Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                        Jim Smith Invitational - 9/9/2017                         
                             Sunken Meadow State Park                             
                                                              
 
  Boys Freshmen 1.5 Mile Run CC
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Cooper Schoch              9 Port Jefferson          5:16.4    7:54.61    1   
  2 Zac Mobius                 9 Southampton             5:17.0    7:55.44    2   
  3 Gavin Ehlers               8 Westhampton Beach       5:18.2    7:57.27    3   
  4 Grant Samara               9 Port Jefferson          5:18.4    7:57.50    4   
  5 Brian Veit                 9 Port Jefferson          5:23.9    8:05.78    5   
  6 Joseph Zimbler             9 Smithtown               5:25.5    8:08.20        
  7 William Malone             8 Southampton             5:28.8    8:13.12    6   
  8 Elijah Yeroushalmi         9 Roslyn                  5:29.8    8:14.65    7   
  9 Aiden Heller               9 Huntington              5:30.7    8:15.95    8   
 10 Dorian Chavez              9 New Rochelle            5:34.9    8:22.36    9   
 11 Tyler Cotter               9 Northport               5:40.6    8:30.79   10   
 12 Barry Zhang                9 Jericho                 5:42.3    8:33.35   11   
 13 Michael Cahill             9 Chaminade               5:43.1    8:34.53   12   
 14 Sean McDermott             9 Chaminade               5:43.2    8:34.74   13   
 15 Nicholas Han               9 Hhh East                5:46.3    8:39.39   14   
 16 Michael Han                9 Hhh East                5:46.8    8:40.10   15   
 17 Nicholas Bavaro            9 MacArthur               5:47.0    8:40.38   16   
 18 Owen Okst                  9 Port Jefferson          5:47.2    8:40.81   17   
 19 Erik Keifer                9 Northport               5:47.7    8:41.48   18   
 20 Fernando Sanchez           9 St. John the            5:48.5    8:42.70   19   
 21 Alexander Kasper           8 Jericho                 5:48.6    8:42.91   20   
 22 Darren Spielman            9 Hhh East                5:49.0    8:43.39   21   
 23 Timothy Mills              9 Chaminade               5:50.0    8:44.93   22   
 24 Frank Naudus               9 Chaminade               5:50.3    8:45.40   23   
 25 Chris Vartoukian           9 MacArthur               5:51.9    8:47.76   24   
 26 Matthew Yakaboski          9 Riverhead               5:53.0    8:49.51   25   
 27 Thomas Serra               9 Northport               5:53.5    8:50.20   26   
 28 Dillon Heinzman            9 Northport               5:54.3    8:51.40   27   
 29 Gavin Park                 9 Friends Academy         5:54.5    8:51.67   28   
 30 Brendan Gola               9 Chaminade               5:54.8    8:52.12   29   
 31 Gregory Robinson           9 Mount Sinai             5:55.2    8:52.73   30   
 32 Max Baggett                9 Jericho                 5:55.4    8:53.01   31   
 33 Isaiah James               9 Huntington              5:55.6    8:53.38   32   
 34 Andrew Healy               9 St. John the            5:55.9    8:53.72   33   
 35 Hoey Brendan               9 Longwood                5:57.1    8:55.57   34   
 36 Emanuel Sanchez            9 St. John the            5:58.2    8:57.31   35   
 37 Aidan Coors                9 Chaminade               6:00.0    9:00.01        
 38 M Juguet                     Chaminade               6:00.5    9:00.63        
 39 Liam Sabo                  9 Mount Sinai             6:00.6    9:00.84   36   
 40 Miguelanje Tineo Reyes     9 Comsewogue              6:01.1    9:01.58   37   
 41 Late Registration  1         Boys Team A             6:02.7    9:03.98   38   
 42 Ryan Reid                  9 Northport               6:06.2    9:09.22   39   
 43 Ivan Garcia                9 St. John the            6:06.5    9:09.67   40   
 44 Evander Mazzella           9 Middle Country          6:07.2    9:10.73   41   
 45 Late Registration  2         Boys Team A             6:07.8    9:11.64   42   
 46 Keegan Guyer               8 Pierson                 6:08.6    9:12.89   43   
 47 Owen Koszalka              9 Southampton             6:08.9    9:13.36   44   
 48 Late Registration  3         Boys Team A             6:09.1    9:13.59   45   
 49 John Slevin                9 Chaminade               6:09.6    9:14.40        
 50 Sebastian Rodriguez        9 Chaminade               6:10.1    9:15.10        
 51 Ben Mac                    9 Pierson                 6:10.3    9:15.34   46   
 52 Saintino Arnold            8 Southampton             6:11.7    9:17.51   47   
 53 Miles Lynch                9 Chaminade               6:12.1    9:18.11        
 54 Dylan Atcosta              9 Patchogue/Medford       6:12.8    9:19.13   48   
 55 Jack Reilly                9 Port Jefferson          6:13.8    9:20.68   49   
 56 Thomas Fodor              10 Northport               6:14.3    9:21.37        
 57 Kyle Schofield             9 Chaminade               6:14.5    9:21.76        
 58 Parth Shah                 9 Hhh West                6:14.7    9:21.99   50   
 59 William Hu                 9 Jericho                 6:15.2    9:22.74   51   
 60 Late Registration  4         Boys Team A             6:15.7    9:23.56   52   
 61 David Marroquin - Lopez    9 Huntington              6:16.0    9:23.90   53   
 62 Anthony Senica             9 Mercy                   6:16.5    9:24.68        
 63 Benjamin Catanzaro         9 Riverhead               6:16.7    9:24.97   54   
 64 Matthew Abrusci            9 Chaminade               6:17.1    9:25.57        
 65 Brendan Irwin              9 Chaminade               6:17.4    9:26.06        
 66 Ayden Concannon            9 Riverhead               6:17.7    9:26.51   55   
 67 William Green              9 Riverhead               6:19.3    9:28.83   56   
 68 Gavin Stumpf               9 Longwood                6:20.6    9:30.90   57   
 69 John McParland             9 Middle Country          6:21.9    9:32.85   58   
 70 Raymond Pepper             9 John Glenn              6:22.6    9:33.81        
 71 Sebastian Valencia         9 Hampton Bays            6:22.8    9:34.19        
 72 Skye Weichbrodt            9 Chaminade               6:23.0    9:34.42        
 73 John Russo                 9 Chaminade               6:23.7    9:35.52        
 74 Michael Atcosta            9 Patchogue/Medford       6:24.1    9:36.02   59   
 75 Royce Perera               9 Port Jefferson          6:24.3    9:36.43        
 76 Paul Zampieron             9 Comsewogue              6:24.6    9:36.81   60   
 77 Zach Ragozino              9 Friends Academy         6:26.0    9:38.88   61   
 78 Logan Ferrari              9 Longwood                6:26.9    9:40.29   62   
 79 Kieran Winthrop            9 Chaminade               6:27.1    9:40.63        
 80 Jake Haddad                9 John Glenn              6:29.7    9:44.48        
 81 Late Registration  7         Boys Team A             6:31.9    9:47.86   63   
 82 Sam Hernandez              9 New Rochelle            6:32.4    9:48.47   64   
 83 Thomas Addison             9 Hhh East                6:33.7    9:50.48   65   
 84 Jack Dougherty             9 Chaminade               6:35.5    9:53.18        
 85 Collin Liotta              9 Chaminade               6:38.8    9:58.19        
 86 Aidan Ciesluk              9 West Islip              6:41.2   10:01.69        
 87 Frank Beslity              9 MacArthur               6:43.1   10:04.53   66   
 88 Adam Skarre                9 Patchogue/Medford       6:45.3   10:07.92   67   
 89 Griffen Wei                9 Southampton             6:47.2   10:10.73   68   
 90 John Werner                9 Patchogue/Medford       6:47.8   10:11.71   69   
 91 Conner Brennan             9 Riverhead               6:48.4   10:12.48   70   
 92 Nicholas Diaz              9 Southold                6:49.2   10:13.68   71   
 93 Connor Quinn-Dewitt        9 Northport               6:49.7   10:14.55        
 94 Andrew Clausen             9 Southold                6:51.5   10:17.26   72   
 95 John Paul Rincon           9 Chaminade               6:52.1   10:18.06        
 96 Jordan Adames              9 Patchogue/Medford       6:53.2   10:19.75   73   
 97 Jake Grillo                9 Northport               6:53.7   10:20.45        
 98 Alex Klimek                9 Chaminade               6:53.9   10:20.79        
 99 Anthony Chen               9 Mount Sinai             6:54.0   10:21.01   74   
100 Matt Fioretti              9 MacArthur               6:54.3   10:21.45   75   
101 Truman Yardley             9 Pierson                 6:54.5   10:21.74   76   
102 William Lawrence           9 Friends Academy         6:54.7   10:22.01   77   
103 Safiy Dawood               9 Hhh West                6:55.3   10:22.89   78   
104 Christopher Weschler       9 Southold                6:56.2   10:24.25   79   
105 Garrett Frost              9 Shoreham Wad            6:56.8   10:25.15        
106 Scott Sthelik              9 Northport               6:59.8   10:29.63        
107 Jackson Volosik            9 Southold                7:00.4   10:30.55   80   
108 Alex Staco                 9 Patchogue/Medford       7:00.5   10:30.76        
109 Matthew Gaudiuso           9 Herricks                7:01.3   10:31.86        
110 Devin Cardoza              9 Roslyn                  7:01.5   10:32.20   81   
111 Alejandro Vallin Oliver    9 Patchogue/Medford       7:01.8   10:32.59        
112 Late Registration  5         Boys Team A             7:02.1   10:33.10        
113 Rudy Skala                 9 Westhampton Beach       7:02.6   10:33.81   82   
114 Jack Muscatello            9 Chaminade               7:02.9   10:34.24        
115 Reece Nugent               9 Southampton             7:03.6   10:35.41        
116 Justin Oneill              9 Longwood                7:04.0   10:35.90   83   
117 Brian Jeffery             11 Northport               7:04.3   10:36.45        
118 Brendan Phelan             9 Chaminade               7:04.7   10:37.00        
119 Michael Lehner             9 Comsewogue              7:05.0   10:37.51   84   
120 Michael Scorcia            9 Northport               7:05.6   10:38.40        
121 Colin Harrison             9 Pierson                 7:05.9   10:38.85   85   
122 Quinnlan Bailey            9 Riverhead               7:06.9   10:40.35        
123 Dev Arbieter               9 New Rochelle            7:07.7   10:41.49   86   
124 Alex Suh                   9 Jericho                 7:08.5   10:42.63   87   
125 Nathaniel Bollermann       9 Riverhead               7:10.0   10:44.87        
126 Jared Berlin               9 Hhh East                7:10.9   10:46.22   88   
127 Matthew Benaharon          9 Roslyn                  7:11.8   10:47.57   89   
128 Luke Dunn                  9 Chaminade               7:12.6   10:48.80        
129 Kenneth LeGare             9 Hhh West                7:13.2   10:49.76   90   
130 Late Registration  6         Boys Team A             7:13.4   10:50.01        
131 Seamus Hannan              9 Huntington              7:15.0   10:52.47   91   
132 Thomas Galka               9 Riverhead               7:15.2   10:52.74        
133 Abir Islam                 9 Hhh West                7:15.8   10:53.71   92   
134 James Mckechnie            9 Northport               7:18.4   10:57.53        
135 Eric Vila                  9 St. John the            7:18.5   10:57.76   93   
136 Dominic Azzara             9 Comsewogue              7:18.9   10:58.28   94   
137 Quinn Daly                 9 Longwood                7:19.4   10:58.98   95   
138 Joe Morton                 9 Patchogue/Medford       7:22.1   11:03.16        
139 Jordan Roche               9 Comsewogue              7:23.1   11:04.63   96   
140 Ben Heller                 9 Hhh East                7:23.6   11:05.40        
141 Jack Sadler                9 Chaminade               7:25.2   11:07.74        
142 Kyle Romero                9 St. John the            7:28.8   11:13.11        
143 Colin Culhane              9 Northport               7:32.5   11:18.76        
144 Jack Santora               9 Westhampton Beach       7:34.2   11:21.26   97   
145 Alec Xanakis               9 Hhh East                7:34.4   11:21.50        
146 Shawn Wilson               9 Longwood                7:35.7   11:23.47        
147 Ryan Bruno                 9 Comsewogue              7:40.0   11:30.00        
148 Nicholas Matzerath         9 Chaminade               7:45.4   11:37.98        
149 Daniel Corcoran            9 Chaminade               7:48.2   11:42.29        
150 Jacob Mayourian            9 Roslyn                  7:48.6   11:42.84   98   
151 Andrew Kapur               9 Comsewogue              8:00.1   12:00.14        
152 CJ Dunne                   9 West Islip              8:03.8   12:05.61        
153 Liam Ahearn                9 Chaminade               8:09.2   12:13.75        
154 Aryan Sharma               9 Middle Country          8:13.7   12:20.46   99   
155 David DeRienzo             9 MacArthur               8:14.0   12:20.88  100   
156 Jonathan Givre             9 Friends Academy         8:14.5   12:21.69  101   
157 Anthony Theodoropoulos     9 Hhh East                8:23.6   12:35.33        
158 Nicholas Budimlic          9 St. John the            8:42.3   13:03.33        
159 Matthew Fallon             9 Huntington              8:55.6   13:23.27  102   
160 Axel Cardona-Olivero       9 St. John the            8:57.1   13:25.60        
161 Anthony Dominici           9 Patchogue/Medford       9:10.2   13:45.31        
162 Kelechi Egbuziem           9 Middle Country          9:36.9   14:25.26  103   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Port Jefferson               10    1    4    5   17   49                     
      Total Time:    23:57.89                                                     
         Average:     7:59.30                                                     
   2 Chaminade                    47   12   13   22   23   29                     
      Total Time:    25:54.20                                                     
         Average:     8:38.07                                                     
   3 Hhh East                     50   14   15   21   65   88                     
      Total Time:    26:02.88                                                     
         Average:     8:40.96                                                     
   4 Southampton                  52    2    6   44   47   68                     
      Total Time:    25:21.92                                                     
         Average:     8:27.31                                                     
   5 Northport                    54   10   18   26   27   39                     
      Total Time:    26:02.47                                                     
         Average:     8:40.83                                                     
   6 Jericho                      62   11   20   31   51   87                     
      Total Time:    26:09.27                                                     
         Average:     8:43.09                                                     
   7 St. John the Baptist         87   19   33   35   40   93                     
      Total Time:    26:33.73                                                     
         Average:     8:51.25                                                     
   8 Huntington                   93    8   32   53   91  102                     
      Total Time:    26:33.23                                                     
         Average:     8:51.08                                                     
   9 MacArthur                   106   16   24   66   75  100                     
      Total Time:    27:32.67                                                     
         Average:     9:10.89                                                     
  10 Boys Team A                 125   38   42   45   52   63                     
      Total Time:    27:29.21                                                     
         Average:     9:09.74                                                     
  11 Riverhead                   134   25   54   55   56   70                     
      Total Time:    27:40.99                                                     
         Average:     9:13.67                                                     
  12 Mount Sinai                 140   30   36   74                               
      Total Time:    28:14.58                                                     
         Average:     9:24.86                                                     
  13 Longwood                    153   34   57   62   83   95                     
      Total Time:    28:06.76                                                     
         Average:     9:22.26                                                     
  14 New Rochelle                159    9   64   86                               
      Total Time:    28:52.32                                                     
         Average:     9:37.44                                                     
  15 Pierson                     165   43   46   76   85                          
      Total Time:    28:49.97                                                     
         Average:     9:36.66                                                     
  16 Friends Academy             166   28   61   77  101                          
      Total Time:    28:52.56                                                     
         Average:     9:37.52                                                     
  17 Patchogue/Medford           174   48   59   67   69   73                     
      Total Time:    29:03.07                                                     
         Average:     9:41.03                                                     
  18 Roslyn                      177    7   81   89   98                          
      Total Time:    29:34.42                                                     
         Average:     9:51.48                                                     
  19 Comsewogue                  181   37   60   84   94   96                     
      Total Time:    29:15.90                                                     
         Average:     9:45.30                                                     
  20 Westhampton Beach           182    3   82   97                               
      Total Time:    29:52.34                                                     
         Average:     9:57.45                                                     
  21 Middle Country              198   41   58   99  103                          
      Total Time:    31:04.04                                                     
         Average:    10:21.35                                                     
  22 Hhh West                    218   50   78   90   92                          
      Total Time:    30:34.64                                                     
         Average:    10:11.55                                                     
  23 Southold                    222   71   72   79   80                          
      Total Time:    30:55.19                                                     
         Average:    10:18.40


Boys 5k Run CC Sophomore
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Andrew Paules             10 West Islip              5:50.4   18:08.39    1   
  2 Patrick Fiorillo          10 St. John the            5:50.5   18:08.91    2   
  3 Adam Zelin                10 Shoreham Wad            5:54.0   18:19.62        
  4 Tristan Marine            10 New Rochelle            5:58.9   18:35.04    3   
  5 Kailen McCauley            8 Herricks                6:00.1   18:38.78    4   
  6 Artemi Gavalas            10 Southampton             6:01.8   18:44.08    5   
  7 Ermel Bautista            10 Westhampton Beach       6:02.7   18:46.67    6   
  8 Kieran Ryan               10 Westhampton Beach       6:07.1   19:00.53    7   
  9 Johnny O'Connell          10 St. John the            6:07.7   19:02.21    8   
 10 Alex Genna                10 Patchogue/Medford       6:09.0   19:06.41    9   
 11 Ramin Herath              10 Hhh East                6:09.1   19:06.62   10   
 12 Avery Trotta              10 New Rochelle            6:13.0   19:18.67   11   
 13 Mario Xerri               10 Mount Sinai             6:14.3   19:22.81   12   
 14 Matt Krieg                10 Comsewogue              6:14.7   19:23.93        
 15 Logan Tammany             10 Patchogue/Medford       6:16.5   19:29.67   13   
 16 Kyle McLean               10 Chaminade               6:18.2   19:34.77   14   
 17 Sean Balakahanei          10 Roslyn                  6:18.6   19:36.07   15   
 18 Brendan Roller            10 Hhh East                6:19.2   19:37.86   16   
 19 James Senior              10 Northport               6:19.2   19:38.15   17   
 20 Matthew Liu               10 John Glenn              6:22.9   19:49.43   18   
 21 Jason Varville            10 Huntington              6:25.0   19:56.15   19   
 22 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  6:26.8   20:01.55   20   
 23 Shane Cass                10 New Rochelle            6:28.5   20:06.79   21   
 24 James Cameron             10 West Islip              6:28.6   20:07.30   22   
 25 Brian Healy               10 St. John the            6:28.9   20:08.07   23   
 26 Joseph Lostritto          10 Friends Academy         6:34.4   20:25.17   24   
 27 Seamus O'Callaghan        10 Chaminade               6:34.5   20:25.57   25   
 28 Luke Zarko                10 Northport               6:36.8   20:32.61   26   
 29 Garett Schilling          10 Northport               6:39.0   20:39.60   27   
 30 John Segreti              10 Huntington              6:41.4   20:46.98   28   
 31 Joe Fazio                 10 Comsewogue              6:41.8   20:48.17        
 32 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:41.9   20:48.49   29   
 33 Nicholas DeVita           10 Chaminade               6:42.2   20:49.36   30   
 34 Aidan Sewell              10 Northport               6:42.4   20:50.08   31   
 35 Jack Mannion              10 Chaminade               6:43.4   20:53.18   32   
 36 Flynn Gray                10 Chaminade               6:45.2   20:58.80   33   
 37 Jack Meigel               10 Westhampton Beach       6:46.9   21:03.97   34   
 38 Adam Sharhan              10 Longwood                6:47.0   21:04.33   35   
 39 Edmundo Porras            10 Longwood                6:47.5   21:05.97   36   
 40 CJ DeFeo                  10 Patchogue/Medford       6:47.8   21:06.74   37   
 41 Raymond Sweeney           10 Chaminade               6:48.4   21:08.83        
 42 Justin Rajab              10 Longwood                6:48.9   21:10.12   38   
 43 Eric Geringswald          10 Hhh East                6:48.9   21:10.32   39   
 44 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:49.7   21:12.89   40   
 45 David Stein               10 Middle Country          6:50.2   21:14.22        
 46 Ryan Devitt               10 John Glenn              6:51.3   21:17.73   41   
 47 Robert Squillace          10 Chaminade               6:52.1   21:20.10        
 48 Chris Schmidt             10 Riverhead               6:52.6   21:21.89        
 49 Bryan Cruz-Sanchez        10 Westhampton Beach       6:53.1   21:23.36   42   
 50 Thomas Byrnes             10 Chaminade               6:54.8   21:28.52        
 51 Alex DeMarco              10 Herricks                6:55.2   21:29.71   43   
 52 Srinath Gandham           10 Hhh East                6:56.7   21:34.35   44   
 53 Andrew Rosicki            10 Clarke                  6:56.7   21:34.65   45   
 54 John Anthony Miller       10 Mercy                   6:56.9   21:35.24        
 55 Aidan Christ              10 Port Jefferson          6:57.4   21:36.53        
 56 Elijah Halsey             10 Southampton             6:57.6   21:37.41   46   
 57 Kevin Budveit             10 St. John the            6:58.4   21:39.63   47   
 58 Ryan Wittleder            10 Chaminade               6:58.4   21:39.85        
 59 Steven Giuliani           10 Northport               6:58.6   21:40.48   48   
 60 Chris Greenidge           10 St. John the            6:59.1   21:42.02   49   
 61 Noah Metzler              10 Mount Sinai             6:59.3   21:42.47   50   
 62 Jared Martin              10 Herricks                6:59.8   21:44.26   51   
 63 Henry Cullom              10 New Rochelle            7:00.2   21:45.23   52   
 64 Christian Orlando         10 Northport               7:02.7   21:53.26        
 65 Cole Swenson              10 Port Jefferson          7:04.2   21:57.68        
 66 Robert Caputi             10 Huntington              7:04.6   21:59.15   53   
 67 Chris Doyle               10 West Islip              7:07.0   22:06.55   54   
 68 Chris Gallucci            10 New Rochelle            7:07.3   22:07.30   55   
 69 Jeff Chen                 10 Herricks                7:07.5   22:08.02   56   
 70 Nicholas Reyes            10 Middle Country          7:07.7   22:08.61        
 71 Peter Schaefer            10 Pierson                 7:08.9   22:12.56        
 72 Paul Ciesluk              10 West Islip              7:10.3   22:16.74   57   
 73 Sean Jordan               10 Westhampton Beach       7:10.8   22:18.36   58   
 74 Matthew Devitt            10 John Glenn              7:12.9   22:24.92   59   
 75 Jonathan Kelly            10 Chaminade               7:13.9   22:27.97        
 76 Niall Gildea              10 West Islip              7:14.4   22:29.47   60   
 77 Brendan Castellano        10 Longwood                7:14.7   22:30.55   61   
 78 Eddie Weiss               10 Northport               7:15.0   22:31.22        
 79 James Mackiewicz          10 Chaminade               7:15.8   22:33.81        
 80 Nick Dente                10 New Rochelle            7:15.9   22:34.03        
 81 Alexander Martinez        10 Riverhead               7:16.0   22:34.36        
 82 William Powers            10 Chaminade               7:17.8   22:40.02        
 83 Justin Moodie             10 Hhh East                7:18.2   22:41.21   62   
 84 Alvin Hsu                 10 Clarke                  7:18.3   22:41.55   63   
 85 Daniel Henninger          10 Mount Sinai             7:18.4   22:41.83   64   
 86 Michael Sensale           10 Friends Academy         7:19.1   22:43.98   65   
 87 Tyler Hanratty            10 John Glenn              7:19.2   22:44.37   66   
 88 Miral Oltulu              10 Patchogue/Medford       7:19.3   22:44.72   67   
 89 Mitchell Marellia         10 Pierson                 7:21.2   22:50.47        
 90 Sohil Dharia              10 Jericho                 7:21.4   22:51.32   68   
 91 Camden Sisler             10 Shoreham Wad            7:21.8   22:52.45        
 92 Patrick Muccini           10 Chaminade               7:22.8   22:55.45        
 93 Issac Castro              10 Northport               7:23.4   22:57.60        
 94 Logan Wilson              10 Chaminade               7:23.5   22:57.82        
 95 Jason Chen                10 Jericho                 7:24.2   22:59.83   69   
 96 Jeremy Hees               10 Hhh East                7:24.6   23:01.26        
 97 Anthony Varacchi          10 Longwood                7:25.3   23:03.27   70   
 98 M Constable               10 Chaminade               7:29.0   23:14.93        
 99 Brennan Burkhardt         10 Longwood                7:31.0   23:21.07        
100 James Jacovetti           10 Chaminade               7:31.7   23:23.17        
101 Jose Monegro              10 Cardinal Hayes          7:35.8   23:36.06   71   
102 Brandon Bora              10 Hhh West                7:40.2   23:49.71        
103 Jake Barsch               10 Chaminade               7:41.9   23:55.06        
104 Dennis Pryor              10 Chaminade               7:43.3   23:59.36        
105 Mark Raineri              10 Northport               7:43.8   24:00.81        
106 Colin Logan               10 New Rochelle            7:44.4   24:02.77        
107 Isaiah Amir-Townes        10 New Rochelle            7:45.2   24:05.31        
108 Jacob Martin              10 Chaminade               7:45.8   24:07.19        
109 Jackson Rekus             10 Chaminade               7:49.3   24:17.94        
110 Luke Markovina            10 Jericho                 7:51.2   24:23.87   72   
111 Khaled Taima              10 Jericho                 7:53.0   24:29.46   73   
112 Larry Ding                10 Jericho                 7:55.3   24:36.44   74   
113 Jacob Boivin              10 Southold                7:56.9   24:41.68        
114 Aidan Lasurdo              9 Rocky Point             7:57.1   24:42.08        
115 Arthur Goady              10 Longwood                7:59.3   24:49.07        
116 Gabriel Medina - Jaudes   10 Huntington              7:59.4   24:49.32   75   
117 James Moran               11 Westhampton Beach       7:59.5   24:49.67        
118 Jonathan Elkowitz         10 Roslyn                  8:02.4   24:58.61   76   
119 Kenny Galo                10 MacArthur               8:03.0   25:00.46        
120 Rick Wang                 10 Jericho                 8:04.8   25:06.08        
121 Jaan Malik                10 West Islip              8:06.8   25:12.17        
122 Robert Dewitt             10 Mercy                   8:07.2   25:13.44        
123 Ethan Karl                10 Hhh West                8:08.2   25:16.60        
124 Peter Braito              10 Chaminade               8:09.3   25:20.18        
125 Zack Tesler               10 New Rochelle            8:09.4   25:20.45        
126 Devin Edmonston           10 Herricks                8:10.1   25:22.61   77   
127 Tamer Elkosh              10 Herricks                8:12.8   25:30.92        
128 Tom Amalfitano            10 Rocky Point             8:13.1   25:31.86        
129 Rory Dara                 10 Huntington              8:15.1   25:37.96   78   
130 Andrew Korakis            10 Mount Sinai             8:17.4   25:45.12   79   
131 Brandon Meyer             10 John Glenn              8:18.2   25:47.66   80   
132 John Lamparter            10 Mount Sinai             8:19.2   25:50.96   81   
133 Luke Millner              10 Mount Sinai             8:19.9   25:53.12        
134 Nicholas Seier            10 MacArthur               8:26.0   26:11.89        
135 Brandon Beharry           10 New Rochelle            8:27.5   26:16.49        
136 Mathew McMahon            10 Mount Sinai             8:34.2   26:37.30        
137 Nicholas Chiarovano       10 Longwood                8:35.7   26:42.15        
138 Ziad Wazihullah           10 Roslyn                  8:42.5   27:03.11   82   
139 Aubrey Callabrass         10 Cardinal Hayes          8:45.0   27:11.00   83   
140 Aidan DeSalvo             10 New Rochelle            8:55.9   27:44.80        
141 Zihao Chen                10 Jericho                 9:09.1   28:25.79        
142 Konnor Smith              10 Mount Sinai             9:10.3   28:29.72        
143 Riley Kiernan             10 Herricks                9:13.0   28:38.05        
144 Jack Frycek               10 Mount Sinai             9:18.4   28:54.63        
145 Joel Nunez                10 Cardinal Hayes          9:21.9   29:05.73   84   
146 Christopher Carmen        10 Huntington              9:28.6   29:26.57        
147 Michael DiMartini         12 John Glenn              9:34.9   29:45.88        
148 Late Registration  1         Boys Team A             9:35.3   29:47.39        
149 Ethan Sobel               10 Friends Academy         9:38.8   29:58.23   85   
150 Ryan Heinzman             10 Northport               9:41.2   30:05.45        
151 Chris Chimenti            10 Herricks               10:06.4   31:24.00        
152 Connor Hughes             10 Mount Sinai            10:27.4   32:29.00        
153 Kevin Nguyen              10 Southampton            10:30.6   32:39.00   86   
154 Jonathan Shannahan        10 Longwood               10:35.7   32:55.00        
155 luke philip               10 Herricks               10:36.4   32:57.00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 St. John the Baptist         33    2    8   23   47   49                     
      Total Time:    57:19.19                                                     
         Average:    19:06.40                                                     
   2 New Rochelle                 35    3   11   21   52   55                     
      Total Time:    58:00.50                                                     
         Average:    19:20.17                                                     
   3 Westhampton Beach            47    6    7   34   42   58                     
      Total Time:    58:51.17                                                     
         Average:    19:37.06                                                     
   4 Patchogue/Medford            59    9   13   37   67                          
      Total Time:    59:42.82                                                     
         Average:    19:54.28                                                     
   5 Hhh East                     65   10   16   39   44   62                     
      Total Time:    59:54.80                                                     
         Average:    19:58.27                                                     
   6 Chaminade                    69   14   25   30   32   33                     
      Total Time:  1:00:49.70                                                     
         Average:    20:16.57                                                     
   7 Northport                    70   17   26   27   31   48                     
      Total Time:  1:00:50.36                                                     
         Average:    20:16.79                                                     
   8 West Islip                   77    1   22   54   57   60                     
      Total Time:  1:00:22.24                                                     
         Average:    20:07.42                                                     
   9 Clarke                       89   20   29   40   45   63                     
      Total Time:  1:02:02.93                                                     
         Average:    20:40.98                                                     
  10 Herricks                     98    4   43   51   56   77                     
      Total Time:  1:01:52.75                                                     
         Average:    20:37.59                                                     
  11 Huntington                  100   19   28   53   75   78                     
      Total Time:  1:02:42.28                                                     
         Average:    20:54.10                                                     
  12 Longwood                    109   35   36   38   61   70                     
      Total Time:  1:03:20.42                                                     
         Average:    21:06.81                                                     
  13 John Glenn                  118   18   41   59   66   80                     
      Total Time:  1:03:32.08                                                     
         Average:    21:10.70                                                     
  14 Mount Sinai                 126   12   50   64   79   81                     
      Total Time:  1:03:47.11                                                     
         Average:    21:15.71                                                     
  15 Southampton                 137    5   46   86                               
      Total Time:  1:13:00.49                                                     
         Average:    24:20.17                                                     
  16 Roslyn                      173   15   76   82                               
      Total Time:  1:11:37.79                                                     
         Average:    23:52.60                                                     
  17 Friends Academy             174   24   65   85                               
      Total Time:  1:13:07.38                                                     
         Average:    24:22.46                                                     
  18 Jericho                     209   68   69   72   73   74                     
      Total Time:  1:10:15.02                                                     
         Average:    23:25.01                                                     
  19 Cardinal Hayes              238   71   83   84                               
      Total Time:  1:19:52.79                                                     
         Average:    26:37.60   




 Boys 5k Run CC Junior
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 RJ Pleasants              11 Hhh East                5:38.5   17:31.40    1   
  2 Joseph Krause             11 Shoreham Wad            5:45.5   17:53.36    2   
  3 Juan Lasso                11 Westhampton Beach       5:52.1   18:13.88    3   
  4 John Kehrli               11 Chaminade               5:52.5   18:15.12    4   
  5 Ryan Carrick              11 Riverhead               5:53.5   18:18.11    5   
  6 Brendan McGrath           11 Chaminade               5:54.5   18:21.19    6   
  7 Michael White             11 Chaminade               5:59.5   18:36.91    7   
  8 Eric DiLisio              11 Shoreham Wad            6:02.3   18:45.37    8   
  9 Alex Soltanpanah          11 Patchogue/Medford       6:03.1   18:47.87    9   
 10 Nicholas Mangiamele       11 West Islip              6:03.9   18:50.58   10   
 11 Ryan Keane                11 Riverhead               6:04.9   18:53.48   11   
 12 Nicholas Monaco           11 West Islip              6:08.2   19:03.80   12   
 13 Gabe Silva                11 Mineola                 6:10.1   19:09.85   13   
 14 Ben Donohue               11 Northport               6:10.6   19:11.30   14   
 15 Max Hujik                 11 West Islip              6:11.1   19:12.85   15   
 16 Michael Senica            11 Mercy                   6:11.2   19:13.18   16   
 17 James Taufman             11 Hhh East                6:11.7   19:14.82   17   
 18 Connor McMurray           11 Middle Country          6:14.1   19:22.09   18   
 19 Sean Allen                11 Riverhead               6:14.3   19:22.74   19   
 20 Sean Higgins              11 Mount Sinai             6:15.0   19:25.08   20   
 21 Ryan Wilson               11 Mount Sinai             6:16.2   19:28.81   21   
 22 Christian Law             11 Mount Sinai             6:16.4   19:29.30   22   
 23 Nick DeMeo                11 Chaminade               6:16.9   19:30.95   23   
 24 Josh Serure               11 Hhh East                6:22.9   19:49.56   24   
 25 Kieran Weaver             11 Northport               6:24.3   19:53.95   25   
 26 Connor Cunningham         11 Rocky Point             6:25.1   19:56.44        
 27 Matthew Cerrato           11 John Glenn              6:26.8   20:01.60        
 28 Lucien DeNeve             11 Patchogue/Medford       6:28.3   20:06.35   26   
 29 Jonathan Melkun           11 Clarke                  6:30.8   20:13.97        
 30 Damond Crothers-Maida     11 Northport               6:35.6   20:28.99   27   
 31 Antonio Vasquiz           11 Middle Country          6:36.1   20:30.35   28   
 32 Michael Cunningham        11 Riverhead               6:36.2   20:30.80   29   
 33 Andrew Granger            11 Northport               6:36.8   20:32.60   30   
 34 Ethan Franco              11 Patchogue/Medford       6:37.5   20:34.78   31   
 35 Owen Murphy               11 Chaminade               6:38.5   20:37.87   32   
 36 Patrick Signorile         11 Chaminade               6:38.5   20:38.07        
 37 Ryan Huston               11 Middle Country          6:39.8   20:42.07   33   
 38 John Reilly               11 Chaminade               6:40.2   20:43.28        
 39 Michael Chacon            11 Southold                6:40.5   20:44.10        
 40 Connor Hamilton           11 Rocky Point             6:40.6   20:44.49        
 41 Andrew Babstock           11 Middle Country          6:42.0   20:48.89   34   
 42 Jackson Law               11 Mount Sinai             6:42.2   20:49.33   35   
 43 Vincent Aleaga            11 St. John the            6:43.4   20:53.03        
 44 Christian Dolan           11 Patchogue/Medford       6:44.5   20:56.75   36   
 45 Matt Smith                11 St. John the            6:44.9   20:57.90        
 46 Alex Hamarich             11 Patchogue/Medford       6:47.5   21:05.94   37   
 47 Graham Young              11 Huntington              6:51.9   21:19.52   38   
 48 Blaise Trapani            11 Chaminade               6:52.2   21:20.66        
 49 Angel Ferrer              11 Cardinal Hayes          6:53.2   21:23.71   39   
 50 Michael Daddona           11 Southold                6:54.2   21:26.83        
 51 Justin Busch              11 Hhh East                6:56.5   21:33.92   40   
 52 Sage Witty                11 Pierson                 6:57.8   21:37.89   41   
 53 Hunter Hansen             11 Pierson                 6:58.4   21:39.84   42   
 54 Christopher Vedder        11 Shoreham Wad            6:59.0   21:41.62   43   
 55 John Dublynn              11 Mineola                 6:59.4   21:42.78   44   
 56 Alex Miller               11 Longwood                6:59.6   21:43.42        
 57 Chris Stringer            11 Chaminade               6:59.6   21:43.66        
 58 Jason DeCoteau            11 West Islip              7:00.6   21:46.52   45   
 59 Aidan Donnelly            11 Middle Country          7:01.9   21:50.77   46   
 60 Alexander Mazzella        11 Middle Country          7:03.2   21:54.60        
 61 Jonah Yonks               11 Mount Sinai             7:03.5   21:55.63   47   
 62 Conor Travaglione         11 Hhh West                7:03.9   21:56.74        
 63 Chris Newham              11 Patchogue/Medford       7:04.6   21:59.11        
 64 James Kearney             11 Southampton             7:07.8   22:08.88        
 65 Peter Ackermann           11 Roslyn                  7:07.9   22:09.32   48   
 66 Matthew Dickerson         11 Middle Country          7:08.4   22:10.78        
 67 Francisco Chong           11 Hhh West                7:11.6   22:20.70        
 68 Daniel Thompson           11 Huntington              7:13.3   22:26.01   49   
 69 Joseph Ugenti             11 Chaminade               7:13.8   22:27.77        
 70 Conor Hughes              11 Comsewogue              7:14.5   22:29.68        
 71 Nicolas Tavares           11 Mineola                 7:15.3   22:32.15   50   
 72 Dommy Pensa               11 Hampton Bays            7:16.1   22:34.84   51   
 73 Robert Hagner             11 MacArthur               7:17.0   22:37.70   52   
 74 Miles Bernstein           11 New Rochelle            7:18.0   22:40.82        
 75 Taylor Diamond            11 Roslyn                  7:21.2   22:50.54   53   
 76 Sean Murphy               12 John Glenn              7:21.3   22:50.90        
 77 Ryan Braster              11 Chaminade               7:21.4   22:51.37        
 78 Phil Marino               10 Mercy                   7:22.2   22:53.73   54   
 79 Daniel Ferro              11 Chaminade               7:22.5   22:54.77        
 80 Kazuki Neo                11 Roslyn                  7:22.9   22:55.82   55   
 81 Jake Maresca              11 West Islip              7:25.6   23:04.34   56   
 82 Corneilus O'Rourke        11 Huntington              7:25.7   23:04.68   57   
 83 Jason Goncalves           11 Roslyn                  7:26.0   23:05.66   58   
 84 Justin Keane              11 West Islip              7:27.2   23:09.25        
 85 Mark Cirelli              11 Chaminade               7:35.2   23:34.24        
 86 Justin Zhou               11 Patchogue/Medford       7:35.7   23:35.77        
 87 Jaheem Taylor             11 Cardinal Hayes          7:36.1   23:36.77   59   
 88 Sean Coppola              11 West Islip              7:36.8   23:39.22        
 89 Thomas O'Connell          11 Hampton Bays            7:37.9   23:42.39   60   
 90 Tristan Remkus            11 Pierson                 7:38.2   23:43.37   61   
 91 Robert Monaco             11 Northport               7:41.1   23:52.42   62   
 92 Steven Cirillo,           11 New Rochelle            7:43.9   24:01.18        
 93 William Ji                11 Clarke                  7:44.1   24:01.89        
 94 Noah Hoonhout             11 Chaminade               7:48.2   24:14.64        
 95 Andrew Liguori            11 Shoreham Wad            7:49.2   24:17.62   63   
 96 David Marcano             11 MacArthur               7:49.3   24:17.84   64   
 97 Corry Meyn                11 Herricks                7:49.7   24:19.12   65   
 98 William Andreopoulos      11 Westhampton Beach       7:55.6   24:37.58   66   
 99 Aidan Bongiorno           11 Mineola                 7:58.1   24:45.36   67   
100 Brian Willman             11 Chaminade               7:59.5   24:49.75        
101 Patricio Pulla            11 Hampton Bays            8:01.6   24:56.20   68   
102 Ryan Zgombic              11 Herricks                8:04.7   25:05.84   69   
103 Reid Biondo               11 Port Jefferson          8:05.0   25:06.62        
104 Noah Rosa                 11 Cardinal Hayes          8:05.1   25:07.05   70   
105 Luis Cardoza              11 Roslyn                  8:06.5   25:11.30   71   
106 Robert Penn               11 Mercy                   8:09.0   25:19.08   72   
107 Alex Beacco               11 Herricks                8:10.4   25:23.63   73   
108 Adam Wang                 11 Jericho                 8:13.2   25:32.07        
109 Christopher Harsch        11 West Islip              8:13.6   25:33.39        
110 Robert Hoyler             11 West Islip              8:15.6   25:39.53        
111 James Moran               11 Westhampton Beach       8:17.2   25:44.69   74   
112 Nick Terry                11 Hampton Bays            8:18.2   25:47.85   75   
113 Patrick Duba              11 Hampton Bays            8:21.2   25:57.17   76   
114 Andy Chen                 11 Mineola                 8:27.1   26:15.22   77   
115 Connor Gallagher          11 West Islip              8:27.4   26:16.23        
116 Anson Zhou                11 Patchogue/Medford       8:31.0   26:27.57        
117 Robert Mortarana          11 MacArthur               8:33.5   26:35.15   78   
118 Alex Stiansen             11 Chaminade               8:37.3   26:47.05        
119 Liam Dolan                11 Chaminade               8:47.9   27:19.99        
120 Justin Schiavo            11 Roslyn                  9:13.1   28:38.23        
121 David Agosto              11 Cardinal Hayes          9:46.4   30:21.72   79   
122 Asad Azim                 11 Mount Sinai             9:55.8   30:51.03        
123 Greg Tommaso              11 Comsewogue             10:21.6   32:11.18        
124 Batuhan Aykak             11 Hampton Bays           10:25.3   32:22.61        
125 Jonathan Mathew           11 Mineola                10:49.6   33:38.00        
126 Matt Soto                 11 MacArthur              11:21.8   35:18.00   80   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Chaminade                    17    4    6    7   23   32                     
      Total Time:    55:13.22                                                     
         Average:    18:24.41                                                     
   2 Riverhead                    35    5   11   19   29                          
      Total Time:    56:34.33                                                     
         Average:    18:51.45                                                     
   3 West Islip                   37   10   12   15   45   56                     
      Total Time:    57:07.23                                                     
         Average:    19:02.41                                                     
   4 Hhh East                     42    1   17   24   40                          
      Total Time:    56:35.78                                                     
         Average:    18:51.93                                                     
   5 Shoreham Wading River        53    2    8   43   63                          
      Total Time:    58:20.35                                                     
         Average:    19:26.79                                                     
   6 Mount Sinai                  63   20   21   22   35   47                     
      Total Time:    58:23.19                                                     
         Average:    19:27.73                                                     
   7 Patchogue/Medford            66    9   26   31   36   37                     
      Total Time:    59:29.00                                                     
         Average:    19:49.67                                                     
   8 Northport                    66   14   25   27   30   62                     
      Total Time:    59:34.24                                                     
         Average:    19:51.42                                                     
   9 Middle Country               79   18   28   33   34   46                     
      Total Time:  1:00:34.51                                                     
         Average:    20:11.51                                                     
  10 Mineola                     107   13   44   50   67   77                     
      Total Time:  1:03:24.78                                                     
         Average:    21:08.26                                                     
  11 Mercy                       142   16   54   72                               
      Total Time:  1:07:25.99                                                     
         Average:    22:28.67                                                     
  12 Westhampton Beach           143    3   66   74                               
      Total Time:  1:08:36.15                                                     
         Average:    22:52.05                                                     
  13 Huntington                  144   38   49   57                               
      Total Time:  1:06:50.21                                                     
         Average:    22:16.74                                                     
  14 Pierson                     144   41   42   61                               
      Total Time:  1:07:01.10                                                     
         Average:    22:20.37                                                     
  15 Roslyn                      156   48   53   55   58   71                     
      Total Time:  1:07:55.68                                                     
         Average:    22:38.56                                                     
  16 Cardinal Hayes              168   39   59   70   79                          
      Total Time:  1:10:07.53                                                     
         Average:    23:22.51                                                     
  17 Hampton Bays                179   51   60   68   75   76                     
      Total Time:  1:11:13.43                                                     
         Average:    23:44.48                                                     
  18 MacArthur                   194   52   64   78   80                          
      Total Time:  1:13:30.69                                                     
         Average:    24:30.23                                                     
  19 Herricks                    207   65   69   73                               
      Total Time:  1:14:48.59                                                     
         Average:    24:56.20 



 Boys 5k Run CC Senior
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Carlos Santos             12 Patchogue/Medford       5:31.7   17:10.51        
  2 Sam Walker                12 Port Jefferson          5:48.2   18:01.67        
  3 Matt Jacob                12 New Rochelle            5:48.9   18:03.76    1   
  4 Kyle McCormack            12 St. John the            5:49.1   18:04.48    2   
  5 Thomas Roulette           12 St. John the            5:53.0   18:16.61    3   
  6 Paul Markovina            12 Jericho                 5:54.2   18:20.36    4   
  7 Peter DeMocco             12 West Islip              6:00.7   18:40.49    5   
  8 Patrick Conklin           12 Chaminade               6:04.3   18:51.68    6   
  9 Jack Pilon                12 Mount Sinai             6:04.4   18:52.02    7   
 10 Desmond Benton            12 West Islip              6:06.5   18:58.52    8   
 11 Greg Bove                 12 West Islip              6:06.8   18:59.47    9   
 12 John Phelan               12 Chaminade               6:08.0   19:03.10   10   
 13 Anton Majewski            12 Riverhead               6:09.2   19:07.04   11   
 14 Aakash Yagnik             12 Jericho                 6:10.7   19:11.66   12   
 15 Jack Sheridan             12 Hampton Bays            6:11.9   19:15.22   13   
 16 Nick Cirasole             12 St. John the            6:12.1   19:15.85   14   
 17 Ryan DeMagistris          12 Mineola                 6:13.2   19:19.37   15   
 18 Ryan Keilitz              12 Hhh East                6:13.6   19:20.75   16   
 19 Rohan Basavaraju          12 Jericho                 6:14.7   19:24.07   17   
 20 Christian Sam             12 Hhh East                6:15.8   19:27.48   18   
 21 Travon Jenkins            12 Southampton             6:17.1   19:31.57        
 22 Cole Devereaux            12 Riverhead               6:19.0   19:37.45   19   
 23 Raymond LaPorte           12 Shoreham Wad            6:19.6   19:39.35        
 24 Brian Schaaf              12 Longwood                6:20.1   19:40.93   20   
 25 Matthew Eaton             12 Chaminade               6:22.9   19:49.44   21   
 26 Leonardo Ramirez          12 Middle Country          6:24.7   19:54.94        
 27 Andrew Alphonse           12 New Rochelle            6:25.8   19:58.36   22   
 28 Cole Dougherty            12 Chaminade               6:26.9   20:02.05   23   
 29 Nick Bongiorno            12 Mount Sinai             6:28.5   20:06.81   24   
 30 Duardo Akerele            12 Hhh East                6:32.6   20:19.73   25   
 31 Patrick Giambruno         12 John Glenn              6:33.0   20:20.76        
 32 Ben Chen                  12 Jericho                 6:33.1   20:21.24   26   
 33 Joey Schneider            12 Longwood                6:33.5   20:22.50   27   
 34 Javier Lopez              12 Clarke                  6:34.5   20:25.54   28   
 35 Joseph Mueller            12 Mineola                 6:35.7   20:29.19   29   
 36 Jacob Martin              10 Chaminade               6:36.2   20:30.79   30   
 37 Jack Sunko                12 New Rochelle            6:38.5   20:38.11   31   
 38 Denzel Moreno             12 Cardinal Hayes          6:39.7   20:41.69        
 39 Jake Furnari              12 MacArthur               6:42.6   20:50.73        
 40 Zachary Yurdiga           12 Clarke                  6:43.0   20:51.98   32   
 41 Jeremy Tesler             12 New Rochelle            6:43.8   20:54.35   33   
 42 Nicholas Faber            12 Chaminade               6:45.4   20:59.48        
 43 Billy Blancato            12 New Rochelle            6:46.9   21:04.03   34   
 44 Ryan Smith                12 Huntington              6:47.7   21:06.58   35   
 45 Edward Duncklee           12 Chaminade               6:49.1   21:10.88        
 46 Nolan McDermott           12 Chaminade               6:49.7   21:12.88        
 47 Aidan Tahany              12 Chaminade               6:51.0   21:16.75        
 48 Qai Hardy                 12 John Glenn              6:52.5   21:21.46        
 49 Brian Judge               12 Chaminade               6:53.3   21:23.99        
 50 Gerard Mayora             12 Cardinal Hayes          6:56.8   21:34.93        
 51 Danny Gordon              12 Patchogue/Medford       7:03.2   21:54.71        
 52 Nicholas Kern             12 Mineola                 7:08.7   22:11.91   36   
 53 Dominick Piccirillo       12 Herricks                7:08.8   22:12.22   37   
 54 Nicholas Sanin            12 Huntington              7:12.0   22:22.13   38   
 55 Roberto Izzo              12 Clarke                  7:14.1   22:28.42   39   
 56 Bradley Seltzer           12 Clarke                  7:18.0   22:40.56   40   
 57 Brendan Madden            12 Shoreham Wad            7:18.8   22:43.05        
 58 tyvan cheng               12 Herricks                7:20.3   22:47.83   41   
 59 Daniel Dimijian           12 Hampton Bays            7:22.4   22:54.44   42   
 60 Jonathan Palmeri          12 Chaminade               7:22.8   22:55.63        
 61 Chris Russo               12 MacArthur               7:24.2   23:00.08        
 62 Joe Romano                12 Herricks                7:24.7   23:01.55   43   
 63 James Moran               12 Chaminade               7:28.4   23:13.10        
 64 Laurence Barr-Forget      12 Westhampton Beach       7:28.7   23:13.79        
 65 Mark Gellar               12 West Islip              7:30.4   23:19.28   44   
 66 Austin Shimer             12 Hampton Bays            7:35.1   23:33.94   45   
 67 Thomas Raman              12 Chaminade               7:46.2   24:08.26        
 68 Josh Reyes                12 Southampton             7:52.1   24:26.73        
 69 Matt Verso                12 Longwood                7:53.3   24:30.48   46   
 70 Jeff Qiu                  12 Jericho                 7:54.3   24:33.42   47   
 71 Mike Thompson             12 Hampton Bays            7:56.2   24:39.51   48   
 72 Dylan Rinck               12 Mount Sinai             7:59.8   24:50.63   49   
 73 Chris Convey              12 Chaminade               8:02.6   24:59.18        
 74 Ethan Ma                  12 Jericho                 8:05.2   25:07.24        
 75 Ulric Hamlet              12 New Rochelle            8:23.3   26:03.69        
 76 Liam Gallagher            12 West Islip              8:34.0   26:36.87   50   
 77 Brian Yang                12 Herricks                8:35.7   26:42.23   51   
 78 Joseph Dammers            12 Huntington              8:56.9   27:48.05   52   
 79 Joseph Harrington         12 Chaminade               9:00.4   27:58.68        
 80 Arthur Cao                12 Jericho                 9:00.6   27:59.54        
 81 Nicholas Mammina          12 Riverhead               9:10.9   28:31.35   53   
 82 Russ Magnussen            12 Mount Sinai             9:13.0   28:37.92   54   
 83 Carlos Guzman             12 Hampton Bays           10:05.9   31:22.47   55   
 84 Jeremy Jacob              12 Hhh East               10:24.8   32:20.95   56   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 St. John the Baptist         19    2    3   14                               
      Total Time:    55:36.94                                                     
         Average:    18:32.32                                                     
   2 West Islip                   22    5    8    9   44   50                     
      Total Time:    56:38.48                                                     
         Average:    18:52.83                                                     
   3 Jericho                      33    4   12   17   26   47                     
      Total Time:    56:56.09                                                     
         Average:    18:58.70                                                     
   4 Chaminade                    37    6   10   21   23   30                     
      Total Time:    57:44.22                                                     
         Average:    19:14.74                                                     
   5 New Rochelle                 54    1   22   31   33   34                     
      Total Time:    58:40.23                                                     
         Average:    19:33.41                                                     
   6 Hhh East                     59   16   18   25   56                          
      Total Time:    59:07.96                                                     
         Average:    19:42.66                                                     
   7 Mineola                      80   15   29   36                               
      Total Time:  1:02:00.47                                                     
         Average:    20:40.16                                                     
   8 Mount Sinai                  80    7   24   49   54                          
      Total Time:  1:03:49.46                                                     
         Average:    21:16.49                                                     
   9 Riverhead                    83   11   19   53                               
      Total Time:  1:07:15.84                                                     
         Average:    22:25.28                                                     
  10 Longwood                     93   20   27   46                               
      Total Time:  1:04:33.91                                                     
         Average:    21:31.31                                                     
  11 Clarke                       99   28   32   39   40                          
      Total Time:  1:03:45.94                                                     
         Average:    21:15.32                                                     
  12 Hampton Bays                100   13   42   45   48   55                     
      Total Time:  1:05:43.60                                                     
         Average:    21:54.54                                                     
  13 Herricks                    121   37   41   43   51                          
      Total Time:  1:08:01.60                                                     
         Average:    22:40.54                                                     
  14 Huntington                  125   35   38   52                               
      Total Time:  1:11:16.76                                                     
         Average:    23:45.59