Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 10/17/2017                  
                               Bethpage State Park                                
                                                             
 
 Girls 4k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Mia Accenturi              9 Port Washington         7:16.7   18:05.31    1   
  2 Mikayla Cecora             9 Massapequa              7:20.1   18:13.87    2   
  3 Jennifer Kim              11 Port Washington         7:21.9   18:18.17    3   
  4 Sophie Roth               11 Port Washington         7:23.0   18:21.01    4   
  5 Talia Crowley             12 Port Washington         7:25.9   18:28.12    5   
  6 Brittany Nahas            11 Port Washington         7:28.0   18:33.44    6   
  7 Rojean Aminian            10 Syosset                 7:31.1   18:41.03    7   
  8 Alexa Horvath             10 Syosset                 7:32.2   18:43.84    8   
  9 Lily Labella               9 Port Washington         7:37.9   18:57.91    9   
 10 Molly Siebert              9 Syosset                 7:38.3   18:59.04   10   
 11 Alexandra Staller         10 Syosset                 7:39.1   19:01.07   11   
 12 Madeline Feigin           11 Port Washington         7:42.1   19:08.41   12   
 13 Hannah Wenzel              9 Farmingdale             7:43.4   19:11.61   13   
 14 Ava Emmerich              11 Syosset                 7:46.7   19:19.80   14   
 15 Kaitlyn Farah             11 Syosset                 7:46.9   19:20.34   15   
 16 Emma Amthor               10 Oceanside               7:48.1   19:23.33   16   
 17 Davida Harris             12 Port Washington         7:50.8   19:29.99        
 18 Jenna Rubens              12 Port Washington         7:50.9   19:30.40        
 19 Kayla Monroe              11 East Meadow             7:52.0   19:33.08   17   
 20 Christina Xu              11 East Meadow             7:52.6   19:34.54   18   
 21 Erin Byrnes               11 Farmingdale             7:56.7   19:44.81   19   
 22 Anna Decker               11 Farmingdale             7:58.3   19:48.75   20   
 23 Melanie Ting              10 Massapequa              7:58.6   19:49.48   21   
 24 Abigail de Reyna          12 Port Washington         7:59.8   19:52.36        
 25 Anaya Lund                11 East Meadow             8:01.4   19:56.48   22   
 26 Sarah Arguelles           11 East Meadow             8:03.8   20:02.48   23   
 27 Christina Bonilla         10 Hicksville              8:05.7   20:07.18   24   
 28 Leya Khan                 10 East Meadow             8:08.1   20:12.98   25   
 29 Hannah Romano             10 Syosset                 8:10.4   20:18.81   26   
 30 Lindsay Marmor            12 Syosset                 8:10.5   20:19.13        
 31 Jillian Ginnane           12 Massapequa              8:12.6   20:24.17   27   
 32 Mackenzie Ritznore        11 East Meadow             8:12.9   20:25.10   28   
 33 Madison Pagano            10 Oceanside               8:17.0   20:35.29   29   
 34 Sarah Visconti            10 Oceanside               8:18.6   20:39.04   30   
 35 Hannah Ouassil            11 Syosset                 8:18.8   20:39.76        
 36 Katherine Peterson        11 Massapequa              8:19.4   20:41.18   31   
 37 Madeline Gerby             9 Massapequa              8:20.0   20:42.74   32   
 38 Gabriela Arrue             9 Hicksville              8:22.6   20:49.20   33   
 39 Emily Zhang               10 Plainview               8:23.4   20:51.13        
 40 Fabiola Amado             12 Hicksville              8:27.7   21:01.77   34   
 41 Taylor Jonak              10 Farmingdale             8:27.8   21:02.14   35   
 42 Jillian Kostal            11 Oceanside               8:28.9   21:04.69   36   
 43 Kelsey Gallagher          10 Farmingdale             8:31.0   21:09.99   37   
 44 Kelly Palandro            11 Farmingdale             8:32.6   21:14.01   38   
 45 Nicole Barry              12 East Meadow             8:33.4   21:16.04   39   
 46 Somi Mbaukwu              10 Syosset                 8:34.5   21:18.61        
 47 Nicole Scalamdre          12 Hicksville              8:38.9   21:29.67   40   
 48 Gabrielle Calderon        11 Plainview               8:40.4   21:33.32        
 49 gianna cicitta            10 Oceanside               8:40.6   21:33.85   41   
 50 Victoria Pizzarelli       10 Farmingdale             8:43.0   21:39.84   42   
 51 Hannah Levine             10 Oceanside               8:45.0   21:44.89   43   
 52 Saige Gitlin              12 Port Washington         8:48.2   21:52.69        
 53 Sera Eviner               11 Oceanside               8:52.8   22:04.10   44   
 54 Meghan Kane               11 Farmingdale             8:53.2   22:05.06        
 55 Samantha Florio           11 Syosset                 8:55.1   22:10.00        
 56 Katelen Valdez             9 East Meadow             9:03.0   22:29.40        
 57 Shuana Champagnie          9 Farmingdale             9:10.5   22:48.08        
 58 Ibene Isaac               11 Herricks                9:11.0   22:49.30        
 59 Ariya Bakhteri             9 Hicksville              9:12.2   22:52.29   45   
 60 Julia Kisilinsky          12 Farmingdale             9:12.3   22:52.75        
 61 Jacqueline Franco         12 Farmingdale             9:12.6   22:53.40        
 62 Meredith Beringer         10 Farmingdale             9:14.1   22:57.04        
 63 Sumaira Mayan              9 Syosset                 9:19.0   23:09.20        
 64 Kayla Moy                 11 Herricks                9:33.2   23:44.48        
 65 Dia Zheng                 11 Oceanside               9:33.6   23:45.49        
 66 Natalie Hissong           11 Oceanside               9:33.7   23:45.77        
 67 Tatiana Rampersaud        12 Oceanside               9:34.2   23:47.10        
 68 Elisabeth Shin            12 Hicksville              9:34.7   23:48.22   46   
 69 Jennifer Schmidt           9 Herricks                9:36.4   23:52.43        
 70 Danielle Diaz              9 East Meadow             9:49.4   24:24.80        
 71 Carly Kleinberg           10 Syosset                 9:51.4   24:29.72        
 72 Malaya Green              12 Oceanside               9:51.7   24:30.64        
 73 laila Droovich            12 Oceanside               9:52.7   24:32.98        
 74 Maria Karras              12 Massapequa              9:56.1   24:41.39   47   
 75 Alisha Shah                9 Hicksville             10:16.0   25:30.85   48   
 76 Emma Gehrig               10 Oceanside              10:38.4   26:26.53        
 77 Justine Sciremammano       9 Oceanside              10:51.5   26:59.20        
 78 Julia Boyle               12 Oceanside              12:05.7   30:03.50        
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Devon Donahue             12 Manhasset               7:04.4   17:34.78    1   
  2 Juliana Sims               9 Manhasset               7:04.5   17:35.10    2   
  3 Kate Weilep               10 Manhasset               7:05.5   17:37.37    3   
  4 Madelyn Sheridan          12 Manhasset               7:12.1   17:53.90    4   
  5 Paige Going                9 Garden City             7:19.5   18:12.20    5   
  6 Lucia Riepp                9 Manhasset               7:27.1   18:31.26    6   
  7 Julia Cowie               10 Garden City             7:33.1   18:46.10    7   
  8 Daria Scolnick            10 Great Neck North        7:37.6   18:57.23        
  9 Samantha Chen              9 Manhasset               7:40.6   19:04.75    8   
 10 Jolene Ciccarone          10 Garden City             7:44.7   19:14.97    9   
 11 Carlina Bayne             10 Elmont                  7:45.7   19:17.38        
 12 Margaret Arnold           10 Manhasset               7:47.0   19:20.67   10   
 13 Kate Wallace              12 Garden City             7:47.3   19:21.25   11   
 14 Isabel Henke              11 Garden City             7:47.5   19:21.76   12   
 15 Camille Charvet            9 South Side              7:48.4   19:24.19   13   
 16 Annie Reddington          11 Manhasset               8:00.5   19:54.29        
 17 Tess Coleman              12 Manhasset               8:01.1   19:55.76        
 18 Corina Henke               9 Garden City             8:04.3   20:03.64   14   
 19 Madison Matarazzo          9 Garden City             8:04.7   20:04.55   15   
 20 Claire Schick             10 Garden City             8:05.6   20:06.75        
 21 Emma Sullivan              9 Garden City             8:06.7   20:09.63        
 22 Alyssa Borgognone         10 Manhasset               8:08.2   20:13.41        
 23 Jessica Postiglione       10 Manhasset               8:17.4   20:36.27        
 24 Molly Ferazoni            10 South Side              8:22.1   20:47.79   16   
 25 Anna O''Sullivan           9 South Side              8:22.2   20:48.13   17   
 26 Jessica Liberopoulos      10 Garden City             8:24.3   20:53.33        
 27 Mia Raico                 11 South Side              8:26.3   20:58.25   18   
 28 Erin O''Sullivan          10 South Side              8:28.4   21:03.58   19   
 29 Nina Scanze               10 MacArthur               8:29.9   21:07.31   20   
 30 Kara Castaldo             12 Mepham                  8:31.4   21:10.87   21   
 31 Jacqueline Andreuzi       12 Garden City             8:35.3   21:20.58        
 32 Siobhan Milan             12 South Side              8:35.9   21:22.26   22   
 33 Anna Zomback              11 Mepham                  8:37.3   21:25.53   23   
 34 Brianne Ettienne          12 Garden City             8:42.7   21:39.17        
 35 Reagan Padala             12 Garden City             8:44.1   21:42.62        
 36 Eriene Corr               10 Mepham                  8:44.8   21:44.33   24   
 37 Kate Connolly              9 Manhasset               8:48.4   21:53.22        
 38 Kate Scharfenberger       11 Manhasset               8:49.8   21:56.71        
 39 Quinn Scaring             11 Manhasset               8:49.9   21:56.96        
 40 Olivia Lavelle            11 Manhasset               8:50.0   21:57.23        
 41 Alicia Convey             11 Manhasset               8:50.1   21:57.49        
 42 Isabel Schwagerl          11 South Side              8:51.4   22:00.68   25   
 43 Olivia Pappas             10 Garden City             8:52.2   22:02.58        
 44 Angela Sourial            12 South Side              8:54.0   22:07.09        
 45 Kassie Zangari            10 South Side              8:54.1   22:07.39        
 46 Lily Zangari              12 South Side              8:54.2   22:07.77        
 47 Caroline Fay              10 South Side              8:57.8   22:16.64        
 48 Chole Persaud             10 Mepham                  8:59.5   22:20.89   26   
 49 Sarah Coletti             10 Garden City             9:03.5   22:30.76        
 50 Christina Marciano        10 Garden City             9:05.5   22:35.82        
 51 Nicole Leisenring         10 Mepham                  9:05.7   22:36.34   27   
 52 Maggie Liu                12 MacArthur               9:07.8   22:41.56   28   
 53 Hannah Philipose          11 Jericho                 9:11.1   22:49.66        
 54 Samantha Burgie           10 South Side              9:13.3   22:55.15        
 55 Isabella Brazzano         10 South Side              9:17.0   23:04.20        
 56 Kerrin Cleary             10 South Side              9:20.4   23:12.82        
 57 Kayla Schneider           11 Mepham                  9:23.7   23:21.09   29   
 58 Athena Lui                10 Great Neck South        9:24.0   23:21.75        
 59 Katelyn Lee               11 Great Neck South        9:25.8   23:26.12        
 60 Maggie Connors             9 South Side              9:28.4   23:32.76        
 61 Kayla Quinn               10 Garden City             9:31.3   23:39.91        
 62 Sabrina Solaman            9 VS Central              9:31.8   23:41.04        
 63 Christina Lopez           10 Calhoun                 9:32.9   23:43.94        
 64 Emma Greely               10 Manhasset               9:35.4   23:50.09        
 65 Elinor Wolfstein           9 Mepham                  9:37.9   23:56.26   30   
 66 Ariana Goorahoo           10 VS Central              9:38.5   23:57.86        
 67 Shaleah Abreu             10 VS Central              9:39.4   24:00.06        
 68 Taylor Egan               12 South Side              9:42.0   24:06.39        
 69 Gabrielle Ranieri         11 Great Neck South        9:47.2   24:19.41        
 70 Clara Goldberger          12 Great Neck South        9:55.4   24:39.67        
 71 Kristin Saban             11 Jericho                 9:58.5   24:47.41        
 72 Emma Connolly             12 Mepham                 10:02.3   24:56.85        
 73 Julianna Noto             10 Mepham                 10:02.5   24:57.38        
 74 Rafeya Hashmi              9 Mepham                 10:25.6   25:54.77        
 75 Gabriella Lubrano          9 MacArthur              10:26.1   25:56.05   31   
 76 Jessica Beavers            9 MacArthur              10:28.2   26:01.35   32   
 77 Kayleigh Roth              9 Mepham                 10:44.7   26:42.37        
 78 Gabriella Castillo        10 Mepham                 10:48.2   26:51.06        
 79 Courtney Chamblin         10 VS Central             11:05.8   27:34.65        
 80 Shana McPartland          11 Mepham                 11:11.2   27:48.11        
 81 Paige Viola               10 Mepham                 11:11.3   27:48.48        
 82 Gina Connors              12 Mepham                 11:12.2   27:50.75        
 83 Kaitlyn Mylett             9 Mepham                 11:13.3   27:53.50        
 84 Joanna Ruiz               11 MacArthur              11:15.5   27:58.90   33   
 85 Victoria Walker            9 Mepham                 11:20.4   28:11.08        
 86 Katie Egan                 9 South Side             11:35.4   28:48.43        
 87 Mckenzie Doyle            10 MacArthur              11:40.9   29:01.90   34   
 88 Sarah Bartolino            9 Mepham                 12:18.8   30:36.06        
 89 Ashlyn O''Connor          10 MacArthur              12:25.9   30:53.94   35   
 90 Renee Agajan              10 Great Neck North       12:33.5   31:12.83        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Port Washington              19    1    3    4    5    6    9   12           
      Total Time:  1:31:46.05                                                     
         Average:    18:21.21                                                     
   2 Syosset                      50    7    8   10   11   14   15   26           
      Total Time:  1:34:44.78                                                     
         Average:    18:56.96                                                     
   3 East Meadow                 105   17   18   22   23   25   28   39           
      Total Time:  1:39:19.56                                                     
         Average:    19:51.92                                                     
   4 Massapequa                  113    2   21   27   31   32   47                
      Total Time:  1:39:51.44                                                     
         Average:    19:58.29                                                     
   5 Farmingdale                 124   13   19   20   35   37   38   42           
      Total Time:  1:40:57.30                                                     
         Average:    20:11.46                                                     
   6 Oceanside                   152   16   29   30   36   41   43   44           
      Total Time:  1:43:16.20                                                     
         Average:    20:39.24                                                     
   7 Hicksville                  176   24   33   34   40   45   46   48           
      Total Time:  1:46:20.11                                                     
         Average:    21:16.03                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Manhasset                    16    1    2    3    4    6    8   10           
      Total Time:  1:29:12.41                                                     
         Average:    17:50.49                                                     
   2 Garden City                  44    5    7    9   11   12   14   15           
      Total Time:  1:34:56.28                                                     
         Average:    18:59.26                                                     
   3 South Side                   83   13   16   17   18   19   22   25           
      Total Time:  1:43:01.94                                                     
         Average:    20:36.39                                                     
   4 Mepham                      121   21   23   24   26   27   29   30           
      Total Time:  1:49:17.96                                                     
         Average:    21:51.60                                                     
   5 MacArthur                   144   20   28   31   32   33   34   35           
      Total Time:  2:03:45.17                                                     
         Average:    24:45.04 



 Girls 4k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 4000 Run                                                        
 48 Unknown                                             10:24.5   25:52.05        
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Nyah Porter               11 Freeport                7:18.7   18:10.37    1   
  2 Bianca St. Cilien         12 Uniondale               7:21.7   18:17.68    2   
  3 Tiffany-Ann Matturro      11 Massapequa              7:27.5   18:32.08    3   
  4 Erin Fader                12 Massapequa              7:27.6   18:32.36    4   
  5 Danielle Keane            11 Massapequa              7:27.7   18:32.63    5   
  6 Kayla Anderson            10 Massapequa              7:27.8   18:32.90    6   
  7 Maureen O''Callaghan      11 Massapequa              7:27.9   18:33.12    7   
  8 Brittney Smith            12 Massapequa              7:28.0   18:33.36    8   
  9 Aliyah Cutting            11 Freeport                7:35.3   18:51.42    9   
 10 Maria Sosa                11 Uniondale               7:46.5   19:19.32   10   
 11 Ciara Sablan              12 Freeport                8:11.1   20:20.40   11   
 12 Erica Hensler             11 Massapequa              8:18.7   20:39.43   12   
 13 Brianna McGregor          12 Uniondale               8:20.1   20:42.87   13   
 14 Naisha Batson             11 Uniondale               8:30.1   21:07.80   14   
 15 Jolin Brown               12 Freeport                8:46.1   21:47.55   15   
 16 chinyere akazi             9 Uniondale               8:49.9   21:56.88   16   
 17 Mckaylah Kissling         12 Freeport                8:51.2   22:00.20   17   
 18 Evelyn Martinez           11 Freeport                8:53.4   22:05.54   18   
 19 Nicole Pickett             8 Uniondale               9:07.3   22:40.11   19   
 20 Michema Guerrier          12 Uniondale               9:25.6   23:25.59   20   
 21 sanaa chauvet             12 Uniondale               9:49.2   24:24.32        
 22 Kierra Lewis               8 Uniondale              10:15.0   25:28.36        
 23 Maya Peters                9 Uniondale              10:15.3   25:29.23        
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Rachel Tucci              11 Mepham                  6:33.0   16:16.75    1   
  2 Kayta Thomas              10 VS Central              6:43.3   16:42.26    2   
  3 Erin Brown                10 Long Beach              6:58.0   17:18.95    3   
  4 Nadya Resnick             12 Calhoun                 7:02.2   17:29.38    4   
  5 Faith Dwyer                9 Calhoun                 7:10.9   17:50.97    5   
  6 Meilin Garfinkel          10 Long Beach              7:11.8   17:53.07    6   
  7 Emily Boccone              9 Mepham                  7:12.1   17:53.83    7   
  8 Taylor Decina              9 Mepham                  7:12.5   17:54.88    8   
  9 Ana Isabel Lebron         10 VS Central              7:14.1   17:58.81    9   
 10 Emma Bhansingh             9 Calhoun                 7:22.3   18:19.20   10   
 11 Audrey Cozine             10 Long Beach              7:24.4   18:24.42   11   
 12 Natalie Pekoff            12 Mepham                  7:28.1   18:33.60   12   
 13 Caitlin Gilroy            12 Mepham                  7:36.8   18:55.28   13   
 14 Gissell Duran             10 VS Central              7:37.5   18:57.06   14   
 15 Kelly Roethel             11 Long Beach              7:42.9   19:10.48   15   
 16 Kyla Saade                11 Mepham                  7:43.4   19:11.64   16   
 17 Amanda Mirville           12 VS Central              7:44.4   19:14.22   17   
 18 Nicole Farina             11 Mepham                  7:46.2   19:18.66   18   
 19 Danielle Schwab           11 Mepham                  7:47.2   19:21.20        
 20 Jamie Risso                9 Long Beach              7:51.0   19:30.49   19   
 21 Eleena Roseborough        11 VS Central              8:32.7   21:14.10   20   
 22 Erin Farkas               10 Calhoun                 8:43.8   21:41.76   21   
 23 Lauren Rifas              10 Calhoun                 8:51.0   21:59.81   22   
 24 Jillian Lerner            10 Long Beach              9:04.4   22:33.04   23   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Massapequa                   25    3    4    5    6    7    8   12           
      Total Time:  1:32:43.09                                                     
         Average:    18:32.62                                                     
   2 Freeport                     53    1    9   11   15   17   18                
      Total Time:  1:41:09.94                                                     
         Average:    20:13.99                                                     
   3 Uniondale                    55    2   10   13   14   16   19   20           
      Total Time:  1:41:24.55                                                     
         Average:    20:16.91                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Mepham                       41    1    7    8   12   13   16   18           
      Total Time:  1:29:34.34                                                     
         Average:    17:54.87                                                     
   2 Long Beach                   54    3    6   11   15   19   23                
      Total Time:  1:32:17.41                                                     
         Average:    18:27.49                                                     
   3 Calhoun                      62    4    5   10   21   22                     
      Total Time:  1:37:21.12                                                     
         Average:    19:28.23                                                     
   4 VS Central                   62    2    9   14   17   20                     
      Total Time:  1:34:06.45                                                     
         Average:    18:49.29   



 Girls 4k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Lucy Hurt                 12 Port Washington         6:11.7   15:23.87    1   
  2 Carolyn Stoller           10 Port Washington         6:35.0   16:21.70    2   
  3 Megan Bazzini             12 Port Washington         6:44.3   16:44.84    3   
  4 Caroline Pangbourne       10 Port Washington         6:51.6   17:02.82    4   
  5 Emily Cavallaro           12 Port Washington         6:52.3   17:04.66    5   
  6 Jamie Littman             12 Port Washington         7:04.9   17:36.05    6   
  7 Sinead Heaney             11 Plainview               7:05.3   17:36.95    7   
  8 Katherine Synnott         10 Plainview               7:06.1   17:39.04    8   
  9 Jane Wernow               11 Plainview               7:06.4   17:39.62    9   
 10 Sarah Cavallaro           12 Port Washington         7:06.9   17:40.88   10   
 11 Leah Chavez               12 Plainview               7:12.1   17:53.80   11   
 12 Alexis Vitti              11 Plainview               7:16.2   18:04.15   12   
 13 Mehak Verma               12 Hicksville              7:21.1   18:16.19   13   
 14 Kerrin Heuser             11 Hicksville              7:22.9   18:20.83   14   
 15 Leslie Amador              9 Hicksville              7:28.0   18:33.45   15   
 16 Hina Iftkhar              11 Hicksville              7:35.2   18:51.39   16   
 17 Rebecca Ariston           11 Baldwin                 7:38.1   18:58.54   17   
 18 Reese Brusini             11 Hicksville              7:41.0   19:05.79   18   
 19 Mandira Gowda             11 Plainview               7:43.8   19:12.71   19   
 20 Marleen Caban             12 Hicksville              7:45.5   19:16.78   20   
 21 Lydia Sandoval            11 Baldwin                 7:46.0   19:18.15   21   
 22 Kelis White               10 Baldwin                 7:46.5   19:19.26   22   
 23 Deanna Atako              10 Baldwin                 7:49.1   19:25.82   23   
 24 Eden Greenberg            11 Plainview               7:49.2   19:26.10   24   
 25 Emily Lennon              12 Baldwin                 7:53.3   19:36.30   25   
 26 Rachel Baer               12 Plainview               7:55.5   19:41.87        
 27 Emma Kaszovitz             9 Hicksville              7:55.9   19:42.72   26   
 28 Sabrina Kachianos         12 Plainview               7:57.7   19:47.29        
 29 Angelina Kim              12 Plainview               7:58.2   19:48.51        
 30 Jesse Natarajan            9 Hicksville              8:00.3   19:53.79        
 31 Geraldine Pichardo        10 Hicksville              8:13.6   20:26.66        
 32 Stephanie Cardalena       12 Hicksville              8:23.2   20:50.70        
 33 Trinity Small             11 Baldwin                 9:35.2   23:49.61   27   
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Samantha Law              12 Great Neck North        6:07.2   15:12.59    1   
  2 Kimberly Villoni           8 Garden City             6:44.0   16:43.94    2   
  3 Emily Pogozelski           8 Garden City             6:47.7   16:53.34    3   
  4 Sydney Votruba            12 Garden City             6:55.7   17:13.22    4   
  5 Netta Mualem              10 Great Neck North        6:56.7   17:15.52    5   
  6 Annalee Molloy            11 Frank Carey             7:04.5   17:35.00        
  7 Lea Stewart               11 Elmont                  7:09.1   17:46.45        
  8 Alexandra Heber           11 Garden City             7:09.7   17:47.98    6   
  9 Nicole Mejia               9 Garden City             7:11.6   17:52.62    7   
 10 Alexandra Kopcak          11 Garden City             7:13.8   17:58.18    8   
 11 Lauren Mistretta          10 Garden City             7:15.2   18:01.65    9   
 12 Samantha Mauceri          11 Garden City             7:16.8   18:05.61        
 13 Leah Ahdoot               11 Great Neck North        7:20.7   18:15.35   10   
 14 Bo Nappie                 10 Frank Carey             7:21.6   18:17.54        
 15 Vanessa Marchhart         10 Garden City             7:22.3   18:19.19        
 16 Caroline Cote             10 Garden City             7:27.0   18:31.00        
 17 Alexandra Ahdoot           9 Great Neck North        7:27.2   18:31.52   11   
 18 Juliette Kurta            11 Frank Carey             7:31.6   18:42.31        
 19 Emuna Rouhani              9 Great Neck North        7:41.8   19:07.63   12   
 20 Israel Phillips           12 Elmont                  8:08.4   20:13.70        
 21 Sabrina Kersaint-Paultre  12 Frank Carey             8:54.6   22:08.68        
 22 Lauren Murphy              9 Great Neck North        8:56.4   22:13.13   13   
 23 Isabella Dayani           10 Great Neck North        9:08.7   22:43.67   14   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Port Washington              15    1    2    3    4    5    6   10           
      Total Time:  1:22:37.89                                                     
         Average:    16:31.58                                                     
   2 Plainview                    47    7    8    9   11   12   19   24           
      Total Time:  1:28:53.56                                                     
         Average:    17:46.72                                                     
   3 Hicksville                   76   13   14   15   16   18   20   26           
      Total Time:  1:33:07.65                                                     
         Average:    18:37.53                                                     
   4 Baldwin                     108   17   21   22   23   25   27                
      Total Time:  1:36:38.07                                                     
         Average:    19:19.62                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Garden City                  22    2    3    4    6    7    8    9           
      Total Time:  1:26:31.10                                                     
         Average:    17:18.22                                                     
   2 Great Neck North             39    1    5   10   11   12   13   14           
      Total Time:  1:28:22.61                                                     
         Average:    17:40.53
 


 Girls 4k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Katherine Marsh           11 East Meadow             6:17.0   15:36.99    1   
  2 Rhea Rasquinha             9 Herricks                6:23.0   15:51.74    2   
  3 Annika Kahl               12 East Meadow             6:58.2   17:19.34    3   
  4 Angela Chen               12 Herricks                7:03.2   17:31.84    4   
  5 Amanda Sohl               11 East Meadow             7:14.0   17:58.51    5   
  6 Alexia Moustakas          12 East Meadow             7:14.1   17:58.88    6   
  7 Katherine Lopez           12 East Meadow             7:19.7   18:12.83    7   
  8 Madison Sohl              11 East Meadow             7:36.7   18:54.94    8   
  9 Isabel Marsh              11 East Meadow             7:36.8   18:55.31    9   
 10 Azka Chaudhry             12 Herricks                7:52.1   19:33.32   10   
 11 Hanna Yen                 11 Herricks                7:52.4   19:33.95   11   
 12 Daniela O'Modie           12 Herricks                8:25.5   20:56.31   12   
 13 Karina Ng                 10 Herricks                8:26.0   20:57.51   13   
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Kaitlyn Mohr              10 South Side              6:21.0   15:46.77    1   
  2 Olivia Duca                9 South Side              6:40.3   16:34.79    2   
  3 Carly Woelfel             10 South Side              6:53.0   17:06.32    3   
  4 Avery Brull                9 South Side              6:58.1   17:19.12    4   
  5 Amanda Maughan            12 South Side              7:22.9   18:20.78    5   
  6 Cate Hemmer                9 South Side              7:36.2   18:53.83    6   
  7 Maggie Reich              12 South Side              7:41.2   19:06.31    7   
  8 Erin Reich                10 South Side              7:43.4   19:11.77        
  9 Nicole Graziano           11 South Side              7:52.6   19:34.57        
 10 Sera Allen                11 South Side              8:18.5   20:38.97        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 East Meadow                  22    1    3    5    6    7    8    9           
      Total Time:  1:27:06.55                                                     
         Average:    17:25.31                                                     
   2 Herricks                     39    2    4   10   11   12   13                
      Total Time:  1:33:27.16                                                     
         Average:    18:41.44                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 South Side                   15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:25:07.78                                                     
         Average:    17:01.56 



Girls 4k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Reilly Siebert            12 Syosset                 6:04.0   15:04.60    1   
  2 Andria Scaglione          11 Oceanside               6:11.4   15:22.89    2   
  3 Samantha DeStefani        12 Syosset                 6:27.6   16:03.35    3   
  4 Nicola Scaglione          11 Oceanside               6:28.4   16:05.22    4   
  5 Emily Berg                 8 Syosset                 6:37.0   16:26.56    5   
  6 Mayu Iio                  11 Syosset                 6:42.0   16:38.98    6   
  7 Leann Nicholas             9 Farmingdale             6:42.2   16:39.52    7   
  8 Sera King                 11 Oceanside               6:46.1   16:49.20    8   
  9 Caitlin McCann            11 Syosset                 6:46.2   16:49.52    9   
 10 Christina Moran           12 Oceanside               6:46.3   16:49.76   10   
 11 Kristen LaBianca          12 Syosset                 6:54.0   17:08.79   11   
 12 Megan Kitagawa             8 Syosset                 6:54.1   17:09.16   12   
 13 Mikaela Ruvolo            12 Syosset                 6:58.0   17:18.94        
 14 Josena Joseph             12 Oceanside               7:00.4   17:24.80   13   
 15 Samantha Melgar           10 Westbury                7:00.9   17:26.03        
 16 Rena Michaels             12 Farmingdale             7:04.4   17:34.75   14   
 17 Kelly Bergersen           10 Farmingdale             7:14.6   18:00.09   15   
 18 Christine Gilleran        11 Farmingdale             7:17.7   18:07.88   16   
 19 Savanna Spadalik          10 Farmingdale             7:21.2   18:16.58   17   
 20 Kyra Akley                11 Farmingdale             7:25.6   18:27.50   18   
 21 Emma Romano                9 Oceanside               7:26.5   18:29.77   19   
 22 Davina Gyedu              12 Farmingdale             7:28.0   18:33.50   20   
 23 ToniAnn Penna             10 Farmingdale             7:33.3   18:46.60        
 24 Christina Palmieri        10 Oceanside               7:34.0   18:48.35   21   
 25 Mckayla Estevez           12 Oceanside               7:39.0   19:00.84        
 26 Diandra Oliver            12 Oceanside               7:45.8   19:17.72        
 27 Ashley Segarra            11 Oceanside               7:50.9   19:30.24        
 28 Sofia Khalek              12 Farmingdale             7:56.1   19:43.15        
 29 Elizabeth Kaufmann        10 Farmingdale             8:01.2   19:56.02        
 30 Alicia Brown              11 Westbury                9:50.6   24:27.83        
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Angela Tsoumpas           12 Manhasset               6:23.9   15:54.10    1   
  2 Emily Tsoumpas            12 Manhasset               6:33.7   16:18.46    2   
  3 Samantha Derasse          11 Manhasset               6:39.3   16:32.44    3   
  4 Ryann Kenny               10 Manhasset               6:42.4   16:40.10    4   
  5 Samantha Kinloch           9 Manhasset               6:43.0   16:41.57    5   
  6 Olivia Plansker           12 Manhasset               6:48.2   16:54.49    6   
  7 Sydney Ginsburg           10 Manhasset               6:51.7   17:03.13    7   
  8 Nyree Buccheus             8 Great Neck South        6:53.3   17:07.26    8   
  9 Kamryn O''Hara            12 MacArthur               6:59.8   17:23.19    9   
 10 Jenn Gattus               11 MacArthur               7:03.2   17:31.76   10   
 11 Coutney Lee               11 Manhasset               7:06.0   17:38.68        
 12 Caitlin Cullather         12 Manhasset               7:07.1   17:41.52        
 13 Lauren Weppler             9 Manhasset               7:07.5   17:42.45        
 14 Katherine Procacci        11 New Hyde Park           7:20.2   18:14.10   11   
 15 Annie Zhang               12 Great Neck South        7:22.3   18:19.11   12   
 16 Jamie Race                10 MacArthur               7:24.6   18:24.91   13   
 17 Emily Lee                 11 Great Neck South        7:26.9   18:30.77   14   
 18 Kyra Au                    9 Great Neck South        7:34.9   18:50.53   15   
 19 Joelle Siong Sin          10 Great Neck South        7:35.7   18:52.53   16   
 20 Jenny Purirojejananon     10 MacArthur               7:40.4   19:04.33   17   
 21 Mariead Gillespie         10 MacArthur               7:47.9   19:22.95   18   
 22 Sabrina Ng                12 Great Neck South        7:53.9   19:37.85   19   
 23 Lisa Lo                   12 New Hyde Park           7:59.1   19:50.75   20   
 24 Amelia Silberger          10 MacArthur               8:00.0   19:52.88   21   
 25 Autumn Ledbetter          10 MacArthur               8:00.2   19:53.32   22   
 26 Isabella Carter           10 MacArthur               8:02.6   19:59.51        
 27 Nicole Joseph             11 New Hyde Park           8:03.0   20:00.30   23   
 28 Marissa Mendez             9 New Hyde Park           8:07.1   20:10.60   24   
 29 Krystal Aquinaga          10 MacArthur               8:12.7   20:24.38        
 30 Isabelle Lopez            11 New Hyde Park           8:16.2   20:33.27   25   
 31 Hailey Lynch              12 New Hyde Park           8:34.1   21:17.67   26   
 32 Amanda Miao               11 Great Neck South        8:39.7   21:31.58   27   
 33 Madeline Slaski           12 New Hyde Park           8:44.4   21:43.33   28   
 34 Kayla Collins             10 MacArthur               8:54.6   22:08.56        
 35 Angelina Gentile          10 New Hyde Park           9:03.1   22:29.68        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Syosset                      24    1    3    5    6    9   11   12           
      Total Time:  1:21:03.01                                                     
         Average:    16:12.61                                                     
   2 Oceanside                    37    2    4    8   10   13   19   21           
      Total Time:  1:22:31.87                                                     
         Average:    16:30.38                                                     
   3 Farmingdale                  69    7   14   15   16   17   18   20           
      Total Time:  1:28:38.82                                                     
         Average:    17:43.77                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Manhasset                    15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:22:06.67                                                     
         Average:    16:25.34                                                     
   2 Great Neck South             65    8   12   14   15   16   19   27           
      Total Time:  1:31:40.20                                                     
         Average:    18:20.04                                                     
   3 MacArthur                    67    9   10   13   17   18   21   22           
      Total Time:  1:31:47.14                                                     
         Average:    18:21.43                                                     
   4 New Hyde Park               103   11   20   23   24   25   26   28           
      Total Time:  1:38:49.02                                                     
         Average:    19:45.81