Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 9/26/2017                   
                               Bethpage State Park                                
                                                             
 
Event 1  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 5000 Run                                                        
216 Unknown                                             10:44.1   33:20.87        
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Nicholas Mastandrea       10 Syosset                 6:06.2   18:57.58    1   
  2 Nick Socci                12 Syosset                 6:07.5   19:01.70    2   
  3 Andrew Aspiras            10 Syosset                 6:09.3   19:07.14    3   
  4 Anthony Leeb              11 East Meadow             6:11.8   19:15.11    4   
  5 Jayden Abraham             9 East Meadow             6:13.1   19:19.09    5   
  6 Joshua Savan              12 East Meadow             6:13.5   19:20.28    6   
  7 Sean Cohen                12 Port Washington         6:17.5   19:32.68    7   
  8 Nicholas Affatato         10 Syosset                 6:18.6   19:36.13    8   
  9 Matt Chvasta              12 Syosset                 6:18.7   19:36.44    9   
 10 Kengo Katayama            11 Syosset                 6:19.6   19:39.30   10   
 11 Vincent Pugliano          12 Massapequa              6:19.9   19:40.12   11   
 12 Daniel Ruskin              9 Port Washington         6:20.5   19:41.93   12   
 13 Christopher DiLillo       11 Port Washington         6:21.6   19:45.52   13   
 14 Matthew Scardigno          9 Port Washington         6:21.9   19:46.44   14   
 15 Nathaniel Kimball          9 Port Washington         6:23.0   19:49.92   15   
 16 Brian Walsh               12 East Meadow             6:23.3   19:50.71   16   
 17 Justin Hill               10 Port Washington         6:25.1   19:56.42   17   
 18 Eugene Thomas             10 Hicksville              6:26.8   20:01.56   18   
 19 Thomas Catalanotto        12 Massapequa              6:27.3   20:03.15   19   
 20 James Ferrone             12 East Meadow             6:29.7   20:10.52   20   
 21 Abhi Allu                 12 Syosset                 6:30.3   20:12.53   21   
 22 Ryan DeRosa               11 East Meadow             6:30.7   20:13.78   22   
 23 Samuel Mueck              12 Massapequa              6:36.0   20:30.20   23   
 24 Yukaka Ito                 9 Port Washington         6:36.2   20:30.90   24   
 25 Axel Torres               12 East Meadow             6:36.6   20:31.93   25   
 26 Justin Wolf               12 Plainview               6:38.1   20:36.76   26   
 27 Nathan Im                  9 Port Washington         6:38.4   20:37.50        
 28 John Russo                12 Farmingdale             6:39.3   20:40.35   27   
 29 Patrick Cruz              12 East Meadow             6:39.4   20:40.87        
 30 Ethan Gruber              12 Syosset                 6:39.7   20:41.63        
 31 Robert Burns              12 Port Washington         6:39.9   20:42.28        
 32 Christian Williams        11 Massapequa              6:42.9   20:51.68   28   
 33 Connor O'Brien            10 Syosset                 6:43.4   20:53.11        
 34 Christian Marinello       11 East Meadow             6:44.8   20:57.43        
 35 Joshua Gershoff           11 East Meadow             6:45.4   20:59.37        
 36 Sebastian Castro          11 East Meadow             6:45.5   20:59.86        
 37 Hugh Owens                11 Port Washington         6:45.7   21:00.38        
 38 Jack Rhein                10 Farmingdale             6:46.2   21:01.76   29   
 39 Aaron Baxt                10 Syosset                 6:50.3   21:14.60        
 40 Augustine Park             9 Syosset                 6:51.1   21:17.11        
 41 Jason Banish              10 East Meadow             6:51.2   21:17.56        
 42 Benjamin Aranoff          11 Port Washington         6:51.4   21:18.07        
 43 Tyler Meah                 9 East Meadow             6:53.3   21:23.96        
 44 Matt Rice                  9 East Meadow             6:53.9   21:25.75        
 45 Jeremy Silberg             9 Port Washington         6:54.7   21:28.40        
 46 Matthew Solomon           12 Hicksville              6:55.0   21:29.31   30   
 47 Steven Cooney             10 Massapequa              6:56.0   21:32.23   31   
 48 Nathan Aranoff             9 Port Washington         6:59.3   21:42.58        
 49 Jonathan Leung            12 Syosset                 6:59.5   21:43.18        
 50 Ivan Martinez             11 Farmingdale             6:59.7   21:43.86   32   
 51 Nathaniel Lopez           10 East Meadow             7:01.8   21:50.31        
 52 Luke Shaw                 12 Massapequa              7:02.1   21:51.27   33   
 53 Michael Bank              10 Massapequa              7:02.2   21:51.54   34   
 54 John Ferrari              12 Massapequa              7:02.3   21:51.94        
 55 Sam Cordova                9 Farmingdale             7:03.3   21:54.97   35   
 56 Paul Scally               11 Syosset                 7:03.8   21:56.62        
 57 Luke Feeney               10 Syosset                 7:06.1   22:03.75        
 58 Matthew Avila              9 Port Washington         7:07.9   22:09.25        
 59 Paul Bauccio               9 Farmingdale             7:09.9   22:15.43   36   
 60 Chris Braglia             12 Massapequa              7:10.4   22:17.17        
 61 Vincent Savoretti         10 East Meadow             7:11.6   22:20.71        
 62 Matt Valero               11 Farmingdale             7:13.6   22:26.88   37   
 63 Aaditya Vaghela           10 Hicksville              7:14.4   22:29.59   38   
 64 Sean Wilde                 9 Massapequa              7:14.9   22:31.05        
 65 Nicholas Hoene            10 Hicksville              7:17.3   22:38.62   39   
 66 Sebastian Felipe          12 Plainview               7:17.9   22:40.30   40   
 67 Rafael (Rj) Arias         12 Port Washington         7:19.3   22:44.67        
 68 Ryan Choi                 12 Plainview               7:19.8   22:46.24   41   
 69 Joseph Galante            12 Massapequa              7:20.1   22:47.10        
 70 Simion Liu                11 Herricks                7:23.8   22:58.71   42   
 71 Wilson Velasco            10 Port Washington         7:25.3   23:03.22        
 72 John Hyde                  9 Port Washington         7:27.6   23:10.53        
 73 Tyler Augi                11 Plainview               7:29.3   23:15.74   43   
 74 Clark Lerner              10 Port Washington         7:29.6   23:16.80        
 75 Rukiya Kawaguchi          10 Port Washington         7:31.2   23:21.84        
 76 Michael Shu               10 Port Washington         7:32.8   23:26.63        
 77 Justin DeDonna            12 Oceanside               7:33.1   23:27.71   44   
 78 Gavin Rogers              10 Farmingdale             7:33.5   23:28.89   45   
 79 Tyler Schettino            9 Port Washington         7:33.7   23:29.51        
 80 David Dagoon              10 East Meadow             7:35.2   23:34.24        
 81 Kevin Kramer              12 Massapequa              7:35.6   23:35.36        
 82 Robert Horn                9 Plainview               7:36.5   23:38.11   46   
 83 Samuel Lam                 9 East Meadow             7:37.7   23:41.73        
 84 Ryan Zawatsky             12 Plainview               7:38.3   23:43.85   47   
 85 Steven DiCarlo             9 Farmingdale             7:39.6   23:47.85        
 86 Richard Gakshteyn         12 East Meadow             7:40.0   23:49.15        
 87 Russell Neuwirth          11 Port Washington         7:40.4   23:50.21        
 88 Kevin Connolly             9 Massapequa              7:40.5   23:50.73        
 89 Stephen Kessler            9 Farmingdale             7:42.0   23:55.20        
 90 Michael Chao              10 Hicksville              7:42.4   23:56.34   48   
 91 Liam Curran               12 Massapequa              7:43.8   24:00.86        
 92 Jake Gakshteyn            10 East Meadow             7:44.2   24:02.03        
 93 Ronald Cheng               9 Plainview               7:46.2   24:08.18   49   
 94 Mitchell Klee             10 Port Washington         7:46.6   24:09.53        
 95 Tom Bradbury              12 Massapequa              7:49.1   24:17.20        
 96 Nicholas Marchetti        10 Oceanside               7:49.6   24:18.89   50   
 97 Dan Cordova               11 Farmingdale             7:51.1   24:23.66        
 98 Jesse Sollinger           12 Port Washington         7:55.3   24:36.61        
 99 Stanley Chow              12 Plainview               7:55.7   24:37.68        
100 David DiMarco             12 Massapequa              7:56.8   24:41.32        
101 Ryan Worrell              10 Baldwin                 7:56.9   24:41.63        
102 James Jung                10 Port Washington         7:57.0   24:41.95        
103 Nicholas Iurillo          12 Massapequa              7:58.4   24:46.27        
104 Frank Vereline            10 Farmingdale             8:00.3   24:51.98        
105 Zachary Gitlin            10 Port Washington         8:03.0   25:00.55        
106 Daniel Chen                9 Port Washington         8:05.2   25:07.39        
107 Jack Carty                10 Massapequa              8:05.5   25:08.14        
108 Jacob Reyes                9 Oceanside               8:06.8   25:12.21   51   
109 Rohan Mehrotra            10 Hicksville              8:11.0   25:25.21   52   
110 James O''Sullivan         12 Port Washington         8:11.2   25:25.95        
111 Jeffrey Bordengo          11 Massapequa              8:11.7   25:27.53        
112 Joshua Gallo              12 East Meadow             8:12.1   25:28.71        
113 Harrison Owens            10 Port Washington         8:12.4   25:29.66        
114 Theodore Woodworth        10 Massapequa              8:12.6   25:30.24        
115 Justin Stuart             10 Baldwin                 8:12.7   25:30.65        
116 Michael Ponzio             9 Farmingdale             8:13.0   25:31.57        
117 Kabeera Singh             10 Port Washington         8:13.5   25:33.20        
118 Joseph Schnatterr          9 Massapequa              8:16.1   25:41.05        
119 Vincent Mallon             9 Massapequa              8:17.2   25:44.65        
120 Jason Kaplan              10 East Meadow             8:21.3   25:57.34        
121 Nick Leeb                  9 East Meadow             8:21.6   25:58.22        
122 Deven Patel               10 Plainview               8:23.4   26:03.94        
123 Kuvar Bhatnagar           11 Plainview               8:23.5   26:04.20        
124 Benjamin Bass             10 Plainview               8:23.6   26:04.48        
125 Ethan Straus               9 Plainview               8:23.7   26:04.74        
126 Brian Fitzgerald          10 Farmingdale             8:23.8   26:05.11        
127 Isaiah Allen              10 Westbury                8:23.9   26:05.57        
128 Ante Cindric              11 Oceanside               8:24.5   26:07.19   53   
129 Anthony Li                12 Herricks                8:29.8   26:23.60   54   
130 Nathaniel Soloman          9 Port Washington         8:31.0   26:27.42        
131 Dean Valenti               9 Farmingdale             8:31.3   26:28.31        
132 Michael Corsi             10 Farmingdale             8:37.1   26:46.30        
133 Harry Thompson            10 Port Washington         8:38.7   26:51.34        
134 Matt Temkin               10 Plainview               8:41.0   26:58.41        
135 Andrew Rocco              11 Herricks                8:47.1   27:17.38   55   
136 Nicholas Pollak           12 Port Washington         8:47.4   27:18.28        
137 Ryan Wilde                12 Massapequa              8:48.3   27:21.32        
138 Mario Dumay               10 Westbury                8:54.1   27:39.25        
139 Patrick Hirdt             11 Oceanside               9:03.7   28:09.20   56   
140 Whil Dorce                11 Westbury                9:13.5   28:39.59        
141 Jack Caulfield            10 Massapequa              9:15.1   28:44.48        
142 Jonathan Wasserman         9 Plainview               9:21.7   29:05.08        
143 Cameron Augi              11 Plainview               9:23.3   29:09.88        
144 Thomas McNally             9 Farmingdale             9:30.2   29:31.28        
145 Kyle Samida                9 East Meadow             9:31.4   29:35.21        
146 Tevon Downer              10 Westbury                9:31.8   29:36.26        
147 Lokesh Vasanthakumar       9 Port Washington         9:34.0   29:43.27        
148 Devin Edmonston           10 Herricks                9:34.3   29:44.26   57   
149 Tamer Elkosh              10 Herricks                9:34.4   29:44.60   58   
150 Ryan Zgombic              11 Herricks                9:34.9   29:45.86   59   
151 Mark Ospina               11 Hicksville              9:36.5   29:51.07   60   
152 Matthew Gaudiuso           9 Herricks                9:44.6   30:16.01   61   
153 Scott Yanover              9 Oceanside               9:57.3   30:55.52   62   
154 Chris Chimenti            10 Herricks               10:10.0   31:35.17        
155 Thomas Bloecker           12 Oceanside              10:16.6   31:55.60   63   
156 Kyle Lee                  10 Hicksville             10:16.8   31:56.17        
157 Matthew Vincello           9 Baldwin                10:31.3   32:41.23        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Steven Keane              11 Seaford                 6:39.0   20:39.63    1   
  2 Andrew Gerard             11 North Shore             6:41.0   20:45.60    2   
  3 Elia Alberts              12 North Shore             6:44.6   20:56.93    3   
  4 Joe Mahoney               12 Locust Valley           6:55.5   21:30.90        
  5 Matt Ryan                 11 Seaford                 7:00.1   21:45.21    4   
  6 Eric Schneider            11 Seaford                 7:01.0   21:47.96    5   
  7 Eamon Esposito            10 North Shore             7:04.2   21:57.78    6   
  8 Adejuwon Fasanya          12 VS South                7:04.4   21:58.47    7   
  9 Nathan Agpalo             11 VS South                7:09.1   22:12.91    8   
 10 Jael Nash                 11 VS South                7:13.8   22:27.70    9   
 11 Thomas Casy                9 North Shore             7:15.1   22:31.63   10   
 12 Izzy Silver                9 Oyster Bay              7:15.3   22:32.14   11   
 13 Ankit Sayed               10 Clarke                  7:18.5   22:42.24   12   
 14 Henry Purcell             10 North Shore             7:20.3   22:47.74   13   
 15 Ethan Baron               12 North Shore             7:20.8   22:49.25   14   
 16 Kenny Chen                12 Island Trees            7:23.4   22:57.53        
 17 Brendan Mark              10 Clarke                  7:25.3   23:03.49   15   
 18 Isaac Luckman             11 Oyster Bay              7:26.7   23:07.68   16   
 19 Keaton Danseglio          10 North Shore             7:28.6   23:13.48   17   
 20 Spencer Kriegstein         9 Friends Academy         7:33.2   23:27.99        
 21 aidan oneil               10 West Hempstead          7:33.9   23:29.94        
 22 eric anderson              9 West Hempstead          7:37.7   23:42.03        
 23 William Capone             9 Oyster Bay              7:41.6   23:54.01   18   
 24 Zach Sullivan              9 North Shore             7:50.9   24:22.99        
 25 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              7:54.9   24:35.38   19   
 26 Alan Domingo              12 Clarke                  7:59.3   24:48.93   20   
 27 Nate Loring               10 North Shore             8:05.6   25:08.45        
 28 Caleb Loring               9 North Shore             8:05.7   25:08.83        
 29 Matt Yerkes                9 Oyster Bay              8:06.4   25:11.10   21   
 30 June Yeup Seong           10 Clarke                  8:09.2   25:19.85   22   
 31 Matthew Murphy            10 Oyster Bay              8:10.6   25:24.22   23   
 32 Abel Maharjan             11 Island Trees            8:19.1   25:50.46        
 33 Thomas Gelfand             9 Friends Academy         8:22.3   26:00.30        
 34 Jeremy Peltz               9 North Shore             8:30.9   26:27.02        
 35 Seancris Luyun            11 VS South                8:31.5   26:28.91   24   
 36 Deaglan Doyle              9 North Shore             8:32.8   26:33.11        
 37 Max Wang                  11 Friends Academy         8:52.4   27:34.01        
 38 Ari Mizhiritsky            9 Wheatley                8:54.3   27:39.77        
 39 Max Newman                10 Seaford                 8:54.7   27:41.11   25   
 40 Ethan Chau                10 Clarke                  9:04.5   28:11.53   26   
 41 Richard Gonzalez          11 VS South                9:14.0   28:41.03   27   
 42 Jake Zemsky                9 Cold Spring Harbor      9:14.5   28:42.67        
 43 Jacob Lando               10 North Shore             9:16.1   28:47.58        
 44 Brady Wagner               9 North Shore             9:18.5   28:55.02        
 45 Andrew Claus               9 Wheatley                9:25.9   29:17.93        
 46 Paul Bott                  9 Oyster Bay              9:33.3   29:41.13   28   
 47 Ayaz Zaid                 11 Wheatley                9:33.5   29:41.54        
 48 Jack Schriro              11 Seaford                 9:34.5   29:44.87   29   
 49 joseph lonigro            10 West Hempstead          9:39.2   29:59.40        
 50 Jonathan Givre             9 Friends Academy         9:41.8   30:07.47        
 51 Ryan Maselli               9 Locust Valley           9:43.2   30:11.90        
 52 Connor Wick                9 Oyster Bay              9:48.7   30:29.02        
 53 Leo D''Auria-Gupta        12 Locust Valley           9:49.0   30:29.75        
 54 Dylan Dial                11 VS South                9:53.1   30:42.58   30   
 55 Nick Mele                  9 North Shore             9:55.9   30:51.10        
 56 Peter Pistone              9 Locust Valley          10:00.6   31:05.80        
 57 brandon leeb              10 West Hempstead         10:02.1   31:10.58        
 58 John Khashan              11 Clarke                 10:08.3   31:29.70   31   
 59 Ed Gorsky                 10 East Rockaway          11:52.2   36:52.50        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Syosset                      23    1    2    3    8    9   10   21           
      Total Time:  1:36:18.99                                                     
         Average:    19:15.80                                                     
   2 East Meadow                  51    4    5    6   16   20   22   25           
      Total Time:  1:37:55.71                                                     
         Average:    19:35.15                                                     
   3 Port Washington              61    7   12   13   14   15   17   24           
      Total Time:  1:38:36.49                                                     
         Average:    19:43.30                                                     
   4 Massapequa                  112   11   19   23   28   31   33   34           
      Total Time:  1:42:37.38                                                     
         Average:    20:31.48                                                     
   5 Farmingdale                 159   27   29   32   35   36   37   45           
      Total Time:  1:47:36.37                                                     
         Average:    21:31.28                                                     
   6 Hicksville                  173   18   30   38   39   48   52   60           
      Total Time:  1:50:35.42                                                     
         Average:    22:07.09                                                     
   7 Plainview                   196   26   40   41   43   46   47   49           
      Total Time:  1:52:57.15                                                     
         Average:    22:35.43                                                     
   8 Oceanside                   254   44   50   51   53   56   62   63           
      Total Time:  2:07:15.20                                                     
         Average:    25:27.04                                                     
   9 Herricks                    266   42   54   55   57   58   59   61           
      Total Time:  2:16:08.55                                                     
         Average:    27:13.71                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 North Shore                  34    2    3    6   10   13   14   17           
      Total Time:  1:48:59.68                                                     
         Average:    21:47.94                                                     
   2 Seaford                      64    1    4    5   25   29                     
      Total Time:  2:01:38.78                                                     
         Average:    24:19.76                                                     
   3 VS South                     75    7    8    9   24   27   30                
      Total Time:  2:01:49.02                                                     
         Average:    24:21.81                                                     
   4 Oyster Bay                   85   11   16   18   19   21   23   28           
      Total Time:  1:59:20.31                                                     
         Average:    23:52.07                                                     
   5 Clarke                       95   12   15   20   22   26   31                
      Total Time:  2:04:06.04                                                     
         Average:    24:49.21  

 


Boys 5k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Kailen McCauley            8 Herricks                6:02.2   18:45.04    1   
  2 Liam Graff                10 Baldwin                 6:04.0   18:50.67    2   
  3 Patrick Mulvey            10 Baldwin                 6:17.4   19:32.55    3   
  4 Jason Peralta             12 Freeport                6:21.8   19:45.96    4   
  5 Brian Scannell            11 Baldwin                 6:23.9   19:52.55    5   
  6 Kenneth Alvarez           11 Freeport                6:41.0   20:45.72    6   
  7 Colin Robinson            12 Baldwin                 6:43.0   20:51.82    7   
  8 Jeff Chen                 10 Herricks                6:50.1   21:14.08    8   
  9 Tristan Degen              9 Oceanside               6:52.0   21:20.02    9   
 10 Jason Bier                 9 Oceanside               6:54.2   21:26.68   10   
 11 Nick Fiumara              11 Oceanside               6:54.8   21:28.56   11   
 12 Joe Romano                12 Herricks                7:04.4   21:58.49   12   
 13 Gabriel Vega              12 Oceanside               7:04.8   21:59.81   13   
 14 Eli Monjaras              12 Freeport                7:04.9   22:00.05   14   
 15 Charlie Kreuzburg         11 Oceanside               7:12.5   22:23.71   15   
 16 Dezmon Rattray            12 Freeport                7:14.5   22:29.74   16   
 17 Alex DeMarco              10 Herricks                7:14.7   22:30.55   17   
 18 Ryan Li                   10 Herricks                7:14.9   22:31.05   18   
 19 Anthony Ranieri           11 Oceanside               7:22.3   22:53.97   19   
 20 Thomas Swindell           10 Baldwin                 7:23.3   22:57.13   20   
 21 Nathniel Blades            9 Freeport                7:26.7   23:07.65   21   
 22 Brian Yang                12 Herricks                7:28.8   23:14.35   22   
 23 Joseph Frye               12 Freeport                7:39.5   23:47.51   23   
 24 Austin Tian               12 Herricks                7:47.0   24:10.88   24   
 25 Alex Beacco               11 Herricks                7:57.1   24:42.12        
 26 Brian Arevalo             10 Westbury                7:58.7   24:47.15        
 27 Jason Ogbue               12 Oceanside               7:58.9   24:47.75   25   
 28 Cristopher Merino         12 Freeport                8:35.5   26:41.61   26   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Jack Rosencrans           11 North Shore             5:42.0   17:42.37    1   
  2 Collin O Sullivan         12 North Shore             5:43.5   17:47.12    2   
  3 Ethan Loring              12 North Shore             5:47.8   18:00.30    3   
  4 Nick Lacomba              12 North Shore             5:47.9   18:00.80    4   
  5 Oscar Varela              12 North Shore             5:52.0   18:13.55    5   
  6 Thomas Burfeind            9 North Shore             6:09.3   19:07.09    6   
  7 William Drexel            12 North Shore             6:09.7   19:08.59    7   
  8 JP Grace                  11 Locust Valley           6:12.3   19:16.69    8   
  9 Sam Rosencrans             9 North Shore             6:14.6   19:23.84        
 10 James Vizza               11 North Shore             6:22.2   19:47.33        
 11 Terrance Cameron          12 Oyster Bay              6:24.0   19:52.88    9   
 12 Zachary Arenella          12 Oyster Bay              6:28.9   20:08.01   10   
 13 Eric Chao                 12 Oyster Bay              6:29.4   20:09.68   11   
 14 Brian Casey               11 Oyster Bay              6:33.8   20:23.47   12   
 15 Adam Fulgencio            12 East Rockaway           6:36.5   20:31.68        
 16 Jared Bazan               12 North Shore             6:38.2   20:36.88        
 17 Matt Guerra               11 Locust Valley           6:41.6   20:47.45   13   
 18 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              6:44.3   20:55.86   14   
 19 Matt Murcott              11 Locust Valley           6:46.6   21:03.23   15   
 20 Kenneth McGee             12 Oyster Bay              6:48.6   21:09.27   16   
 21 Steven Chale              10 Locust Valley           7:06.1   22:03.79   17   
 22 Kevin Howard              12 East Rockaway           7:06.6   22:05.13        
 23 Gerardo Castillo           9 Locust Valley           7:08.3   22:10.58   18   
 24 Justin Gulbin             10 Oyster Bay              7:08.6   22:11.50   19   
 25 Eriks Zamurs              10 Locust Valley           7:17.0   22:37.62   20   
 26 Ian Citrin                12 Oyster Bay              7:27.6   23:10.63        
 27 Daniel O'Moore            12 East Rockaway           7:41.9   23:54.94        
 28 Nolan Sweeney             10 Oyster Bay              7:46.7   24:09.88        
 29 Marco McCormack            9 Locust Valley           7:49.2   24:17.59   21   
 30 Alex Rice                 11 Locust Valley           7:50.3   24:21.18        
 31 Daniel Salazar            12 East Rockaway           7:58.6   24:46.88        
 32 Lucas Ferrante            12 Locust Valley           8:02.9   25:00.27        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Baldwin                      37    2    3    5    7   20                     
      Total Time:  1:42:04.72                                                     
         Average:    20:24.95                                                     
   2 Herricks                     56    1    8   12   17   18   22   24           
      Total Time:  1:46:59.21                                                     
         Average:    21:23.85                                                     
   3 Oceanside                    58    9   10   11   13   15   19   25           
      Total Time:  1:48:38.78                                                     
         Average:    21:43.76                                                     
   4 Freeport                     61    4    6   14   16   21   23   26           
      Total Time:  1:48:09.12                                                     
         Average:    21:37.83                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 North Shore                  15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:29:44.14                                                     
         Average:    17:56.83                                                     
   2 Oyster Bay                   56    9   10   11   12   14   16   19           
      Total Time:  1:41:29.90                                                     
         Average:    20:17.98                                                     
   3 Locust Valley                71    8   13   15   17   18   20   21           
      Total Time:  1:45:21.74                                                     
         Average:    21:04.35  




 Boys 5k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Jake Meyers               12 Plainview               5:33.1   17:14.73    1   
  2 Jeremy Erman              12 East Meadow             5:46.1   17:55.25    2   
  3 Christian Schiavone       12 Plainview               5:48.6   18:02.99    3   
  4 Glenn Newberger           11 East Meadow             5:52.9   18:16.32    4   
  5 Matthew Owens             10 East Meadow             5:56.0   18:25.83    5   
  6 Paul Choi                 10 East Meadow             5:58.6   18:34.02    6   
  7 Bryan Villafuerte         11 East Meadow             6:02.7   18:46.72    7   
  8 Kevin Ryan                11 East Meadow             6:03.4   18:48.96    8   
  9 Bryan Horn                12 Plainview               6:04.1   18:51.15    9   
 10 Jake D''Alto              10 East Meadow             6:05.2   18:54.58   10   
 11 Keith Hernandez           12 East Meadow             6:05.9   18:56.59        
 12 Tyler Goldstein           11 Plainview               6:06.4   18:58.18   11   
 13 Dominic Osojnak           11 East Meadow             6:18.5   19:35.75        
 14 Matt Ferrara              10 Plainview               6:34.5   20:25.53   12   
 15 Gregory Kies              10 Plainview               6:40.8   20:45.11   13   
 16 Evan Hitsky               10 Plainview               6:49.9   21:13.27   14   
 17 Matt Wolson               12 Plainview               6:54.8   21:28.55        
 18 Daniel Vilchek            12 Plainview               6:55.4   21:30.31        
 19 Rudolph Posy              12 Westbury                7:05.5   22:01.92   15   
 20 Rodney Jerome             11 Westbury                7:05.6   22:02.16   16   
 21 KaLee Tolentino           11 Plainview               7:07.0   22:06.58        
 22 Darious Pickett           12 Uniondale               7:09.4   22:13.84   17   
 23 Nathaniel Miller          11 Uniondale               7:38.6   23:44.61   18   
 24 Pedro Martinez            12 Uniondale               7:53.5   24:30.88   19   
 25 Erik Allen                11 Uniondale               8:01.4   24:55.57   20   
 26 Malik Barrett             11 Uniondale               8:01.5   24:55.76   21   
 27 Andrew West               10 Westbury                8:15.1   25:38.02   22   
 28 Kevin Moran                9 Westbury                8:23.3   26:03.60   23   
 29 Jahmari Rance             11 Uniondale               8:26.9   26:14.83   24   
 30 Alan Gonzalez             12 Westbury                8:44.3   27:08.73   25   
 31 Tishon Dodd-Gray          12 Uniondale               9:29.0   29:27.61   26   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Jason Linzer              10 Seaford                 5:28.3   16:59.83    1   
  2 Devin Brancato            12 Wheatley                5:57.4   18:30.25    2   
  3 John Krzyminski           11 Seaford                 6:16.3   19:28.88    3   
  4 Marcus Pomales            10 Carle Place             6:16.8   19:30.65        
  5 Jacob Chimerine           12 Wheatley                6:18.6   19:36.21    4   
  6 Timothy Saulpaugh         11 Seaford                 6:19.2   19:37.97    5   
  7 Al Munro                  10 Seaford                 6:30.9   20:14.29    6   
  8 Liam Coffey               12 Wheatley                6:31.2   20:15.40    7   
  9 Jonathan Cruz             11 VS South                6:31.8   20:17.08    8   
 10 Evan Miller               10 VS South                6:34.4   20:25.29    9   
 11 Connor Kelly              12 Seaford                 6:38.6   20:38.32   10   
 12 Brook Assefa              12 VS South                6:45.0   20:58.15   11   
 13 Andrew Fred               12 Seaford                 6:47.0   21:04.42   12   
 14 Joshua Starling           12 VS South                6:48.3   21:08.32   13   
 15 Dylan Baker               10 Seaford                 6:52.9   21:22.63   14   
 16 Joe Randazzo              10 Seaford                 6:54.2   21:26.78        
 17 Maximo Ramos              12 VS South                6:54.7   21:28.14   15   
 18 John Schmuck               9 Carle Place             6:55.1   21:29.51        
 19 David Mascolo             12 Seaford                 7:04.8   21:59.54        
 20 William Bertiz            12 VS South                7:07.8   22:09.03   16   
 21 Justin Ahye               11 VS South                7:38.2   23:43.34   17   
 22 Ubaidullah Hassan          9 Wheatley                7:50.6   24:22.05   18   
 23 Mathew Dinuzzo            10 Carle Place             8:19.2   25:50.75        
 24 Eddie Silva               11 Wheatley                8:34.9   26:39.71   19   
 25 Jona Chorost              12 Wheatley                9:18.2   28:54.15   20   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 East Meadow                  24    2    4    5    6    7    8   10           
      Total Time:  1:31:58.14                                                     
         Average:    18:23.63                                                     
   2 Plainview                    36    1    3    9   11   12   13   14           
      Total Time:  1:33:32.58                                                     
         Average:    18:42.52                                                     
   3 Uniondale                    95   17   18   19   20   21   24   26           
      Total Time:  2:00:20.66                                                     
         Average:    24:04.14                                                     
   4 Westbury                    101   15   16   22   23   25                     
      Total Time:  2:02:54.43                                                     
         Average:    24:34.89                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Seaford                      25    1    3    5    6   10   12   14           
      Total Time:  1:36:59.29                                                     
         Average:    19:23.86                                                     
   2 Wheatley                     50    2    4    7   18   19   20                
      Total Time:  1:49:23.62                                                     
         Average:    21:52.73                                                     
   3 VS South                     56    8    9   11   13   15   16   17           
      Total Time:  1:44:16.98                                                     
         Average:    20:51.40  
 


 Boys 5k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 5000 Run                                                        
 41 Unknown                                              9:33.6   29:41.82        
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Aaron Lee                 10 Hicksville              5:44.3   17:49.49    1   
  2 Ross Reddock              12 Syosset                 5:47.7   18:00.21    2   
  3 Sean Ahearn               11 Syosset                 5:48.0   18:00.95    3   
  4 Luis Carrillo Rubio       10 Hicksville              5:58.8   18:34.67    4   
  5 Christian Sekosan         11 Hicksville              6:01.2   18:42.03    5   
  6 Hunter Pick               10 Syosset                 6:05.3   18:54.83    6   
  7 Andrew Lafferty           12 Syosset                 6:06.3   18:57.78    7   
  8 Matt Gehrke               12 Syosset                 6:06.4   18:58.12    8   
  9 Kevin Mohtadi             10 Syosset                 6:07.5   19:01.64    9   
 10 Jack Baxt                 10 Syosset                 6:07.8   19:02.62   10   
 11 Alex Rangell              10 Syosset                 6:10.4   19:10.62        
 12 Jack Kornreich            12 Syosset                 6:21.6   19:45.48        
 13 Shivansh Kumar            10 Hicksville              6:24.3   19:53.83   11   
 14 Manit Chugh               10 Hicksville              6:28.7   20:07.60   12   
 15 Michael Cuomo              9 Hicksville              6:34.3   20:25.02   13   
 16 Nicholas Drivas           12 Hicksville              6:52.1   21:20.23   14   
 17 Eric Haas                 11 Syosset                 6:56.8   21:34.94        
 18 Derek Castillo            11 Hicksville              7:10.7   22:18.05        
 19 Khi-Lee Myers             12 Hempstead               7:30.5   23:19.53        
 20 Marlon Oliphant           12 Hempstead               7:38.3   23:43.85        
 21 Lewis Webb                10 Hempstead               7:50.1   24:20.54        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Gabe Silva                11 Mineola                 6:06.0   18:56.86    1   
  2 Ryan DeMagistris          12 Mineola                 6:10.6   19:11.18    2   
  3 Justin Ortiz              10 Island Trees            6:10.7   19:11.51    3   
  4 John Dublynn              11 Mineola                 6:10.8   19:11.80    4   
  5 Joseph Mueller            12 Mineola                 6:28.8   20:07.85    5   
  6 Joseph Lostritto          10 Friends Academy         6:36.6   20:31.90    6   
  7 Jacob Kruel               11 Island Trees            6:48.7   21:09.76    7   
  8 Matthew Zerbarini          9 Island Trees            6:53.3   21:23.81    8   
  9 Nicholas Kern             12 Mineola                 6:53.9   21:25.81    9   
 10 Aidan Bongiorno           11 Mineola                 6:54.4   21:27.34   10   
 11 Zach Ragozino              9 Friends Academy         7:00.9   21:47.52   11   
 12 Alex Clinton              11 Friends Academy         7:07.3   22:07.29   12   
 13 James (Frick) Byers       11 Friends Academy         7:13.0   22:25.03   13   
 14 Brandon Hernandez         11 Island Trees            7:15.3   22:32.32   14   
 15 Andy Chen                 11 Mineola                 7:18.9   22:43.32   15   
 16 Daniel Murray             12 Mineola                 7:22.0   22:52.97        
 17 William Lawrence           9 Friends Academy         7:39.3   23:46.92   16   
 18 Thomas Zamroz             11 Island Trees            7:46.2   24:08.25   17   
 19 Jonathan Mathew           11 Mineola                 8:48.3   27:21.11        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Syosset                      26    2    3    6    7    8    9   10           
      Total Time:  1:32:51.89                                                     
         Average:    18:34.38                                                     
   2 Hicksville                   33    1    4    5   11   12   13   14           
      Total Time:  1:35:07.62                                                     
         Average:    19:01.53                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Mineola                      21    1    2    4    5    9   10   15           
      Total Time:  1:38:53.50                                                     
         Average:    19:46.70                                                     
   2 Island Trees                 49    3    7    8   14   17                     
      Total Time:  1:48:25.65                                                     
         Average:    21:41.13                                                     
   3 Friends Academy              58    6   11   12   13   16                     
      Total Time:  1:50:38.66                                                     
         Average:    22:07.74 
   



  Boys 5k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Patrick Smyth             11 Farmingdale             5:39.8   17:35.66    1   
  2 Mike Turner               11 Massapequa              5:49.8   18:06.75    2   
  3 Colm Smith                12 Massapequa              5:50.3   18:08.16    3   
  4 Jake Pulis                12 Massapequa              5:54.5   18:21.14    4   
  5 Oliver Melara-Perez        9 Port Washington         5:58.3   18:32.99    5   
  6 Ben Goldstein             11 Port Washington         6:01.1   18:41.78    6   
  7 Charles LaMassa           11 Massapequa              6:02.0   18:44.45    7   
  8 Noah Loewy                 9 Port Washington         6:02.2   18:45.27    8   
  9 Max Friedman              11 Port Washington         6:03.2   18:48.17    9   
 10 Anthony Diaz               9 Farmingdale             6:05.5   18:55.56   10   
 11 Louis Blakeman            11 Port Washington         6:06.6   18:59.00   11   
 12 Patrick Barry             12 Port Washington         6:07.1   19:00.33   12   
 13 Kevin Anglin              12 Massapequa              6:07.6   19:01.81   13   
 14 Nicholas Scardigno        11 Port Washington         6:11.0   19:12.55   14   
 15 Aaron Cotumaccio          12 Port Washington         6:16.0   19:28.12        
 16 Christian Snyder          10 Massapequa              6:19.5   19:38.94   15   
 17 James Murphy              10 Massapequa              6:25.6   19:57.93   16   
 18 Emilio Diaz               11 Farmingdale             6:28.0   20:05.22   17   
 19 Robert Mongitore          11 Farmingdale             6:28.2   20:06.08   18   
 20 Jared Levine              12 Port Washington         6:28.7   20:07.59        
 21 Vincent Manzi              9 Massapequa              6:31.3   20:15.45        
 22 Cameron Martinez          10 Farmingdale             6:33.8   20:23.49   19   
 23 John Conaty               11 Massapequa              6:38.7   20:38.43        
 24 Joseph Badalamenti        12 Farmingdale             6:42.1   20:49.09   20   
 25 Thomas Hilbert            11 Farmingdale             6:42.4   20:50.15   21   
 26 Sean Rae                  10 Farmingdale             6:44.0   20:55.04        
 27 Steven Higgins            10 Massapequa              6:44.7   20:57.30        
 28 Thomas Geddes             11 Farmingdale             6:47.3   21:05.33        
 29 Connor Fawcett            10 Farmingdale             7:02.1   21:51.19        
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Christopher Liotta        12 Roslyn                  6:05.4   18:55.00        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  6:05.9   18:56.54    1   
  2 Nikita Shoff               9 Cold Spring Harbor      6:27.9   20:04.87    2   
  3 Zachary Yurdiga           12 Clarke                  6:35.1   20:27.31    3   
  4 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:35.2   20:27.68    4   
  5 Jonathan Melkun           11 Clarke                  6:35.3   20:27.91    5   
  6 Andrew Rosicki            10 Clarke                  6:43.0   20:52.06    6   
  7 Roberto Izzo              12 Clarke                  6:49.3   21:11.51    7   
  8 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:49.4   21:11.71    8   
  9 Jardineau Pierre          11 Clarke                  6:52.1   21:20.18        
 10 John Cassidy              10 Clarke                  6:54.2   21:26.59        
 11 Kirchner Blake            11 Cold Spring Harbor      7:03.6   21:55.86    9   
 12 Zachary Bennardo          10 Cold Spring Harbor      7:14.2   22:28.90   10   
 13 Bradley Seltzer           12 Clarke                  7:29.5   23:16.27        
 14 Ari Gerberg               11 Cold Spring Harbor      7:56.4   24:39.98   11   
 15 Thomas Edgar              10 Cold Spring Harbor      8:13.7   25:33.59   12   
 16 Thomas Fare               12 Cold Spring Harbor      9:10.7   28:30.67   13   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Massapequa                   29    2    3    4    7   13   15   16           
      Total Time:  1:32:22.31                                                     
         Average:    18:28.47                                                     
   2 Port Washington              39    5    6    8    9   11   12   14           
      Total Time:  1:33:47.21                                                     
         Average:    18:45.45                                                     
   3 Farmingdale                  65    1   10   17   18   19   20   21           
      Total Time:  1:37:06.01                                                     
         Average:    19:25.21                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Clarke                       19    1    3    4    5    6    7    8           
      Total Time:  1:41:11.50                                                     
         Average:    20:14.30                                                     
   2 Cold Spring Harbor           44    2    9   10   11   12   13                
      Total Time:  1:54:43.20                                                     
         Average:    22:56.64