Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
               Section VIII Frosh/Soph  Championships - 10/19/2017                
                               Bethpage State Park                                
                                                            
 
  Boys 5k Run CC Junior/Senior Race
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Clayton Santiago          12 Bethpage                5:34.0   17:17.52    1   
  2 Drew Miller               11 Manhasset               5:41.5   17:40.97    2   
  3 Aidan Pech                11 Bethpage                5:42.4   17:43.62    3   
  4 Antoine Jean-Louis        12 VS Central              5:42.7   17:44.63        
  5 Samuel Mueck              12 Massapequa              5:45.9   17:54.54    4   
  6 Ryan Chen                 12 Roslyn                  5:46.6   17:56.78    5   
  7 Michael Gallardo          12 Roslyn                  5:47.4   17:59.06    6   
  8 Shane Johnson             12 VS North                5:47.5   17:59.64    7   
  9 William Drexel            12 North Shore             5:48.7   18:03.10        
 10 Jared Bazan               12 North Shore             5:48.9   18:04.00        
 11 Paul Lubicich             12 Floral Park             5:49.0   18:04.24        
 12 Christian Sekosan         11 Hicksville              5:50.9   18:09.95        
 13 Jake Pulis                12 Massapequa              5:52.4   18:14.81    8   
 14 Pablo Hernandez           12 VS North                5:52.5   18:15.07    9   
 15 John Krzyminski           11 Seaford                 5:52.7   18:15.75   10   
 16 Christopher Miliano       11 Frank Carey             5:53.4   18:17.69   11   
 17 Jack Waldman              11 Roslyn                  5:54.7   18:21.96   12   
 18 Daniel Finning            11 South Side              5:55.3   18:23.69   13   
 19 Jason Peralta             12 Freeport                5:55.6   18:24.74   14   
 20 Zachary Gladstein         12 Hewlett                 5:55.7   18:25.01        
 21 Kevin Anglin              12 Massapequa              5:56.1   18:26.10   15   
 22 Aidan Monteleone          11 Bethpage                5:56.2   18:26.45   16   
 23 daniel Sheehan            11 Bethpage                5:56.3   18:26.71   17   
 24 Ryan Happel               11 Calhoun                 5:57.4   18:30.19   18   
 25 Jake D''Alto              10 East Meadow             5:57.5   18:30.43        
 26 Alex Rogers               12 Calhoun                 5:57.5   18:30.68   19   
 27 Matthew Mezzasalma        12 Seaford                 5:57.6   18:30.91   20   
 28 Ben Reilly                11 Manhasset               5:57.7   18:31.27   21   
 29 Brendan Rosario           11 Calhoun                 5:58.1   18:32.37   22   
 30 Sean Bottalico            11 Calhoun                 5:58.2   18:32.61   23   
 31 Joshua Savan              12 East Meadow             5:59.7   18:37.47        
 32 Timothy Saulpaugh         11 Seaford                 6:01.1   18:41.68   24   
 33 Jack Goldstein            12 Jfk Bellmore            6:02.6   18:46.46   25   
 34 Justin Louie              12 Manhasset               6:05.1   18:54.22   26   
 35 Ryan Thorpe               12 Manhasset               6:05.5   18:55.31   27   
 36 Zachary Arenella          12 Oyster Bay              6:05.6   18:55.76        
 37 Brian Scannell            11 Baldwin                 6:05.7   18:56.00        
 38 Christopher Gioia         11 Frank Carey             6:06.1   18:57.16   28   
 39 Jacob Chimerine           12 Wheatley                6:06.8   18:59.38        
 40 Charles LaMassa           11 Massapequa              6:07.0   19:00.23   29   
 41 Michael Rosen             11 Plainedge               6:07.4   19:01.18   30   
 42 Ian Acriche               11 Hewlett                 6:08.6   19:04.94        
 43 Devin Brancato            12 Wheatley                6:09.1   19:06.49        
 44 Chris Drury               11 Massapequa              6:09.4   19:07.66   31   
 45 Jordan Kanner             11 Jfk Bellmore            6:10.2   19:10.02   32   
 46 Anthony Leeb              11 East Meadow             6:10.7   19:11.47        
 47 David Cheque              11 VS North                6:10.8   19:11.95   33   
 48 Jacob Grant               12 South Side              6:13.2   19:19.42   34   
 49 Justin Murillo            11 New Hyde Park           6:13.3   19:19.70   35   
 50 Vincent Pugliano          12 Massapequa              6:14.0   19:21.95   36   
 51 Chris Ducey               11 MacArthur               6:15.0   19:24.81   37   
 52 Oscar Martinez            11 MacArthur               6:16.3   19:29.01   38   
 53 Zachary Kocienda          12 Massapequa              6:18.4   19:35.39   39   
 54 Jack Nichols              11 New Hyde Park           6:18.9   19:36.97   40   
 55 Dylan Patel               11 New Hyde Park           6:19.2   19:38.00   41   
 56 Justin Dynia              12 Jfk Bellmore            6:19.5   19:38.94   42   
 57 Tim Smith                 12 Bethpage                6:20.0   19:40.44   43   
 58 Brandon Vanenburg         12 Baldwin                 6:20.1   19:40.90        
 59 Jason Lehrfeld            11 Jfk Bellmore            6:20.2   19:41.24   44   
 60 Jacob Kruel               11 Island Trees            6:20.4   19:41.85   45   
 61 Jack Boyle                12 Manhasset               6:22.4   19:48.07   46   
 62 Matthew Solomon           12 Hicksville              6:22.8   19:49.32        
 63 Matthew Baker             12 Jfk Bellmore            6:25.0   19:55.93   47   
 64 Taylor Diamond            11 Roslyn                  6:25.5   19:57.58   48   
 65 Victor D''Angelo          11 Manhasset               6:25.9   19:58.91   49   
 66 Jake Furnari              12 MacArthur               6:26.0   19:59.17   50   
 67 Thomas Blaney             11 Manhasset               6:26.1   19:59.51   51   
 68 Liam Coffey               12 Wheatley                6:26.4   20:00.45        
 69 Brandon Hernandez         11 Island Trees            6:27.2   20:02.81   52   
 70 Isaac Luckman             11 Oyster Bay              6:27.9   20:04.89        
 71 John Ferrari              12 Massapequa              6:28.1   20:05.50        
 72 Rahul Daggubati           12 Manhasset               6:28.1   20:05.77        
 73 Shabue (Sky) Mosley       11 East Rockaway           6:29.1   20:08.64   53   
 74 Colin Robinson            12 Baldwin                 6:29.3   20:09.39        
 75 Kevin Howard              12 East Rockaway           6:29.5   20:10.02   54   
 76 Vincent Matarese          11 Oceanside               6:29.9   20:11.24   55   
 77 Jacob Schoenfeld          11 VS North                6:30.6   20:13.27   56   
 78 Chris Braglia             12 Massapequa              6:30.7   20:13.64        
 79 Hassan Raja               12 VS North                6:30.9   20:14.47   57   
 80 Joshua Chung              11 New Hyde Park           6:31.5   20:16.13   58   
 81 John Conaty               11 Massapequa              6:31.7   20:16.70        
 82 ed Andres                 12 Calhoun                 6:31.8   20:17.03   59   
 83 Thomas Catalanotto        12 Massapequa              6:32.5   20:19.25        
 84 Dezmon Rattray            12 Freeport                6:32.9   20:20.46   60   
 85 Christopher Liotta        12 Roslyn                  6:33.2   20:21.37   61   
 86 Darious Pickett           12 Uniondale               6:33.9   20:23.79   62   
 87 Chris Russo               12 MacArthur               6:34.0   20:24.07   63   
 88 Ethan Wang                11 Great Neck South        6:34.4   20:25.15        
 89 Eli Monjaras              12 Freeport                6:35.1   20:27.54   64   
 90 Rodney Jerome             11 Westbury                6:35.8   20:29.43   65   
 91 Pedro Martinez            12 Uniondale               6:36.6   20:31.91   66   
 92 Jason Goncalves           11 Roslyn                  6:37.5   20:34.76   67   
 93 Nicholas Timoshenko       11 Bethpage                6:37.6   20:35.02   68   
 94 Wilson Guillen            12 Glen Cove               6:38.0   20:36.52        
 95 Steven Keane              11 Seaford                 6:39.0   20:39.45   69   
 96 Christian Williams        11 Massapequa              6:39.5   20:41.12        
 97 Daniel Salazar            12 East Rockaway           6:40.0   20:42.55   70   
 98 Sulan Pathiranage         11 Hewlett                 6:40.5   20:44.18        
 99 Andrew Vincenzi           12 Frank Carey             6:41.0   20:45.83   71   
100 Enhou(Alan) Zhou          11 Jericho                 6:41.3   20:46.60   72   
101 Maximo Ramos              12 VS South                6:41.7   20:47.80   73   
102 Andrew Gervasi            11 Floral Park             6:41.9   20:48.46        
103 Peter Ackermann           11 Roslyn                  6:43.6   20:53.85   74   
104 Aakash Yagnik             12 Jericho                 6:44.6   20:56.98   75   
105 Eric Schneider            11 Seaford                 6:44.8   20:57.64   76   
106 Kazuki Neo                11 Roslyn                  6:45.8   21:00.73        
107 Christopher Mitto         12 VS Central              6:46.9   21:03.91        
108 Adejuwon Fasanya          12 VS South                6:47.4   21:05.70   77   
109 Luke Shaw                 12 Massapequa              6:47.6   21:06.31        
110 Alex Clinton              11 Friends Academy         6:48.1   21:07.89        
111 Gabriel Grullon           11 Manhasset               6:48.3   21:08.54        
112 Antonio Bello             12 Bethpage                6:48.8   21:10.02   78   
113 Matt Ryan                 11 Seaford                 6:49.0   21:10.44   79   
114 David Mascolo             12 Seaford                 6:49.9   21:13.31   80   
115 Vincent Gatto             12 Frank Carey             6:50.4   21:15.00   81   
116 Jack Mok                  12 Jericho                 6:50.9   21:16.40   82   
117 Kenny Chen                12 Island Trees            6:51.0   21:16.87   83   
118 David Goldhirsch          11 Hewlett                 6:51.7   21:19.09        
119 Joseph Frye               12 Freeport                6:52.0   21:19.96   84   
120 Peter Agate               11 Frank Carey             6:52.8   21:22.41   85   
121 Andrew Pogue              11 Manhasset               6:54.1   21:26.32        
122 Thomas Klimaszewski       11 Glen Cove               6:55.2   21:29.84        
123 Stephen Kurpiewski        12 Great Neck South        6:55.6   21:31.09        
124 Daniel Rutcofsky          12 Roslyn                  6:55.9   21:31.99        
125 Tyler Conor               11 Calhoun                 6:57.8   21:37.89   86   
126 Adam Fulgencio            12 East Rockaway           6:58.5   21:39.94   87   
127 Nick Fiumara              11 Oceanside               6:59.1   21:41.98   88   
128 James Fahy                11 Plainedge               6:59.2   21:42.24   89   
129 Jeff Jijy                 11 New Hyde Park           6:59.3   21:42.68   90   
130 Joseph Drossman           11 Jfk Bellmore            7:01.0   21:47.93   91   
131 Justin Ahye               11 VS South                7:01.7   21:50.06   92   
132 William Ji                11 Clarke                  7:02.6   21:52.91        
133 Kevin Kramer              12 Massapequa              7:02.9   21:53.65        
134 Joseph Galante            12 Massapequa              7:03.0   21:54.20        
135 Thomas Edrmann            11 Plainedge               7:04.1   21:57.47   93   
136 Benjamin Wong             12 Jericho                 7:04.6   21:59.10   94   
137 Luis Cardoza              11 Roslyn                  7:05.7   22:02.45        
138 Anthony Ranieri           11 Oceanside               7:06.8   22:05.92   95   
139 Tom Bradbury              12 Massapequa              7:08.0   22:09.50        
140 Daniel O'Moore            12 East Rockaway           7:08.3   22:10.60   96   
141 Jael Nash                 11 VS South                7:09.1   22:13.08   97   
142 Nathaniel Miller          11 Uniondale               7:10.7   22:17.92   98   
143 XiaoYang Luo              11 Great Neck South        7:13.9   22:28.02        
144 Trevon Campbell           11 Freeport                7:14.3   22:29.22   99   
145 Thomas Zamroz             11 Island Trees            7:14.7   22:30.34  100   
146 Jason Menjivar            12 Sewanhaka               7:15.0   22:31.23        
147 David Marcano             11 MacArthur               7:15.1   22:31.78  101   
148 Yuuki Nagata              11 New Hyde Park           7:15.3   22:32.15  102   
149 Nicholas Iurillo          12 Massapequa              7:18.3   22:41.49        
150 Abel Maharjan             11 Island Trees            7:18.9   22:43.38  103   
151 Malik Barrett             11 Uniondale               7:19.3   22:44.65  104   
152 Thomas Gleave             11 Plainedge               7:20.0   22:46.81  105   
153 David DiMarco             12 Massapequa              7:24.6   23:01.28        
154 Jahmari Rance             11 Uniondale               7:27.8   23:11.11  106   
155 Antonio Aguilar           12 Hicksville              7:30.8   23:20.56        
156 Jason Ogbue               12 Oceanside               7:33.4   23:28.41  107   
157 Thomas Kratina            11 Island Trees            7:34.3   23:31.23  108   
158 Robert Espinal            12 VS South                7:35.9   23:36.36  109   
159 Joshua Starling           12 VS South                7:36.0   23:36.60  110   
160 Rudolph Posy              12 Westbury                7:36.2   23:37.22  111   
161 Mark Ospina               11 Hicksville              7:38.6   23:44.71        
162 Liam Curran               12 Massapequa              7:41.2   23:52.77        
163 Marc DiStefano            12 Plainedge               7:42.3   23:56.02  112   
164 Sebatian Coronel          11 Jericho                 7:45.5   24:06.27  113   
165 Joseph Macnair            12 South Side              7:47.5   24:12.20  114   
166 Ante Cindric              11 Oceanside               7:48.3   24:14.75  115   
167 Mohammad Qadri            12 VS North                7:49.0   24:17.01  116   
168 Daniel Deslippe           12 Sewanhaka               7:49.9   24:19.77        
169 Ryan Kennedy              12 Manhasset               7:51.8   24:25.69        
170 Whil Dorce                11 Westbury                7:53.5   24:31.02  117   
171 Bryan Perez               11 Jfk Bellmore            7:54.3   24:33.53  118   
172 Jack Candiotti            11 Oceanside               7:57.0   24:41.77  119   
173 Tim Sherlock              11 South Side              7:57.1   24:42.16  120   
174 Dan Cordova               11 Farmingdale             7:57.3   24:42.85        
175 Grant Goodlad             11 South Side              7:57.4   24:43.14  121   
176 Aidan O'Rourke            11 South Side              7:57.5   24:43.43  122   
177 Ivan Martinez             11 Farmingdale             7:57.6   24:43.76        
178 Thomas Hilbert            11 Farmingdale             7:57.7   24:44.02        
179 Eric Lopez                11 Calhoun                 7:59.0   24:48.21  123   
180 Liam Kassl                11 South Side              7:59.4   24:49.17  124   
181 Ryan Wilde                12 Massapequa              8:01.8   24:56.74        
182 Dan Ryan                  11 South Side              8:02.0   24:57.34        
183 Michael Pokorny           12 Calhoun                 8:04.8   25:06.06        
184 Brook Assefa              12 VS South                8:05.2   25:07.32  125   
185 Dylan Dial                11 VS South                8:05.3   25:07.67        
186 Edward Guo                11 Great Neck South        8:06.8   25:12.41        
187 Cristopher Merino         12 Freeport                8:11.7   25:27.60  126   
188 Alan Gonzalez             12 Westbury                8:13.7   25:33.82  127   
189 Cristian Cueva-Bonilla    11 Glen Cove               8:14.0   25:34.54        
190 Bryan Lau                 12 MacArthur               8:17.2   25:44.45  128   
191 Will DiRubbio             12 South Side              8:17.5   25:45.40        
192 Tobin James               11 New Hyde Park           8:22.1   25:59.69  129   
193 Daniel Acosta             12 VS North                8:32.1   26:30.87  130   
194 Brendan Schmidt           12 South Side              8:36.4   26:44.20        
195 Richard Gonzalez          11 VS South                8:40.4   26:56.83        
196 Richard Chen              11 VS North                8:46.3   27:15.14        
197 Jerrold Lee               12 Westbury                8:49.7   27:25.51  131   
198 Patrick Hirdt             11 Oceanside               8:52.8   27:35.23  132   
199 joseph gilio              12 Bethpage                8:54.8   27:41.39        
200 Joshua Nouriyelian        12 Great Neck North        9:05.5   28:14.54        
201 Diego Garcia              12 Sewanhaka               9:12.8   28:37.46        
202 Johnny Iemmiti            12 Oyster Bay              9:22.8   29:08.37        
203 Christopher Bello         11 Bethpage                9:29.0   29:27.79        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Bethpage                     80    1    3   16   17   43   68   78           
      Total Time:  1:31:34.74                                                     
         Average:    18:18.95                                                     
   2 Massapequa                   87    4    8   15   29   31   36   39           
      Total Time:  1:32:43.34                                                     
         Average:    18:32.67                                                     
   3 Manhasset                   122    2   21   26   27   46   49   51           
      Total Time:  1:33:49.84                                                     
         Average:    18:45.97                                                     
   4 Roslyn                      132    5    6   12   48   61   67   74           
      Total Time:  1:34:36.75                                                     
         Average:    18:55.35                                                     
   5 Calhoun                     141   18   19   22   23   59   86  123           
      Total Time:  1:34:22.88                                                     
         Average:    18:52.58                                                     
   6 VS North                    162    7    9   33   56   57  116  130           
      Total Time:  1:35:54.40                                                     
         Average:    19:10.88                                                     
   7 Jfk Bellmore                190   25   32   42   44   47   91  118           
      Total Time:  1:37:12.59                                                     
         Average:    19:26.52                                                     
   8 Seaford                     199   10   20   24   69   76   79   80           
      Total Time:  1:37:05.43                                                     
         Average:    19:25.09                                                     
   9 New Hyde Park               264   35   40   41   58   90  102  129           
      Total Time:  1:40:33.48                                                     
         Average:    20:06.70                                                     
  10 Frank Carey                 276   11   28   71   81   85                     
      Total Time:  1:40:38.09                                                     
         Average:    20:07.62                                                     
  11 MacArthur                   289   37   38   50   63  101  128                
      Total Time:  1:41:48.84                                                     
         Average:    20:21.77                                                     
  12 Freeport                    321   14   60   64   84   99  126                
      Total Time:  1:43:01.92                                                     
         Average:    20:36.39                                                     
  13 East Rockaway               360   53   54   70   87   96                     
      Total Time:  1:44:51.75                                                     
         Average:    20:58.35                                                     
  14 Island Trees                383   45   52   83  100  103  108                
      Total Time:  1:46:15.25                                                     
         Average:    21:15.05                                                     
  15 South Side                  402   13   34  114  120  121  122  124           
      Total Time:  1:51:20.61                                                     
         Average:    22:16.13                                                     
  16 Plainedge                   429   30   89   93  105  112                     
      Total Time:  1:49:23.72                                                     
         Average:    21:52.75                                                     
  17 Uniondale                   436   62   66   98  104  106                     
      Total Time:  1:49:09.38                                                     
         Average:    21:49.88                                                     
  18 Jericho                     436   72   75   82   94  113                     
      Total Time:  1:49:05.35                                                     
         Average:    21:49.07                                                     
  19 VS South                    448   73   77   92   97  109  110  125           
      Total Time:  1:49:33.00                                                     
         Average:    21:54.60                                                     
  20 Oceanside                   460   55   88   95  107  115  119  132           
      Total Time:  1:51:42.30                                                     
         Average:    22:20.46                                                     
  21 Westbury                    551   65  111  117  127  131                     
      Total Time:  2:01:37.00                                                     
         Average:    24:19.40  



 Boys 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Jason Linzer              10 Seaford                 5:31.5   17:09.83    1   
  2 Christian Cicilia         10 VS North                5:40.0   17:36.31        
  3 David Durdaller           10 Hewlett                 5:43.8   17:48.16        
  4 Luis Carrillo Rubio       10 Hicksville              5:47.9   18:00.67    2   
  5 Al Munro                  10 Seaford                 5:50.9   18:09.93    3   
  6 Patrick Boyle             10 Manhasset               5:53.4   18:17.77    4   
  7 Emmett Conway             10 VS Central              5:54.7   18:21.89    5   
  8 Sean Balakahanei          10 Roslyn                  5:54.8   18:22.32        
  9 Patrick Mulvey            10 Baldwin                 5:58.1   18:32.41        
 10 Matt Marrone              10 VS North                5:58.5   18:33.59        
 11 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  5:58.6   18:33.87    6   
 12 James Murphy              10 Massapequa              6:00.0   18:38.25    7   
 13 Matthew Kiley             10 Manhasset               6:00.2   18:39.06    8   
 14 Christian Snyder          10 Massapequa              6:01.4   18:42.82    9   
 15 Justin Ortiz              10 Island Trees            6:01.7   18:43.69        
 16 Michael Yarrington        10 Manhasset               6:02.3   18:45.59   10   
 17 Gabriel Osiashvilli       10 Hewlett                 6:02.8   18:46.89        
 18 Erix Orozco               10 Uniondale               6:02.8   18:47.15        
 19 Hazen Hildebolt           10 Manhasset               6:03.4   18:48.80   11   
 20 Manit Chugh               10 Hicksville              6:05.0   18:53.74   12   
 21 Jack LaSalle              10 Manhasset               6:07.3   19:00.95   13   
 22 Shivansh Kumar            10 Hicksville              6:07.6   19:02.01   14   
 23 Bryan Lo                  10 New Hyde Park           6:09.5   19:07.90        
 24 Alex Schlaefer            10 Manhasset               6:10.0   19:09.44   15   
 25 Michael Bank              10 Massapequa              6:10.2   19:10.18   16   
 26 Joseph Lostritto          10 Friends Academy         6:10.8   19:11.82        
 27 Samuel Gosden             10 Long Beach              6:11.1   19:12.69   17   
 28 Timothy Fruhauf           10 Manhasset               6:11.1   19:12.97   18   
 29 Marcus Pomales            10 Carle Place             6:11.8   19:14.86        
 30 Nathaniel Lopez           10 East Meadow             6:12.9   19:18.47   19   
 31 Evan Miller               10 VS South                6:13.1   19:19.06        
 32 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:14.2   19:22.32   20   
 33 Eugene Thomas             10 Hicksville              6:15.2   19:25.48   21   
 34 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:15.5   19:26.52   22   
 35 Daniel Giron              10 Hewlett                 6:16.2   19:28.61        
 36 Brandon Lake              10 Hewlett                 6:16.3   19:28.89        
 37 Roberto Milan             10 South Side              6:17.4   19:32.44   23   
 38 Joe Randazzo              10 Seaford                 6:18.2   19:34.78   24   
 39 Sean Rae                  10 Farmingdale             6:19.3   19:38.35   25   
 40 Zyon Medina               10 Calhoun                 6:20.1   19:40.73        
 41 Eli Pullaro               10 South Side              6:20.5   19:42.06   26   
 42 Jack Rand                 10 Long Beach              6:20.9   19:43.21   27   
 43 Steven Multer             10 Calhoun                 6:21.9   19:46.46        
 44 Brian Clark               10 Bethpage                6:22.6   19:48.42        
 45 Daniel Maass              10 Manhasset               6:22.9   19:49.62        
 46 Theodore Chang            10 Great Neck South        6:24.6   19:54.74   28   
 47 JT Devine                 10 South Side              6:25.0   19:55.89   29   
 48 Eamon Esposito            10 North Shore             6:25.0   19:56.13   30   
 49 Justin Gulbin             10 Oyster Bay              6:25.7   19:58.13        
 50 Liam Graff                10 Baldwin                 6:26.2   19:59.76        
 51 Steven Higgins            10 Massapequa              6:27.7   20:04.28   31   
 52 Joedell Bastien           10 VS Central              6:28.6   20:07.12   32   
 53 Charles Ohanian           10 South Side              6:29.1   20:08.66   33   
 54 Yoni Pinsky               10 Great Neck North        6:30.0   20:11.60   34   
 55 Nolan Sweeney             10 Oyster Bay              6:30.2   20:12.31        
 56 Michael Sensale           10 Friends Academy         6:30.8   20:14.12        
 57 Steven Chale              10 Locust Valley           6:31.1   20:14.89        
 58 Steven Cooney             10 Massapequa              6:32.0   20:17.64   35   
 59 Eric Cohen                10 Great Neck North        6:34.5   20:25.39   36   
 60 Keaton Danseglio          10 North Shore             6:34.7   20:26.09   37   
 61 Dylan Baker               10 Seaford                 6:35.6   20:28.98   38   
 62 Julian Jimenez            10 Division Avenue         6:36.6   20:32.11        
 63 Jason Banish              10 East Meadow             6:37.4   20:34.59   39   
 64 Michael Kurpisz           10 East Meadow             6:38.1   20:36.61   40   
 65 Vincent Savoretti         10 East Meadow             6:38.3   20:37.26   41   
 66 Alvin Hsu                 10 Clarke                  6:41.1   20:46.08   42   
 67 Thomas Swindell           10 Baldwin                 6:41.3   20:46.53        
 68 Aaditya Vaghela           10 Hicksville              6:41.9   20:48.45   43   
 69 Samuel Anglim             10 Plainedge               6:42.3   20:49.68   44   
 70 Austin George             10 Great Neck South        6:42.4   20:50.00   45   
 71 Jack Grygiel              10 Manhasset               6:42.5   20:50.29        
 72 Jake Cizmarik             10 Manhasset               6:42.9   20:51.51        
 73 Joseph Macaluso           10 Calhoun                 6:43.3   20:52.96        
 74 Henry Purcell             10 North Shore             6:43.8   20:54.29   46   
 75 Eriks Zamurs              10 Locust Valley           6:44.9   20:57.89        
 76 Brendan Wilkowski         10 East Meadow             6:45.9   21:00.90   47   
 77 Michael Guglielmo         10 Sewanhaka               6:47.1   21:04.74        
 78 German Chirinos           10 Great Neck South        6:49.5   21:12.19   48   
 79 Jack Rhein                10 Farmingdale             6:51.6   21:18.51   49   
 80 Joshua Joseph             10 VS Central              6:51.6   21:18.79   50   
 81 Christian Kachadourian    10 Bethpage                6:52.8   21:22.24        
 82 Arjun Gupta               10 Long Beach              6:56.3   21:33.36   51   
 83 Matthew Marquez           10 VS Central              6:56.8   21:34.76   52   
 84 Eric Lau                  10 Manhasset               6:57.7   21:37.72        
 85 Anthony Cafaro            10 Long Beach              6:59.0   21:41.50   53   
 86 Daniel Sedgh              10 Great Neck North        7:05.3   22:01.08   54   
 87 Kenny Galo                10 MacArthur               7:06.9   22:06.04        
 88 Andrew West               10 Westbury                7:08.0   22:09.67        
 89 Liam Conroy               10 South Side              7:08.3   22:10.45   55   
 90 AJ Ford                   10 South Side              7:12.3   22:22.99   56   
 91 Michael Barrett           10 South Side              7:13.7   22:27.31   57   
 92 Nicholas Marchetti        10 Oceanside               7:15.1   22:31.58        
 93 Nicholas Seier            10 MacArthur               7:15.6   22:33.25        
 94 Quinn''C Nesbit           10 VS Central              7:16.5   22:35.88   58   
 95 Adam Fazal                10 Great Neck South        7:16.6   22:36.27   59   
 96 Zach Goldberg             10 South Side              7:17.2   22:38.14        
 97 Nicholas Hoene            10 Hicksville              7:17.5   22:39.06   60   
 98 Teddy Koutsoftus          10 Wheatley                7:17.6   22:39.39        
 99 Brandon Decarolis         10 Oyster Bay              7:17.8   22:40.19        
100 William Borges            10 Roslyn                  7:18.1   22:40.86        
101 Matthew Bo                10 South Side              7:19.7   22:46.03        
102 Matthew Murphy            10 Oyster Bay              7:20.0   22:46.85        
103 Alex Assenmacher          10 Plainedge               7:20.8   22:49.34   61   
104 Michael Chao              10 Hicksville              7:21.0   22:50.10   62   
105 Jan Kaluta                10 Great Neck North        7:22.8   22:55.68   63   
106 Nicolas Carlino           10 Jfk Bellmore            7:22.9   22:55.93        
107 David Dagoon              10 East Meadow             7:24.7   23:01.57   64   
108 Mario Dumay               10 Westbury                7:25.1   23:02.72        
109 Edler Augustin            10 VS Central              7:25.5   23:03.85   65   
110 John Bellisio             10 Island Trees            7:25.8   23:04.88        
111 Connor Callow             10 Plainedge               7:26.9   23:08.30   66   
112 Steven Bailey             11 Glen Cove               7:27.0   23:08.65        
113 Brian Fitzgerald          10 Farmingdale             7:27.2   23:09.24   67   
114 Nate Loring               10 North Shore             7:28.5   23:13.26   68   
115 Brendan Mark              10 Clarke                  7:30.0   23:18.09   69   
116 Jonathan Elkowitz         10 Roslyn                  7:30.3   23:18.80        
117 Rohan Mehrotra            10 Hicksville              7:30.8   23:20.36        
118 Faiz Daredia              10 Great Neck South        7:31.6   23:22.99   70   
119 Judah Nouriyelian         10 Great Neck North        7:33.7   23:29.59   71   
120 Aaron Amirian             10 Great Neck North        7:35.5   23:35.20   72   
121 Juha Yoon                 10 Great Neck North        7:36.3   23:37.61   73   
122 Jack Carty                10 Massapequa              7:37.2   23:40.22   74   
123 Jake Gakshteyn            10 East Meadow             7:38.6   23:44.58   75   
124 Jack Racer                10 Jfk Bellmore            7:40.1   23:49.35        
125 Faizan Elahi              10 VS Central              7:40.9   23:51.95   76   
126 Logan Paola               10 Bethpage                7:45.2   24:05.26        
127 Jason Kaplan              10 East Meadow             7:48.4   24:15.04        
128 Michael Corsi             10 Farmingdale             7:49.6   24:18.75   77   
129 Matt Arcoleo              10 South Side              7:49.9   24:19.73        
130 Jack Caulfield            10 Massapequa              7:50.5   24:21.58   78   
131 Nick DeLuca               10 Massapequa              7:51.5   24:24.62        
132 Mathew Dinuzzo            10 Carle Place             7:51.9   24:25.87        
133 Harrison Boukas           10 Plainedge               7:54.3   24:33.42   79   
134 Angel Jean                10 Farmingdale             7:54.7   24:34.69   80   
135 Ahmed Jengda              10 VS North                7:55.4   24:36.91        
136 Alexandro Villalobos      10 Bethpage                7:57.0   24:41.89        
137 Jake Acquilino            10 Plainedge               8:01.1   24:54.57   81   
138 Winston Riggs             10 Great Neck North        8:05.7   25:09.00        
139 Sebastian Kaczor          10 Great Neck South        8:05.8   25:09.26   82   
140 Isaiah Allen              10 Westbury                8:08.8   25:18.64        
141 Andy Zhang                10 Jfk Bellmore            8:10.1   25:22.51        
142 Elliott Rendon            10 VS Central              8:11.0   25:25.30        
143 Tevon Downer              10 Westbury                8:11.6   25:27.33        
144 Jeremiah Cochran          10 Long Beach              8:12.1   25:28.73   83   
145 Matt Adarichev            10 South Side              8:12.4   25:29.57        
146 Yash Chhabra              10 Hicksville              8:17.5   25:45.58        
147 Kevin Carratu             10 Manhasset               8:17.9   25:46.69        
148 Jacob Lando               10 North Shore             8:20.0   25:53.45   84   
149 Max Newman                10 Seaford                 8:27.2   26:15.62   85   
150 Justin Lindor             10 VS Central              9:12.4   28:36.14        
151 Kyle Lee                  10 Hicksville              9:24.7   29:14.18        
152 Andrew McKeown            10 Plainedge               9:34.5   29:44.87   86   
153 Louis Guidone              9 Farmingdale             9:36.2   29:50.14   87   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Manhasset                    46    4    8   10   11   13   15   18           
      Total Time:  1:33:32.17                                                     
         Average:    18:42.44                                                     
   2 Hicksville                   92    2   12   14   21   43   60   62           
      Total Time:  1:36:10.36                                                     
         Average:    19:14.07                                                     
   3 Massapequa                   98    7    9   16   31   35   74   78           
      Total Time:  1:36:53.17                                                     
         Average:    19:22.64                                                     
   4 Seaford                     151    1    3   24   38   85                     
      Total Time:  1:41:39.14                                                     
         Average:    20:19.83                                                     
   5 Clarke                      159    6   20   22   42   69                     
      Total Time:  1:41:26.88                                                     
         Average:    20:17.38                                                     
   6 South Side                  166   23   26   29   33   55   56   57           
      Total Time:  1:41:29.50                                                     
         Average:    20:17.90                                                     
   7 East Meadow                 186   19   39   40   41   47   64   75           
      Total Time:  1:42:07.83                                                     
         Average:    20:25.57                                                     
   8 VS Central                  197    5   32   50   52   58   65   76           
      Total Time:  1:43:58.44                                                     
         Average:    20:47.69                                                     
   9 Long Beach                  231   17   27   51   53   83                     
      Total Time:  1:47:39.49                                                     
         Average:    21:31.90                                                     
  10 Great Neck South            250   28   45   48   59   70   82                
      Total Time:  1:47:56.19                                                     
         Average:    21:35.24                                                     
  11 Great Neck North            258   34   36   54   63   71   72   73           
      Total Time:  1:49:03.34                                                     
         Average:    21:48.67                                                     
  12 North Shore                 265   30   37   46   68   84                     
      Total Time:  1:50:23.22                                                     
         Average:    22:04.65                                                     
  13 Farmingdale                 298   25   49   67   77   80   87                
      Total Time:  1:52:59.54                                                     
         Average:    22:35.91                                                     
  14 Plainedge                   331   44   61   66   79   81   86                
      Total Time:  1:56:15.31                                                     
         Average:    23:15.07 
  


 Boys 5k Run CC Freshmen
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

  1 Thomas Burfeind            9 North Shore             5:43.1   17:45.81    1   
  2 Henry Kolyer               9 Manhasset               5:44.4   17:49.91    2   
  3 Anthony Diaz               9 Farmingdale             5:48.4   18:02.17    3   
  4 Jayden Abraham             9 East Meadow             5:56.1   18:26.26    4   
  5 Lucas Malley               9 Manhasset               5:56.5   18:27.32    5   
  6 Elijah Yeroushalmi         9 Roslyn                  5:56.9   18:28.59        
  7 Braeden Vieni              9 Calhoun                 6:00.8   18:40.92        
  8 Rahul Maharjan             9 Sewanhaka               6:03.4   18:48.82        
  9 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              6:08.8   19:05.83    6   
 10 Sam Rosencrans             9 North Shore             6:10.0   19:09.45    7   
 11 patrick Hanley             9 Bethpage                6:11.9   19:15.21    8   
 12 Ayden Morales              9 Bethpage                6:14.8   19:24.28    9   
 13 Daniel O''Neil             9 Manhasset               6:16.8   19:30.61   10   
 14 Matt Volpe                 9 Long Beach              6:16.9   19:30.89        
 15 Tyler Sparke               8 Bethpage                6:17.9   19:33.88   11   
 16 Izzy Silver                9 Oyster Bay              6:18.3   19:35.10   12   
 17 Owen Mullen                9 South Side              6:18.4   19:35.36   13   
 18 Dylan Sofield              9 Long Beach              6:20.0   19:40.40        
 19 Michael Cuomo              9 Hicksville              6:20.8   19:42.97        
 20 Jonathan Lelis DeSousa     9 Long Beach              6:21.7   19:45.87        
 21 Fletcher Wilson            9 Manhasset               6:22.0   19:46.58   14   
 22 Vincent Manzi              9 Massapequa              6:22.3   19:47.67   15   
 23 Chris Vartoukian           9 MacArthur               6:25.3   19:56.85   16   
 24 James Medina               9 MacArthur               6:26.0   19:59.10   17   
 25 Tristan Degen              9 Oceanside               6:27.0   20:02.35        
 26 Tyler Meah                 9 East Meadow             6:27.9   20:05.00   18   
 27 John Schmuck               9 Carle Place             6:28.0   20:05.26        
 28 Sebastian marano           9 Bethpage                6:28.1   20:05.55   19   
 29 Matthew Zerbarini          9 Island Trees            6:30.0   20:11.41        
 30 Sam Cordova                9 Farmingdale             6:31.4   20:15.82   20   
 31 Jason Bier                 9 Oceanside               6:31.9   20:17.36        
 32 Paul Bauccio               9 Farmingdale             6:33.4   20:22.00   21   
 33 Matt Rice                  9 East Meadow             6:34.1   20:24.28   22   
 34 Justin Oh                  9 Manhasset               6:35.5   20:28.58   23   
 35 Anthony Schembeck          9 New Hyde Park           6:36.6   20:32.19        
 36 Justin Stahl               9 Calhoun                 6:38.0   20:36.49        
 37 Carson Winters             9 Hicksville              6:41.6   20:47.66        
 38 Spencer Lee                9 Great Neck South        6:41.7   20:47.91   24   
 39 Zach Ragozino              9 Friends Academy         6:42.7   20:50.90        
 40 Riley Keffer               9 Oyster Bay              6:42.8   20:51.22   25   
 41 Gerardo Castillo           9 Locust Valley           6:42.9   20:51.59        
 42 Matthew Sheehan            9 Bethpage                6:43.5   20:53.48   26   
 43 Richard Perez              9 North Shore             6:45.0   20:58.22   27   
 44 Anthony belmonte           9 Bethpage                6:45.3   20:59.15   28   
 45 Connor Wick                9 Oyster Bay              6:45.8   21:00.56   29   
 46 Michael Reilly             9 Manhasset               6:46.3   21:02.10   30   
 47 Ryan DeRasse               8 Manhasset               6:46.4   21:02.38   31   
 48 Thomas Siatsis             8 VS North                6:47.5   21:05.80        
 49 Avnoor Deol                9 Great Neck South        6:47.6   21:06.27   32   
 50 Michael Heffernan          9 North Shore             6:48.9   21:10.21   33   
 51 Joseph Albanese            9 Manhasset               6:50.9   21:16.61        
 52 Nicolas Rodriguez          9 VS Central              6:51.5   21:18.45        
 53 Max Baum                   9 Hewlett                 6:52.7   21:22.02        
 54 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              6:53.2   21:23.63   34   
 55 Kevin Connolly             9 Massapequa              6:53.3   21:24.02   35   
 56 Samuel Lam                 9 East Meadow             6:53.9   21:25.66   36   
 57 Nicholas Trerrotola        9 Plainedge               6:54.1   21:26.44        
 58 Brady Bender               9 South Side              6:54.4   21:27.42   37   
 59 Owen Mroz                  9 South Side              6:55.0   21:29.23   38   
 60 Lukas Gandras              9 Great Neck South        6:55.5   21:30.65   39   
 61 Ubaidullah Hassan          9 Wheatley                6:55.6   21:31.24        
 62 Spencer Kriegstein         9 Friends Academy         6:55.9   21:32.07        
 63 Robert Drexel              9 North Shore             6:56.6   21:34.05   40   
 64 Jordan Gangaram            9 Manhasset               6:57.6   21:37.39        
 65 Thomas Kelly               9 South Side              6:58.3   21:39.53   41   
 66 Stephen Kessler            9 Farmingdale             6:58.4   21:39.79   42   
 67 Thomas Vairo               9 Lawrence                7:00.5   21:46.45        
 68 John Simoldoni             9 Manhasset               7:01.8   21:50.45        
 69 John Sprague               9 Calhoun                 7:03.0   21:54.16        
 70 Alex Feldman               9 Jfk Bellmore            7:05.0   22:00.20        
 71 Thomas Casy                9 North Shore             7:05.5   22:01.72   43   
 72 David Margarin             9 VS Central              7:07.9   22:09.35        
 73 Matt Yerkes                9 Oyster Bay              7:09.1   22:12.97   44   
 74 Caleb Loring               9 North Shore             7:09.2   22:13.23   45   
 75 Zach Sullivan              9 North Shore             7:09.5   22:14.35        
 76 Nathniel Blades            9 Freeport                7:10.4   22:17.02        
 77 Sean Wilde                 9 Massapequa              7:11.3   22:19.84   46   
 78 Matt Byrne                 9 South Side              7:11.6   22:20.87   47   
 79 Jack Duncan                9 South Side              7:13.4   22:26.35   48   
 80 Kenneth Seltman            9 Jfk Bellmore            7:15.9   22:34.09        
 81 Matt Fioretti              9 MacArthur               7:18.2   22:41.35   49   
 82 Deaglan Doyle              9 North Shore             7:19.7   22:45.81        
 83 Frank Beslity              9 MacArthur               7:20.4   22:48.00   50   
 84 Joseph Schnatterr          9 Massapequa              7:20.4   22:48.24   51   
 85 David DeBiasi              9 Manhasset               7:21.6   22:51.87        
 86 Cody Stefan                9 Manhasset               7:21.9   22:52.86        
 87 Devin Cardoza              9 Roslyn                  7:24.5   23:00.98        
 88 dylan norrby               9 Sewanhaka               7:24.9   23:02.27        
 89 Isaiah Allen              10 Westbury                7:29.1   23:15.12        
 90 Matthew Benaharon          9 Roslyn                  7:33.9   23:30.01        
 91 Paul Bott                  9 Oyster Bay              7:37.0   23:39.74   52   
 92 Nick Leeb                  9 East Meadow             7:38.1   23:43.25   53   
 93 Jordan Nicotra             9 South Side              7:38.8   23:45.26   54   
 94 David Haro                 9 Division Avenue         7:39.6   23:47.84        
 95 Cheongjun Oh               9 Great Neck North        7:40.6   23:50.76   55   
 96 Jeremy Peltz               9 North Shore             7:41.6   23:53.99        
 97 Brady Wagner               9 North Shore             7:46.3   24:08.75        
 98 Josh Ohebshalom            9 Great Neck North        7:46.9   24:10.49   56   
 99 Dean Valenti               9 Farmingdale             7:48.1   24:14.14   57   
100 Barlin Singh               9 Floral Park             7:48.8   24:16.30        
101 Marco McCormack            9 Locust Valley           7:49.9   24:19.79        
102 Jonathan Hakimi            9 Great Neck North        7:52.4   24:27.69   58   
103 Timothy Kurpiewski         9 Great Neck South        7:55.1   24:35.80   59   
104 Hillel Pinksy              9 Great Neck North        7:57.5   24:43.39   60   
105 Andrew Louie               9 Manhasset               7:59.5   24:49.63        
106 Jonathan Li                9 Manhasset               8:00.8   24:53.55        
107 Jacob Reyes                9 Oceanside               8:01.9   24:57.12        
108 Matthew O''Connor          9 Manhasset               8:02.9   25:00.31        
109 Ahmed Aziz                 9 Floral Park             8:05.7   25:08.76        
110 Vincent Mallon             9 Massapequa              8:08.2   25:16.70   61   
111 Nick Mele                  9 North Shore             8:08.8   25:18.57        
112 Jonathan Givre             9 Friends Academy         8:13.1   25:31.92        
113 Ridhwan Ahmed              9 Manhasset               8:13.2   25:32.17        
114 Jason Zhang                9 Jfk Bellmore            8:14.1   25:35.06        
115 Kyle Samida                9 East Meadow             8:14.6   25:36.61   62   
116 Ari Mizhiritsky            9 Wheatley                8:15.9   25:40.52        
117 Ian Isseks                 9 Hewlett                 8:16.7   25:42.90        
118 Kyle Oyeniran              9 Freeport                8:16.9   25:43.63        
119 Jacob Mayourian            9 Roslyn                  8:17.5   25:45.64        
120 Anthony Steves             9 Great Neck South        8:17.8   25:46.41   63   
121 Tyler Lane                 9 Hewlett                 8:20.2   25:53.94        
122 Nicholas McNulty           9 Manhasset               8:24.1   26:06.09        
123 Jonathan Thomson           9 VS North                8:27.9   26:17.76        
124 David Cheung               9 Great Neck North        8:35.4   26:41.22   64   
125 Ed Gorsky                 10 East Rockaway           8:38.5   26:50.77        
126 Joseph Gavin               9 Division Avenue         8:44.1   27:08.09        
127 Thomas Donohue             9 Calhoun                 8:47.5   27:18.76        
128 Anthony Bacani             9 MacArthur               8:48.4   27:21.50   65   
129 Scott Yanover              9 Oceanside               8:49.5   27:25.00        
130 Ryan Maselli               9 Locust Valley           8:49.7   27:25.62        
131 Peter Pistone              9 Locust Valley           8:52.2   27:33.48        
132 Thomas Haggerty            9 South Side              8:53.6   27:37.72        
133 Sean Croutier              9 South Side              8:54.9   27:41.84        
134 Rubin Thind                9 MacArthur               8:55.1   27:42.28   66   
135 Conor Slevin              10 Manhasset               8:55.2   27:42.63        
136 Benjamin Yazdanpaneh       9 Great Neck North        8:58.3   27:52.20   67   
137 Anthony DePippo            9 VS North                8:59.3   27:55.55        
138 Joshua Baer                9 Division Avenue         9:04.1   28:10.18        
139 Zach Ahdoot                9 Great Neck North        9:14.4   28:42.17   68   
140 Thomas McNally             9 Farmingdale             9:16.6   28:49.00   69   
141 David DeRienzo             9 MacArthur               9:29.1   29:27.90   70
142 Unknown                                              9:29.5   29:29.08         
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Manhasset                    54    2    5   10   14   23   30   31           
      Total Time:  1:36:03.00                                                     
         Average:    19:12.60                                                     
   2 Bethpage                     73    8    9   11   19   26   28                
      Total Time:  1:39:12.40                                                     
         Average:    19:50.48                                                     
   3 Oyster Bay                  106    6   12   25   29   34   44   52           
      Total Time:  1:41:56.34                                                     
         Average:    20:23.27                                                     
   4 North Shore                 108    1    7   27   33   40   43   45           
      Total Time:  1:40:37.74                                                     
         Average:    20:07.55                                                     
   5 East Meadow                 133    4   18   22   36   53   62                
      Total Time:  1:44:04.45                                                     
         Average:    20:48.89                                                     
   6 Farmingdale                 143    3   20   21   42   57   69                
      Total Time:  1:44:33.92                                                     
         Average:    20:54.79                                                     
   7 South Side                  176   13   37   38   41   47   48   54           
      Total Time:  1:46:32.41                                                     
         Average:    21:18.49                                                     
   8 MacArthur                   197   16   17   49   50   65   66   70           
      Total Time:  1:52:46.80                                                     
         Average:    22:33.36                                                     
   9 Massapequa                  208   15   35   46   51   61                     
      Total Time:  1:51:36.47                                                     
         Average:    22:19.30                                                     
  10 Great Neck South            217   24   32   39   59   63                     
      Total Time:  1:53:47.04                                                     
         Average:    22:45.41                                                     
  11 Great Neck North            293   55   56   58   60   64   67   68           
      Total Time:  2:03:53.55                                                     
         Average:    24:46.71