Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 9/12/2017                   
                                     Bethpage                                     
                                                            
 
Event 1  Girls 4k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Ryann Kenny               10 Manhasset               7:05.8   17:38.25    1   
  2 Sydney Votruba            12 Garden City             7:23.1   18:21.25    2   
  3 Samantha Kinloch           9 Manhasset               7:28.6   18:34.80    3   
  4 Lauren Weppler             9 Manhasset               7:34.6   18:49.69    4   
  5 Emily Boccone              9 Mepham                  7:38.3   18:59.01    5   
  6 Juliana Sims               9 Manhasset               7:40.3   19:03.94    6   
  7 Taylor Decina              9 Mepham                  7:44.6   19:14.57    7   
  8 Chloe Mantis              10 Manhasset               7:46.4   19:19.14    8   
  9 Isabel Henke              11 Garden City             7:47.7   19:22.37    9   
 10 Maggie Reich              12 South Side              7:58.2   19:48.55   10   
 11 Miranda Price              9 Mepham                  8:05.8   20:07.46   11   
 12 Nicole Graziano           11 South Side              8:08.2   20:13.31   12   
 13 Lucia Riepp                9 Manhasset               8:10.1   20:18.07   13   
 14 Margaret Arnold           10 Manhasset               8:13.6   20:26.70   14   
 15 Tess Coleman              12 Manhasset               8:14.4   20:28.69        
 16 Julia Cowie               10 Garden City             8:14.6   20:29.20   15   
 17 Mia Raico                 11 South Side              8:15.9   20:32.56   16   
 18 Anna O''Sullivan           9 South Side              8:16.1   20:32.84   17   
 19 Mary Foxen                10 Garden City             8:18.4   20:38.56   18   
 20 Hannah Lilly              10 Long Beach              8:21.6   20:46.67   19   
 21 Erin O''Sullivan          10 South Side              8:23.2   20:50.63   20   
 22 Elizabeth Kelly           10 Long Beach              8:23.8   20:52.10   21   
 23 Quinn Scaring             11 Manhasset               8:24.6   20:54.00        
 24 Kate Scharfenberger       11 Manhasset               8:24.7   20:54.25        
 25 Alicia Convey             11 Manhasset               8:25.1   20:55.40        
 26 Olivia Lavelle            11 Manhasset               8:25.3   20:55.74        
 27 Vanessa Marchhart         10 Garden City             8:25.8   20:57.09   22   
 28 Sera Allen                11 South Side              8:26.4   20:58.44   23   
 29 Annie Reddington          11 Manhasset               8:26.5   20:58.89        
 30 Tara Nass                 11 South Side              8:28.0   21:02.48   24   
 31 Jolene Ciccarone          10 Garden City             8:29.0   21:05.07   25   
 32 Alyssa Borgognone         10 Manhasset               8:36.9   21:24.59        
 33 Claire Schick             10 Garden City             8:38.7   21:29.09   26   
 34 Emma Sullivan              9 Garden City             8:41.3   21:35.55        
 35 Olivia Pappas             10 Garden City             8:48.8   21:54.11        
 36 Jessica Liberopoulos      10 Garden City             8:51.6   22:01.15        
 37 Maya Halt                 10 Long Beach              8:54.0   22:07.03   27   
 38 Madison Matarazzo          9 Garden City             8:54.4   22:08.21        
 39 Isabel Schwagerl          11 South Side              8:57.0   22:14.57        
 40 Anna Zomback              11 Mepham                  8:57.8   22:16.69   28   
 41 Nicole Leisenring         10 Mepham                  9:07.6   22:40.96   29   
 42 Jessica Postiglione       10 Manhasset               9:12.4   22:52.76        
 43 Kate Connolly              9 Manhasset               9:12.5   22:53.21        
 44 Annie Bella               11 South Side              9:12.6   22:53.46        
 45 Angela Sourial            12 South Side              9:12.9   22:54.11        
 46 Lily Zangari              12 South Side              9:13.2   22:54.95        
 47 Elinor Wolfstein           9 Mepham                  9:13.5   22:55.61   30   
 48 Kassie Zangari            10 South Side              9:13.8   22:56.25        
 49 Siobhan Milan             12 South Side              9:15.2   22:59.76        
 50 Jillian Lerner            10 Long Beach              9:16.4   23:02.90   31   
 51 Isabella Brazzano         10 South Side              9:17.8   23:06.28        
 52 Kayla Collins             10 MacArthur               9:18.7   23:08.55        
 53 Corina Henke               9 Garden City             9:19.0   23:09.22        
 54 Briana Hernandez          10 MacArthur               9:19.2   23:09.85        
 55 Jamie Risso                9 Long Beach              9:24.1   23:22.00   32   
 56 Kayla Schneider           11 Mepham                  9:27.0   23:29.06   33   
 57 Caroline Fay              10 South Side              9:27.9   23:31.48        
 58 Sarah Coletti             10 Garden City             9:28.6   23:33.13        
 59 Alexandra Unz              9 Calhoun                 9:31.7   23:40.81        
 60 Chole Persaud             10 Mepham                  9:32.1   23:41.95        
 61 Shannon Bender            11 South Side              9:33.6   23:45.61        
 62 Emma Greely               10 Manhasset               9:34.9   23:48.88        
 63 Sophia Torres             11 Manhasset               9:35.6   23:50.61        
 64 Julianna Noto             10 Mepham                  9:38.7   23:58.36        
 65 Erin Farkas               10 Calhoun                 9:43.0   24:08.86        
 66 Rafeya Hashmi              9 Mepham                  9:45.8   24:15.89        
 67 Taylor Egan               12 South Side              9:46.8   24:18.26        
 68 Samantha Burgie           10 South Side              9:48.3   24:22.03        
 69 Christina Marciano        10 Garden City             9:48.9   24:23.62        
 70 Nikki Schwenk             10 Manhasset               9:52.0   24:31.37        
 71 Paige Viola               10 Mepham                  9:53.1   24:34.05        
 72 Maggie Barreira           11 South Side              9:57.9   24:46.07        
 73 Shana McPartland          11 Mepham                  9:59.4   24:49.72        
 74 Lauren Murphy              9 Great Neck North       10:00.6   24:52.66        
 75 Kerrin Cleary             10 South Side             10:03.0   24:58.75        
 76 Madaline Allen            10 Long Beach             10:04.0   25:01.21   34   
 77 MaryKate Culley           11 South Side             10:05.0   25:03.69        
 78 Ellena Kakalos             9 Calhoun                10:16.4   25:31.95        
 79 Kayla Quinn               10 Garden City            10:19.7   25:40.15        
 80 Maggie Connors             9 South Side             10:19.9   25:40.68        
 81 Emma Connolly             12 Mepham                 10:20.5   25:42.05        
 82 Kayleigh Roth              9 Mepham                 10:30.1   26:06.00        
 83 Victoria Walker            9 Mepham                 10:45.3   26:43.72        
 84 Arianna McLean            10 Mepham                 11:07.5   27:38.99        
 85 Elizabeth O''Brien         9 South Side             11:14.5   27:56.42        
 86 Katie Egan                 9 South Side             11:24.6   28:21.36        
 87 Christina Lopez           10 Calhoun                11:35.1   28:47.60        
 88 Gina Connors              12 Mepham                 11:36.8   28:51.89        
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Carolyn Doyle             10 North Shore             7:58.5   19:49.18        
  2 Marlene Goldstein         11 Locust Valley           8:38.2   21:27.82    1   
  3 Lydia Paulus               9 Locust Valley           8:50.9   21:59.39    2   
  4 Elizabeth Lockwood         9 North Shore             8:56.0   22:12.12        
  5 Kaylei FanFan             10 Clarke                  8:58.2   22:17.65        
  6 Bethany Zekraus           11 Locust Valley           9:11.5   22:50.70    3   
  7 Mary Tuohy                11 Cold Spring Harbor      9:14.3   22:57.56    4   
  8 Alison Mosher             10 Friends Academy         9:21.3   23:15.01        
  9 Tina Huang                 9 Friends Academy         9:23.4   23:20.19        
 10 Ileanna Kufner            11 Cold Spring Harbor      9:26.5   23:27.82    5   
 11 Olivia Amian              11 Locust Valley           9:31.3   23:39.80    6   
 12 Meena Khwaja              11 Locust Valley           9:33.8   23:46.06    7   
 13 Alyssa Cappelli           10 Clarke                  9:38.9   23:58.71        
 14 Nitha Paulus              10 Locust Valley           9:47.0   24:18.83    8   
 15 Elissa Velasquez           9 East Rockaway          10:07.8   25:10.62        
 16 joanfaith guerrier         9 West Hempstead         10:11.7   25:20.31        
 17 Alexa Spinnato            11 Cold Spring Harbor     10:11.8   25:20.51    9   
 18 Ambika Persaud            10 VS South               10:43.7   26:39.84        
 19 Sophia Gerberg            12 Cold Spring Harbor     10:48.1   26:50.70   10   
 20 Audra Kobus                9 Cold Spring Harbor     10:57.4   27:13.88   11   
 21 Ella Martirosian           9 Cold Spring Harbor     10:59.9   27:19.97   12   
 22 kayla lugo                 9 West Hempstead         11:02.3   27:26.02        
 23 Brigitte Velasquez        12 East Rockaway          11:20.1   28:10.23        
 24 Alessandra DeSano         10 East Rockaway          16:36.2   41:16.05        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Manhasset                    22    1    3    4    6    8   13   14           
      Total Time:  1:33:25.82                                                     
         Average:    18:41.17                                                     
   2 Garden City                  66    2    9   15   18   22   25   26           
      Total Time:  1:39:48.47                                                     
         Average:    19:57.70                                                     
   3 South Side                   75   10   12   16   17   20   23   24           
      Total Time:  1:41:57.89                                                     
         Average:    20:23.58                                                     
   4 Mepham                       80    5    7   11   28   29   30   33           
      Total Time:  1:43:18.69                                                     
         Average:    20:39.74                                                     
   5 Long Beach                  130   19   21   27   31   32   34                
      Total Time:  1:50:10.70                                                     
         Average:    22:02.14                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 Locust Valley                19    1    2    3    6    7    8                
      Total Time:  1:53:43.77                                                     
         Average:    22:44.76                                                     
   2 Cold Spring Harbor           39    4    5    9   10   11   12                
      Total Time:  2:05:50.47                                                     
         Average:    25:10.10   



Girls 4k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Samantha Law              12 Great Neck North        6:36.9   16:26.46    1   
  2 Kayta Thomas              10 VS Central              6:40.9   16:36.33    2   
  3 Alexis Namdar             11 Great Neck North        6:57.2   17:16.77    3   
  4 Ana Isabel Lebron         10 VS Central              7:02.6   17:30.25    4   
  5 Netta Mualem              10 Great Neck North        7:10.9   17:50.81    5   
  6 Katherine Hui             11 Great Neck South        7:16.7   18:05.31    6   
  7 Leah Ahdoot               11 Great Neck North        7:39.7   19:02.41    7   
  8 Gissell Duran             10 VS Central              7:45.4   19:16.76    8   
  9 Frances Brown             10 VS Central              7:53.8   19:37.58    9   
 10 Cara Becker               12 Great Neck South        7:55.1   19:40.83   10   
 11 Daria Scolnick            10 Great Neck North        8:00.3   19:53.70   11   
 12 Sabrina Ng                12 Great Neck South        8:02.1   19:58.09   12   
 13 Alexandra Ahdoot           9 Great Neck North        8:04.1   20:03.21   13   
 14 Amanda Mirville           12 VS Central              8:17.8   20:37.24   14   
 15 Joelle Siong Sin          10 Great Neck South        8:22.1   20:47.83   15   
 16 Amanda Miao               11 Great Neck South        8:30.3   21:08.35   16   
 17 Nicole Victory            11 Great Neck North        8:48.1   21:52.40   17   
 18 Christine Contreras       11 VS Central              8:56.3   22:12.82   18   
 19 Eleena Roseborough        11 VS Central              9:34.5   23:47.88   19   
 20 Gabrielle Ranieri         11 Great Neck South        9:42.1   24:06.74   20   
 21 Clara Goldberger          12 Great Neck South        9:45.6   24:15.41   21   
 22 Ariana Goorahoo           10 VS Central             10:03.9   25:00.86        
 23 Sabrina Solaman            9 VS Central             10:49.2   26:53.52        
 24 Shaleah Abreu             10 VS Central             11:06.1   27:35.36        
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 DeAnna Martin             11 VS South                6:38.4   16:30.21    1   
  2 Cara Duffy                10 Island Trees            6:49.2   16:56.93    2   
  3 Maggie Mcnamara           11 Oyster Bay              6:56.5   17:14.99    3   
  4 Erin Maguire              10 Island Trees            6:59.0   17:21.38    4   
  5 Marissa Murphy            12 Island Trees            7:05.1   17:36.58    5   
  6 Gabrielle Cardillo        11 Island Trees            7:15.5   18:02.23    6   
  7 Greta Flanagan             9 Oyster Bay              7:17.0   18:05.94    7   
  8 Eve Pace                  10 Oyster Bay              7:17.8   18:08.14    8   
  9 Michela Rutigliano        10 Oyster Bay              7:20.3   18:14.28    9   
 10 Hannah Lopes              11 Oyster Bay              7:37.5   18:57.11   10   
 11 Mikah Covelli             12 Oyster Bay              7:41.5   19:06.92   11   
 12 Gisele Lachman            10 Oyster Bay              7:49.2   19:26.11   12   
 13 Tara Donahue              12 Island Trees            7:56.0   19:42.93   13   
 14 Brittni Armstrong         12 VS South                8:40.5   21:33.67   14   
 15 Allison Oyola             11 VS South                8:41.6   21:36.35   15   
 16 Claudia Rodriquez          9 Island Trees            8:43.5   21:41.16   16   
 17 Tiara McDougle            12 VS South                9:16.7   23:03.60   17   
 18 Sofia Gaston              10 VS South                9:16.9   23:04.17   18   
 19 Olivia Kruel               9 Island Trees            9:36.0   23:51.48   19   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Great Neck North             27    1    3    5    7   11   13   17           
      Total Time:  1:30:30.15                                                     
         Average:    18:06.03                                                     
   2 VS Central                   37    2    4    8    9   14   18   19           
      Total Time:  1:33:38.16                                                     
         Average:    18:43.64                                                     
   3 Great Neck South             59    6   10   12   15   16   20   21           
      Total Time:  1:39:40.41                                                     
         Average:    19:56.09                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 Island Trees                 30    2    4    5    6   13   16   19           
      Total Time:  1:29:40.05                                                     
         Average:    17:56.01                                                     
   2 Oyster Bay                   37    3    7    8    9   10   11   12           
      Total Time:  1:30:40.46                                                     
         Average:    18:08.10                                                     
   3 VS South                     65    1   14   15   17   18                     
      Total Time:  1:45:48.00                                                     
         Average:    21:09.60  




Girls 4k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Marguerite Wong           12 Jericho                 7:01.7   17:28.13    1   
  2 Zhaneia Thybulle          12 Elmont                  7:10.6   17:50.05    2   
  3 Nadya Resnick             12 Calhoun                 7:12.7   17:55.44    3   
  4 Lea Stewart               11 Elmont                  7:37.1   18:55.96    4   
  5 Faith Dwyer                9 Calhoun                 7:38.3   18:59.06    5   
  6 Tali Gekhman               9 Calhoun                 7:53.3   19:36.24    6   
  7 Rebecca Sirof              9 Calhoun                 8:00.0   19:53.02    7   
  8 Samantha Latorre          10 Calhoun                 8:00.1   19:53.29    8   
  9 Emma Bhansingh             9 Calhoun                 8:00.4   19:53.87    9   
 10 Lisa Lo                   12 New Hyde Park           8:09.6   20:16.67   10   
 11 Israel Phillips           12 Elmont                  8:11.1   20:20.58   11   
 12 Madeline Slaski           12 New Hyde Park           8:23.3   20:50.83   12   
 13 Brianna Harris            12 Elmont                  8:25.6   20:56.57   13   
 14 Marissa Mendez             9 New Hyde Park           8:35.5   21:21.18   14   
 15 Min Yoon                  10 Jericho                 8:36.1   21:22.73   15   
 16 Isabelle Lopez            11 New Hyde Park           8:36.9   21:24.53   16   
 17 Rosan Wang                11 Jericho                 9:03.5   22:30.76   17   
 18 Hannah Philipose          11 Jericho                 9:04.7   22:33.73   18   
 19 Kristal Wong              12 Jericho                 9:05.1   22:34.81   19   
 20 Lauren Rifas              10 Calhoun                 9:30.7   23:38.44   20   
 21 Kendra Zhang              12 Jericho                 9:43.8   24:10.98   21   
 22 Deyanna Barnaby           10 Elmont                  9:48.9   24:23.65   22   
 23 Zahra Gittham             12 New Hyde Park           9:53.7   24:35.47   23   
 24 Ashley Predvil             9 New Hyde Park          10:35.5   26:19.37   24   
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Fiona Haegeland           10 Cold Spring Harbor      6:39.0   16:31.59    1   
  2 Samantha Reim             11 Cold Spring Harbor      6:51.4   17:02.47    2   
  3 Sarah Keane                9 Seaford                 6:52.3   17:04.60    3   
  4 Annalise Giuffrida        11 Cold Spring Harbor      6:54.1   17:09.15    4   
  5 Kristi Ackerina           12 East Rockaway           7:31.3   18:41.62    5   
  6 Alexandra Emanuel         10 Cold Spring Harbor      7:34.9   18:50.66    6   
  7 Hannah Kolsch             11 Mineola                 7:41.4   19:06.71    7   
  8 Kelly Koo                 11 Mineola                 7:48.9   19:25.40    8   
  9 Elise Otton               10 Seaford                 7:56.6   19:44.47    9   
 10 Emily O'Connell           12 Mineola                 8:05.7   20:07.05   10   
 11 Annabella Szczerbiak       9 Cold Spring Harbor      8:10.1   20:18.02   11   
 12 Abby Brown                10 Seaford                 8:10.9   20:20.07   12   
 13 Ellie Fox                 11 Cold Spring Harbor      8:15.1   20:30.48   13   
 14 Gillian Drexler           11 Cold Spring Harbor      8:15.2   20:30.74   14   
 15 Kristina Marino           11 Cold Spring Harbor      8:28.5   21:03.81        
 16 Mairead Connor            10 East Rockaway           8:29.8   21:07.00   15   
 17 Maya Narvekar             12 Mineola                 8:30.0   21:07.40   16   
 18 Ziya Patel                11 Mineola                 8:39.4   21:30.80   17   
 19 Tiffany Lin               12 Seaford                 9:00.8   22:24.06   18   
 20 Valencia Poorajah         12 East Rockaway           9:08.7   22:43.70   19   
 21 Dayna Emanuel             10 Cold Spring Harbor      9:19.0   23:09.29        
 22 Emma Neary                11 East Rockaway           9:19.4   23:10.39   20   
 23 Emil Acar                 10 Seaford                 9:21.4   23:15.36   21   
 24 Meghan Connor             11 East Rockaway           9:26.5   23:27.98   22   
 25 Caitlin Cassini           12 East Rockaway           9:37.9   23:56.31   23   
 26 Lianne Emanuel            10 Cold Spring Harbor      9:40.5   24:02.76        
 27 Rachel O'Hagan            12 East Rockaway           9:43.4   24:09.98   24   
 28 Danielle Mascolo          10 Seaford                10:18.0   25:36.05   25   
 29 Emily Espinel             10 Seaford                10:26.7   25:57.67   26   
 30 Suruthica Nimalan         10 Mineola                10:28.5   26:01.92   27   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Calhoun                      29    3    5    6    7    8    9   20           
      Total Time:  1:36:17.05                                                     
         Average:    19:15.41                                                     
   2 Elmont                       52    2    4   11   13   22                     
      Total Time:  1:42:26.81                                                     
         Average:    20:29.37                                                     
   3 Jericho                      70    1   15   17   18   19   21                
      Total Time:  1:46:30.16                                                     
         Average:    21:18.04                                                     
   4 New Hyde Park                75   10   12   14   16   23   24                
      Total Time:  1:48:28.68                                                     
         Average:    21:41.74                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 Cold Spring Harbor           24    1    2    4    6   11   13   14           
      Total Time:  1:29:51.89                                                     
         Average:    17:58.38                                                     
   2 Mineola                      58    7    8   10   16   17   27                
      Total Time:  1:41:17.36                                                     
         Average:    20:15.48                                                     
   3 Seaford                      63    3    9   12   18   21   25   26           
      Total Time:  1:42:48.56                                                     
         Average:    20:33.72                                                     
   4 East Rockaway                81    5   15   19   20   22   23   24           
      Total Time:  1:49:10.69                                                     
         Average:    21:50.14 
  


Girls 4k Run CC Girls Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 4000 Run                                                        
 38 Unknown                                             10:00.9   24:53.45        
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Kimberly Villoni           8 Garden City             6:52.2   17:04.47    1   
  2 Emily Pogozelski           8 Garden City             7:11.2   17:51.71    2   
  3 Erin Brown                10 Long Beach              7:17.7   18:07.73    3   
  4 Kamryn O''Hara            12 MacArthur               7:23.4   18:21.98    4   
  5 Audrey Cozine             10 Long Beach              7:28.0   18:33.45    5   
  6 Lindsey Del Rio           10 Long Beach              7:34.1   18:48.53    6   
  7 Jenn Gattus               11 MacArthur               7:34.2   18:48.79    7   
  8 Samantha Mauceri          11 Garden City             7:34.6   18:49.80    8   
  9 Lauren Mistretta          10 Garden City             7:37.5   18:57.12    9   
 10 Meilin Garfinkel          10 Long Beach              7:38.1   18:58.39   10   
 11 Alexandra Kopcak          11 Garden City             7:38.4   18:59.32   11   
 12 Nicole Mejia               9 Garden City             7:42.1   19:08.41   12   
 13 Paige Going                9 Garden City             7:45.0   19:15.58   13   
 14 Caroline Cote             10 Garden City             7:47.8   19:22.49        
 15 Alexandra Heber           11 Garden City             7:48.0   19:23.07        
 16 Kelly Rothel              11 Long Beach              7:54.5   19:39.19   14   
 17 Kate Wallace              12 Garden City             7:59.8   19:52.56        
 18 Brenna Regan              10 Long Beach              8:03.0   20:00.43   15   
 19 Jenny Purirojejananon     10 MacArthur               8:09.8   20:17.37   16   
 20 Mariead Gillespie         10 MacArthur               8:18.1   20:37.97   17   
 21 Autumn Ledbetter          10 MacArthur               8:35.0   21:19.86   18   
 22 Devon Donahue             12 Manhasset               8:46.3   21:48.07        
 23 Isabella Carter           10 MacArthur               8:53.7   22:06.50   19   
 24 Amelia Silberger          10 MacArthur               9:09.0   22:44.54   20   
 25 Nina Scanze               10 MacArthur               9:09.6   22:45.92        
 26 Justine Carroll           10 MacArthur               9:25.4   23:25.19        
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Nicole Schneider          10 North Shore             6:35.9   16:23.99    1   
  2 Sophie Rosencrans          9 North Shore             6:46.9   16:51.30    2   
  3 Hannah Bradford           10 North Shore             6:50.8   17:01.00    3   
  4 Emma Rivera               11 North Shore             7:03.8   17:33.25    4   
  5 Isabella Strajanekova     11 North Shore             7:08.5   17:45.05    5   
  6 Sarah Hoell                8 North Shore             7:34.3   18:49.10    6   
  7 Fiona Reagan               8 North Shore             7:34.4   18:49.34    7   
  8 Caroline Reiner           11 North Shore             7:34.5   18:49.56        
  9 Madeleine DePietro        10 North Shore             7:59.0   19:50.36        
 10 Julia Carroll             10 North Shore             8:12.5   20:24.01        
 11 Chloe Lanese              11 Wheatley                8:15.3   20:31.05        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Garden City                  31    1    2    8    9   11   12   13           
      Total Time:  1:31:42.42                                                     
         Average:    18:20.49                                                     
   2 Long Beach                   38    3    5    6   10   14   15                
      Total Time:  1:34:07.29                                                     
         Average:    18:49.46                                                     
   3 MacArthur                    62    4    7   16   17   18   19   20           
      Total Time:  1:39:25.97                                                     
         Average:    19:53.20                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 North Shore                  15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:25:34.59                                                     
         Average:    17:06.92    


Girls 4k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Carly Woelfel             10 South Side              6:10.2   15:20.11    1   
  2 Angeline Caamano           9 Manhasset               6:25.6   15:58.35    2   
  3 Kaitlyn Mohr              10 South Side              6:30.8   16:11.16    3   
  4 Emily Tsoumpas            12 Manhasset               6:37.5   16:27.95    4   
  5 Angela Tsoumpas           12 Manhasset               6:38.3   16:29.93    5   
  6 Rachel Tucci              11 Mepham                  6:40.0   16:34.01    6   
  7 Olivia Plansker           12 Manhasset               6:52.1   17:04.09    7   
  8 Kate Weilep               10 Manhasset               7:00.8   17:25.90    8   
  9 Samantha Derasse          11 Manhasset               7:03.6   17:32.72    9   
 10 Annalee Molloy            11 Frank Carey             7:04.5   17:34.96        
 11 Caitlin Cullather         12 Manhasset               7:04.7   17:35.45   10   
 12 Devon Donahue             12 Manhasset               7:04.8   17:35.77        
 13 Olivia Duca                9 South Side              7:05.8   17:38.16   11   
 14 Coutney Lee               11 Manhasset               7:12.5   17:54.93        
 15 Avery Brull                9 South Side              7:13.0   17:56.07   12   
 16 Sydney Ginsburg           10 Manhasset               7:15.9   18:03.35        
 17 Natalie Pekoff            12 Mepham                  7:17.2   18:06.50   13   
 18 Amanda Maughan            12 South Side              7:19.9   18:13.15   14   
 19 Erin Reich                10 South Side              7:21.8   18:17.89   15   
 20 Caitlin Gilroy            12 Mepham                  7:26.7   18:30.16   16   
 21 Carly Boccone             12 Mepham                  7:28.0   18:33.49   17   
 22 Bo Nappie                 10 Frank Carey             7:45.2   19:16.07        
 23 Kyla Saade                11 Mepham                  7:51.1   19:30.85   18   
 24 Cate Hemmer                9 South Side              7:56.5   19:44.11   19   
 25 Juliette Kurta            11 Frank Carey             7:58.7   19:49.59        
 26 Camille Charvet            9 South Side              8:01.7   19:57.14        
 27 Nicole Farina             11 Mepham                  8:08.7   20:14.56   20   
 28 Danielle Schwab           11 Mepham                  8:09.3   20:16.06   21   
 29 Cathy Casola              11 Mepham                  8:16.1   20:33.05        
 30 Erin Lutz                 10 Mepham                  8:19.3   20:40.90        
 31 Eriene Corr               10 Mepham                  8:32.1   21:12.63        
 32 Isabeau Tomkiel           10 South Side              9:05.1   22:34.76        
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Laura Greene              12 Friends Academy         6:55.7   17:13.05    1   
  2 Leah Loetman              10 Friends Academy         6:55.8   17:13.29    2   
  3 Karly Eberly              11 Friends Academy         6:55.9   17:13.54    3   
  4 Caroline Green             9 Friends Academy         7:05.4   17:37.27    4   
  5 Isabella Deleon           10 Clarke                  7:13.5   17:57.31    5   
  6 Abby Pineda               12 Clarke                  7:17.7   18:07.76    6   
  7 Gabrielle Breviario       11 Clarke                  7:23.0   18:20.96    7   
  8 Joanna Yu                 11 Locust Valley           7:37.1   18:55.94    8   
  9 Shannon MacArthur          9 Locust Valley           7:40.3   19:03.95    9   
 10 Marissa Simone            10 Clarke                  7:40.8   19:05.12   10   
 11 Juliana Vanegas           11 Clarke                  7:44.7   19:14.88   11   
 12 Erin Connelly             12 Clarke                  7:46.4   19:19.21   12   
 13 Kate Su                   12 Clarke                  7:55.3   19:41.30   13   
 14 Carly Knopf               12 Locust Valley           8:06.8   20:09.73   14   
 15 Nina Cialone              10 Locust Valley           8:20.5   20:44.00   15   
 16 Natlalie MacArthur         9 Locust Valley           8:26.4   20:58.43   16   
 17 Katherine Simon           10 Locust Valley           8:31.4   21:11.05   17   
 18 Gianna Ferrara            11 Locust Valley           8:42.6   21:38.83   18   
 19 Farrah Shikara            10 Friends Academy         8:54.0   22:07.10   19   
 20 Caroline McLaughlin       11 Carle Place             8:57.8   22:16.53        
 21 Brenda Herenandez         12 Clarke                  9:14.9   22:59.22        
 22 Jessica Baum              12 Clarke                  9:15.3   23:00.01        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Manhasset                    26    2    4    5    7    8    9   10           
      Total Time:  1:23:26.22                                                     
         Average:    16:41.25                                                     
   2 South Side                   41    1    3   11   12   14   15   19           
      Total Time:  1:25:18.65                                                     
         Average:    17:03.73                                                     
   3 Mepham                       70    6   13   16   17   18   20   21           
      Total Time:  1:31:15.01                                                     
         Average:    18:15.01                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 Friends Academy              29    1    2    3    4   19                     
      Total Time:  1:31:24.25                                                     
         Average:    18:16.85                                                     
   2 Clarke                       39    5    6    7   10   11   12   13           
      Total Time:  1:32:46.03                                                     
         Average:    18:33.21                                                     
   3 Locust Valley                62    8    9   14   15   16   17   18           
      Total Time:  1:39:52.05                                                     
         Average:    19:58.41