Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 9/25/2017                   
                               Bethpage State Park                                
                                                              
 
Event 1  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Alex Schlaefer            10 Manhasset               6:22.0   19:46.76    1   
  2 Hazen Hildebolt           10 Manhasset               6:24.1   19:53.17    2   
  3 Jack LaSalle              10 Manhasset               6:26.6   20:00.93    3   
  4 Timothy Fruhauf           10 Manhasset               6:27.4   20:03.53    4   
  5 Joseph Malone             11 Mepham                  6:33.8   20:23.42    5   
  6 Matthew Marino             9 Mepham                  6:43.7   20:54.01    6   
  7 Lucas Malley               9 Manhasset               6:44.7   20:57.20    7   
  8 JT Devine                 10 South Side              6:50.7   21:16.00    8   
  9 Rahul Daggubati           12 Manhasset               6:51.0   21:16.85    9   
 10 Thomas Blaney             11 Manhasset               6:51.5   21:18.36   10   
 11 Dillon Pekoff             11 Mepham                  6:52.4   21:20.99   11   
 12 Jack Grygiel              10 Manhasset               6:52.9   21:22.58        
 13 Fletcher Wilson            9 Manhasset               6:53.8   21:25.48        
 14 Roberto Milan             10 South Side              6:54.8   21:28.58   12   
 15 Daniel O''Neil             9 Manhasset               6:56.5   21:33.93        
 16 Kealan Mullally            9 Garden City             6:57.4   21:36.64   13   
 17 Mathew Cicero             11 Calhoun                 6:57.8   21:38.07   14   
 18 Zyon Medina               10 Calhoun                 7:00.1   21:45.07   15   
 19 Matthew Ardito             9 Garden City             7:02.5   21:52.55   16   
 20 Jonathan Lelis DeSousa     9 Long Beach              7:03.7   21:56.39        
 21 Justin Oh                  9 Manhasset               7:04.8   21:59.59        
 22 Michael Reilly             9 Manhasset               7:06.0   22:03.38        
 23 Raymond Ye                 9 Manhasset               7:06.3   22:04.37        
 24 Anthony Cafaro            10 Long Beach              7:08.1   22:09.96        
 25 Brady Bender               9 South Side              7:08.2   22:10.21   17   
 26 Brandon Tso               10 Jericho                 7:08.3   22:10.51   18   
 27 Costa Sideratos           10 Manhasset               7:09.3   22:13.77        
 28 Kishan Batra              11 Garden City             7:10.7   22:18.07   19   
 29 Ryan DeRasse               8 Manhasset               7:11.8   22:21.36        
 30 Eric Lau                  10 Manhasset               7:14.2   22:28.97        
 31 Jack Mok                  12 Jericho                 7:14.5   22:29.92   20   
 32 Theodore Chang            10 Great Neck South        7:18.3   22:41.74   21   
 33 Kevin Montalti            12 Mepham                  7:20.0   22:46.80   22   
 34 Dylan Trichon             11 Calhoun                 7:21.4   22:51.36   23   
 35 Jake Cizmarik             10 Manhasset               7:23.0   22:56.17        
 36 Joseph Albanese            9 Manhasset               7:26.5   23:06.95        
 37 Kyle Peters               12 Jericho                 7:31.2   23:21.71   24   
 38 Larry Ding                10 Jericho                 7:32.1   23:24.45   25   
 39 Adam Wang                 11 Jericho                 7:32.7   23:26.32   26   
 40 XiaoYang Luo              11 Great Neck South        7:34.0   23:30.34   27   
 41 Perry Choo                12 Great Neck South        7:35.1   23:33.85   28   
 42 AJ Ford                   10 South Side              7:37.4   23:40.91   29   
 43 Aidan O'Rourke            11 South Side              7:37.9   23:42.63   30   
 44 Liam Conroy               10 South Side              7:38.4   23:43.92   31   
 45 Ethan Ma                  12 Jericho                 7:38.6   23:44.66   32   
 46 Andrew Flood               9 Manhasset               7:39.5   23:47.33        
 47 Justin Lin                 9 Jericho                 7:40.1   23:49.30   33   
 48 Avnoor Deol                9 Great Neck South        7:40.5   23:50.60   34   
 49 Spencer Lee                9 Great Neck South        7:40.7   23:51.29   35   
 50 Joseph Macnair            12 South Side              7:41.9   23:54.85   36   
 51 Liam Kassl                11 South Side              7:44.2   24:02.18        
 52 Jordan Gangaram            9 Manhasset               7:44.5   24:03.07        
 53 Jack Duncan                9 South Side              7:44.9   24:04.12        
 54 Zach Goldberg             10 South Side              7:46.3   24:08.46        
 55 ed Andres                 12 Calhoun                 7:48.2   24:14.65   37   
 56 John Simoldoni             9 Manhasset               7:49.9   24:19.75        
 57 Lukas Gandras              9 Great Neck South        7:50.1   24:20.39   38   
 58 Michael Barrett           10 South Side              7:51.3   24:24.27        
 59 John Karcher              10 Garden City             7:51.6   24:24.98   39   
 60 Peter Agoglia             10 Mepham                  7:53.2   24:30.06   40   
 61 Nicolas Ragas              9 Garden City             7:53.6   24:31.23   41   
 62 Jeff Qiu                  12 Jericho                 7:53.7   24:31.44        
 63 Alexander Kulikowski       9 Mepham                  7:54.3   24:33.55   42   
 64 Adam Baksh                10 Garden City             7:56.5   24:40.28   43   
 65 Luke Markovina            10 Jericho                 7:56.9   24:41.58        
 66 Robert Mortarana          11 MacArthur               7:57.5   24:43.44        
 67 Quinn''C Nesbit           10 VS Central              7:58.3   24:45.92        
 68 Ryan Collins              11 South Side              7:58.9   24:47.74        
 69 Brandon Haffner            9 Mepham                  8:00.5   24:52.82   44   
 70 Dan Ryan                  11 South Side              8:02.9   25:00.22        
 71 Daniel Seidenstein         9 South Side              8:03.7   25:02.57        
 72 Kyle Mosher               11 South Side              8:05.1   25:07.07        
 73 Rick Wang                 10 Jericho                 8:05.7   25:08.84        
 74 Aaron Amirian             10 Great Neck North        8:06.0   25:09.88   45   
 75 Collin Plunkett           11 Garden City             8:07.1   25:13.15   46   
 76 Andrew Pogue              11 Manhasset               8:07.7   25:15.01        
 77 Cheongjun Oh               9 Great Neck North        8:08.5   25:17.51   47   
 78 Umberto Bomberdiere       11 MacArthur               8:09.9   25:21.87        
 79 Alex Suh                   9 Jericho                 8:10.4   25:23.52        
 80 Ryan Shand                11 Calhoun                 8:11.4   25:26.64   48   
 81 Matt Adarichev            10 South Side              8:12.2   25:29.18        
 82 Christian Barbieri        11 New Hyde Park           8:17.6   25:45.82   49   
 83 Chase Evans                9 South Side              8:18.4   25:48.36        
 84 Matt Byrne                 9 South Side              8:18.8   25:49.45        
 85 Owen Mroz                  9 South Side              8:18.8   25:49.66        
 86 Shane Scaffidi            11 MacArthur               8:20.0   25:53.24        
 87 Byron Yin                 12 Great Neck South        8:21.0   25:56.31   50   
 88 Matthew Bo                10 South Side              8:21.9   25:59.16        
 89 Liam Roach                 9 Mepham                  8:22.0   25:59.47        
 90 Ryan Kennedy              12 Manhasset               8:22.1   25:59.87        
 91 Daniel Angelillo           9 Mepham                  8:22.6   26:01.47        
 92 Jonathan Hakimi            9 Great Neck North        8:23.2   26:03.15   51   
 93 Jordan Nicotra             9 South Side              8:24.7   26:07.96        
 94 Matthew O''Connor          9 Manhasset               8:25.6   26:10.63        
 95 William Karcher           10 Garden City             8:25.8   26:11.45        
 96 David DeBiasi              9 Manhasset               8:27.7   26:17.35        
 97 Edler Augustin            10 VS Central              8:27.8   26:17.64        
 98 August Bresnaider          9 Mepham                  8:30.7   26:26.54        
 99 Eric Lopez                11 Calhoun                 8:32.4   26:31.77   52   
100 Matthew Notine            12 New Hyde Park           8:35.4   26:41.04   53   
101 Will DiRubbio             12 South Side              8:40.9   26:58.28        
102 Brendan Schmidt           12 South Side              8:42.9   27:04.55        
103 Matt Arcoleo              10 South Side              8:50.0   27:26.48        
104 Thomas Haggerty            9 South Side              8:56.0   27:45.14        
105 Tyler Conor               11 Calhoun                 9:00.9   28:00.34   54   
106 Aditya Jindal             11 New Hyde Park           9:06.6   28:18.07   55   
107 Tobin James               11 New Hyde Park           9:13.9   28:40.79   56   
108 Ryan Brosgole              9 Mepham                  9:15.9   28:46.94        
109 Elliott Rendon            10 VS Central              9:26.1   29:18.54        
110 Dylan Lai                 10 Jericho                 9:28.9   29:27.43        
111 Jan Kaluta                10 Great Neck North        9:32.0   29:36.85   57   
112 Amandeep Thind            10 Great Neck South        9:33.5   29:41.62        
113 Gary Wu                   10 Garden City             9:34.0   29:43.35        
114 Alexander Imperial         9 Garden City             9:34.8   29:45.85        
115 Sebastian Kaczor          10 Great Neck South        9:37.7   29:54.69        
116 Anthony Steves             9 Great Neck South        9:39.0   29:58.86        
117 David Cheung               9 Great Neck North        9:41.0   30:04.82   58   
118 David DeRienzo             9 MacArthur              10:03.4   31:14.70        
119 Noah Kim                   9 New Hyde Park          10:03.7   31:15.40   59   
120 Christopher Kerrane       12 New Hyde Park          10:09.6   31:33.89   60   
121 Nicholas McNulty           9 Manhasset              10:11.9   31:40.91        
122 Mathew Pietranello        10 Calhoun                10:21.9   32:11.88        
123 Jeremiah Cochran          10 Long Beach             10:24.7   32:20.79        
124 Eric Parmar               11 New Hyde Park          10:36.4   32:57.20   61   
125 Nolan Doerzbacher         11 Mepham                 10:39.4   33:06.41        
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Justin Schoenfeld         12 VS North                7:00.7   21:47.05    1   
  2 Sebastian marano           9 Bethpage                7:04.7   21:59.24    2   
  3 Conall Maloney            10 Lynbrook                7:11.7   22:20.99    3   
  4 Teddy Craig               11 Wantagh                 7:14.5   22:29.70    4   
  5 Thomas Siatsis             8 VS North                7:16.0   22:34.54    5   
  6 Nick Paladino             10 Lynbrook                7:20.1   22:47.30    6   
  7 Nelson Mei                11 Lynbrook                7:25.2   23:03.00    7   
  8 Anthony belmonte           9 Bethpage                7:28.4   23:12.84    8   
  9 Sulan Pathiranage         11 Hewlett                 7:32.3   23:25.14        
 10 Sean Curtis               11 Wantagh                 7:33.5   23:28.92    9   
 11 Matthew Sheehan            9 Bethpage                7:35.0   23:33.51   10   
 12 Christian Kachadourian    10 Bethpage                7:35.2   23:34.17   11   
 13 Michael Fahey              9 Wantagh                 7:35.3   23:34.50   12   
 14 Keaton McNulty             9 Lynbrook                7:42.3   23:56.13   13   
 15 Matthew Benaharon          9 Roslyn                  7:42.4   23:56.36   14   
 16 Matt Mandolese            11 Bethpage                7:44.5   24:02.87   15   
 17 Alex Assenmacher          10 Plainedge               7:45.9   24:07.24   16   
 18 Lucas Miele                9 Lynbrook                7:47.1   24:11.07   17   
 19 William Wren              10 Lynbrook                7:56.1   24:38.95   18   
 20 Matthew Cleary            10 Lynbrook                7:57.2   24:42.60   19   
 21 Tyler Staszak             10 Lynbrook                7:59.2   24:48.66        
 22 Jonathan Elkowitz         10 Roslyn                  8:02.6   24:59.31   20   
 23 Josh Blankstein           10 Lynbrook                8:08.6   25:17.87        
 24 James Charpentier         10 Lynbrook                8:09.5   25:20.82        
 25 Max Baum                   9 Hewlett                 8:10.7   25:24.53        
 26 David Schaffer            10 Lynbrook                8:11.3   25:26.32        
 27 Jason Sitt                11 Lynbrook                8:12.4   25:29.60        
 28 Sean Curley               10 Lynbrook                8:14.2   25:35.17        
 29 Anthony Anderson          10 VS North                8:14.3   25:35.44   21   
 30 Ziad Wazihullah           10 Roslyn                  8:14.4   25:35.96   22   
 31 Kenneth Seltman            9 Jfk Bellmore            8:14.6   25:36.57   23   
 32 Kevin Finck               11 Plainedge               8:14.7   25:36.80   24   
 33 Connor Callow             10 Plainedge               8:16.5   25:42.50   25   
 34 Isaac Timmer               9 Wantagh                 8:17.1   25:44.15   26   
 35 Devin Cardoza              9 Roslyn                  8:20.4   25:54.67   27   
 36 Marc DiStefano            12 Plainedge               8:21.5   25:57.82   28   
 37 Geoffrey Shamah           12 Bethpage                8:23.2   26:03.40   29   
 38 Harrison Boukas           10 Plainedge               8:27.3   26:15.93   30   
 39 Charles Gebbia            10 Lynbrook                8:28.2   26:18.65        
 40 James Seaman              11 Wantagh                 8:31.3   26:28.54   31   
 41 Andrew Rosen              11 Plainedge               8:31.4   26:28.80   32   
 42 Jack Benedetto             9 Wantagh                 8:37.2   26:46.78   33   
 43 Connor Sommers            10 Wantagh                 8:43.2   27:05.24   34   
 44 Mohammad Qadri            12 VS North                8:44.5   27:09.37   35   
 45 Nicolas Carlino           10 Jfk Bellmore            8:44.6   27:09.64   36   
 46 joseph gilio              12 Bethpage                8:45.8   27:13.60   37   
 47 Adam Ayroso               10 Plainedge               8:50.4   27:27.69   38   
 48 Brett Zornberg            10 Lynbrook                8:50.8   27:28.98        
 49 Bryan Perez               11 Jfk Bellmore            8:51.2   27:30.36   39   
 50 Justin Schiavo            11 Roslyn                  8:53.3   27:36.72   40   
 51 Jack Racer                10 Jfk Bellmore            8:53.6   27:37.77   41   
 52 Michael Abatemarco        10 Plainedge               8:54.4   27:40.12        
 53 Hayden Maitra              9 Wantagh                 8:54.9   27:41.82        
 54 Jake Acquilino            10 Plainedge               8:56.1   27:45.36        
 55 Alex Feldman               9 Jfk Bellmore            8:57.9   27:51.19   42   
 56 Andy Zhang                10 Jfk Bellmore            8:59.9   27:57.25   43   
 57 Jonathan Thomson           9 VS North                9:00.6   27:59.29   44   
 58 Logan Paola               10 Bethpage                9:02.4   28:04.93        
 59 Stephen Rettagliata       11 VS North                9:06.4   28:17.34   45   
 60 Matthew DiGraziano         9 Wantagh                 9:06.4   28:17.56        
 61 Ian Isseks                 9 Hewlett                 9:09.1   28:25.90        
 62 Michael Caliendo           9 Plainedge               9:10.4   28:29.83        
 63 Jordan Zornberg           10 Lynbrook                9:13.8   28:40.37        
 64 Michael Hanley            10 Bethpage                9:13.8   28:40.58        
 65 Joseph Gavin               9 Division Avenue         9:16.4   28:48.67        
 66 Ahmed Jengda              10 VS North                9:31.3   29:34.72   46   
 67 Michael McKeown           12 Plainedge               9:42.6   30:09.83        
 68 Jacob Mayourian            9 Roslyn                  9:48.4   30:27.93   47   
 69 Jason Zhang                9 Jfk Bellmore            9:55.8   30:50.80   48   
 70 Thomas Allen              10 VS North                9:55.8   30:51.04        
 71 Daniel Acosta             12 VS North                9:56.6   30:53.47        
 72 Alexandro Villalobos      10 Bethpage                9:57.5   30:56.16        
 73 Andrew McKeown            10 Plainedge              10:08.7   31:31.00        
 74 Christopher Bello         11 Bethpage               10:30.8   32:39.68        
 75 Thomas Cason              11 VS North               10:32.8   32:45.87        
 76 Nicholas Damiani           9 Plainedge              11:20.5   35:14.02        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Manhasset                    17    1    2    3    4    7    9   10           
      Total Time:  1:40:41.60                                                     
         Average:    20:08.32                                                     
   2 Mepham                       84    5    6   11   22   40   42   44           
      Total Time:  1:49:55.28                                                     
         Average:    21:59.06                                                     
   3 South Side                   96    8   12   17   29   30   31   36           
      Total Time:  1:52:18.33                                                     
         Average:    22:27.67                                                     
   4 Jericho                     113   18   20   24   25   26   32   33           
      Total Time:  1:54:52.91                                                     
         Average:    22:58.59                                                     
   5 Garden City                 128   13   16   19   39   41   43   46           
      Total Time:  1:54:43.47                                                     
         Average:    22:56.70                                                     
   6 Calhoun                     137   14   15   23   37   48   52   54           
      Total Time:  1:55:55.79                                                     
         Average:    23:11.16                                                     
   7 Great Neck South            145   21   27   28   34   35   38   50           
      Total Time:  1:57:27.82                                                     
         Average:    23:29.57                                                     
   8 Great Neck North            258   45   47   51   57   58                     
      Total Time:  2:16:12.21                                                     
         Average:    27:14.45                                                     
   9 New Hyde Park               272   49   53   55   56   59   60   61           
      Total Time:  2:20:41.12                                                     
         Average:    28:08.23                                                     
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Lynbrook                     46    3    6    7   13   17   18   19           
      Total Time:  1:56:18.49                                                     
         Average:    23:15.70                                                     
   2 Bethpage                     46    2    8   10   11   15   29   37           
      Total Time:  1:56:22.63                                                     
         Average:    23:16.53                                                     
   3 Wantagh                      82    4    9   12   26   31   33   34           
      Total Time:  2:01:45.81                                                     
         Average:    24:21.17                                                     
   4 VS North                    106    1    5   21   35   44   45   46           
      Total Time:  2:05:05.69                                                     
         Average:    25:01.14                                                     
   5 Plainedge                   123   16   24   25   28   30   32   38           
      Total Time:  2:07:40.29                                                     
         Average:    25:32.06                                                     
   6 Roslyn                      123   14   20   22   27   40   47                
      Total Time:  2:08:03.02                                                     
         Average:    25:36.61                                                     
   7 Jfk Bellmore                181   23   36   39   41   42   43   48           
      Total Time:  2:15:45.53                                                     
         Average:    27:09.11 

Non-Award Results 5000 Run                                                        
 30 Unknown                                              7:09.8   22:15.17        
 39 Unknown                                              7:19.2   22:44.38        
 96 Unknown                                              8:03.9   25:03.19        
136 Unknown                                              8:26.8   26:14.46        
178 Unknown                                              9:22.6   29:07.83  
 


 Boys 5k Run CC  Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Paul Markovina            12 Jericho                 5:44.8   17:50.99    1   
  2 Nicholas Harris           12 Manhasset               5:44.8   17:51.24    2   
  3 Drew Miller               11 Manhasset               5:49.2   18:04.76    3   
  4 Adam Stefan               11 Manhasset               5:52.1   18:13.69    4   
  5 Henry Kolyer               9 Manhasset               5:52.6   18:15.49    5   
  6 Maor Amar                 11 Great Neck North        5:54.2   18:20.41    6   
  7 Aaron Malekan             11 Great Neck North        5:57.0   18:29.05    7   
  8 Patrick Boyle             10 Manhasset               6:08.2   19:03.95    8   
  9 Michael Yarrington        10 Manhasset               6:10.7   19:11.56    9   
 10 Ben Chen                  12 Jericho                 6:11.9   19:15.33   10   
 11 Alexander Kasper           8 Jericho                 6:15.7   19:27.16   11   
 12 Alex Michealmen           12 Long Beach              6:16.6   19:29.90   12   
 13 Ben Reilly                11 Manhasset               6:17.9   19:34.00   13   
 14 Matthew Kiley             10 Manhasset               6:18.8   19:36.73        
 15 Samuel Gosden             10 Long Beach              6:19.1   19:37.75   14   
 16 Jack Boyle                12 Manhasset               6:28.0   20:05.33        
 17 Justin Louie              12 Manhasset               6:28.1   20:05.60        
 18 Barry Zhang                9 Jericho                 6:33.3   20:21.65   15   
 19 Max Baggett                9 Jericho                 6:34.8   20:26.40   16   
 20 Alex Brown                12 Long Beach              6:35.3   20:27.97   17   
 21 Chase Callahan            11 Long Beach              6:36.0   20:30.07   18   
 22 Scott Defex               10 Long Beach              6:45.4   20:59.52   19   
 23 Jack Rand                 10 Long Beach              6:47.7   21:06.57   20   
 24 Yoni Pinsky               10 Great Neck North        6:48.8   21:10.03   21   
 25 Christian Mackey          12 Jericho                 6:49.7   21:12.65   22   
 26 Eric Cohen                10 Great Neck North        6:54.2   21:26.65   23   
 27 Dylan Sofield              9 Long Beach              6:54.6   21:27.92   24   
 28 Matt Volpe                 9 Long Beach              6:55.9   21:32.10        
 29 Rohan Basavaraju          12 Jericho                 6:56.5   21:33.85   25   
 30 Sohil Dharia              10 Jericho                 7:03.8   21:56.66        
 31 Jason Suh                 10 Jericho                 7:14.8   22:30.81        
 32 William Hu                 9 Jericho                 7:20.5   22:48.49        
 33 Daniel Chitsaz            11 Great Neck North        7:27.5   23:10.27   26   
 34 Josh Ohebshalom            9 Great Neck North        7:27.9   23:11.40   27   
 35 Christopher Lu            11 Great Neck North        7:37.3   23:40.65   28   
 36 Joshua Nouriyelian        12 Great Neck North        7:37.6   23:41.43        
 37 Jared Astrof               9 Great Neck North        7:50.5   24:21.77        
 38 Mike Mccabe               12 Long Beach              8:00.7   24:53.39        
 39 Judah Nouriyelian         10 Great Neck North        8:04.0   25:03.67        
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Shane Nembach             11 Lynbrook                5:46.1   17:55.22    1   
  2 Michael Rosen             11 Plainedge               6:15.9   19:27.61    2   
  3 Rahul Maharjan             9 Sewanhaka               6:21.0   19:43.74    3   
  4 Walter Paskoff            12 Lynbrook                6:24.9   19:55.68    4   
  5 Joseph Callahan           11 Lynbrook                6:34.9   20:26.63    5   
  6 William Donovan           10 Lynbrook                6:39.0   20:39.38    6   
  7 Jeremy Callahan            9 Lynbrook                6:39.1   20:39.67    7   
  8 Brian Shea                12 Lynbrook                6:41.4   20:46.94    8   
  9 Conner Meyers              9 Hewlett                 6:49.4   21:11.78        
 10 Thomas Gleave             11 Plainedge               6:55.4   21:30.61    9   
 11 Jason Menjivar            12 Sewanhaka               6:58.4   21:39.67   10   
 12 Dominic Miele              9 Lynbrook                7:06.1   22:03.83   11   
 13 Jason Shao                11 Lynbrook                7:10.8   22:18.33        
 14 Daniel Rengifo            12 Plainedge               7:12.2   22:22.59   12   
 15 Jake Mosia                 9 Plainedge               7:14.4   22:29.40   13   
 16 James Fahy                11 Plainedge               7:15.1   22:31.68   14   
 17 Samuel Anglim             10 Plainedge               7:15.4   22:32.58   15   
 18 Brian Parpan              12 Plainedge               7:15.5   22:32.93   16   
 19 Michael Guglielmo         10 Sewanhaka               7:15.7   22:33.38   17   
 20 Daniel Deslippe           12 Sewanhaka               7:18.7   22:42.86   18   
 21 Thomas Edrmann            11 Plainedge               7:20.0   22:46.74        
 22 dylan norrby               9 Sewanhaka               7:23.4   22:57.55   19   
 23 Jake Schoen               11 Plainedge               7:24.3   23:00.13        
 24 Walter Cook               10 Plainedge               7:25.6   23:04.27        
 25 Nicholas Trerrotola        9 Plainedge               7:26.6   23:07.39        
 26 Thomas Vairo               9 Lawrence                7:50.2   24:20.82        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Manhasset                    22    2    3    4    5    8    9   13           
      Total Time:  1:31:29.13                                                     
         Average:    18:17.83                                                     
   2 Jericho                      53    1   10   11   15   16   22   25           
      Total Time:  1:37:21.53                                                     
         Average:    19:28.31                                                     
   3 Long Beach                   80   12   14   17   18   19   20   24           
      Total Time:  1:41:05.21                                                     
         Average:    20:13.05                                                     
   4 Great Neck North             83    6    7   21   23   26   27   28           
      Total Time:  1:42:36.41                                                     
         Average:    20:31.29                                                     
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Lynbrook                     23    1    4    5    6    7    8   11           
      Total Time:  1:39:36.58                                                     
         Average:    19:55.32                                                     
   2 Plainedge                    50    2    9   12   13   14   15   16           
      Total Time:  1:48:21.89                                                     
         Average:    21:40.38                                                     
   3 Sewanhaka                    67    3   10   17   18   19                     
      Total Time:  1:49:37.20                                                     
         Average:    21:55.44  
 

Non-Award Results 5000 Run                                                        
 66 Unknown                                              8:05.6   25:08.43        
 67 Unknown                                              8:10.2   25:22.98        
 68 Unknown                                              8:13.2   25:32.19        
 69 Unknown                                              8:21.2   25:57.12        
 70 Unknown                                              8:54.3   27:39.77
 


Boys 5k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Michael Luvin             12 South Side              5:49.1   18:04.42    1   
  2 Chris Collins             12 South Side              5:52.8   18:15.82    2   
  3 Antoine Jean-Louis        12 VS Central              5:58.7   18:34.40    3   
  4 Scott Henneberger         10 Garden City             5:59.4   18:36.42    4   
  5 Luke Shannon              12 South Side              6:00.7   18:40.52    5   
  6 Michael Greco             11 Garden City             6:06.6   18:58.70    6   
  7 Justin Murillo            11 New Hyde Park           6:12.9   19:18.56    7   
  8 Jack Nichols              11 New Hyde Park           6:13.6   19:20.56    8   
  9 Grant Krawiec             10 Garden City             6:14.7   19:24.04    9   
 10 Jack McGowan              11 South Side              6:16.6   19:29.79   10   
 11 Emmett Conway             10 VS Central              6:16.6   19:30.01   11   
 12 Jacob Grant               12 South Side              6:17.2   19:31.81   12   
 13 Alex Bensen               11 Garden City             6:23.5   19:51.49   13   
 14 Owen Mullen                9 South Side              6:28.3   20:06.20   14   
 15 Alex Menoudakos           10 Garden City             6:28.8   20:07.73   15   
 16 Dylan McDonald            10 Garden City             6:30.3   20:12.51   16   
 17 Joshua Chung              11 New Hyde Park           6:31.6   20:16.62   17   
 18 Charles Ohanian           10 South Side              6:32.0   20:17.91   18   
 19 Dylan Patel               11 New Hyde Park           6:32.9   20:20.63   19   
 20 Eli Pullaro               10 South Side              6:33.8   20:23.32        
 21 Alexander Mejia            9 Garden City             6:36.0   20:30.05   20   
 22 John Bensen               11 Garden City             6:38.8   20:38.80        
 23 Thomas Kelly               9 South Side              6:42.4   20:50.20        
 24 Bryan Lo                  10 New Hyde Park           6:44.3   20:56.00   21   
 25 Andrew Tang               12 Garden City             6:48.4   21:08.75        
 26 Joedell Bastien           10 VS Central              6:52.0   21:20.00   22   
 27 Jack Mcshane              12 Garden City             7:09.9   22:15.52        
 28 Jeff Jijy                 11 New Hyde Park           7:10.1   22:16.06   23   
 29 Anthony Schembeck          9 New Hyde Park           7:11.1   22:19.14   24   
 30 Yuuki Nagata              11 New Hyde Park           7:20.4   22:48.11        
 31 Christopher Mitto         12 VS Central              7:20.7   22:49.13   25   
 32 Matthew Marquez           10 VS Central              7:22.3   22:53.95   26   
 33 Faizan Elahi              10 VS Central              7:30.2   23:18.61   27   
 34 Tim Sherlock              11 South Side              7:47.4   24:11.90        
 35 David Margarin             9 VS Central              7:59.9   24:50.99   28   
 36 Joshua Joseph             10 VS Central              8:15.6   25:39.76        
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Clayton Santiago          12 Bethpage                5:43.3   17:46.47    1   
  2 Christian Cicilia         10 VS North                5:44.0   17:48.62    2   
  3 Aidan Pech                11 Bethpage                5:50.4   18:08.56    3   
  4 Pablo Hernandez           12 VS North                5:56.2   18:26.65    4   
  5 Garrick Neuner             9 VS North                6:07.0   19:00.09    5   
  6 Shane Johnson             12 VS North                6:08.1   19:03.45    6   
  7 Bryan Murphy              11 Wantagh                 6:08.5   19:04.61    7   
  8 Andrew Kayel              12 Bethpage                6:10.1   19:09.76    8   
  9 daniel Sheehan            11 Bethpage                6:10.7   19:11.51    9   
 10 Vincent Sullivan          11 Wantagh                 6:13.5   19:20.17   10   
 11 Jason Lehrfeld            11 Jfk Bellmore            6:15.7   19:27.22   11   
 12 Jack Goldstein            12 Jfk Bellmore            6:18.8   19:36.60   12   
 13 Aidan Monteleone          11 Bethpage                6:19.3   19:38.42   13   
 14 Jordan Kanner             11 Jfk Bellmore            6:22.8   19:49.26   14   
 15 Hassan Raja               12 VS North                6:28.7   20:07.49   15   
 16 Chris D'Antonio           12 Wantagh                 6:31.0   20:14.53   16   
 17 Wyatt Yustat              12 Wantagh                 6:31.3   20:15.44   17   
 18 Matthew Seaman            12 Wantagh                 6:33.3   20:21.78   18   
 19 Matt Marrone              10 VS North                6:33.7   20:23.09   19   
 20 Jake Cresser               9 VS North                6:34.8   20:26.45   20   
 21 Ayden Morales              9 Bethpage                6:35.0   20:27.19   21   
 22 David Cheque              11 VS North                6:35.8   20:29.44        
 23 Matthew Baker             12 Jfk Bellmore            6:37.2   20:34.03   22   
 24 Jacob Schoenfeld          11 VS North                6:38.5   20:38.09        
 25 Tyler Sparke               8 Bethpage                6:40.7   20:44.89   23   
 26 patrick Hanley             9 Bethpage                6:41.8   20:48.11        
 27 Justin Dynia              12 Jfk Bellmore            6:48.3   21:08.54   24   
 28 Michael Silverman         10 Wantagh                 6:50.6   21:15.55   25   
 29 Sam Moritz                10 Wantagh                 6:51.9   21:19.45   26   
 30 Tim Smith                 12 Bethpage                6:54.3   21:27.14        
 31 Justin Reisert            10 Wantagh                 7:02.4   21:52.31        
 32 Joseph Drossman           11 Jfk Bellmore            7:17.0   22:37.65   27   
 33 Antonio Bello             12 Bethpage                7:26.9   23:08.42        
 34 Drew Alaimo                9 Wantagh                 7:27.8   23:11.12        
 35 Brett Gold                11 Jfk Bellmore            7:47.4   24:12.17   28   
 36 Christopher Chao          12 Jfk Bellmore            8:05.7   25:08.97        
 37 Kenneth Spratt             9 Wantagh                 8:15.6   25:39.76        
 38 Gerrick Charles            9 VS North                8:15.6   25:39.76        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 South Side                   30    1    2    5   10   12   14   18           
      Total Time:  1:34:02.36                                                     
         Average:    18:48.48                                                     
   2 Garden City                  47    4    6    9   13   15   16   20           
      Total Time:  1:36:58.38                                                     
         Average:    19:23.68                                                     
   3 New Hyde Park                72    7    8   17   19   21   23   24           
      Total Time:  1:40:12.37                                                     
         Average:    20:02.48                                                     
   4 VS Central                   87    3   11   22   25   26   27   28           
      Total Time:  1:45:07.49                                                     
         Average:    21:01.50                                                     
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 VS North                     32    2    4    5    6   15   19   20           
      Total Time:  1:34:26.30                                                     
         Average:    18:53.26                                                     
   2 Bethpage                     34    1    3    8    9   13   21   23           
      Total Time:  1:33:54.72                                                     
         Average:    18:46.95                                                     
   3 Wantagh                      68    7   10   16   17   18   25   26           
      Total Time:  1:39:16.53                                                     
         Average:    19:51.31                                                     
   4 Jfk Bellmore                 83   11   12   14   22   24   27   28           
      Total Time:  1:40:35.65                                                     
         Average:    20:07.13  



 Boys 5k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Alex Rogers               12 Calhoun                 5:41.4   17:40.55    1   
  2 Richard Kanders           10 Great Neck South        5:43.5   17:47.06    2   
  3 Christopher Miliano       11 Frank Carey             5:52.3   18:14.36    3   
  4 Brendan Rosario           11 Calhoun                 5:54.1   18:19.88    4   
  5 Andy La                   12 Great Neck South        6:04.2   18:51.36    5   
  6 Brian Cho                 11 Great Neck South        6:04.6   18:52.73    6   
  7 Braeden Vieni              9 Calhoun                 6:11.4   19:13.77    7   
  8 Ryan Happel               11 Calhoun                 6:17.3   19:31.95    8   
  9 Justin Stahl               9 Calhoun                 6:17.6   19:33.05    9   
 10 Justin Hu                 10 Great Neck South        6:18.6   19:36.06   10   
 11 Justin Liu                12 Great Neck South        6:25.0   19:56.03   11   
 12 Kenneth Tan               11 Great Neck South        6:32.1   20:17.95   12   
 13 Ben Liu                   10 Great Neck South        6:33.4   20:22.25   13   
 14 Michael Lu                11 Great Neck South        6:35.7   20:29.28        
 15 Andrew Vincenzi           12 Frank Carey             6:36.0   20:30.33   14   
 16 Steven Multer             10 Calhoun                 6:42.5   20:50.50   15   
 17 Austin George             10 Great Neck South        6:44.2   20:55.58        
 18 Raphael David             12 Calhoun                 6:45.7   21:00.23   16   
 19 Christopher Gioia         11 Frank Carey             6:46.2   21:01.84   17   
 20 Xavier Custodio           11 Calhoun                 6:48.4   21:08.86        
 21 Victor Pei                12 Great Neck South        6:51.0   21:16.78        
 22 Joey DiGilio              12 Frank Carey             6:55.9   21:32.00   18   
 23 Vincent Gatto             12 Frank Carey             7:22.9   22:55.94   19   
 24 Brian Sprague             12 Calhoun                 7:23.0   22:56.19        
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Paul Lubicich             12 Floral Park             5:55.6   18:24.73    1   
  2 Ryan Chen                 12 Roslyn                  5:57.0   18:29.10    2   
  3 Zachary Gladstein         12 Hewlett                 5:57.8   18:31.39    3   
  4 Alexander Niyazov          9 Hewlett                 5:58.8   18:34.74    4   
  5 Sean Balakahanei          10 Roslyn                  6:02.0   18:44.69    5   
  6 David Durdaller           10 Hewlett                 6:05.1   18:54.33    6   
  7 Michael Gallardo          12 Roslyn                  6:06.8   18:59.46    7   
  8 Ian Acriche               11 Hewlett                 6:07.8   19:02.59    8   
  9 Elijah Yeroushalmi         9 Roslyn                  6:13.7   19:21.00    9   
 10 Gabriel Osiashvilli       10 Hewlett                 6:35.5   20:28.52   10   
 11 Daniel Giron              10 Hewlett                 6:40.9   20:45.27   11   
 12 Taylor Diamond            11 Roslyn                  6:43.6   20:53.85   12   
 13 Harrison Power            11 Floral Park             6:54.7   21:28.32   13   
 14 Kazuki Neo                11 Roslyn                  6:55.1   21:29.47   14   
 15 Andrew Gervasi            11 Floral Park             6:55.2   21:29.69   15   
 16 David Goldhirsch          11 Hewlett                 6:56.8   21:34.84   16   
 17 Peter Ackermann           11 Roslyn                  6:57.1   21:35.79   17   
 18 Brandon Lake              10 Hewlett                 6:58.0   21:38.40        
 19 Christopher Liotta        12 Roslyn                  7:01.3   21:48.84        
 20 Jason Goncalves           11 Roslyn                  7:02.4   21:52.14        
 21 Luis Cardoza              11 Roslyn                  7:16.6   22:36.45        
 22 Edward Geraghty           11 Floral Park             7:25.3   23:03.28   18   
 23 Barlin Singh               9 Floral Park             8:58.8   27:53.93   19   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Calhoun                      29    1    4    7    8    9   15   16           
      Total Time:  1:34:19.20                                                     
         Average:    18:51.84                                                     
   2 Great Neck South             34    2    5    6   10   11   12   13           
      Total Time:  1:35:03.24                                                     
         Average:    19:00.65                                                     
   3 Frank Carey                  71    3   14   17   18   19                     
      Total Time:  1:44:14.47                                                     
         Average:    20:50.90                                                     
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Hewlett                      31    3    4    6    8   10   11   16           
      Total Time:  1:35:31.57                                                     
         Average:    19:06.32                                                     
   2 Roslyn                       35    2    5    7    9   12   14   17           
      Total Time:  1:36:28.10                                                     
         Average:    19:17.62                                                     
   3 Floral Park                  66    1   13   15   18   19                     
      Total Time:  1:52:19.95                                                     
         Average:    22:27.99  



Boys 5k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Yusuf Hasan               12 Mepham                  5:55.1   18:23.16    1   
  2 Pavel Gromov              12 Mepham                  6:01.6   18:43.30    2   
  3 Leonardo Cuozzo           12 Mepham                  6:01.7   18:43.64    3   
  4 Anthony Bolic             12 Mepham                  6:01.8   18:43.95    4   
  5 Brendan Moehringer        11 Mepham                  6:01.9   18:44.18    5   
  6 Liam Donohue               9 Mepham                  6:11.4   19:13.63    6   
  7 Steve Marino              12 Mepham                  6:14.1   19:22.04    7   
  8 Peter Martorana           11 Mepham                  6:16.1   19:28.22        
  9 Nicholas Bavaro            9 MacArthur               6:29.4   20:09.61    8   
 10 Chris Ducey               11 MacArthur               6:33.8   20:23.31    9   
 11 Chris Vartoukian           9 MacArthur               6:40.1   20:43.00   10   
 12 Ethan Elliott             12 Elmont                  6:40.7   20:44.76   11   
 13 James Medina               9 MacArthur               6:43.2   20:52.49   12   
 14 Robert Hagner             11 MacArthur               6:51.7   21:18.88   13   
 15 Malik Johnson             12 Elmont                  6:55.2   21:29.79   14   
 16 Thomas Bodendorf          11 Mepham                  7:04.2   21:57.95        
 17 Anthony Edwards           11 Elmont                  7:10.4   22:17.12   15   
 18 Chris Russo               12 MacArthur               7:12.5   22:23.69   16   
 19 Kenny Galo                10 MacArthur               7:29.5   23:16.41   17   
 20 Matt Fioretti              9 MacArthur               7:33.9   23:30.21        
 21 Daniel Williams           12 Elmont                  7:41.2   23:52.66   18   
 22 Nicholas Seier            10 MacArthur               7:41.3   23:52.95        
 23 Frank Beslity              9 MacArthur               7:59.1   24:48.29        
 24 Tavis Charvis             12 Elmont                  7:59.3   24:48.89   19   
 25 Ronaldo Powell            10 Elmont                  8:01.9   24:57.11   20   
 26 Ike Kanu                  12 Elmont                  8:17.9   25:46.75   21   
 27 Jeremiah Omeike           10 Elmont                  8:31.5   26:29.05        
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Julian Jimenez            10 Division Avenue         6:42.3   20:49.84    1   
  2 Christian Velasquez       12 Division Avenue         6:47.2   21:05.04    2   
  3 davontay jones            10 Roosevelt               6:57.9   21:38.11    3   
  4 Thomas Klimaszewski       11 Glen Cove               7:04.3   21:58.17    4   
  5 Shariff Brown             11 Roosevelt               7:12.7   22:24.33    5   
  6 James Pizaro              11 Division Avenue         7:17.9   22:40.31    6   
  7 Steven Bailey             11 Glen Cove               7:32.0   23:24.07    7   
  8 Malcolm Livingston        12 Roosevelt               7:36.1   23:36.82    8   
  9 John Dong                 12 Glen Cove               7:42.0   23:55.20    9   
 10 Szymon Frye               11 Glen Cove               7:45.9   24:07.45   10   
 11 Michael Derenzo           12 Division Avenue         7:52.4   24:27.54   11   
 12 Brendan Piszczatowski     12 Glen Cove               7:56.4   24:40.05   12   
 13 Dylan Pineda              10 Roosevelt               7:56.7   24:40.87   13   
 14 Jafet Gomez               11 Roosevelt               8:03.5   25:02.10   14   
 15 David Haro                 9 Division Avenue         8:10.6   25:24.04   15   
 16 Steven Zetino              9 Roosevelt               8:10.9   25:24.89   16   
 17 Jaime Macias              12 Division Avenue         8:58.6   27:53.10   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Mepham                       15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:33:18.23                                                     
         Average:    18:39.65                                                     
   2 MacArthur                    52    8    9   10   12   13   16   17           
      Total Time:  1:43:27.29                                                     
         Average:    20:41.46                                                     
   3 Elmont                       77   11   14   15   18   19   20   21           
      Total Time:  1:53:13.22                                                     
         Average:    22:38.65                                                     
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Division Avenue              35    1    2    6   11   15   17                
      Total Time:  1:54:26.77                                                     
         Average:    22:53.36                                                     
   2 Glen Cove                    42    4    7    9   10   12                     
      Total Time:  1:58:04.94                                                     
         Average:    23:36.99                                                     
   3 Roosevelt                    43    3    5    8   13   14   16                
      Total Time:  1:57:22.23                                                     
         Average:    23:28.45