Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 10/3/2017                   
                               Bethpage State Park                                
                                                             
 
Event 1  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Drew Miller               11 Manhasset               5:57.1   18:29.33    1   
  2 Patrick Boyle             10 Manhasset               5:57.2   18:29.68    2   
  3 Henry Kolyer               9 Manhasset               5:58.6   18:33.88    3   
  4 Ben Reilly                11 Manhasset               6:04.6   18:52.64    4   
  5 Michael Yarrington        10 Manhasset               6:05.2   18:54.42    5   
  6 Matthew Kiley             10 Manhasset               6:08.8   19:05.62    6   
  7 Jack Boyle                12 Manhasset               6:10.1   19:09.80    7   
  8 Jack LaSalle              10 Manhasset               6:11.3   19:13.38        
  9 Lucas Malley               9 Manhasset               6:12.2   19:16.21        
 10 Daniel Finning            11 South Side              6:18.4   19:35.55    8   
 11 Justin Louie              12 Manhasset               6:20.1   19:40.81        
 12 Alex Schlaefer            10 Manhasset               6:20.7   19:42.51        
 13 Hazen Hildebolt           10 Manhasset               6:21.0   19:43.59        
 14 Matthew Moody             11 Garden City             6:21.9   19:46.35    9   
 15 Timothy Fruhauf           10 Manhasset               6:22.7   19:48.81        
 16 Kealan Mullally            9 Garden City             6:23.6   19:51.56   10   
 17 Daniel Ferreira           11 Garden City             6:28.4   20:06.65   11   
 18 Fletcher Wilson            9 Manhasset               6:29.3   20:09.22        
 19 Thomas Bodendorf          11 Mepham                  6:30.2   20:12.05   12   
 20 Zyon Medina               10 Calhoun                 6:30.3   20:12.62   13   
 21 ed Andres                 12 Calhoun                 6:30.5   20:13.10   14   
 22 Daniel Maass              10 Manhasset               6:31.9   20:17.57        
 23 Faiz Daredia              10 Great Neck South        6:33.1   20:21.03   15   
 24 Dillon Pekoff             11 Mepham                  6:33.2   20:21.52   16   
 25 Victor D''Angelo          11 Manhasset               6:33.5   20:22.28        
 26 Daniel O''Neil             9 Manhasset               6:33.8   20:23.36        
 27 Theodore Chang            10 Great Neck South        6:34.7   20:26.16   17   
 28 Thomas Blaney             11 Manhasset               6:35.3   20:27.99        
 29 Jack Grygiel              10 Manhasset               6:35.9   20:29.90        
 30 Jake Cizmarik             10 Manhasset               6:40.4   20:44.00        
 31 Matthew Marino             9 Mepham                  6:40.9   20:45.51   18   
 32 Simon Ferris               9 Garden City             6:41.5   20:47.28   19   
 33 Kyle Peters               12 Jericho                 6:41.9   20:48.67   20   
 34 Joseph Albanese            9 Manhasset               6:42.3   20:49.70        
 35 Ryan DeRasse               8 Manhasset               6:44.1   20:55.28        
 36 Justin Oh                  9 Manhasset               6:44.4   20:56.33        
 37 Jack Lasalla              10 Garden City             6:45.5   20:59.57   21   
 38 Jonathan Lelis DeSousa     9 Long Beach              6:45.8   21:00.73        
 39 Joseph Macaluso           10 Calhoun                 6:46.1   21:01.49   22   
 40 Gabriel Grullon           11 Manhasset               6:46.5   21:02.75        
 41 Raymond Ye                 9 Manhasset               6:46.9   21:03.98        
 42 Michael Reilly             9 Manhasset               6:47.0   21:04.40        
 43 Matthew Ardito             9 Garden City             6:47.6   21:06.32   23   
 44 Costa Sideratos           10 Manhasset               6:49.2   21:11.35        
 45 Stephen Kurpiewski        12 Great Neck South        6:51.0   21:16.82   24   
 46 Tim Sherlock              11 South Side              6:52.5   21:21.49   25   
 47 William Hu                 9 Jericho                 6:52.7   21:22.09   26   
 48 Byron Yin                 12 Great Neck South        6:53.5   21:24.50   27   
 49 Jason Suh                 10 Jericho                 6:53.7   21:25.31   28   
 50 Dominic Morandi           10 South Side              6:58.8   21:41.02   29   
 51 Anthony Cafaro            10 Long Beach              6:59.2   21:42.23        
 52 Brady Bender               9 South Side              6:59.5   21:43.16   30   
 53 Jordan Gangaram            9 Manhasset               7:00.2   21:45.24        
 54 Peter Rogers               9 Calhoun                 7:00.7   21:46.97   31   
 55 Sebatian Coronel          11 Jericho                 7:01.1   21:48.04   32   
 56 Andrew Flood               9 Manhasset               7:01.5   21:49.35        
 57 Justin Lin                 9 Jericho                 7:02.6   21:52.70   33   
 58 Liam Conroy               10 South Side              7:05.2   22:01.04   34   
 59 Kevin Montalti            12 Mepham                  7:05.5   22:01.72   35   
 60 Jason Chen                10 Jericho                 7:07.1   22:06.88   36   
 61 Tyler Conor               11 Calhoun                 7:07.3   22:07.58   37   
 62 Perry Choo                12 Great Neck South        7:07.5   22:08.00   38   
 63 Miguel Santos              9 Garden City             7:08.8   22:11.99   39   
 64 Joseph Macnair            12 South Side              7:09.1   22:13.11   40   
 65 Andrew Pogue              11 Manhasset               7:09.3   22:13.53        
 66 Rahul Daggubati           12 Manhasset               7:09.4   22:14.01        
 67 Eric Lau                  10 Manhasset               7:10.0   22:15.76        
 68 Aidan O'Rourke            11 South Side              7:11.0   22:18.94   41   
 69 Larry Ding                10 Jericho                 7:12.0   22:22.01   42   
 70 AJ Ford                   10 South Side              7:12.8   22:24.41        
 71 Liam Kassl                11 South Side              7:14.4   22:29.47        
 72 Luke Markovina            10 Jericho                 7:14.7   22:30.32        
 73 Alex Gross                11 Mepham                  7:15.0   22:31.44   43   
 74 Michael Barrett           10 South Side              7:15.5   22:32.79        
 75 Zach Goldberg             10 South Side              7:15.5   22:33.01        
 76 Aakash Yagnik             12 Jericho                 7:16.1   22:34.71        
 77 Arjun Gupta               10 Long Beach              7:17.0   22:37.56        
 78 Edler Augustin            10 VS Central              7:18.5   22:42.27        
 79 Spencer Lee                9 Great Neck South        7:18.7   22:42.97   44   
 80 Ethan Ma                  12 Jericho                 7:19.1   22:44.00        
 81 John Karcher              10 Garden City             7:19.8   22:46.15        
 82 Avnoor Deol                9 Great Neck South        7:20.7   22:48.93   45   
 83 John Simoldoni             9 Manhasset               7:21.9   22:52.65        
 84 Ethan Horowitz             9 Manhasset               7:22.0   22:53.11        
 85 Dylan Trichon             11 Calhoun                 7:22.3   22:54.02   46   
 86 Nicholas Seier            10 MacArthur               7:22.4   22:54.49   47   
 87 German Chirinos           10 Great Neck South        7:22.9   22:55.80        
 88 Dan Ryan                  11 South Side              7:23.0   22:56.22        
 89 Benjamin Wong             12 Jericho                 7:23.6   22:58.11        
 90 Matt Byrne                 9 South Side              7:25.5   23:04.12        
 91 Alexander Kulikowski       9 Mepham                  7:26.6   23:07.43   48   
 92 Jeff Qiu                  12 Jericho                 7:28.1   23:11.97        
 93 Trishi Gupta              10 Jericho                 7:30.6   23:19.80        
 94 Andrew Ferreira           12 Garden City             7:31.3   23:21.94        
 95 Patrick Creaven           12 Garden City             7:31.4   23:22.22        
 96 Adam Fazal                10 Great Neck South        7:31.6   23:22.93        
 97 Grant Goodlad             11 South Side              7:32.3   23:25.23        
 98 Lukas Gandras              9 Great Neck South        7:32.9   23:26.95        
 99 Adam Wang                 11 Jericho                 7:35.1   23:33.71        
100 Brandon Haffner            9 Mepham                  7:36.1   23:36.91   49   
101 Collin Plunkett           11 Garden City             7:38.5   23:44.41        
102 William Karcher           10 Garden City             7:39.3   23:46.86        
103 Frank Beslity              9 MacArthur               7:39.5   23:47.48   50   
104 Eric Lopez                11 Calhoun                 7:41.3   23:52.97   51   
105 XiaoYang Luo              11 Great Neck South        7:41.5   23:53.70        
106 Aditya Jindal             11 New Hyde Park           7:42.1   23:55.65   52   
107 John Sprague               9 Calhoun                 7:42.6   23:57.07        
108 Matt Adarichev            10 South Side              7:43.0   23:58.26        
109 Christian Barbieri        11 New Hyde Park           7:43.4   23:59.60   53   
110 Jordan Nicotra             9 South Side              7:44.3   24:02.37        
111 Adam Baksh                10 Garden City             7:45.3   24:05.37        
112 Ethan Wang                11 Great Neck South        7:46.3   24:08.70        
113 Owen Mroz                  9 South Side              7:47.4   24:12.13        
114 Robert Mortarana          11 MacArthur               7:48.2   24:14.51   54   
115 Matt Arcoleo              10 South Side              7:48.4   24:15.05        
116 Cody Stefan                9 Manhasset               7:49.6   24:18.81        
117 August Bresnaider          9 Mepham                  7:50.6   24:21.81        
118 Daniel You                 9 Jericho                 7:50.7   24:22.42        
119 Chase Evans                9 South Side              7:50.9   24:22.84        
120 Matthew Bo                10 South Side              7:51.3   24:24.03        
121 Liam Roach                 9 Mepham                  7:53.1   24:29.78        
122 Daniel Angelillo           9 Mepham                  7:53.4   24:30.56        
123 Matthew Notine            12 New Hyde Park           7:53.6   24:31.17   55   
124 David DeBiasi              9 Manhasset               7:55.4   24:36.82        
125 Alex Suh                   9 Jericho                 7:59.0   24:48.13        
126 Cheongjun Oh               9 Great Neck North        7:59.4   24:49.19   56   
127 Will DiRubbio             12 South Side              8:01.1   24:54.49        
128 Aaron Amirian             10 Great Neck North        8:01.8   24:56.67   57   
129 Matthew O''Connor          9 Manhasset               8:02.8   24:59.78        
130 Jonathan Hakimi            9 Great Neck North        8:07.2   25:13.53   58   
131 Brendan Schmidt           12 South Side              8:08.8   25:18.65        
132 Shane Scaffidi            11 MacArthur               8:08.9   25:18.91   59   
133 Drini Nela                12 Mepham                  8:09.3   25:20.06        
134 Quinn''C Nesbit           10 VS Central              8:09.5   25:20.78        
135 Andrew Louie               9 Manhasset               8:12.8   25:30.97        
136 Gary Wu                   10 Garden City             8:12.9   25:31.22        
137 Ridhwan Ahmed              9 Manhasset               8:13.7   25:33.66        
138 Harrison Ernst            12 Garden City             8:18.4   25:48.23        
139 Hillel Pinksy              9 Great Neck North        8:20.4   25:54.61   60   
140 Jonathan Li                9 Manhasset               8:20.5   25:54.97        
141 Joseph Cucinella          12 Mepham                  8:22.0   25:59.55        
142 Elliott Rendon            10 VS Central              8:25.0   26:08.81        
143 Alexander Imperial         9 Garden City             8:26.2   26:12.61        
144 Ryan Brosgole              9 Mepham                  8:26.5   26:13.39        
145 Thomas Haggerty            9 South Side              8:27.6   26:16.93        
146 Timothy Kurpiewski         9 Great Neck South        8:28.4   26:19.35        
147 Anthony Steves             9 Great Neck South        8:35.7   26:41.93        
148 Jeremiah Cochran          10 Long Beach              8:44.5   27:09.54        
149 Amandeep Thind            10 Great Neck South        8:50.2   27:27.25        
150 Dylan Lai                 10 Jericho                 8:50.8   27:28.96        
151 Alec Schmidt               9 MacArthur               8:55.8   27:44.53   61   
152 Benjamin Yazdanpaneh       9 Great Neck North        9:03.6   28:08.81   62   
153 Nicholas McNulty           9 Manhasset               9:08.5   28:24.01        
154 Tobin James               11 New Hyde Park           9:09.3   28:26.43   63   
155 Christopher Kerrane       12 New Hyde Park           9:09.4   28:26.80   64   
156 Justin Lindor             10 VS Central              9:13.1   28:38.37        
157 David Cheung               9 Great Neck North        9:16.1   28:47.65   65   
158 Sean Koelling              9 Mepham                  9:27.2   29:22.12        
159 Thomas Donohue             9 Calhoun                 9:30.1   29:31.18        
160 Anthony Bacani             9 MacArthur               9:40.2   30:02.55   66   
161 Brendan Carr               9 MacArthur               9:46.9   30:23.36   67   
162 Eric Parmar               11 New Hyde Park           9:51.2   30:36.63   68   
163 Zach Ahdoot                9 Great Neck North        9:57.3   30:55.62   69   
164 David DeRienzo             9 MacArthur              10:07.9   31:28.55        
165 Rubin Thind                9 MacArthur              10:11.3   31:39.12        
166 Nolan Doerzbacher         11 Mepham                 10:20.6   32:08.11        
167 Anil Bradley              12 Mepham                 10:25.3   32:22.68        
168 Bill Liu                   9 Jericho                10:30.0   32:37.28        
169 Mathew Pietranello        10 Calhoun                10:32.4   32:44.60        
170 Ryan Pekoff                9 Mepham                 10:33.6   32:48.29        
171 Jonathan Aziz             10 Great Neck North       11:24.8   35:27.52        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Elia Alberts              12 North Shore             6:21.8   19:46.08    1   
  2 Joe Randazzo              10 Seaford                 6:24.4   19:54.03    2   
  3 Andrew Gerard             11 North Shore             6:29.6   20:10.28    3   
  4 Eamon Esposito            10 North Shore             6:33.0   20:20.78    4   
  5 Eric Schneider            11 Seaford                 6:39.1   20:39.97    5   
  6 Matt Ryan                 11 Seaford                 6:48.7   21:09.55    6   
  7 Connor Wick                9 Oyster Bay              6:51.3   21:17.83    7   
  8 Riley Keffer               9 Oyster Bay              6:51.6   21:18.76    8   
  9 Michael Heffernan          9 North Shore             6:55.3   21:30.23    9   
 10 Kenny Chen                12 Island Trees            6:55.5   21:30.66        
 11 Robin Ouseph              11 Clarke                  6:55.7   21:31.49   10   
 12 Nolan Sweeney             10 Oyster Bay              6:58.0   21:38.56   11   
 13 Bradley Seltzer           12 Clarke                  7:00.0   21:44.72   12   
 14 Keaton Danseglio          10 North Shore             7:01.6   21:49.74   13   
 15 Robert Drexel              9 North Shore             7:04.4   21:58.55   14   
 16 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              7:10.6   22:17.84   15   
 17 Ankit Sayed               10 Clarke                  7:12.3   22:23.04   16   
 18 Ethan Baron               12 North Shore             7:12.5   22:23.52   17   
 19 Henry Purcell             10 North Shore             7:13.1   22:25.36        
 20 William Capone             9 Oyster Bay              7:17.7   22:39.75   18   
 21 Thomas Zamroz             11 Island Trees            7:21.0   22:49.96        
 22 Abel Maharjan             11 Island Trees            7:24.6   23:01.30        
 23 Brendan Mark              10 Clarke                  7:25.9   23:05.24   19   
 24 Dylan Nerud                9 North Shore             7:26.0   23:05.62        
 25 Zach Sullivan              9 North Shore             7:27.4   23:10.01        
 26 Alan Domingo              12 Clarke                  7:28.5   23:13.20   20   
 27 Thomas Casy                9 North Shore             7:35.0   23:33.45        
 28 Caleb Loring               9 North Shore             7:35.8   23:35.99        
 29 June Yeup Seong           10 Clarke                  7:38.7   23:44.93   21   
 30 William Lawrence           9 Friends Academy         7:41.7   23:54.43        
 31 Brandon Decarolis         10 Oyster Bay              7:42.2   23:55.95   22   
 32 John Bellisio             10 Island Trees            7:43.2   23:58.82        
 33 Matt Yerkes                9 Oyster Bay              7:44.1   24:01.88   23   
 34 Nate Loring               10 North Shore             7:48.8   24:16.22        
 35 Matthew Murphy            10 Oyster Bay              7:52.6   24:28.15        
 36 Paul Bott                  9 Oyster Bay              7:52.7   24:28.64        
 37 Ari Mizhiritsky            9 Wheatley                7:57.6   24:43.83        
 38 Deaglan Doyle              9 North Shore             8:10.0   25:22.14        
 39 Ethan Sobel               10 Friends Academy         8:16.7   25:43.17        
 40 Max Newman                10 Seaford                 8:21.1   25:56.83   24   
 41 Ethan Chau                10 Clarke                  8:22.1   25:59.86   25   
 42 Jacob Lando               10 North Shore             8:44.8   27:10.29        
 43 Thomas Gelfand             9 Friends Academy         8:58.6   27:53.34        
 44 Jonathan Givre             9 Friends Academy         9:01.7   28:02.77        
 45 Ryan Maselli               9 Locust Valley           9:04.3   28:10.92        
 46 Peter Pistone              9 Locust Valley           9:17.6   28:52.20        
 47 Nick Mele                  9 North Shore             9:28.5   29:26.04        
 48 Brady Wagner               9 North Shore             9:33.1   29:40.52        
 49 Jack Schriro              11 Seaford                 9:37.4   29:53.92   26   
 50 John Khashan              11 Clarke                 10:07.0   31:25.59        
 51 Thomas liebl               9 West Hempstead         10:45.6   33:25.70        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Manhasset                    15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:33:19.95                                                     
         Average:    18:39.99                                                     
   2 Garden City                  70    9   10   11   19   21   23   39           
      Total Time:  1:41:31.41                                                     
         Average:    20:18.29                                                     
   3 Calhoun                     117   13   14   22   31   37   46   51           
      Total Time:  1:45:21.76                                                     
         Average:    21:04.36                                                     
   4 Great Neck South            121   15   17   24   27   38   44   45           
      Total Time:  1:45:36.51                                                     
         Average:    21:07.31                                                     
   5 Mepham                      124   12   16   18   35   43   48   49           
      Total Time:  1:45:52.24                                                     
         Average:    21:10.45                                                     
   6 South Side                  126    8   25   29   30   34   40   41           
      Total Time:  1:46:22.26                                                     
         Average:    21:16.46                                                     
   7 Jericho                     139   20   26   28   32   33   36   42           
      Total Time:  1:47:16.82                                                     
         Average:    21:27.37                                                     
   8 MacArthur                   271   47   50   54   59   61   66   67           
      Total Time:  2:03:59.92                                                     
         Average:    24:47.99                                                     
   9 New Hyde Park               287   52   53   55   63   64   68                
      Total Time:  2:09:19.65                                                     
         Average:    25:51.93                                                     
  10 Great Neck North            293   56   57   58   60   62   65   69           
      Total Time:  2:09:02.81                                                     
         Average:    25:48.57                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 North Shore                  30    1    3    4    9   13   14   17           
      Total Time:  1:43:37.11                                                     
         Average:    20:43.43                                                     
   2 Oyster Bay                   59    7    8   11   15   18   22   23           
      Total Time:  1:49:12.74                                                     
         Average:    21:50.55                                                     
   3 Seaford                      63    2    5    6   24   26                     
      Total Time:  1:57:34.30                                                     
         Average:    23:30.86                                                     
   4 Clarke                       77   10   12   16   19   20   21   25           
      Total Time:  1:51:57.69                                                     
         Average:    22:23.54



 Boys 5k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Paul Markovina            12 Jericho                 5:26.4   16:53.94    1   
  2 Rohan Basavaraju          12 Jericho                 5:33.9   17:17.30    2   
  3 Alexander Kasper           8 Jericho                 5:40.4   17:37.59    3   
  4 Andrew Zabatta            12 MacArthur               5:42.5   17:44.09    4   
  5 Emmett Conway             10 VS Central              5:46.2   17:55.57    5   
  6 Barry Zhang                9 Jericho                 5:52.6   18:15.36    6   
  7 Nicholas Bavaro            9 MacArthur               5:55.3   18:23.86    7   
  8 Ben Chen                  12 Jericho                 5:56.1   18:26.25    8   
  9 Christopher Gioia         11 Frank Carey             5:59.9   18:38.11    9   
 10 Max Baggett                9 Jericho                 6:06.6   18:58.80   10   
 11 Oscar Martinez            11 MacArthur               6:10.2   19:09.88   11   
 12 Joedell Bastien           10 VS Central              6:11.0   19:12.56   12   
 13 Chris Vartoukian           9 MacArthur               6:16.4   19:29.45   13   
 14 Brandon Tso               10 Jericho                 6:17.1   19:31.43   14   
 15 Andrew Vincenzi           12 Frank Carey             6:17.5   19:32.66   15   
 16 Peter Agate               11 Frank Carey             6:18.2   19:35.00   16   
 17 Jake Furnari              12 MacArthur               6:18.9   19:37.12   17   
 18 Joey DiGilio              12 Frank Carey             6:19.4   19:38.54   18   
 19 Joshua Joseph             10 VS Central              6:24.0   19:52.99   19   
 20 David Marcano             11 MacArthur               6:24.7   19:55.21   20   
 21 Christopher Mitto         12 VS Central              6:25.4   19:57.26   21   
 22 Vincent Gatto             12 Frank Carey             6:25.5   19:57.60   22   
 23 Sohil Dharia              10 Jericho                 6:26.4   20:00.33        
 24 Jack Mok                  12 Jericho                 6:27.6   20:04.09        
 25 Robert Hagner             11 MacArthur               6:33.8   20:23.41   23   
 26 Faizan Elahi              10 VS Central              6:35.8   20:29.57   24   
 27 Matthew Marquez           10 VS Central              6:36.2   20:30.84   25   
 28 Nicolas Rodriguez          9 VS Central              6:41.1   20:46.14   26   
 29 David Margarin             9 VS Central              6:42.3   20:49.86        
 30 Kenny Galo                10 MacArthur               6:49.0   21:10.58        
 31 Matt Fioretti              9 MacArthur               6:51.1   21:17.12        
 32 Tommaso Coraci            11 Frank Carey             6:55.4   21:30.50   27   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Joseph Lostritto          10 Friends Academy         5:42.6   17:44.33    1   
  2 Brook Assefa              12 VS South                5:58.2   18:32.79    2   
  3 Evan Miller               10 VS South                6:00.7   18:40.40    3   
  4 Joshua Starling           12 VS South                6:05.0   18:53.84    4   
  5 Jonathan Cruz             11 VS South                6:05.7   18:56.13    5   
  6 Adam Fulgencio            12 East Rockaway           6:07.8   19:02.46    6   
  7 Kevin Howard              12 East Rockaway           6:08.2   19:03.94    7   
  8 William Bertiz            12 VS South                6:10.5   19:11.08    8   
  9 Michael Sensale           10 Friends Academy         6:11.2   19:13.07    9   
 10 Maximo Ramos              12 VS South                6:13.8   19:21.33   10   
 11 Gavin Park                 9 Friends Academy         6:21.8   19:46.11   11   
 12 Adejuwon Fasanya          12 VS South                6:23.8   19:52.15   12   
 13 Zach Ragozino              9 Friends Academy         6:26.7   20:01.37   13   
 14 Spencer Kriegstein         9 Friends Academy         6:34.4   20:25.14   14   
 15 Justin Ahye               11 VS South                6:38.8   20:38.99        
 16 aidan oneil               10 West Hempstead          6:46.7   21:03.58   15   
 17 Daniel O'Moore            12 East Rockaway           6:47.2   21:04.87   16   
 18 eric anderson              9 West Hempstead          7:00.8   21:47.10   17   
 19 brandon leeb              10 West Hempstead          7:12.4   22:23.35   18   
 20 joseph lonigro            10 West Hempstead          7:16.7   22:36.53   19   
 21 Mark Liebel               12 West Hempstead          7:25.2   23:03.16   20   
 22 Ed Gorsky                 10 East Rockaway           7:32.8   23:26.55   21   
 23 Alec (Aj) Rovner          11 East Rockaway           7:33.3   23:28.08   22   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Jericho                      20    1    2    3    6    8   10   14           
      Total Time:  1:28:30.44                                                     
         Average:    17:42.09                                                     
   2 MacArthur                    52    4    7   11   13   17   20   23           
      Total Time:  1:34:24.40                                                     
         Average:    18:52.88                                                     
   3 Frank Carey                  80    9   15   16   18   22   27                
      Total Time:  1:37:21.91                                                     
         Average:    19:28.39                                                     
   4 VS Central                   81    5   12   19   21   24   25   26           
      Total Time:  1:37:27.95                                                     
         Average:    19:29.59                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 VS South                     22    2    3    4    5    8   10   12           
      Total Time:  1:34:14.24                                                     
         Average:    18:50.85                                                     
   2 Friends Academy              48    1    9   11   13   14                     
      Total Time:  1:37:10.02                                                     
         Average:    19:26.01                                                     
   3 East Rockaway                72    6    7   16   21   22                     
      Total Time:  1:46:05.90                                                     
         Average:    21:13.18                                                     
   4 West Hempstead               89   15   17   18   19   20                     
      Total Time:  1:50:53.72                                                     
         Average:    22:10.75 






Boys 5k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Alex Rogers               12 Calhoun                 5:36.5   17:25.45    1   
  2 Aidan Caggiano            12 Manhasset               5:40.5   17:37.65    2   
  3 Ryan Watson               12 Manhasset               5:40.5   17:37.89    3   
  4 Nicholas Harris           12 Manhasset               5:40.6   17:38.10    4   
  5 John Cyprus               12 Manhasset               5:40.7   17:38.51    5   
  6 Christopher Courts        11 Manhasset               5:41.1   17:39.50    6   
  7 Aidan Sweeney             12 Manhasset               5:41.4   17:40.48    7   
  8 Scott Henneberger         10 Garden City             5:42.0   17:42.45    8   
  9 Brendan Rosario           11 Calhoun                 5:44.5   17:50.04    9   
 10 Adam Stefan               11 Manhasset               5:45.0   17:51.59   10   
 11 Michael Greco             11 Garden City             5:47.1   17:58.23   11   
 12 Bryce Thalheimer          11 Manhasset               5:47.4   17:59.25        
 13 Grant Krawiec             10 Garden City             5:57.9   18:31.78   12   
 14 Braeden Vieni              9 Calhoun                 6:00.6   18:40.24   13   
 15 Sean Bottalico            11 Calhoun                 6:03.0   18:47.61   14   
 16 Ryan Happel               11 Calhoun                 6:05.4   18:55.15   15   
 17 Alexander Mejia            9 Garden City             6:06.4   18:58.17   16   
 18 Brandon Gong              12 Garden City             6:06.9   18:59.81   17   
 19 Alex Bensen               11 Garden City             6:14.7   19:24.10   18   
 20 Ryan Thorpe               12 Manhasset               6:15.7   19:27.18        
 21 Steven Multer             10 Calhoun                 6:19.2   19:37.96   19   
 22 Xavier Custodio           11 Calhoun                 6:20.2   19:41.24   20   
 23 Justin Stahl               9 Calhoun                 6:21.0   19:43.56        
 24 John Bensen               11 Garden City             6:21.5   19:45.08   21   
 25 Jack Mcshane              12 Garden City             6:23.9   19:52.71        
 26 Dylan McDonald            10 Garden City             6:25.1   19:56.28        
 27 Andrew Tang               12 Garden City             6:25.2   19:56.72        
 28 Mathew Cicero             11 Calhoun                 6:39.9   20:42.25        
 29 Brian Sprague             12 Calhoun                 7:05.7   22:02.49        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Devin Brancato            12 Wheatley                5:38.9   17:32.64    1   
  2 Gabe Silva                11 Mineola                 5:45.2   17:52.40    2   
  3 Ryan DeMagistris          12 Mineola                 5:50.8   18:09.82    3   
  4 JP Grace                  11 Locust Valley           6:01.2   18:42.18    4   
  5 Jacob Chimerine           12 Wheatley                6:08.0   19:03.05    5   
  6 Joseph Mueller            12 Mineola                 6:10.3   19:10.33    6   
  7 John Dublynn              11 Mineola                 6:19.3   19:38.42    7   
  8 Liam Coffey               12 Wheatley                6:21.7   19:45.61    8   
  9 Matt Murcott              11 Locust Valley           6:23.4   19:50.98    9   
 10 Matt Guerra               11 Locust Valley           6:27.3   20:03.04   10   
 11 Steven Chale              10 Locust Valley           6:34.6   20:25.80   11   
 12 Joe Mahoney               12 Locust Valley           6:35.9   20:29.92   12   
 13 Nicholas Kern             12 Mineola                 6:46.7   21:03.33   13   
 14 Aidan Bongiorno           11 Mineola                 6:56.3   21:33.37   14   
 15 Gerardo Castillo           9 Locust Valley           6:59.4   21:43.00   15   
 16 Eriks Zamurs              10 Locust Valley           6:59.9   21:44.35   16   
 17 Teddy Koutsoftus          10 Wheatley                7:07.6   22:08.26   17   
 18 Ubaidullah Hassan          9 Wheatley                7:11.2   22:19.52   18   
 19 Andy Chen                 11 Mineola                 7:18.5   22:42.24   19   
 20 Michael Medvedev          12 Wheatley                7:19.2   22:44.55   20   
 21 Marco McCormack            9 Locust Valley           7:19.6   22:45.76        
 22 Alex Rice                 11 Locust Valley           7:31.0   23:21.21        
 23 Eddie Silva               11 Wheatley                7:33.3   23:28.31   21   
 24 Lucas Ferrante            12 Locust Valley           7:42.6   23:57.25        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Manhasset                    20    2    3    4    5    6    7   10           
      Total Time:  1:28:11.65                                                     
         Average:    17:38.33                                                     
   2 Calhoun                      52    1    9   13   14   15   19   20           
      Total Time:  1:31:38.49                                                     
         Average:    18:19.70                                                     
   3 Garden City                  64    8   11   12   16   17   18   21           
      Total Time:  1:32:10.44                                                     
         Average:    18:26.09                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Mineola                      31    2    3    6    7   13   14   19           
      Total Time:  1:35:54.30                                                     
         Average:    19:10.86                                                     
   2 Locust Valley                46    4    9   10   11   12   15   16           
      Total Time:  1:39:31.92                                                     
         Average:    19:54.39                                                     
   3 Wheatley                     49    1    5    8   17   18   20   21           
      Total Time:  1:40:49.08                                                     
         Average:    20:09.82  




 Boys 5k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Yusuf Hasan               12 Mepham                  5:33.9   17:17.30    1   
  2 Brendan Moehringer        11 Mepham                  5:40.4   17:37.59    2   
  3 Leonardo Cuozzo           12 Mepham                  5:42.5   17:44.09    3   
  4 Anthony Bolic             12 Mepham                  5:42.6   17:44.33    4   
  5 Maor Amar                 11 Great Neck North        5:46.2   17:55.57    5   
  6 Pavel Gromov              12 Mepham                  5:52.6   18:15.36    6   
  7 Justin Murillo            11 New Hyde Park           5:55.3   18:23.86    7   
  8 Liam Donohue               9 Mepham                  5:59.9   18:38.11    8   
  9 Jack Nichols              11 New Hyde Park           6:05.0   18:53.84    9   
 10 Steve Marino              12 Mepham                  6:10.5   19:11.08   10   
 11 Aaron Malekan             11 Great Neck North        6:16.4   19:29.45   11   
 12 Joshua Chung              11 New Hyde Park           6:17.5   19:32.66   12   
 13 Bryan Lo                  10 New Hyde Park           6:18.2   19:35.00   13   
 14 Dylan Patel               11 New Hyde Park           6:18.9   19:37.12   14   
 15 Peter Martorana           11 Mepham                  6:21.8   19:46.11        
 16 Yoni Pinsky               10 Great Neck North        6:26.7   20:01.37   15   
 17 Eric Cohen                10 Great Neck North        6:27.6   20:04.09   16   
 18 Joseph Malone             11 Mepham                  6:33.8   20:23.41        
 19 Scott Sieger              12 Mepham                  6:35.8   20:29.57        
 20 Anthony Schembeck          9 New Hyde Park           6:46.7   21:03.58   17   
 21 Jeff Jijy                 11 New Hyde Park           6:47.2   21:04.87   18   
 22 Yuuki Nagata              11 New Hyde Park           6:55.4   21:30.50        
 23 Christopher Lu            11 Great Neck North        7:25.2   23:03.16   19   
 24 Dylan Soleman              9 Great Neck North        7:32.8   23:26.55   20   
 25 Jan Kaluta                10 Great Neck North        7:33.3   23:28.08   21   
 26 Jared Astrof               9 Great Neck North        7:33.8   23:29.75        
 27 Joshua Nouriyelian        12 Great Neck North        7:38.1   23:43.11        
 28 Juha Yoon                 10 Great Neck North        7:39.7   23:48.01        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Jason Linzer              10 Seaford                 5:26.4   16:53.94    1   
  2 Jonathan Melkun           11 Clarke                  5:56.1   18:26.25    2   
  3 John Krzyminski           11 Seaford                 5:58.2   18:32.79    3   
  4 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  6:00.7   18:40.40    4   
  5 Connor Kelly              12 Seaford                 6:05.7   18:56.13    5   
  6 Brian Casey               11 Oyster Bay              6:06.6   18:58.80    6   
  7 Zachary Arenella          12 Oyster Bay              6:07.8   19:02.46    7   
  8 Matthew Mezzasalma        12 Seaford                 6:08.2   19:03.94    8   
  9 Timothy Saulpaugh         11 Seaford                 6:10.2   19:09.88    9   
 10 Javier Lopez              12 Clarke                  6:11.0   19:12.56   10   
 11 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              6:11.2   19:13.07   11   
 12 Anthony Cuchel            12 Seaford                 6:13.8   19:21.33   12   
 13 Zachary Yurdiga           12 Clarke                  6:17.1   19:31.43   13   
 14 Terrance Cameron          12 Oyster Bay              6:19.4   19:38.54   14   
 15 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:23.8   19:52.15   15   
 16 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:24.0   19:52.99   16   
 17 Eric Chao                 12 Oyster Bay              6:24.7   19:55.21   17   
 18 Kenneth McGee             12 Oyster Bay              6:25.4   19:57.26   18   
 19 Roberto Izzo              12 Clarke                  6:25.5   19:57.60   19   
 20 Dylan Baker               10 Seaford                 6:26.4   20:00.33   20   
 21 Steven Keane              11 Seaford                 6:34.4   20:25.14        
 22 Andrew Fred               12 Seaford                 6:36.2   20:30.84        
 23 Jardineau Pierre          11 Clarke                  6:38.8   20:38.99        
 24 David Mascolo             12 Seaford                 6:41.1   20:46.14        
 25 Alvin Hsu                 10 Clarke                  6:42.3   20:49.86        
 26 Isaac Luckman             11 Oyster Bay              6:49.0   21:10.58   21   
 27 John Cassidy              10 Clarke                  6:51.1   21:17.12        
 28 Izzy Silver                9 Oyster Bay              7:00.8   21:47.10        
 29 Ian Citrin                12 Oyster Bay              7:16.7   22:36.53        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Mepham                       16    1    2    3    4    6    8   10           
      Total Time:  1:28:38.67                                                     
         Average:    17:43.74                                                     
   2 New Hyde Park                55    7    9   12   13   14   17   18           
      Total Time:  1:36:02.48                                                     
         Average:    19:12.50                                                     
   3 Great Neck North             66    5   11   15   16   19   20   21           
      Total Time:  1:40:33.64                                                     
         Average:    20:06.73                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Seaford                      26    1    3    5    8    9   12   20           
      Total Time:  1:32:36.68                                                     
         Average:    18:31.34                                                     
   2 Clarke                       44    2    4   10   13   15   16   19           
      Total Time:  1:35:42.79                                                     
         Average:    19:08.56                                                     
   3 Oyster Bay                   55    6    7   11   14   17   18   21           
      Total Time:  1:36:48.08                                                     
         Average:    19:21.62 




 Boys 5k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Richard Kanders           10 Great Neck South        5:35.2   17:21.33    1   
  2 Michael Luvin             12 South Side              5:37.9   17:29.80    2   
  3 Chris Collins             12 South Side              5:45.6   17:53.76    3   
  4 Kenneth Tan               11 Great Neck South        5:57.4   18:30.41    4   
  5 Brian Cho                 11 Great Neck South        5:57.6   18:30.85    5   
  6 Jacob Grant               12 South Side              5:57.7   18:31.19    6   
  7 Jack McGowan              11 South Side              5:57.9   18:31.70    7   
  8 Michael Lu                11 Great Neck South        6:00.7   18:40.56    8   
  9 Andy La                   12 Great Neck South        6:01.4   18:42.77    9   
 10 Anthony Cafaro            10 Long Beach              6:01.7   18:43.73   10   
 11 Luke Shannon              12 South Side              6:02.7   18:46.74   11   
 12 Chase Callahan            11 Long Beach              6:06.8   18:59.36   12   
 13 Samuel Gosden             10 Long Beach              6:08.4   19:04.45   13   
 14 Justin Hu                 10 Great Neck South        6:08.8   19:05.68   14   
 15 Justin Liu                12 Great Neck South        6:10.2   19:10.18   15   
 16 Ben Liu                   10 Great Neck South        6:14.2   19:22.48        
 17 Owen Mullen                9 South Side              6:18.5   19:35.97   16   
 18 Charles Ohanian           10 South Side              6:21.9   19:46.36   17   
 19 Jack Rand                 10 Long Beach              6:23.4   19:50.89   18   
 20 Victor Pei                12 Great Neck South        6:25.7   19:58.04        
 21 Eli Pullaro               10 South Side              6:28.3   20:06.31        
 22 Austin George             10 Great Neck South        6:29.8   20:11.05        
 23 Dylan Sofield              9 Long Beach              6:32.9   20:20.49   19   
 24 Matt Volpe                 9 Long Beach              6:34.6   20:25.99   20   
 25 Scott Defex               10 Long Beach              6:36.1   20:30.60   21   
 26 JT Devine                 10 South Side              6:42.5   20:50.52        
 27 Roberto Milan             10 South Side              6:44.2   20:55.75        
 28 Malik Johnson             12 Elmont                  6:44.8   20:57.39   22   
 29 Ethan Elliott             12 Elmont                  6:53.6   21:24.82   23   
 30 Anthony Edwards           11 Elmont                  7:16.1   22:34.90   24   
 31 Alex Brown                12 Long Beach              7:26.1   23:05.69        
 32 Demoni Gilkes             12 Elmont                  7:45.2   24:05.21   25   
 33 Daniel Williams           12 Elmont                  7:53.5   24:30.98   26   
 34 Ike Kanu                  12 Elmont                  8:01.8   24:56.66   27   
 35 Buchi Emeaghali           12 Elmont                  9:23.7   29:11.11   28   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Jack Rosencrans           11 North Shore             5:53.3   18:17.46    1   
  2 Collin O Sullivan         12 North Shore             5:56.6   18:27.70    2   
  3 Thomas Burfeind            9 North Shore             5:56.7   18:28.24    3   
  4 Oscar Varela              12 North Shore             5:56.9   18:28.75    4   
  5 Ethan Loring              12 North Shore             5:57.0   18:29.09    5   
  6 Nick Lacomba              12 North Shore             5:57.2   18:29.69    6   
  7 Jared Bazan               12 North Shore             5:58.2   18:32.72    7   
  8 Justin Ortiz              10 Island Trees            6:00.9   18:41.13    8   
  9 James Vizza               11 North Shore             6:09.8   19:08.85        
 10 Marcus Pomales            10 Carle Place             6:16.5   19:29.58        
 11 William Drexel            12 North Shore             6:16.8   19:30.69        
 12 Sam Rosencrans             9 North Shore             6:21.2   19:44.20        
 13 Brandon Hernandez         11 Island Trees            6:22.4   19:48.03    9   
 14 Matthew Zerbarini          9 Island Trees            6:23.9   19:52.53   10   
 15 Nikita Shoff               9 Cold Spring Harbor      6:28.2   20:06.06   11   
 16 Jacob Kruel               11 Island Trees            6:35.1   20:27.40   12   
 17 John Schmuck               9 Carle Place             6:38.9   20:39.13        
 18 Thomas Kratina            11 Island Trees            7:07.0   22:06.39   13   
 19 Kirchner Blake            11 Cold Spring Harbor      7:23.4   22:57.41   14   
 20 Ari Gerberg               11 Cold Spring Harbor      7:51.4   24:24.59   15   
 21 Mathew Dinuzzo            10 Carle Place             7:57.9   24:44.70        
 22 Thomas Fare               12 Cold Spring Harbor      8:30.9   26:27.25   16   
 23 Jake Zemsky                9 Cold Spring Harbor      8:39.1   26:52.62   17   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Great Neck South             27    1    4    5    8    9   14   15           
      Total Time:  1:31:45.92                                                     
         Average:    18:21.19                                                     
   2 South Side                   29    2    3    6    7   11   16   17           
      Total Time:  1:31:13.19                                                     
         Average:    18:14.64                                                     
   3 Long Beach                   72   10   12   13   18   19   20   21           
      Total Time:  1:36:58.92                                                     
         Average:    19:23.79                                                     
   4 Elmont                      120   22   23   24   25   26   27   28           
      Total Time:  1:53:33.30                                                     
         Average:    22:42.66                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 North Shore                  15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:32:11.24                                                     
         Average:    18:26.25                                                     
   2 Island Trees                 52    8    9   10   12   13                     
      Total Time:  1:40:55.48                                                     
         Average:    20:11.10                                                     
   3 Cold Spring Harbor           73   11   14   15   16   17                     
      Total Time:  2:00:47.93                                                     
         Average:    24:09.59