Just in Time Racing - Contractor License                   HY-TEK's Meet Manager
                 Section VIII Conference Dual Meets - 9/11/2017                  
                               Bethpage State Park                               
                                                            
 
Event 1  Boys 4k Run CC Junior Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Non-Award Results 4000 Run                                                       
234 Unknown                                            26:08.29                  
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
  1 Hunter Pick               10 Syosset               14:41.37    1             
  2 Kevin Mohtadi             10 Syosset               14:43.18    2             
  3 Kevin Ryan                11 East Meadow           15:03.19    3             
  4 Jack Kornreich            12 Syosset               15:05.01    4             
  5 Andrew Aspiras            10 Syosset               15:09.19    5             
  6 Nick Socci                12 Syosset               15:11.99    6             
  7 Jack Baxt                 10 Syosset               15:19.03    7             
  8 Patrick Barry             12 Port Washington       15:22.55    8             
  9 Louis Blakeman            11 Port Washington       15:25.97    9             
 10 Jayden Abraham             9 East Meadow           15:31.12   10             
 11 Brian Walsh               12 East Meadow           15:31.79   11             
 12 Michael Cuomo              9 Hicksville            15:34.82                  
 13 Dominic Osojnak           11 East Meadow           15:35.49   12             
 14 Michael Bank              10 Massapequa            15:35.92   13             
 15 Sean Cohen                12 Port Washington       15:40.80   14             
 16 Eric Haas                 11 Syosset               15:41.50   15             
 17 Jared Levine              12 Port Washington       15:48.44   16             
 18 Ryan DeRosa               11 East Meadow           15:50.18   17             
 19 Ethan Gruber              12 Syosset               15:51.29                  
 20 Nicholas Scardigno        11 Port Washington       15:53.66   18             
 21 Kengo Katayama            11 Syosset               15:56.62                  
 22 Steven Higgins            10 Massapequa            15:59.85   19             
 23 Patrick Cruz              12 East Meadow           16:00.82   20             
 24 Christian Marinello       11 East Meadow           16:01.55   21             
 25 Axel Torres               12 East Meadow           16:01.91                  
 26 Hugh Owens                11 Port Washington       16:02.16   22             
 27 Vincent Manzi              9 Massapequa            16:03.15   23             
 28 Joshua Gershoff           11 East Meadow           16:06.00                  
 29 Sebastian Castro          11 East Meadow           16:09.07                  
 30 Matthew Scardigno          9 Port Washington       16:09.86   24             
 31 Nathaniel Kimball          9 Port Washington       16:10.23                  
 32 Daniel Berlin             11 Syosset               16:10.49                  
 33 Yukaka Ito                 9 Port Washington       16:16.87                  
 34 John Russo                12 Farmingdale           16:33.66   25             
 35 Brendan Wilkowski         10 East Meadow           16:34.71                  
 36 Chris Braglia             12 Massapequa            16:35.79   26             
 37 Michael Kurpisz           10 East Meadow           16:36.05                  
 38 Vincent Savoretti         10 East Meadow           16:37.10                  
 39 Luke Shaw                 12 Massapequa            16:38.10   27             
 40 Simon Yuen                11 Syosset               16:38.34                  
 41 Aaron Baxt                10 Syosset               16:38.61                  
 42 Matt Valero               11 Farmingdale           16:38.92   28             
 43 Paul Bauccio               9 Farmingdale           16:40.01   29             
 44 Daniel Ruskin              9 Port Washington       16:40.98                  
 45 Paul Scally               11 Syosset               16:46.54                  
 46 Matt Rice                  9 East Meadow           16:48.84                  
 47 Steven Cooney             10 Massapequa            16:54.40   30             
 48 Nathaniel Lopez           10 East Meadow           16:59.16                  
 49 Luke Feeney               10 Syosset               17:01.74                  
 50 Nathan Im                  9 Port Washington       17:02.11                  
 51 John Ferrari              12 Massapequa            17:02.68   31             
 52 Robert Burns              12 Port Washington       17:09.17                  
 53 Dan Cordova               11 Farmingdale           17:12.38   32             
 54 Tyler Meah                 9 East Meadow           17:14.52                  
 55 Thomas Hilbert            11 Farmingdale           17:15.52   33             
 56 Nathan Aranoff             9 Port Washington       17:19.20                  
 57 Rafael (Rj) Arias         12 Port Washington       17:19.50                  
 58 Jonathan Leung            12 Syosset               17:20.19                  
 59 Sean Wilde                 9 Massapequa            17:21.74                  
 60 Connor Fawcett            10 Farmingdale           17:22.42   34             
 61 Jeremy Silberg             9 Port Washington       17:31.18                  
 62 Charlie Kreuzburg         11 Oceanside             17:34.70   35             
 63 Joseph Galante            12 Massapequa            17:38.71                  
 64 Benjamin Aranoff          11 Port Washington       17:44.28                  
 65 Tom Bradbury              12 Massapequa            17:49.61                  
 66 Wilson Velasco            10 Port Washington       17:53.04                  
 67 Kevin Kramer              12 Massapequa            17:58.23                  
 68 Kevin Connolly             9 Massapequa            17:59.13                  
 69 Chris Mathew              10 Herricks              18:13.98   36             
 70 Rukiya Kawaguchi          10 Port Washington       18:14.92                  
 71 Corry Meyn                11 Herricks              18:18.09   37             
 72 Ryan Zawatsky             12 Plainview Kennedy     18:18.44   38             
 73 Russell Neuwirth          11 Port Washington       18:21.80                  
 74 Robert Horn                9 Plainview Kennedy     18:25.90   39             
 75 Clark Lerner              10 Port Washington       18:30.25                  
 76 David Dagoon              10 East Meadow           18:33.71                  
 77 Austin Tian               12 Herricks              18:43.76   40             
 78 Brian Yang                12 Herricks              18:44.26   41             
 79 Nicholas Iurillo          12 Massapequa            18:44.99                  
 80 Salvatore Rizzo            9 Port Washington       18:49.63                  
 81 John Hyde                  9 Port Washington       18:50.91                  
 82 Gavin Rogers              10 Farmingdale           18:51.43   42             
 83 Ethan Straus               9 Plainview Kennedy     18:52.71   43             
 84 Joseph Schnatterr          9 Massapequa            18:53.24                  
 85 James O''Sullivan         12 Port Washington       18:54.65                  
 86 Tyler Schettino            9 Port Washington       18:57.51                  
 87 Alex Beacco               11 Herricks              18:57.75   44             
 88 Anthony Li                12 Herricks              18:58.23   45             
 89 Richard Gakshteyn         12 East Meadow           18:59.10                  
 90 Liam Curran               12 Massapequa            19:00.83                  
 91 Jake Gakshteyn            10 East Meadow           19:02.89                  
 92 Matthew Avila              9 Port Washington       19:04.55                  
 93 Michael Ponzio             9 Farmingdale           19:05.81                  
 94 Joshua Gallo              12 East Meadow           19:07.83                  
 95 Thomas Lai                10 Herricks              19:09.39   46             
 96 Vincent Mallon             9 Massapequa            19:09.84                  
 97 Stanley Chow              12 Plainview Kennedy     19:10.42   47             
 98 Stephen Kessler            9 Farmingdale           19:15.65                  
 99 Ronald Cheng               9 Plainview Kennedy     19:17.16   48             
100 Jeffery Bordengo             Massapequa            19:17.84                  
101 Frank Vereline            10 Farmingdale           19:18.76                  
102 Jason Kaplan              10 East Meadow           19:21.42                  
103 David DiMarco             12 Massapequa            19:25.04                  
104 Bryce Goldman             12 Plainview Kennedy     19:26.07   49             
105 Jack Carty                10 Massapequa            19:26.46                  
106 Justin DeDonna            12 Oceanside             19:28.63   50             
107 Theodore Woodworth        10 Massapequa            19:29.71                  
108 Kuvar Bhatnagar           11 Plainview Kennedy     19:30.58   51             
109 Nicholas Marchetti        10 Oceanside             19:43.82   52             
110 Daniel Chen                9 Port Washington       19:44.53                  
111 Jesse Sollinger           12 Port Washington       19:44.82                  
112 Tamer Elkosh              10 Herricks              19:55.02                  
113 Zachary Gitlin            10 Port Washington       19:57.89                  
114 Patrick Hirdt             11 Oceanside             20:04.95   53             
115 Michael Corsi             10 Farmingdale           20:06.29                  
116 Brian Fitzgerald          10 Farmingdale           20:14.38                  
117 Nick Leeb                  9 East Meadow           20:14.71                  
118 Ryan Wilde                12 Massapequa            20:19.00                  
119 Jacob Schneebaum          12 East Meadow           20:20.66                  
120 Jack Candiotti            11 Oceanside             20:26.76   54             
121 Mitchell Klee             10 Port Washington       20:28.09                  
122 Kabeera Singh             10 Port Washington       20:35.58                  
123 Jacob Reyes                9 Oceanside             20:47.12   55             
124 Nathaniel Soloman          9 Port Washington       20:52.82                  
125 Harry Thompson            10 Port Washington       21:02.55                  
126 James Jung                10 Port Washington       21:07.33                  
127 Nicholas Pollak           12 Port Washington       21:08.21                  
128 Harrison Owens            10 Port Washington       21:09.42                  
129 Jack Caulfield            10 Massapequa            21:10.39                  
130 Matthew Gaudiuso           9 Herricks              21:22.51                  
131 Riley Kiernan             10 Herricks              21:24.52                  
132 Devin Edmonston           10 Herricks              21:26.69                  
133 Ryan Zgombic              11 Herricks              22:07.62                  
134 Lokesh Vasanthakumar       9 Port Washington       22:22.94                  
135 Benjamin Bass             10 Plainview Kennedy     22:37.26                  
136 Scott Yanover              9 Oceanside             22:52.81   56             
137 Carson Winters             9 Hicksville            22:58.40                  
138 Cameron Augi              11 Plainview Kennedy     23:33.08                  
139 Thomas Bloecker           12 Oceanside             23:45.42                  
140 Thaqif Kamaruszaman       12 Herricks              23:48.29                  
141 Chris Chimenti            10 Herricks              24:00.52                  
142 luke philip               10 Herricks              24:43.72                  
143 Kyle Lee                  10 Hicksville            25:30.11                  
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
  1 Jack Clausen               9 Lynbrook              16:04.08    1             
  2 Brandon Lake              10 Hewlett               16:21.05                  
  3 Daniel Beck                9 Lynbrook              16:22.66    2             
  4 Conall Maloney            10 Lynbrook              16:44.41    3             
  5 Jake Cresser               9 VS North              16:46.19    4             
  6 Justin Schoenfeld         12 VS North              16:53.42    5             
  7 Tim Smith                 12 Bethpage              17:00.04    6             
  8 Nicholas Timoshenko       11 Bethpage              17:05.18    7             
  9 Anthony belmonte           9 Bethpage              17:19.85    8             
 10 Nick Paladino             10 Lynbrook              17:21.97    9             
 11 Dominic Miele              9 Lynbrook              17:29.62   10             
 12 Matthew Sheehan            9 Bethpage              17:31.76   11             
 13 Kieran Lee                12 Bethpage              17:40.22   12             
 14 Teddy Craig               11 Wantagh               17:42.67   13             
 15 Sean Curtis               11 Wantagh               17:43.20   14             
 16 Lucas Miele                9 Lynbrook              17:43.72   15             
 17 Nicolas ragusa             9 Bethpage              17:53.58   16             
 18 Josh Blankstein           10 Lynbrook              17:54.19   17             
 19 Michael Ciuffo            10 Plainedge             17:58.85   18             
 20 William Wren              10 Lynbrook              18:09.68                  
 21 Walter Cook               10 Plainedge             18:11.14   19             
 22 Thomas Siatsis             8 VS North              18:15.17   20             
 23 Michael Mostransky         9 Wantagh               18:20.07   21             
 24 Stephen Rettagliata       11 VS North              18:21.32   22             
 25 Matt Mandolese            11 Bethpage              18:22.22   23             
 26 Nicholas Fuchs            11 Lynbrook              18:25.48                  
 27 Tyler Staszak             10 Lynbrook              18:26.52                  
 28 Marlon Duran              11 Lynbrook              18:31.30                  
 29 Sean Curley               10 Lynbrook              18:35.46                  
 30 Colin Schepis             11 Lynbrook              18:36.58                  
 31 Keaton McNulty             9 Lynbrook              18:37.16                  
 32 Christopher Chao          12 Jfk Bellmore          18:38.87   24             
 33 James Charpentier         10 Lynbrook              18:56.64                  
 34 Geoffrey Shamah           12 Bethpage              18:57.29                  
 35 Jacob Fried               10 Roslyn                19:00.24   25             
 36 Charles Gebbia            10 Lynbrook              19:00.46                  
 37 David Schaffer            10 Lynbrook              19:03.27                  
 38 Jason Sitt                11 Lynbrook              19:08.37                  
 39 David Haro                 9 Division Avenue       19:13.60                  
 40 Sam Cohen                 11 Lynbrook              19:18.24                  
 41 Alex Feldman               9 Jfk Bellmore          19:19.36   26             
 42 Robert Spiteri             9 Wantagh               19:19.88   27             
 43 Matthew Cleary            10 Lynbrook              19:24.61                  
 44 Justin Saldana            10 Bethpage              19:27.18                  
 45 Thomas Rice                9 Wantagh               19:27.99   28             
 46 Jonathan Elkowitz         10 Roslyn                19:32.80   29             
 47 Ryan Denker               11 Lynbrook              19:34.51                  
 48 Jake Interrante            9 Wantagh               19:40.17   30             
 49 Max Baum                   9 Hewlett               19:42.37                  
 50 Andrew Rosen              11 Plainedge             19:48.43   31             
 51 Kevin Finck               11 Plainedge             19:51.55   32             
 52 Matthew Benaharon          9 Roslyn                19:52.64   33             
 53 Devin Cardoza              9 Roslyn                20:03.92   34             
 54 Kenneth Seltman            9 Jfk Bellmore          20:05.68   35             
 55 Daniel Rutcofsky          12 Roslyn                20:09.56   36             
 56 Jack Racer                10 Jfk Bellmore          20:17.08   37             
 57 Adam Ayroso               10 Plainedge             20:18.66   38             
 58 Joseph Gavin               9 Division Avenue       20:24.49                  
 59 Harrison Boukas           10 Plainedge             20:25.83   39             
 60 Brett Zornberg            10 Lynbrook              20:30.66                  
 61 James Seaman              11 Wantagh               20:38.84   40             
 62 Matthew Devine            10 Wantagh               20:43.71                  
 63 Jesse Faller               9 Roslyn                20:46.37   41             
 64 Jake Acquilino            10 Plainedge             21:00.16   42             
 65 Ziad Wazihullah           10 Roslyn                21:08.73   43             
 66 Michael McKeown           12 Plainedge             21:10.10                  
 67 Ahmed Jengda              10 VS North              21:10.76   44             
 68 Andy Zhang                10 Jfk Bellmore          21:11.49   45             
 69 Luigi Razen               10 Lynbrook              21:27.00                  
 70 Alexandro Villalobos      10 Bethpage              21:37.68                  
 71 Jordan Zornberg           10 Lynbrook              21:38.55                  
 72 Ian Isseks                 9 Hewlett               21:56.93                  
 73 Matt Soethout             11 Wantagh               21:58.07                  
 74 Joshua Baer                9 Division Avenue       22:02.95                  
 75 Jack Benedetto             9 Wantagh               22:05.40                  
 76 Chase Zornberg            11 Lynbrook              22:17.87                  
 77 Jason Zhang                9 Jfk Bellmore          22:32.70   46             
 78 Matthew DiGraziano         9 Wantagh               23:02.65                  
 79 Justin Schiavo            11 Roslyn                23:08.64                  
 80 Finn Boyle                 9 Lynbrook              23:35.16                  
 81 Nelson Mei                11 Lynbrook              23:38.91                  
 82 Thomas Allen              10 VS North              23:40.36   47             
 83 Jacob Mayourian            9 Roslyn                23:42.04                  
 84 Nicholas Capobianco        9 Lynbrook              23:44.13                  
 85 Andrew McKeown            10 Plainedge             23:52.52                  
 86 Ryan Marrione              9 Lynbrook              24:04.63                  
 87 Daniel Fitzsimmons        12 VS North              24:47.13   48             
 88 Daniel Acosta             12 VS North              24:52.01                  
 89 Justin patlias             9 Bethpage              24:53.81                  
 90 Nicholas Damiani           9 Plainedge             25:16.56                  
 91 Anthony Piergiovanni      10 Wantagh               28:18.00                  
 92 Jake Mosia                 9 Plainedge             32:48.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
   1 Syosset                      18    1    2    4    5    6    7   15          
      Total Time:  1:14:50.74                                                    
         Average:    14:58.15                                                    
   2 East Meadow                  53    3   10   11   12   17   20   21          
      Total Time:  1:17:31.77                                                    
         Average:    15:30.36                                                    
   3 Port Washington              65    8    9   14   16   18   22   24          
      Total Time:  1:18:11.42                                                    
         Average:    15:38.29                                                    
   4 Massapequa                  108   13   19   23   26   27   30   31          
      Total Time:  1:20:52.81                                                    
         Average:    16:10.57                                                    
   5 Farmingdale                 147   25   28   29   32   33   34   42          
      Total Time:  1:24:20.49                                                    
         Average:    16:52.10                                                    
   6 Herricks                    198   36   37   40   41   44   45   46          
      Total Time:  1:32:57.84                                                    
         Average:    18:35.57                                                    
   7 Plainview Kennedy           215   38   39   43   47   48   49   51          
      Total Time:  1:34:04.63                                                    
         Average:    18:48.93                                                    
   8 Oceanside                   244   35   50   52   53   54   55   56          
      Total Time:  1:37:18.86                                                    
         Average:    19:27.78                                                    
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
   1 Lynbrook                     25    1    2    3    9   10   15   17          
      Total Time:  1:24:02.74                                                    
         Average:    16:48.55                                                    
   2 Bethpage                     44    6    7    8   11   12   16   23          
      Total Time:  1:26:37.05                                                    
         Average:    17:19.41                                                    
   3 VS North                     95    4    5   20   22   44   47   48          
      Total Time:  1:31:26.86                                                    
         Average:    18:17.38                                                    
   4 Wantagh                     103   13   14   21   27   28   30   40          
      Total Time:  1:32:33.81                                                    
         Average:    18:30.77                                                    
   5 Plainedge                   138   18   19   31   32   38   39   42          
      Total Time:  1:36:08.63                                                    
         Average:    19:13.73                                                    
   6 Roslyn                      157   25   29   33   34   36   41   43          
      Total Time:  1:38:39.16                                                    
         Average:    19:43.84                                                    
   7 Jfk Bellmore                167   24   26   35   37   45   46               
      Total Time:  1:39:32.48                                                    
         Average:    19:54.50 



Boys 4k Run CC Varsity Race 1
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
  1 Sean Ahearn               11 Syosset               13:43.00    1             
  2 Ross Reddock              12 Syosset               13:46.34    2             
  3 Andrew Lafferty           12 Syosset               13:59.63    3             
  4 Matt Chvasta              12 Syosset               14:04.41    4             
  5 Abhi Allu                 12 Syosset               14:07.77    5             
  6 Matt Gehrke               12 Syosset               14:10.65    6             
  7 Dominick Tumminello       12 Syosset               14:25.44    7             
  8 Logan Frain               10 Syosset               14:49.73                  
  9 Brian Scannell            11 Baldwin               14:53.69    8             
 10 Liam Graff                10 Baldwin               15:11.77    9             
 11 Brandon Vanenburg         12 Baldwin               15:34.75   10             
 12 Patrick Mulvey            10 Baldwin               15:37.99   11             
 13 Thomas Swindell           10 Baldwin               17:42.90   12             
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
  1 Devin Cardoza              9 Roslyn                14:55.73    1             
  2 Sean Balakahanei          10 Roslyn                15:00.83    2             
  3 Jack Waldman              11 Roslyn                15:13.80    3             
  4 Elijah Yeroushalmi         9 Roslyn                15:25.65    4             
  5 Jack Goldstein            12 Jfk Bellmore          15:49.29    5             
  6 Jordan Kanner             11 Jfk Bellmore          15:50.95    6             
  7 Jason Lehrfeld            11 Jfk Bellmore          15:58.75    7             
  8 Justin Dynia              12 Jfk Bellmore          16:22.99    8             
  9 Taylor Diamond            11 Roslyn                17:04.49    9             
 10 Peter Ackermann           11 Roslyn                17:09.03   10             
 11 Kazuki Neo                11 Roslyn                17:28.52   11             
 12 Thomas Vairo               9 Lawrence              17:53.07                  
 13 Joseph Drossman           11 Jfk Bellmore          18:03.37   12             
 14 Jason Goncalves           11 Roslyn                18:57.10                  
 15 Brett Gold                11 Jfk Bellmore          19:01.13   13             
 16 Nicolas Carlino           10 Jfk Bellmore          19:21.10   14             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
   1 Syosset                      15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:09:41.15                                                    
         Average:    13:56.23                                                    
   2 Baldwin                      50    8    9   10   11   12                    
      Total Time:  1:19:01.10                                                    
         Average:    15:48.22                                                    
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
   1 Roslyn                       19    1    2    3    4    9   10   11          
      Total Time:  1:17:40.50                                                    
         Average:    15:32.10                                                    
   2 Jfk Bellmore                 38    5    6    7    8   12   13   14          
      Total Time:  1:22:05.35                                                    
         Average:    16:25.07  
   


 Boys 4k Run CC Boys Varsity Race 2
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
  1 Kailen McCauley            8 Herricks              14:07.85    1             
  2 Alexander Zsikla          12 Port Washington       14:18.65    2             
  3 Ben Goldstein             11 Port Washington       14:29.29    3             
  4 Oliver Melara-Perez        9 Port Washington       14:47.64    4             
  5 Aaron Cotumaccio          12 Port Washington       14:48.28    5             
  6 Max Friedman              11 Port Washington       14:49.76    6             
  7 Grant Bruno               12 Port Washington       14:58.01    7             
  8 Noah Loewy                 9 Port Washington       14:59.28    8             
  9 Eli Cruise-Abaidoo        12 Port Washington       15:01.69                  
 10 Christopher DiLillo       11 Port Washington       15:09.84                  
 11 Justin Hill               10 Port Washington       15:28.85                  
 12 Jared Martin              10 Herricks              16:32.01    9             
 13 Jeff Chen                 10 Herricks              16:33.02   10             
 14 Alex DeMarco              10 Herricks              16:34.30   11             
 15 Joe Romano                12 Herricks              16:57.03   12             
 16 Ryan Li                   10 Herricks              16:59.06   13             
 17 Dominick Piccirillo       12 Herricks              17:37.04   14             
 18 Marlon Oliphant           12 Hempstead             18:40.00                  
 19 tyvan cheng               12 Herricks              19:06.01                  
 20 Nicco Valente             12 Herricks              19:12.03                  
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
  1 Shane Nembach             11 Lynbrook              14:11.22    1             
  2 Zachary Gladstein         12 Hewlett               14:30.01    2             
  3 David Durdaller           10 Hewlett               14:33.23    3             
  4 Bryan Murphy              11 Wantagh               14:36.26    4             
  5 Alexander Niyazov          9 Hewlett               14:41.19    5             
  6 Walter Paskoff            12 Lynbrook              15:02.40    6             
  7 Chris D'Antonio           12 Wantagh               15:08.75    7             
  8 Ian Acriche               11 Hewlett               15:11.32    8             
  9 Wyatt Yustat              12 Wantagh               15:26.47    9             
 10 Vincent Sullivan          11 Wantagh               15:33.37   10             
 11 Matthew Seaman            12 Wantagh               15:34.01   11             
 12 Joseph Callahan           11 Lynbrook              15:40.00   12             
 13 William Donovan           10 Lynbrook              15:41.00   13             
 14 Daniel Giron              10 Hewlett               16:08.01   14             
 15 Brian Shea                12 Lynbrook              16:10.00   15             
 16 Sam Moritz                10 Wantagh               16:20.01   16             
 17 James Pizaro              11 Division Avenue       16:25.00   17             
 18 Michael Silverman         10 Wantagh               16:26.00   18             
 19 David Goldhirsch          11 Hewlett               16:48.01   19             
 20 Christian Velasquez       12 Division Avenue       16:58.00   20             
 21 Julian Jimenez            10 Division Avenue       17:02.00   21             
 22 Justin Reisert            10 Wantagh               17:12.01                  
 23 Jack Skoblow              11 Lynbrook              17:15.00   22             
 24 Drew Alaimo                9 Wantagh               17:40.00                  
 25 Jason Shao                11 Lynbrook              17:58.02   23             
 26 Sulan Pathiranage         11 Hewlett               18:32.09   24             
 27 Kenneth Spratt             9 Wantagh               19:06.02                  
 28 Michael Derenzo           12 Division Avenue       19:15.10   25             
 29 Jaime Macias              12 Division Avenue       19:15.20   26             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
   1 Port Washington              20    2    3    4    5    6    7    8          
      Total Time:  1:13:13.62                                                    
         Average:    14:38.73                                                    
   2 Herricks                     43    1    9   10   11   12   13   14          
      Total Time:  1:20:44.21                                                    
         Average:    16:08.85                                                    
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
   1 Hewlett                      32    2    3    5    8   14   19   24          
      Total Time:  1:15:03.76                                                    
         Average:    15:00.76                                                    
   2 Wantagh                      41    4    7    9   10   11   16   18          
      Total Time:  1:16:18.86                                                    
         Average:    15:15.78                                                    
   3 Lynbrook                     47    1    6   12   13   15   22   23          
      Total Time:  1:16:44.62                                                    
         Average:    15:20.93                                                    
   4 Division Avenue             109   17   20   21   25   26                    
      Total Time:  1:28:55.30                                                    
         Average:    17:47.06 
   


 Boys 4k Run CC Boys Varsity Race 3
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
  1 Jake Meyers               12 Plainview Kennedy     13:39.04    1             
  2 Christian Schiavone       12 Plainview Kennedy     13:41.88    2             
  3 Patrick Smyth             11 Farmingdale           13:42.09    3             
  4 Anthony Diaz               9 Farmingdale           14:32.22    4             
  5 Bryan Horn                12 Plainview Kennedy     14:39.25    5             
  6 Jason Peralta             12 Freeport              14:42.77    6             
  7 Tyler Goldstein           11 Plainview Kennedy     14:43.01    7             
  8 Emilio Diaz               11 Farmingdale           15:51.46    8             
  9 Robert Mongitore          11 Farmingdale           16:14.19    9             
 10 Gregory Kies              10 Plainview Kennedy     16:17.95   10             
 11 Cameron Martinez          10 Farmingdale           16:18.40   11             
 12 Thomas Geddes             11 Farmingdale           16:30.66   12             
 13 Sam Cordova                9 Farmingdale           16:33.60   13             
 14 KaLee Tolentino           11 Plainview Kennedy     16:38.33   14             
 15 Eli Monjaras              12 Freeport              16:39.17   15             
 16 Matt Wolson               12 Plainview Kennedy     16:39.55   16             
 17 Kenneth Alvarez           11 Freeport              16:43.09   17             
 18 Daniel Vilchek            12 Plainview Kennedy     16:51.26                  
 19 Evan Hitsky               10 Plainview Kennedy     16:53.00                  
 20 Jack Rhein                10 Farmingdale           16:58.41                  
 21 Tyler Augi                11 Plainview Kennedy     16:59.29                  
 22 Joseph Badalamenti        12 Farmingdale           17:09.58                  
 23 Ivan Martinez             11 Farmingdale           17:37.61                  
 24 Dezmon Rattray            12 Freeport              17:47.31   18             
 25 Trevon Campbell           11 Freeport              18:16.42   19             
 26 Joseph Frye               12 Freeport              18:56.42   20             
 27 Cristopher Merino         12 Freeport              21:05.17   21             
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
  1 Clayton Santiago          12 Bethpage              13:52.24    1             
  2 Aidan Pech                11 Bethpage              14:22.20    2             
  3 Aidan Monteleone          11 Bethpage              15:00.79    3             
  4 Andrew Kayel              12 Bethpage              15:25.18    4             
  5 daniel Sheehan            11 Bethpage              15:27.09    5             
  6 Tyler Sparke               8 Bethpage              15:32.14    6             
  7 Ayden Morales              9 Bethpage              16:03.71    7             
  8 patrick Hanley             9 Bethpage              16:35.52                  
  9 davontay jones            10 Roosevelt             16:58.90                  
 10 Antonio Bello             12 Bethpage              17:08.39                  
 11 Sebastian marano           9 Bethpage              17:24.68                  
 12 Jason Menjivar            12 Sewanhaka             17:48.11                  
 13 Daniel Deslippe           12 Sewanhaka             18:16.85                  
 14 dylan norrby               9 Sewanhaka             19:06.96                  
 15 Shariff Brown             11 Roosevelt             19:34.80                  
 16 Malcolm Livingston        12 Roosevelt             20:17.21                  
 17 Steven Zetino              9 Roosevelt             20:26.24                  
 18 Diego Garcia              12 Sewanhaka             22:48.22                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
   1 Plainview Kennedy            25    1    2    5    7   10   14   16          
      Total Time:  1:13:01.13                                                    
         Average:    14:36.23                                                    
   2 Farmingdale                  35    3    4    8    9   11   12   13          
      Total Time:  1:16:38.36                                                    
         Average:    15:19.68                                                    
   3 Freeport                     75    6   15   17   18   19   20   21          
      Total Time:  1:24:08.76                                                    
         Average:    16:49.76                                                    
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
   1 Bethpage                     15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:14:07.50                                                    
         Average:    14:49.50  
  


 Boys 4k Run CC Boys Varsity 4
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
  1 John Meah                 11 East Meadow           13:35.60    1             
  2 Jeremy Erman              12 East Meadow           13:43.42    2             
  3 Glenn Newberger           11 East Meadow           13:53.52    3             
  4 Mike Turner               11 Massapequa            14:00.12    4             
  5 Matthew Owens             10 East Meadow           14:15.87    5             
  6 Colm Smith                12 Massapequa            14:18.16    6             
  7 Jake Pulis                12 Massapequa            14:28.52    7             
  8 Kevin Anglin              12 Massapequa            14:41.69    8             
  9 Bryan Villafuerte         11 East Meadow           14:51.64    9             
 10 Keith Hernandez           12 East Meadow           14:54.38   10             
 11 Jake D''Alto              10 East Meadow           14:54.81   11             
 12 Christian Snyder          10 Massapequa            15:00.48   12             
 13 Charles LaMassa           11 Massapequa            15:20.16   13             
 14 Anthony Leeb              11 East Meadow           15:25.73                  
 15 Joshua Savan              12 East Meadow           15:29.06                  
 16 Antonio Aguilar           12 Hicksville            15:30.53   14             
 17 Nick Fiumara              11 Oceanside             15:35.49   15             
 18 Christian Sekosan         11 Hicksville            15:39.17   16             
 19 Ali Amin                  12 East Meadow           15:44.68                  
 20 Vincent Pugliano          12 Massapequa            15:55.18   17             
 21 Manit Chugh               10 Hicksville            15:59.10   18             
 22 Vincent Matarese          11 Oceanside             16:00.42   19             
 23 Thomas Catalanotto        12 Massapequa            16:02.24                  
 24 John Conaty               11 Massapequa            16:06.18                  
 25 Christian Williams        11 Massapequa            16:06.52                  
 26 Tristan Degen              9 Oceanside             16:20.13   20             
 27 Jason Bier                 9 Oceanside             16:48.28   21             
 28 Nicholas Hoene            10 Hicksville            16:51.37   22             
 29 Nicholas Drivas           12 Hicksville            17:25.16   23             
 30 Gabriel Vega              12 Oceanside             17:34.84   24             
 31 Anthony Ranieri           11 Oceanside             17:41.05   25             
 32 Derek Castillo            11 Hicksville            17:46.39   26             
 33 Jason Ogbue               12 Oceanside             18:02.18   27             
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
  1 Christian Cicilia         10 VS North              14:12.34    1             
  2 Paul Lubicich             12 Floral Park           14:32.26    2             
  3 Shane Johnson             12 VS North              14:33.21    3             
  4 Garrick Neuner             9 VS North              14:41.91    4             
  5 Pablo Hernandez           12 VS North              14:44.53    5             
  6 Matt Marrone              10 VS North              14:55.64    6             
  7 Hassan Raja               12 VS North              15:11.81    7             
  8 Jacob Schoenfeld          11 VS North              15:27.18    8             
  9 David Cheque              11 VS North              15:46.58                  
 10 Michael Rosen             11 Plainedge             15:47.21    9             
 11 Michael Ott               11 VS North              16:09.08                  
 12 Thomas Gleave             11 Plainedge             16:16.74   10             
 13 Andrew Gervasi            11 Floral Park           16:29.21   11             
 14 Daniel Rengifo            12 Plainedge             16:42.96   12             
 15 Samuel Anglim             10 Plainedge             16:47.03   13             
 16 Wilson Guillen            12 Glen Cove             16:49.44   14             
 17 Harrison Power               Floral Park           16:57.19   15             
 18 Marlon Duran              11 Lynbrook              17:01.74                  
 19 Thomas Klimaszewski       11 Glen Cove             17:04.79   16             
 20 Brian Parpan              12 Plainedge             17:26.89   17             
 21 Thomas Edrmann            11 Plainedge             17:27.83   18             
 22 Nicholas Trerrotola        9 Plainedge             17:30.67   19             
 23 Szymon Frye               11 Glen Cove             17:57.93   20             
 24 Steven Bailey             11 Glen Cove             18:09.18   21             
 25 Edward Geraghty           11 Floral Park           18:11.61   22             
 26 Brendan Piszczatowski     12 Glen Cove             18:25.17   23             
 27 Jake Schoen               11 Plainedge             18:26.76                  
 28 Marc DiStefano            12 Plainedge             19:25.72                  
 29 Cristian Cueva-Bonilla    11 Glen Cove             20:43.34   24             
 30 Barlin Singh               9 Floral Park           20:59.23   25             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Conference 1 Results 4000 Run                                                    
   1 East Meadow                  20    1    2    3    5    9   10   11          
      Total Time:  1:10:20.05                                                    
         Average:    14:04.01                                                    
   2 Massapequa                   37    4    6    7    8   12   13   17          
      Total Time:  1:12:28.97                                                    
         Average:    14:29.80                                                    
   3 Hicksville                   93   14   16   18   22   23   26               
      Total Time:  1:21:25.33                                                    
         Average:    16:17.07                                                    
   4 Oceanside                    99   15   19   20   21   24   25   27          
      Total Time:  1:22:19.16                                                    
         Average:    16:27.84                                                    
Conference 3 Results 4000 Run                                                    
   1 VS North                     19    1    3    4    5    6    7    8          
      Total Time:  1:13:07.63                                                    
         Average:    14:37.53                                                    
   2 Plainedge                    61    9   10   12   13   17   18   19          
      Total Time:  1:23:00.83                                                    
         Average:    16:36.17                                                    
   3 Floral Park                  75    2   11   15   22   25                    
      Total Time:  1:27:09.50                                                    
         Average:    17:25.90                                                    
   4 Glen Cove                    94   14   16   20   21   23   24               
      Total Time:  1:28:26.51                                                    
         Average:    17:41.31