late Registration  3         Team  A     Girls       7:35.7   23:35.52        
102 Allison Reid               8 Northport               7:36.3   23:37.68   96   
103 Kelly Parker               9 St. Anthony's           7:36.5   23:38.07   97   
104 Alexa Varlamos            11 Commack                 7:37.0   23:39.75   98   
105 Nyree Buccheus             8 Great Neck South        7:37.1   23:40.04   99   
106 Meg Dinizio               12 Mattituck               7:37.2   23:40.39  100   
107 Sarah Dern                12 Mercy                   7:37.9   23:42.45        
108 Giana Haubrich            10 Northport               7:38.0   23:42.71  101   
109 Josie Muratore             8 Smithtown               7:38.4   23:44.04  102   
110 Caroline Berner           11 Smithtown               7:38.5   23:44.36  103   
111 Lola Anderson              9 Mercy                   7:39.1   23:46.13        
112 Emily Owenburg            11 Smithtown               7:39.3   23:46.84  104   
113 Sarah Thornton            10 Ward Melville           7:40.0   23:49.07  105   
114 Victoria Natale           12 St. Anthony's           7:40.1   23:49.38  106   
115 Shannon Moleti            10 Hauppauge               7:40.4   23:50.28  107   
116 Ashley Eckhoff            10 St. Anthony's           7:41.7   23:54.32  108   
117 Natalia Ruszkowski        10 Riverhead               7:42.5   23:56.65  109   
118 Isadora Petretti          10 Shoreham Wad            7:42.6   23:57.02  110   
119 Ja'Lenrosa Defilippis     10 North Babylon           7:42.9   23:57.96  111   
120 Rebecca Holt              11 Ward Melville           7:43.0   23:58.31  112   
121 Avery Brull                9 South Side              7:43.1   23:58.74  113   
122 Serena Tulley             12 Commack                 7:43.2   23:59.04  114   
123 Luciana D'Ambrosio         8 Patchogue/Medford       7:43.5   23:59.91  115   
124 Katherine Hui             11 Great Neck South        7:43.6   24:00.16  116   
125 Reagan Mullins            11 Islip                   7:43.7   24:00.46  117   
126 Sydney Engel              12 West Islip              7:43.8   24:00.85  118   
127 Amanda Kropp              12 Northport               7:43.9   24:01.18  119   
128 Chizuruoke Onouha         10 VS North                7:44.0   24:01.51  120   
129 Jennifer Manzanares       12 Rocky Point             7:44.1   24:01.84  121   
130 Ryann Kenny               10 Manhasset               7:44.2   24:02.19  122   
131 Kate Weilep               10 Manhasset               7:44.3   24:02.51  123   
132 Nicole Leisenring         10 Mepham                  7:44.5   24:03.13        
133 Olivia Plansker           12 Manhasset               7:44.6   24:03.46  124   
134 Amanda Dagnelli           12 Ward Melville           7:44.8   24:03.92  125   
135 Sinead Heaney             11 Plainview               7:44.9   24:04.26  126   
136 Emma Conroy               10 Riverhead               7:45.1   24:04.86  127   
137 Meghan Hund               12 St. Anthony's           7:45.3   24:05.35  128   
138 Lilian Neilson            10 Kings Park              7:45.7   24:06.70  129   
139 Anna Veintimilla          11 North Babylon           7:45.8   24:07.19  130   
140 Christina Nigro           12 Huntington              7:47.2   24:11.54  131   
141 Bella Masotti              9 Mattituck               7:47.6   24:12.62  132   
142 Isabella Muratore         11 Ward Melville           7:47.8   24:13.14  133   
143 Caitlin Cullather         12 Manhasset               7:47.9   24:13.61  134   
144 Laurel Tammany             9 Patchogue/Medford       7:48.3   24:14.74  135   
145 Madeline Mowbray          11 Islip                   7:49.1   24:17.42  136   
146 Vera Victoria Marcelo     12 Sacred Heart            7:49.3   24:18.07  137   
147 Christina O'Brien         12 Ward Melville           7:49.8   24:19.44  138   
148 Late Registration  4         Team  A     Girls       7:50.5   24:21.66        
149 Katherine Synnott         10 Plainview               7:50.6   24:21.99  139   
150 Ilona Kaydanov            12 Hauppauge               7:51.4   24:24.54  140   
151 Lisa Sakia                12 Townnsend Harris        7:51.6   24:25.16  141   
152 Annie Zhang               12 Great Neck South        7:52.4   24:27.42  142   
153 Leio Koga                 11 Ward Melville           7:54.0   24:32.38  143   
154 Sabrina Duenas            11 Rocky Point             7:55.3   24:36.60  144   
155 Jane Wernow               11 Plainview               7:56.0   24:38.62  145   
156 Maggie Cheng              10 Townnsend Harris        7:57.2   24:42.48  146   
157 Julia Friedman            11 Northport               7:57.5   24:43.39  147   
158 Karly Eberly              11 Friends Academy         7:58.5   24:46.39  148   
159 Paige McDade              11 Archbishop Molloy       7:58.6   24:46.69  149   
160 Kyleigh Watson            12 Wantagh                 7:59.4   24:49.33  150   
161 Aileen Schretzmayer       11 Port Jefferson          8:00.0   24:51.14  151   
162 Kerrin Heuser             11 Hicksville              8:00.8   24:53.71  152   
163 Marissa Degni             10 Middle Country          8:01.6   24:56.13  153   
164 Meesha Samuels            12 Archbishop Molloy       8:02.9   25:00.08  154   
165 Christine Gilleran        11 Farmingdale             8:03.0   25:00.51  155   
166 Shay Steuart              11 Patchogue/Medford       8:04.5   25:05.24  156   
167 Mia Martinez               9 VS North                8:04.9   25:06.51  157   
168 ToniAnn Penna             10 Farmingdale             8:05.4   25:08.09  158   
169 Riley Wallace              7 Islip                   8:06.7   25:12.09  159   
170 Sabrina Iammuno           11 Longwood                8:07.0   25:12.94        
171 Haylie Ferreira           10 Longwood                8:07.1   25:13.23        
172 Kaleigh Gilroy            12 Archbishop Molloy       8:07.3   25:13.72  160   
173 Siena Kahler              10 St. Anthony's           8:07.5   25:14.44  161   
174 Cate Hemmer                9 South Side              8:08.5   25:17.59  162   
175 Mehak Verma               12 Hicksville              8:08.6   25:17.95  163   
176 Natalie Brooke Chua        9 Division Avenue         8:08.8   25:18.38  164   
177 Leah Ahdoot               11 Great Neck North        8:09.1   25:19.48  165   
178 Heather Dillon            11 Deer Park               8:09.2   25:19.82        
179 India McKay                9 Shoreham Wad            8:09.5   25:20.67  166   
180 Patrycja Lis              11 Townnsend Harris        8:09.8   25:21.65  167   
181 Mikayla Woss              11 West Islip              8:10.3   25:23.08  168   
182 Leslie Amador              9 Hicksville              8:12.3   25:29.48  169   
183 Athena Yao                10 Wantagh                 8:12.6   25:30.36  170   
184 Neisa Yin                 12 Townnsend Harris        8:12.9   25:31.24  171   
185 Ella Siepel                9 Huntington              8:13.0   25:31.66  172   
186 Jane DeGregorio           12 Mattituck               8:13.6   25:33.28  173   
187 Lilit Kevorkian           11 Northport               8:13.9   25:34.29  174   
188 Carine He                 10 Townnsend Harris        8:15.5   25:39.46  175   
189 Alexandra Ahdoot           9 Great Neck North        8:15.8   25:40.29  176   
190 Danielle Vargas            9 Division Avenue         8:16.5   25:42.30  177   
191 Elizabeth O'Donnell       12 Commack                 8:18.0   25:47.11  178   
192 Cara Becker               12 Great Neck South        8:18.4   25:48.42  179   
193 Savanna Spadalik          10 Farmingdale             8:18.6   25:48.90  180   
194 Kelly Bergersen           10 Farmingdale             8:18.7   25:49.31  181   
195 Leah Chavez               12 Plainview               8:19.2   25:50.81  182   
196 Natalia Cuttler           10 Islip                   8:19.6   25:52.11  183   
197 Emily Lee                 11 Great Neck South        8:20.5   25:54.73  184   
198 Kyra Akley                11 Farmingdale             8:21.1   25:56.69  185   
199 Ashley Skibinski          11 West Islip              8:21.7   25:58.61  186   
200 Annie Browne              12 Wantagh                 8:24.9   26:08.47  187   
201 Mandira Gowda             11 Plainview               8:25.9   26:11.76  188   
202 Emuna Rouhani              9 Great Neck North        8:27.6   26:17.06  189   
203 Carly Knopf               12 Locust Valley           8:27.7   26:17.37  190   
204 Joanna Yu                 11 Locust Valley           8:27.9   26:17.72  191   
205 Samantha Ford             10 Longwood                8:29.0   26:21.24        
206 Liv Shutte                11 Mattituck               8:30.5   26:25.83  192   
207 Abby Rosato                9 Mattituck               8:30.6   26:26.22  193   
208 Rebekah Buon              12 VS North                8:34.1   26:37.03  194   
209 Mairead Connor            10 East Rockaway           8:34.2   26:37.54  195   
210 Hannah Falvey              9 Patchogue/Medford       8:35.0   26:39.87  196   
211 Sejal Luthra              11 Hicksville              8:35.1   26:40.31  197   
212 Colette Barron            11 Huntington              8:35.5   26:41.50  198   
213 Joelle Siong Sin          10 Great Neck South        8:35.9   26:42.77  199   
214 Daisy Julca               12 Rocky Point             8:36.2   26:43.51  200   
215 Sofia Khalek              12 Farmingdale             8:36.5   26:44.44  201   
216 Katherine Lopez           12 East Meadow             8:36.6   26:44.94  202   
217 Yeinell Minder             9 Patchogue/Medford       8:37.0   26:46.08  203   
218 Ilona Karmazinas          10 Archbishop Molloy       8:38.0   26:49.20  204   
219 Danielle Cavaliere        10 Hauppauge               8:39.1   26:52.52  205   
220 Caitlin Jaeggli           12 Wantagh                 8:40.3   26:56.30  206   
221 Bianca St. Cilien         12 Uniondale               8:41.4   26:59.76        
222 Sabrina Kachianos         12 Plainview               8:41.7   27:00.85  207   
223 Taylor Maltese            12 Rocky Point             8:42.0   27:01.53  208   
224 Late Registration  5         Team  A     Girls       8:42.1   27:02.07        
225 Camille Charvet            9 South Side              8:42.7   27:03.91  209   
226 Allison Oyola             11 VS South                8:43.0   27:04.61        
227 Sofia Gaston              10 VS South                8:43.5   27:06.43        
228 Nicole Graziano           11 South Side              8:44.3   27:08.72  210   
229 Emily Farrell             10 Rocky Point             8:44.8   27:10.31  211   
230 Riley Coleman             11 Islip                   8:45.0   27:11.02  212   
231 Emma Kaszovitz             9 Hicksville              8:45.2   27:11.51  213   
232 Rachel Baer               12 Plainview               8:46.3   27:14.96  214   
233 Jesse Natarajan            9 Hicksville              8:48.5   27:21.76  215   
234 Caroline Pescatore         9 North Babylon           8:49.1   27:23.72  216   
235 Valeria Ladino            12 VS North                8:50.3   27:27.48  217   
236 Nathalia Ladino           12 VS North                8:50.7   27:28.57  218   
237 Samantha Cotes            11 Middle Country          8:50.8   27:29.09  219   
238 Marlene Goldstein         11 Locust Valley           8:51.4   27:30.93  220   
239 Ramona Lewis              11 North Babylon           8:55.2   27:42.60  221   
240 Andrea Tenhonsel          10 Middle Country          8:55.6   27:43.99  222   
241 Sara Keiser                9 Rocky Point             8:56.2   27:45.66  223   
242 Charlotte Anich           12 Archbishop Molloy       8:56.4   27:46.24  224   
243 Munachi Egbuziem          11 Middle Country          8:57.4   27:49.55  225   
244 Brianne Lambertson        12 St. Dominic             8:57.7   27:50.46        
245 Emily McBREARTY           12 Rocky Point             8:58.7   27:53.41  226   
246 Chelsea Czawursky         10 Middle Country          8:59.4   27:55.78  227   
247 Sinead Girdusky           12 Archbishop Molloy       9:00.0   27:57.45  228   
248 Elizabeth Kaufmann        10 Farmingdale             9:01.1   28:01.15  229   
249 Katherine Simon           10 Locust Valley           9:03.1   28:07.21  230   
250 Amanda Brosnan            11 Port Jefferson          9:08.3   28:23.37  231   
251 Nina Cialone              10 Locust Valley           9:08.9   28:25.35  232   
252 BarbaraAnn Raynolds       11 Locust Valley           9:12.0   28:34.96  233   
253 Eileen Pineda             10 Copiague                9:12.2   28:35.38  234   
254 Halle Moore               10 Copiague                9:15.7   28:46.38  235   
255 Yun Jae Lee               11 John Glenn              9:23.2   29:09.71  236   
256 Gabby Dolan                9 Patchogue/Medford       9:25.2   29:15.92  237   
257 Devyn Warren              10 John Glenn              9:27.9   29:24.19  238   
258 Tianna Couch              11 Port Jefferson          9:28.5   29:26.23  239   
259 Anna Falco                10 Mercy                   9:33.5   29:41.61        
260 Cielo Jimenez             11 Division Avenue         9:34.1   29:43.47  240   
261 Emma Neary                11 East Rockaway           9:39.4   30:00.14  241   
262 Allison Abbonizio         12 Port Jefferson          9:39.7   30:00.99  242   
263 Gabriella Losco           11 North Babylon           9:40.5   30:03.40  243   
264 Ava Schully               11 Port Jefferson          9:42.8   30:10.46  244   
265 Sarah Mack                12 Division Avenue         9:43.3   30:11.98  245   
266 Kayla Juran               12 Middle Country          9:46.6   30:22.44  246   
267 Kaitlynn Garcia           12 Middle Country          9:49.7   30:32.01        
268 Alislon Ziegler           12 Riverhead               9:51.5   30:37.49  247   
269 Taylor Cooper             11 Division Avenue         9:52.9   30:42.07  248   
270 Caitlin Cassini           12 East Rockaway           9:53.1   30:42.57  249   
271 Alison Mosher             10 Friends Academy         9:53.3   30:43.05  250   
272 Jessica Marchese          11 John Glenn              9:57.5   30:56.09  251   
273 Elissa Velasquez           9 East Rockaway           9:58.0   30:57.76  252   
274 Meena Khwaja              11 Locust Valley           9:58.2   30:58.54  253   
275 Bethany Zekraus           11 Locust Valley           9:58.4   30:58.97        
276 Gianna Ferrara            11 Locust Valley          10:09.9   31:34.73        
277 Shayla Rollerson          11 Longwood               10:10.7   31:37.13        
278 Nicole McCarthy           11 Locust Valley          10:10.8   31:37.48        
279 Kayla Ferguson            10 Copiague               10:10.9   31:37.87  254   
280 Cheyanne Stewart          10 Copiague               10:13.8   31:46.89  255   
281 zonya ricketts            11 Uniondale              10:14.2   31:48.20        
282 Meghan Connor             11 East Rockaway          10:14.7   31:49.61  256   
283 Nicole Pickett             8 Uniondale              10:31.6   32:42.08        
284 Julia Divan               11 Riverhead              10:50.2   33:40.05  257   
285 Zy'Keah Jones             11 John Glenn             10:50.6   33:41.31  258   
286 Samantha Rivera           11 John Glenn             10:53.0   33:48.76  259   
287 Claire Murphy              9 John Glenn             10:57.1   34:01.35  260   
288 Nitha Paulus              10 Locust Valley          10:57.4   34:02.37        
289 Olivia Amian              11 Locust Valley          11:34.9   35:58.77        
290 Brigitte Velasquez        12 East Rockaway          11:35.2   35:59.70  261   
291 Alisha Sharma             12 Division Avenue        11:53.3   36:56.02  262   
292 Milena Portugal           12 East Rockaway          11:58.7   37:12.92        
293 Jenna Christ              10 Port Jefferson         12:22.4   38:26.39  263   
294 Laura Curry               12 Riverhead              12:45.8   39:39.06        
295 Grace Lavin               10 Friends Academy        12:45.8   39:39.06  264   
296 Alessandra DeSano         10 East Rockaway          12:45.8   39:39.06        
297 Marissela Gomez           12 East Rockaway          12:45.8   39:39.06        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Tappan Zee                  110    3   10   19   32   46   76   80           
      Total Time:  1:45:45.45                                                     
         Average:    21:09.09                                                     
   2 Danbury (Conn)              116    9   14   16   26   51   69   74           
      Total Time:  1:46:28.48                                                     
         Average:    21:17.70                                                     
   3 Sacred Heart Academy        182    1   17   24   65   75   84  137           
      Total Time:  1:48:15.76                                                     
         Average:    21:39.16                                                     
   4 Smithtown                   185    2    6   12   63  102  103  104           
      Total Time:  1:47:33.92                                                     
         Average:    21:30.79                                                     
   5 St. John the Baptist        190    7   21   30   54   78   90   91           
      Total Time:  1:49:16.64                                                     
         Average:    21:51.33                                                     
   6 Kings Park                  217   15   40   41   42   79   81  129           
      Total Time:  1:50:16.04                                                     
         Average:    22:03.21                                                     
   7 Eastport/SouthMano          253   20   25   58   73   77                     
      Total Time:  1:51:43.35                                                     
         Average:    22:20.67                                                     
   8 Shoreham Wading River       290   11   37   39   93  110  166                
      Total Time:  1:52:03.12                                                     
         Average:    22:24.63                                                     
   9 West Islip                  308   13   44   48   85  118  168  186           
      Total Time:  1:52:26.40                                                     
         Average:    22:29.28                                                     
  10 Riverhead                   326    8   29   53  109  127  247  257           
      Total Time:  1:52:47.91                                                     
         Average:    22:33.59                                                     
  11 South Side                  362    4   38   45  113  162  209  210           
      Total Time:  1:53:20.83                                                     
         Average:    22:40.17                                                     
  12 Commack                     369   31   67   86   87   98  114  178           
      Total Time:  1:55:09.19                                                     
         Average:    23:01.84                                                     
  13 Hauppauge                   370   22   33   68  107  140  205                
      Total Time:  1:54:23.79                                                     
         Average:    22:52.76                                                     
  14 Huntington                  400   52   62   72   83  131  172  198           
      Total Time:  1:55:46.41                                                     
         Average:    23:09.29                                                     
  15 St. Anthony's               418   50   57   97  106  108  128  161           
      Total Time:  1:56:18.34                                                     
         Average:    23:15.67                                                     
  16 Northport                   430   43   71   96  101  119  147  174           
      Total Time:  1:56:27.34                                                     
         Average:    23:17.47                                                     
  17 East Meadow                 442   18   64   70   88  202                     
      Total Time:  1:57:08.15                                                     
         Average:    23:25.63                                                     
  18 Manhasset                   452   27   56  122  123  124  134                
      Total Time:  1:56:24.73                                                     
         Average:    23:16.95                                                     
  19 Mattituck                   468   28   35  100  132  173  192  193           
      Total Time:  1:57:03.53                                                     
         Average:    23:24.71                                                     
  20 Great Neck North            489    5   61   82  165  176  189                
      Total Time:  1:57:17.53                                                     
         Average:    23:27.51                                                     
  21 Ward Melville               564   89  105  112  125  133  138  143           
      Total Time:  1:59:29.69                                                     
         Average:    23:53.94                                                     
  22 Townnsend Harris            606   60   92  141  146  167  171  175           
      Total Time:  2:00:45.88                                                     
         Average:    24:09.18                                                     
  23 Islip                       642   47  117  136  159  183  212                
      Total Time:  2:01:31.17                                                     
         Average:    24:18.24                                                     
  24 Patchogue/Medford           661   59  115  135  156  196  203  237           
      Total Time:  2:02:43.81                                                     
         Average:    24:32.76                                                     
  25 North Babylon               701   23  111  130  216  221  243                
      Total Time:  2:04:37.83                                                     
         Average:    24:55.57                                                     
  26 Great Neck South            720   99  116  142  179  184  199                
      Total Time:  2:03:50.77                                                     
         Average:    24:46.16                                                     
  27 VS North                    722   34  120  157  194  217  218                
      Total Time:  2:05:03.92                                                     
         Average:    25:00.79                                                     
  28 Friends Academy             747   36   49  148  250  264                     
      Total Time:  2:19:18.28                                                     
         Average:    27:51.66                                                     
  29 Wantagh                     768   55  150  170  187  206                     
      Total Time:  2:05:56.91                                                     
         Average:    25:11.39                                                     
  30 Plainview                   780  126  139  145  182  188  207  214           
      Total Time:  2:05:07.44                                                     
         Average:    25:01.49                                                     
  31 Farmingdale                 859  155  158  180  181  185  201  229           
      Total Time:  2:07:43.50                                                     
         Average:    25:32.70                                                     
  32 Rocky Point                 884  121  144  200  208  211  223  226           
      Total Time:  2:09:33.80                                                     
         Average:    25:54.76                                                     
  33 Archbishop Molloy           891  149  154  160  204  224  228                
      Total Time:  2:09:35.94                                                     
         Average:    25:55.19                                                     
  34 Hicksville                  894  152  163  169  197  213  215                
      Total Time:  2:09:32.96                                                     
         Average:    25:54.60                                                     
  35 Middle Country              913   94  153  219  222  225  227  246           
      Total Time:  2:11:32.21                                                     
         Average:    26:18.45                                                     
  36 East Rockaway              1032   95  195  241  249  252  256  261           
      Total Time:  2:21:52.45                                                     
         Average:    28:22.49                                                     
  37 Copiague                   1044   66  234  235  254  255                     
      Total Time:  2:23:43.17                                                     
         Average:    28:44.64                                                     
  38 Locust Valley              1063  190  191  220  230  232  233  253           
      Total Time:  2:16:38.58                                                     
         Average:    27:19.72                                                     
  39 Division Avenue            1074  164  177  240  245  248  262                
      Total Time:  2:21:38.20                                                     
         Average:    28:19.64                                                     
  40 Port Jefferson             1107  151  231  239  242  244  263                
      Total Time:  2:22:52.19                                                     
         Average:    28:34.44                                                     
  41 John Glenn                 1242  236  238  251  258  259  260                
      Total Time:  2:37:00.06                                                     
         Average:    31:24.02