Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 10/17/2017                  
                               Bethpage State Park                                
                                                              
 
  Boys 4k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Louis Blakeman            11 Port Washington         5:55.2   14:42.78    1   
  2 Sean Cohen                12 Port Washington         5:55.8   14:44.30    2   
  3 Christopher DiLillo       11 Port Washington         5:58.7   14:51.41    3   
  4 Hugh Owens                11 Port Washington         6:01.9   14:59.36    4   
  5 Grant Bruno               12 Port Washington         6:02.6   15:01.03    5   
  6 Connor O'Brien            10 Syosset                 6:08.2   15:15.12    6   
  7 Justin Hill               10 Port Washington         6:09.4   15:17.94    7   
  8 Vincent Pugliano          12 Massapequa              6:09.9   15:19.40    8   
  9 Thomas Catalanotto        12 Massapequa              6:13.2   15:27.55    9   
 10 Sebastian Castro          11 East Meadow             6:13.7   15:28.69   10   
 11 Simon Yuen                11 Syosset                 6:14.0   15:29.51   11   
 12 Eric Haas                 11 Syosset                 6:14.4   15:30.50   12   
 13 Ethan Gruber              12 Syosset                 6:17.9   15:39.26   13   
 14 Daniel Berlin             11 Syosset                 6:19.9   15:44.06   14   
 15 Joseph Mongiello          10 Syosset                 6:20.1   15:44.70   15   
 16 Patrick Cruz              12 East Meadow             6:20.6   15:45.85   16   
 17 Jared Levine              12 Port Washington         6:21.5   15:48.23   17   
 18 Yukaka Ito                 9 Port Washington         6:27.0   16:01.80        
 19 Chris Braglia             12 Massapequa              6:27.2   16:02.40   18   
 20 Nathan Im                  9 Port Washington         6:28.2   16:04.69        
 21 Christian Williams        11 Massapequa              6:28.6   16:05.70   19   
 22 Aaditya Vaghela           10 Hicksville              6:29.0   16:06.79   20   
 23 Jonathan Leung            12 Syosset                 6:29.4   16:07.66   21   
 24 Sam Cordova                9 Farmingdale             6:29.8   16:08.84   22   
 25 Luke Feeney               10 Syosset                 6:30.5   16:10.37        
 26 Jeremy Silberg             9 Port Washington         6:36.1   16:24.43        
 27 Paul Bauccio               9 Farmingdale             6:37.3   16:27.38   23   
 28 Robert Burns              12 Port Washington         6:38.1   16:29.35        
 29 Derek Castillo            11 Hicksville              6:38.7   16:30.92   24   
 30 Brendan Bratman            9 Syosset                 6:39.0   16:31.66        
 31 KaLee Tolentino           11 Plainview               6:39.2   16:32.19   25   
 32 Joseph Galante            12 Massapequa              6:39.6   16:32.98   26   
 33 Christopher Yu            10 Syosset                 6:40.0   16:34.00        
 34 Nathan Aranoff             9 Port Washington         6:40.8   16:36.06        
 35 Tyler Augi                11 Plainview               6:41.0   16:36.59   27   
 36 Sebastian Felipe          12 Plainview               6:41.2   16:37.08   28   
 37 Steven Higgins            10 Massapequa              6:42.5   16:40.33   29   
 38 Michael Bank              10 Massapequa              6:42.9   16:41.34   30   
 39 John Ferrari              12 Massapequa              6:43.1   16:41.79        
 40 Rafael (Rj) Arias         12 Port Washington         6:46.1   16:49.26        
 41 Samuel Lam                 9 East Meadow             6:46.3   16:49.82   31   
 42 Luke Shaw                 12 Massapequa              6:46.7   16:50.87        
 43 Benjamin Aranoff          11 Port Washington         6:47.0   16:51.37        
 44 Tyler Schettino            9 Port Washington         6:47.8   16:53.49        
 45 Steven Cooney             10 Massapequa              6:48.3   16:54.64        
 46 Corry Meyn                11 Herricks                6:49.2   16:56.99   32   
 47 Jack Rhein                10 Farmingdale             6:51.9   17:03.59   33   
 48 Matt Valero               11 Farmingdale             6:52.4   17:04.83   34   
 49 Dan Cordova               11 Farmingdale             6:53.1   17:06.54   35   
 50 Carson Winters             9 Hicksville              6:53.4   17:07.34   36   
 51 Austin Tian               12 Herricks                6:55.5   17:12.62   37   
 52 Ethan Straus               9 Plainview               6:56.0   17:13.97   38   
 53 Vincent Manzi              9 Massapequa              6:56.6   17:15.34        
 54 Sean Wilde                 9 Massapequa              6:57.4   17:17.23        
 55 Anthony Li                12 Herricks                6:57.9   17:18.63   39   
 56 Michael Shu               10 Port Washington         6:58.3   17:19.69        
 57 Stephen Kessler            9 Farmingdale             6:58.7   17:20.50   40   
 58 Rukiya Kawaguchi          10 Port Washington         6:59.5   17:22.50        
 59 Tom Bradbury              12 Massapequa              6:59.7   17:23.07        
 60 Wilson Velasco            10 Port Washington         7:00.6   17:25.26        
 61 Matthew Avila              9 Port Washington         7:01.3   17:27.15        
 62 Ryan Choi                 12 Plainview               7:03.9   17:33.62   41   
 63 Nathaniel Sunshine         9 Syosset                 7:04.1   17:34.07        
 64 Nolan Smithwick            9 Syosset                 7:05.7   17:38.01        
 65 Rowan Stuart               9 Syosset                 7:07.3   17:42.07        
 66 Alex Isham                 9 Syosset                 7:07.7   17:42.96        
 67 John Hyde                  9 Port Washington         7:07.9   17:43.44        
 68 Riley Kiernan             10 Herricks                7:09.2   17:46.68   42   
 69 David DiMarco             12 Massapequa              7:09.4   17:47.23        
 70 Jesse Kushner              9 Plainview               7:10.8   17:50.73   43   
 71 Justin DeDonna            12 Oceanside               7:11.3   17:51.96   44   
 72 Ethan Paredes             10 Syosset                 7:11.9   17:53.41        
 73 Alex Beacco               11 Herricks                7:12.1   17:53.80   45   
 74 Brian Yang                12 Herricks                7:12.2   17:54.12   46   
 75 Jack Carty                10 Massapequa              7:13.4   17:57.09        
 76 Liam Curran               12 Massapequa              7:14.9   18:00.83        
 77 Kevin Connolly             9 Massapequa              7:16.0   18:03.58        
 78 Ronald Cheng               9 Plainview               7:16.2   18:04.16   47   
 79 Jared Nachmias             9 Syosset                 7:17.2   18:06.66        
 80 Ryan Zawatsky             12 Plainview               7:17.6   18:07.52        
 81 Robert Horn                9 Plainview               7:18.4   18:09.52        
 82 Stanley Chow              12 Plainview               7:19.1   18:11.22        
 83 Russell Neuwirth          11 Port Washington         7:19.3   18:11.72        
 84 Joshua Gallo              12 East Meadow             7:20.4   18:14.44   48   
 85 Jacob Schneebaum          12 East Meadow             7:20.8   18:15.51   49   
 86 Kabeera Singh             10 Port Washington         7:22.4   18:19.46        
 87 Jesse Sollinger           12 Port Washington         7:23.6   18:22.43        
 88 Zachary Gitlin            10 Port Washington         7:24.4   18:24.33        
 89 Kuvar Bhatnagar           11 Plainview               7:25.4   18:27.04        
 90 Andrew Florendo           12 Herricks                7:25.8   18:27.93   50   
 91 James Jung                10 Port Washington         7:26.9   18:30.67        
 92 Frank Vereline            10 Farmingdale             7:27.2   18:31.48   51   
 93 Mitchell Klee             10 Port Washington         7:28.2   18:33.90        
 94 Eric Glassman             11 Plainview               7:30.0   18:38.28        
 95 Theodore Woodworth        10 Massapequa              7:30.7   18:40.12        
 96 Simion Liu                11 Herricks                7:31.1   18:41.17        
 97 Even Cheng                 9 Syosset                 7:32.8   18:45.33        
 98 Ivan Martinez             11 Farmingdale             7:34.4   18:49.19        
 99 Jacob Reyes                9 Oceanside               7:34.7   18:50.04   52   
100 Michael Ponzio             9 Farmingdale             7:35.9   18:52.93        
101 Brian Fitzgerald          10 Farmingdale             7:36.3   18:54.03        
102 Angel Jean                10 Farmingdale             7:36.5   18:54.48        
103 Whil Dorce                11 Westbury                7:39.0   19:00.64        
104 Shingo Katayama            9 Syosset                 7:41.7   19:07.34        
105 Nicholas Pollak           12 Port Washington         7:42.2   19:08.60        
106 Justin Stuart             10 Baldwin                 7:42.7   19:10.02        
107 Dylan Pigott               9 Baldwin                 7:43.3   19:11.50        
108 Harry Thompson            10 Port Washington         7:44.7   19:14.90        
109 Daniel Chen                9 Port Washington         7:44.9   19:15.30        
110 Harrison Owens            10 Port Washington         7:45.0   19:15.65        
111 Ryan Wilde                12 Massapequa              7:46.6   19:19.75        
112 Zach Kunz                 11 Plainview               7:46.9   19:20.30        
113 Benjamin Bass             10 Plainview               7:47.6   19:22.22        
114 Tamer Elkosh              10 Herricks                7:50.2   19:28.66        
115 Matt Temkin               10 Plainview               7:52.7   19:34.82        
116 Mark Ospina               11 Hicksville              7:52.9   19:35.25   53   
117 Clark Lerner              10 Port Washington         7:53.1   19:35.82        
118 Jack Caulfield            10 Massapequa              7:54.9   19:40.30        
119 Alan Gonzalez             12 Westbury                7:55.5   19:41.74        
120 Nick DeLuca               10 Massapequa              7:56.4   19:43.97        
121 Ben Gruber                 9 Syosset                 7:56.9   19:45.30        
122 Michael Corsi             10 Farmingdale             7:57.6   19:47.05        
123 Jack Candiotti            11 Oceanside               8:00.2   19:53.47   54   
124 Aaron Hafkin               9 Syosset                 8:01.1   19:55.76        
125 Andrew Rocco              11 Herricks                8:01.7   19:57.10        
126 Michael Chao              10 Hicksville              8:03.0   20:00.44   55   
127 Nick Helguero              9 Syosset                 8:04.5   20:04.10        
128 Jonathan Wasserman         9 Plainview               8:04.7   20:04.73        
129 Yash Chhabra              10 Hicksville              8:05.6   20:06.87   56   
130 Kevin McGann              10 Syosset                 8:06.9   20:10.03        
131 Jeffrey Bordengo          11 Massapequa              8:07.1   20:10.55        
132 Vincent Mallon             9 Massapequa              8:10.2   20:18.33        
133 Kevin Zhao                 9 Syosset                 8:12.7   20:24.42        
134 Max Heller                12 Plainview               8:15.9   20:32.44        
135 Jack Lagando              10 Syosset                 8:16.5   20:34.02        
136 Dean Valenti               9 Farmingdale             8:17.5   20:36.41        
137 Tevon Downer              10 Westbury                8:19.8   20:42.19        
138 James Lanci               10 Syosset                 8:21.2   20:45.73        
139 Cameron Augi              11 Plainview               8:23.2   20:50.58        
140 Lokesh Vasanthakumar       9 Port Washington         8:23.3   20:50.90        
141 Irving Oliva              12 Hicksville              8:28.4   21:03.41   57   
142 Jerrold Lee               12 Westbury                8:43.5   21:41.00        
143 Boris Lu                   9 Syosset                 8:48.1   21:52.55        
144 Louis Guidone              9 Farmingdale             8:48.3   21:52.94        
145 Matthew Gaudiuso           9 Herricks                8:48.9   21:54.37        
146 Emery Ventura             10 Syosset                 8:50.8   21:59.16        
147 luke philip               10 Herricks                8:51.0   21:59.79        
148 Thomas McNally             9 Farmingdale             8:52.6   22:03.55        
149 Kyle Lee                  10 Hicksville              8:54.0   22:07.07        
150 Jacob Zietek              10 Farmingdale             8:56.1   22:12.44        
151 Joseph Hardina            10 Syosset                 9:01.9   22:26.83        
152 Scott Yanover              9 Oceanside               9:09.0   22:44.39   58   
153 Ryan Zgombic              11 Herricks                9:44.9   24:13.60        
154 Aaron Cotumaccio          12 Port Washington         9:46.0   24:16.42        
155 Thomas Bloecker           12 Oceanside               9:48.7   24:23.06   59   
156 Chris Chimenti            10 Herricks                9:49.6   24:25.32        
157 Matthew Vincello           9 Baldwin                10:02.4   24:57.13        
158 Sharad Kumar              10 Hicksville             11:00.0   27:20.29        
159 Jossmarc Oliva             9 Hicksville             11:00.4   27:21.26        
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Kealan Mullally            9 Garden City             6:03.5   15:03.42    1   
  2 Roberto Milan             10 South Side              6:09.2   15:17.56    2   
  3 Matthew Moody             11 Garden City             6:12.7   15:26.18    3   
  4 Jack Lasalla              10 Garden City             6:14.3   15:30.11    4   
  5 Joseph Malone             11 Mepham                  6:19.5   15:43.19    5   
  6 Justin Stahl               9 Calhoun                 6:22.8   15:51.40    6   
  7 Kishan Batra              11 Garden City             6:23.2   15:52.26    7   
  8 Theodore Chang            10 Great Neck South        6:24.0   15:54.42    8   
  9 Joseph Macaluso           10 Calhoun                 6:24.3   15:55.01    9   
 10 Dillon Pekoff             11 Mepham                  6:25.2   15:57.36   10   
 11 Jonathan Lelis DeSousa     9 Long Beach              6:25.4   15:57.91   11   
 12 Anthony Cafaro            10 Long Beach              6:30.1   16:09.48   12   
 13 William Hu                 9 Jericho                 6:30.9   16:11.43   13   
 14 Simon Ferris               9 Garden City             6:31.3   16:12.37   14   
 15 ed Andres                 12 Calhoun                 6:33.7   16:18.32   15   
 16 Matthew Ardito             9 Garden City             6:34.0   16:19.24   16   
 17 Stephen Kurpiewski        12 Great Neck South        6:37.6   16:28.13   17   
 18 Enhou(Alan) Zhou          11 Jericho                 6:39.4   16:32.58   18   
 19 Byron Yin                 12 Great Neck South        6:39.7   16:33.45   19   
 20 Kevin Montalti            12 Mepham                  6:40.2   16:34.56   20   
 21 Spencer Lee                9 Great Neck South        6:40.6   16:35.51   21   
 22 Brady Bender               9 South Side              6:43.5   16:42.90   22   
 23 Peter Rogers               9 Calhoun                 6:43.8   16:43.57   23   
 24 Benjamin Wong             12 Jericho                 6:44.1   16:44.19   24   
 25 Frank Patano               9 Garden City             6:44.3   16:44.68   25   
 26 Arjun Gupta               10 Long Beach              6:45.7   16:48.17   26   
 27 Justin Lin                 9 Jericho                 6:45.9   16:48.76   27   
 28 Trishi Gupta              10 Jericho                 6:47.3   16:52.15   28   
 29 German Chirinos           10 Great Neck South        6:48.5   16:55.32   29   
 30 Perry Choo                12 Great Neck South        6:48.7   16:55.77   30   
 31 Jason Suh                 10 Jericho                 6:49.3   16:57.33   31   
 32 Luke Markovina            10 Jericho                 6:50.8   17:00.84   32   
 33 Tyler Conor               11 Calhoun                 6:51.4   17:02.49   33   
 34 Liam Maliner              12 South Side              6:52.9   17:06.10   34   
 35 Tim Sherlock              11 South Side              6:54.1   17:09.20   35   
 36 Dominic Morandi           10 South Side              6:54.3   17:09.67   36   
 37 Owen Mroz                  9 South Side              6:54.5   17:10.25   37   
 38 Liam Conroy               10 South Side              6:55.3   17:12.01   38   
 39 AJ Ford                   10 South Side              6:55.8   17:13.30        
 40 Avnoor Deol                9 Great Neck South        6:57.7   17:18.16   39   
 41 Joseph Macnair            12 South Side              6:59.0   17:21.23        
 42 Miguel Santos              9 Garden City             6:59.8   17:23.43        
 43 Ethan Ma                  12 Jericho                 7:01.9   17:28.51        
 44 Edler Augustin            10 VS Central              7:02.4   17:29.85        
 45 Aidan O'Rourke            11 South Side              7:02.8   17:30.73        
 46 Michael Barrett           10 South Side              7:04.7   17:35.51        
 47 Dylan Trichon             11 Calhoun                 7:04.9   17:36.04   40   
 48 David Marcano             11 MacArthur               7:05.5   17:37.57   41   
 49 Zach Goldberg             10 South Side              7:08.1   17:43.96        
 50 Adam Fazal                10 Great Neck South        7:08.5   17:44.90        
 51 Mike Mccabe               12 Long Beach              7:08.9   17:46.00   42   
 52 John Karcher              10 Garden City             7:09.6   17:47.70        
 53 Matt Adarichev            10 South Side              7:10.0   17:48.71        
 54 Brandon Haffner            9 Mepham                  7:10.3   17:49.36   43   
 55 Rick Wang                 10 Jericho                 7:11.7   17:52.83        
 56 John Sprague               9 Calhoun                 7:12.3   17:54.49   44   
 57 Liam Kassl                11 South Side              7:12.7   17:55.29        
 58 Lukas Gandras              9 Great Neck South        7:12.9   17:55.93        
 59 William Karcher           10 Garden City             7:13.2   17:56.54        
 60 Jack Duncan                9 South Side              7:13.6   17:57.59        
 61 Liam Roach                 9 Mepham                  7:14.6   18:00.11   45   
 62 Collin Plunkett           11 Garden City             7:15.7   18:02.81        
 63 Timothy Ryan              10 Garden City             7:16.7   18:05.28        
 64 Quinn''C Nesbit           10 VS Central              7:21.3   18:16.74        
 65 XiaoYang Luo              11 Great Neck South        7:22.1   18:18.69        
 66 Gary Wu                   10 Garden City             7:22.9   18:20.80        
 67 Alexander Kulikowski       9 Mepham                  7:23.3   18:21.70   46   
 68 Grant Goodlad             11 South Side              7:23.9   18:23.12        
 69 Daniel Seidenstein         9 South Side              7:24.2   18:23.87        
 70 Dan Ryan                  11 South Side              7:24.7   18:25.12        
 71 Matthew Bo                10 South Side              7:25.2   18:26.39        
 72 Winston Riggs             10 Great Neck North        7:26.1   18:28.65   47   
 73 Aditya Jindal             11 New Hyde Park           7:27.1   18:31.06   48   
 74 Daniel You                 9 Jericho                 7:28.4   18:34.41        
 75 Faiz Daredia              10 Great Neck South        7:28.8   18:35.39        
 76 Christian Barbieri        11 New Hyde Park           7:29.0   18:36.00   49   
 77 Adam Baksh                10 Garden City             7:30.2   18:38.82        
 78 Eric Lopez                11 Calhoun                 7:31.7   18:42.67        
 79 Dylan Soleman              9 Great Neck North        7:37.1   18:56.03   50   
 80 Edward Guo                11 Great Neck South        7:37.5   18:57.06        
 81 Jordan Nicotra             9 South Side              7:37.9   18:58.05        
 82 Alex Suh                   9 Jericho                 7:38.3   18:58.95        
 83 Will DiRubbio             12 South Side              7:38.5   18:59.40        
 84 Cheongjun Oh               9 Great Neck North        7:38.7   18:59.94   51   
 85 Matthew Notine            12 New Hyde Park           7:39.2   19:01.24   52   
 86 Jeremiah Cochran          10 Long Beach              7:44.5   19:14.45   53   
 87 Matt Arcoleo              10 South Side              7:45.1   19:16.02        
 88 August Bresnaider          9 Mepham                  7:48.3   19:23.81   54   
 89 Umberto Bomberdiere       11 MacArthur               7:48.8   19:25.03   55   
 90 Timothy Kurpiewski         9 Great Neck South        7:49.3   19:26.26        
 91 Michael Pokorny           12 Calhoun                 7:50.5   19:29.32        
 92 Shane Scaffidi            11 MacArthur               7:50.7   19:29.73   56   
 93 Dylan Lai                 10 Jericho                 7:50.9   19:30.21        
 94 Brendan Schmidt           12 South Side              7:51.7   19:32.34        
 95 Elliott Rendon            10 VS Central              7:52.0   19:33.00        
 96 Aaron Amirian             10 Great Neck North        7:57.3   19:46.24   57   
 97 Drini Nela                12 Mepham                  7:58.1   19:48.09        
 98 Hillel Pinksy              9 Great Neck North        7:59.6   19:52.02   58   
 99 Justin Lindor             10 VS Central              8:01.5   19:56.74        
100 Alex Gross                11 Mepham                  8:02.7   19:59.61        
101 Sebastian Kaczor          10 Great Neck South        8:02.9   20:00.02        
102 Amandeep Thind            10 Great Neck South        8:14.1   20:28.02        
103 Anthony Steves             9 Great Neck South        8:14.3   20:28.44        
104 Christopher Kerrane       12 New Hyde Park           8:16.0   20:32.75   59   
105 Daniel Angelillo           9 Mepham                  8:17.0   20:35.24        
106 Bryan Lau                 12 MacArthur               8:18.2   20:38.13   60   
107 Alexander Imperial         9 Garden City             8:22.3   20:48.33        
108 Ryan Brosgole              9 Mepham                  8:23.5   20:51.40        
109 Joseph Cucinella          12 Mepham                  8:25.6   20:56.46        
110 Alec Schmidt               9 MacArthur               8:34.2   21:18.01   61   
111 Rubin Thind                9 MacArthur               8:35.9   21:22.04   62   
112 Tobin James               11 New Hyde Park           8:36.6   21:23.84   63   
113 Jeff Qiu                  12 Jericho                 8:36.9   21:24.77        
114 David Cheung               9 Great Neck North        8:37.4   21:25.85   64   
115 Eric Parmar               11 New Hyde Park           8:38.7   21:29.16   65   
116 Thomas Donohue             9 Calhoun                 8:45.6   21:46.32        
117 Bill Liu                   9 Jericho                 8:47.9   21:51.87        
118 Sean Croutier              9 South Side              8:49.6   21:56.16        
119 Thomas Haggerty            9 South Side              8:50.4   21:58.17        
120 Sean Koelling              9 Mepham                  8:55.0   22:09.69        
121 Peter Agoglia             10 Mepham                  9:02.4   22:28.04        
122 Anthony Bacani             9 MacArthur               9:03.7   22:31.17   66   
123 David DeRienzo             9 MacArthur               9:10.2   22:47.37        
124 Zach Ahdoot                9 Great Neck North        9:29.0   23:34.16   67   
125 Ryan Pekoff                9 Mepham                  9:31.9   23:41.30        
126 Matt Soto                 11 MacArthur               9:46.5   24:17.53        
127 Nolan Doerzbacher         11 Mepham                  9:57.6   24:45.13        
128 Josh Game                 12 Mepham                 10:03.8   25:00.56        
129 Anil Bradley              12 Mepham                 10:04.4   25:02.15        
130 Brian Sprague             12 Calhoun                10:19.5   25:39.57        
131 Ryan Shand                11 Calhoun                10:22.1   25:46.07        
132 Jeffrey Young             10 Great Neck South       10:44.6   26:42.03        
133 Jonathan Aziz             10 Great Neck North       11:09.7   27:44.31        
134 Brendan Carr               9 MacArthur              11:10.5   27:46.53        
135 Zachary Shooshani          9 Jericho                11:13.1   27:52.88        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Port Washington              15    1    2    3    4    5    7   17           
      Total Time:  1:14:18.88                                                     
         Average:    14:51.78                                                     
   2 Syosset                      56    6   11   12   13   14   15   21           
      Total Time:  1:17:38.45                                                     
         Average:    15:31.69                                                     
   3 Massapequa                   80    8    9   18   19   26   29   30           
      Total Time:  1:19:28.03                                                     
         Average:    15:53.61                                                     
   4 Farmingdale                 147   22   23   33   34   35   40   51           
      Total Time:  1:23:51.18                                                     
         Average:    16:46.24                                                     
   5 East Meadow                 154   10   16   31   48   49                     
      Total Time:  1:24:34.31                                                     
         Average:    16:54.87                                                     
   6 Plainview                   159   25   27   28   38   41   43   47           
      Total Time:  1:24:33.45                                                     
         Average:    16:54.69                                                     
   7 Hicksville                  188   20   24   36   53   55   56   57           
      Total Time:  1:29:20.74                                                     
         Average:    17:52.15                                                     
   8 Herricks                    195   32   37   39   42   45   46   50           
      Total Time:  1:27:08.72                                                     
         Average:    17:25.75                                                     
   9 Oceanside                   267   44   52   54   58   59                     
      Total Time:  1:43:42.92                                                     
         Average:    20:44.59                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Garden City                  29    1    3    4    7   14   16   25           
      Total Time:  1:18:04.34                                                     
         Average:    15:36.87                                                     
   2 Calhoun                      86    6    9   15   23   33   40   44           
      Total Time:  1:21:50.79                                                     
         Average:    16:22.16                                                     
   3 Great Neck South             94    8   17   19   21   29   30   39           
      Total Time:  1:22:26.83                                                     
         Average:    16:29.37                                                     
   4 Jericho                     110   13   18   24   27   28   31   32           
      Total Time:  1:23:09.11                                                     
         Average:    16:37.83                                                     
   5 Mepham                      123    5   10   20   43   45   46   54           
      Total Time:  1:24:04.58                                                     
         Average:    16:48.92                                                     
   6 South Side                  129    2   22   34   35   36   37   38           
      Total Time:  1:23:25.43                                                     
         Average:    16:41.09                                                     
   7 Long Beach                  144   11   12   26   42   53                     
      Total Time:  1:25:56.01                                                     
         Average:    17:11.21                                                     
   8 Great Neck North            263   47   50   51   57   58   64   67           
      Total Time:  1:36:02.88                                                     
         Average:    19:12.58                                                     
   9 New Hyde Park               271   48   49   52   59   63   65                
      Total Time:  1:38:04.89                                                     
         Average:    19:36.98                                                     
  10 MacArthur                   273   41   55   56   60   61   62   66           
      Total Time:  1:38:28.47                                                     
         Average:    19:41.70  



Boys 4k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Colm Smith                12 Massapequa              5:28.7   13:36.78    1   
  2 Mike Turner               11 Massapequa              5:37.2   13:58.00    2   
  3 Samuel Mueck              12 Massapequa              5:47.7   14:23.99    3   
  4 Jake Pulis                12 Massapequa              5:47.9   14:24.65    4   
  5 Kevin Anglin              12 Massapequa              5:50.1   14:30.14    5   
  6 Charles LaMassa           11 Massapequa              5:52.3   14:35.60    6   
  7 Christian Snyder          10 Massapequa              5:53.5   14:38.61    7   
  8 James Murphy              10 Massapequa              5:54.0   14:39.88        
  9 Chris Drury               11 Massapequa              6:00.2   14:55.23        
 10 Erix Orozco               10 Uniondale               6:06.6   15:11.16    8   
 11 Zachary Kocienda          12 Massapequa              6:14.5   15:30.77        
 12 Nathaniel Miller          11 Uniondale               6:22.9   15:51.47    9   
 13 Joseph Frye               12 Freeport                6:23.3   15:52.48   10   
 14 Darious Pickett           12 Uniondale               6:27.5   16:02.91   11   
 15 Eli Monjaras              12 Freeport                6:28.5   16:05.62   12   
 16 Pedro Martinez            12 Uniondale               6:28.8   16:06.19   13   
 17 Dezmon Rattray            12 Freeport                6:43.5   16:42.78   14   
 18 Nathniel Blades            9 Freeport                7:03.2   17:31.79   15   
 19 Malik Barrett             11 Uniondale               7:10.2   17:49.28   16   
 20 Erik Allen                11 Uniondale               7:10.6   17:50.13   17   
 21 Jahmari Rance             11 Uniondale               7:35.8   18:52.70   18   
 22 Cristopher Merino         12 Freeport                8:13.6   20:26.62   19   
 23 Kyle Oyeniran              9 Freeport                8:39.3   21:30.67   20   
 24 Nicholas Batson            9 Uniondale               9:06.9   22:39.28        
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Alex Rogers               12 Calhoun                 5:27.3   13:33.45    1   
  2 Yusuf Hasan               12 Mepham                  5:35.7   13:54.35    2   
  3 Brendan Rosario           11 Calhoun                 5:38.5   14:01.16    3   
  4 Sean Bottalico            11 Calhoun                 5:38.6   14:01.56    4   
  5 Antoine Jean-Louis        12 VS Central              5:47.1   14:22.61    5   
  6 Pavel Gromov              12 Mepham                  5:47.2   14:22.97    6   
  7 Brendan Moehringer        11 Mepham                  5:47.4   14:23.25    7   
  8 Leonardo Cuozzo           12 Mepham                  5:47.5   14:23.52    8   
  9 Anthony Bolic             12 Mepham                  5:47.8   14:24.45    9   
 10 Liam Donohue               9 Mepham                  5:47.9   14:24.67   10   
 11 Emmett Conway             10 VS Central              5:51.4   14:33.23   11   
 12 Ryan Happel               11 Calhoun                 5:51.6   14:33.80   12   
 13 Peter Martorana           11 Mepham                  5:52.8   14:36.90   13   
 14 Braeden Vieni              9 Calhoun                 5:53.0   14:37.17   14   
 15 Scott Sieger              12 Mepham                  5:54.5   14:40.96        
 16 Alex Michealmen           12 Long Beach              5:57.2   14:47.62   15   
 17 Samuel Gosden             10 Long Beach              5:57.6   14:48.75   16   
 18 Steve Marino              12 Mepham                  5:59.1   14:52.56        
 19 Xavier Custodio           11 Calhoun                 6:07.1   15:12.29   17   
 20 Zyon Medina               10 Calhoun                 6:08.5   15:15.85   18   
 21 Steven Multer             10 Calhoun                 6:09.4   15:18.16        
 22 Thomas Bodendorf          11 Mepham                  6:12.1   15:24.82        
 23 Jack Rand                 10 Long Beach              6:12.5   15:25.73   19   
 24 Matt Volpe                 9 Long Beach              6:22.2   15:49.90   20   
 25 Joedell Bastien           10 VS Central              6:22.5   15:50.55   21   
 26 Scott Defex               10 Long Beach              6:27.6   16:03.26   22   
 27 Christopher Mitto         12 VS Central              6:27.7   16:03.58   23   
 28 Joshua Joseph             10 VS Central              6:31.6   16:13.25   24   
 29 Alex Brown                12 Long Beach              6:32.0   16:14.19   25   
 30 Chase Callahan            11 Long Beach              6:38.1   16:29.43   26   
 31 Dylan Sofield              9 Long Beach              6:38.8   16:31.11        
 32 Matthew Marquez           10 VS Central              6:46.4   16:50.09   27   
 33 Nicolas Rodriguez          9 VS Central              6:51.7   17:03.15   28   
 34 David Margarin             9 VS Central              7:00.8   17:25.69        
 35 Faizan Elahi              10 VS Central              7:32.2   18:43.91        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Massapequa                   15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:10:53.56                                                     
         Average:    14:10.72                                                     
   2 Uniondale                    57    8    9   11   13   16   17   18           
      Total Time:  1:21:01.01                                                     
         Average:    16:12.21                                                     
   3 Freeport                     70   10   12   14   15   19   20                
      Total Time:  1:26:39.29                                                     
         Average:    17:19.86                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Mepham                       32    2    6    7    8    9   10   13           
      Total Time:  1:11:28.54                                                     
         Average:    14:17.71                                                     
   2 Calhoun                      34    1    3    4   12   14   17   18           
      Total Time:  1:10:47.14                                                     
         Average:    14:09.43                                                     
   3 VS Central                   84    5   11   21   23   24   27   28           
      Total Time:  1:17:03.22                                                     
         Average:    15:24.65                                                     
   4 Long Beach                   92   15   16   19   20   22   25   26           
      Total Time:  1:16:55.26                                                     
         Average:    15:23.06 
 


 Boys 4k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 4000 Run                                                        
 65 Unknown                                              7:23.0   18:21.01        
 71 Unknown                                              8:28.5   21:03.81        
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Jake Meyers               12 Plainview               5:21.5   13:19.03    1   
  2 Christian Schiavone       12 Plainview               5:26.2   13:30.75    2   
  3 Aaron Li                  11 Hicksville              5:34.8   13:52.15    3   
  4 Luis Carrillo Rubio       10 Hicksville              5:37.8   13:59.44    4   
  5 Alexander Zsikla          12 Port Washington         5:40.6   14:06.35    5   
  6 Brian Scannell            11 Baldwin                 5:41.0   14:07.33    6   
  7 Ben Goldstein             11 Port Washington         5:42.4   14:11.04    7   
  8 Noah Loewy                 9 Port Washington         5:45.1   14:17.52    8   
  9 Patrick Mulvey            10 Baldwin                 5:45.5   14:18.60    9   
 10 Oliver Melara-Perez        9 Port Washington         5:45.6   14:18.95   10   
 11 Antonio Aguilar           12 Hicksville              5:45.8   14:19.30   11   
 12 Max Friedman              11 Port Washington         5:49.7   14:29.16   12   
 13 Christian Sekosan         11 Hicksville              5:50.6   14:31.23   13   
 14 Patrick Barry             12 Port Washington         5:51.6   14:33.68   14   
 15 Nicholas Scardigno        11 Port Washington         5:54.7   14:41.60   15   
 16 Bryan Horn                12 Plainview               5:55.8   14:44.30   16   
 17 Nathaniel Kimball          9 Port Washington         5:57.9   14:49.47        
 18 Michael Cuomo              9 Hicksville              5:58.7   14:51.46   17   
 19 Eugene Thomas             10 Hicksville              5:59.5   14:53.47   18   
 20 Tyler Goldstein           11 Plainview               6:00.8   14:56.74   19   
 21 Matthew Scardigno          9 Port Washington         6:01.4   14:58.16        
 22 Matt Ferrara              10 Plainview               6:01.8   14:59.13   20   
 23 Brandon Vanenburg         12 Baldwin                 6:07.1   15:12.44   21   
 24 Matthew Solomon           12 Hicksville              6:07.7   15:13.92   22   
 25 Daniel Ruskin              9 Port Washington         6:09.7   15:18.84        
 26 Daniel Vilchek            12 Plainview               6:19.1   15:42.08   23   
 27 Gregory Kies              10 Plainview               6:20.0   15:44.41   24   
 28 Liam Graff                10 Baldwin                 6:20.4   15:45.36   25   
 29 Colin Robinson            12 Baldwin                 6:21.6   15:48.26   26   
 30 Matt Wolson               12 Plainview               6:27.4   16:02.87        
 31 Justin Wolf               12 Plainview               6:32.4   16:15.22        
 32 Evan Hitsky               10 Plainview               6:32.8   16:16.23        
 33 Thomas Swindell           10 Baldwin                 6:41.7   16:38.42   27   
 34 Nicholas Drivas           12 Hicksville              6:43.3   16:42.36        
 35 Nicholas Hoene            10 Hicksville              7:02.4   17:29.82        
 36 Tishon Dodd-Gray          12 Uniondale               7:33.1   18:45.96        
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Scott Henneberger         10 Garden City             5:36.7   13:56.81    1   
  2 Michael Greco             11 Garden City             5:42.0   14:09.97    2   
  3 Grant Krawiec             10 Garden City             5:43.0   14:12.40    3   
  4 Christopher Miliano       11 Frank Carey             5:52.4   14:35.75    4   
  5 Brandon Gong              12 Garden City             5:55.2   14:42.83    5   
  6 Alex Bensen               11 Garden City             6:01.6   14:58.59    6   
  7 Aaron Malekan             11 Great Neck North        6:02.6   15:01.02    7   
  8 Christopher Gioia         11 Frank Carey             6:05.4   15:08.19    8   
  9 Alex Menoudakos           10 Garden City             6:10.2   15:20.09    9   
 10 John Bensen               11 Garden City             6:11.1   15:22.22   10   
 11 Alexander Mejia            9 Garden City             6:12.2   15:25.06        
 12 Yoni Pinsky               10 Great Neck North        6:12.4   15:25.58   11   
 13 Demoni Gilkes             12 Elmont                  6:15.7   15:33.61   12   
 14 Jack Mcshane              12 Garden City             6:16.4   15:35.50        
 15 Andrew Tang               12 Garden City             6:18.5   15:40.61        
 16 Eric Cohen                10 Great Neck North        6:27.6   16:03.39   13   
 17 Andrew Vincenzi           12 Frank Carey             6:30.1   16:09.50   14   
 18 Joey DiGilio              12 Frank Carey             6:37.9   16:28.95   15   
 19 Peter Agate               11 Frank Carey             6:39.6   16:33.21   16   
 20 Anthony Edwards           11 Elmont                  6:47.8   16:53.51   17   
 21 Ethan Elliott             12 Elmont                  6:48.4   16:55.02   18   
 22 Malik Johnson             12 Elmont                  6:51.1   17:01.77   19   
 23 Daniel Sedgh              10 Great Neck North        6:52.8   17:05.97   20   
 24 Jeremiah Omeike           10 Elmont                  7:02.6   17:30.26   21   
 25 Jan Kaluta                10 Great Neck North        7:06.8   17:40.67   22   
 26 Christopher Lu            11 Great Neck North        7:07.6   17:42.60   23   
 27 Vincent Gatto             12 Frank Carey             7:14.0   17:58.69   24   
 28 Tavis Charvis             12 Elmont                  7:17.9   18:08.18   25   
 29 Ronaldo Powell            10 Elmont                  7:19.5   18:12.33   26   
 30 Ike Kanu                  12 Elmont                  7:36.2   18:53.77        
 31 Judah Nouriyelian         10 Great Neck North        7:47.5   19:21.87   27   
 32 Joshua Nouriyelian        12 Great Neck North        7:56.4   19:43.91        
 33 Juha Yoon                 10 Great Neck North        8:27.9   21:02.16        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Port Washington              42    5    7    8   10   12   14   15           
      Total Time:  1:11:23.02                                                     
         Average:    14:16.61                                                     
   2 Hicksville                   48    3    4   11   13   17   18   22           
      Total Time:  1:11:33.58                                                     
         Average:    14:18.72                                                     
   3 Plainview                    58    1    2   16   19   20   23   24           
      Total Time:  1:11:29.95                                                     
         Average:    14:17.99                                                     
   4 Baldwin                      87    6    9   21   25   26   27                
      Total Time:  1:15:11.99                                                     
         Average:    15:02.40                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Garden City                  17    1    2    3    5    6    9   10           
      Total Time:  1:12:00.60                                                     
         Average:    14:24.12                                                     
   2 Frank Carey                  57    4    8   14   15   16   24                
      Total Time:  1:18:55.60                                                     
         Average:    15:47.12                                                     
   3 Great Neck North             73    7   11   13   20   22   23   27           
      Total Time:  1:21:16.63                                                     
         Average:    16:15.33                                                     
   4 Elmont                       87   12   17   18   19   21   25   26           
      Total Time:  1:23:54.17                                                     
         Average:    16:46.84    



  Boys 4k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 John Meah                 11 East Meadow             5:34.7   13:51.88    1   
  2 Kailen McCauley            8 Herricks                5:36.8   13:57.00    2   
  3 Kevin Ryan                11 East Meadow             5:46.3   14:20.74    3   
  4 Paul Choi                 10 East Meadow             5:51.2   14:32.88    4   
  5 Brian Walsh               12 East Meadow             5:59.9   14:54.41    5   
  6 James Ferrone             12 East Meadow             6:00.2   14:55.12    6   
  7 Dominic Osojnak           11 East Meadow             6:02.5   15:00.78    7   
  8 Jeff Chen                 10 Herricks                6:04.3   15:05.40    8   
  9 Axel Torres               12 East Meadow             6:07.1   15:12.31    9   
 10 Ryan DeRosa               11 East Meadow             6:08.4   15:15.60        
 11 Christian Marinello       11 East Meadow             6:10.1   15:19.86        
 12 Joshua Gershoff           11 East Meadow             6:11.6   15:23.51        
 13 Joe Romano                12 Herricks                6:23.0   15:51.83   10   
 14 Dominick Piccirillo       12 Herricks                6:30.3   16:09.90   11   
 15 Ryan Li                   10 Herricks                6:36.6   16:25.62   12   
 16 Chris Mathew              10 Herricks                6:39.0   16:31.61   13   
 17 Alex DeMarco              10 Herricks                6:39.9   16:33.87   14   
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Michael Luvin             12 South Side              5:26.5   13:31.46    1   
  2 Paul Markovina            12 Jericho                 5:30.4   13:41.03    2   
  3 Chris Collins             12 South Side              5:39.3   14:03.22    3   
  4 Jack McGowan              11 South Side              5:44.6   14:16.36    4   
  5 Daniel Finning            11 South Side              5:48.2   14:25.32    5   
  6 Jacob Grant               12 South Side              5:48.8   14:26.86    6   
  7 Rohan Basavaraju          12 Jericho                 5:49.5   14:28.56    7   
  8 Ben Chen                  12 Jericho                 5:59.7   14:53.94    8   
  9 Owen Mullen                9 South Side              6:04.5   15:05.79    9   
 10 Max Baggett                9 Jericho                 6:07.2   15:12.64   10   
 11 Barry Zhang                9 Jericho                 6:09.4   15:18.03   11   
 12 Eli Pullaro               10 South Side              6:09.6   15:18.44   12   
 13 Charles Ohanian           10 South Side              6:09.7   15:18.79        
 14 Brandon Tso               10 Jericho                 6:10.6   15:21.04   13   
 15 JT Devine                 10 South Side              6:13.8   15:29.05        
 16 Alexander Kasper           8 Jericho                 6:14.1   15:29.61   14   
 17 Kyle Peters               12 Jericho                 6:14.3   15:30.11        
 18 Thomas Kelly               9 South Side              6:22.3   15:50.11        
 19 Christian Mackey          12 Jericho                 6:26.1   15:59.55        
 20 Sohil Dharia              10 Jericho                 6:40.9   16:36.22        
 21 Aakash Yagnik             12 Jericho                 6:48.0   16:54.04        
 22 Jack Mok                  12 Jericho                 6:48.3   16:54.74        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 East Meadow                  19    1    3    4    5    6    7    9           
      Total Time:  1:12:35.03                                                     
         Average:    14:31.01                                                     
   2 Herricks                     43    2    8   10   11   12   13   14           
      Total Time:  1:17:29.75                                                     
         Average:    15:29.95                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 South Side                   19    1    3    4    5    6    9   12           
      Total Time:  1:10:43.22                                                     
         Average:    14:08.65                                                     
   2 Jericho                      38    2    7    8   10   11   13   14           
      Total Time:  1:13:34.20                                                     
         Average:    14:42.84   



  Boys 4k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
  1 Patrick Smyth             11 Farmingdale             5:31.0   13:42.49    1   
  2 Anthony Diaz               9 Farmingdale             5:39.6   14:03.95    2   
  3 Nick Socci                12 Syosset                 5:42.3   14:10.72    3   
  4 Kevin Mohtadi             10 Syosset                 5:50.9   14:32.09    4   
  5 Andrew Aspiras            10 Syosset                 5:52.8   14:36.78    5   
  6 Kengo Katayama            11 Syosset                 5:54.6   14:41.22    6   
  7 Jack Kornreich            12 Syosset                 5:58.0   14:49.68    7   
  8 Jack Baxt                 10 Syosset                 5:58.4   14:50.68    8   
  9 Augustine Park             9 Syosset                 6:02.3   15:00.30    9   
 10 Nicholas Affatato         10 Syosset                 6:02.8   15:01.66        
 11 Sean Ahearn               11 Syosset                 6:04.0   15:04.72        
 12 Andrew Lafferty           12 Syosset                 6:04.2   15:05.22        
 13 John Russo                12 Farmingdale             6:09.4   15:18.13   10   
 14 Nick Fiumara              11 Oceanside               6:11.0   15:22.01   11   
 15 Tristan Degen              9 Oceanside               6:11.2   15:22.59   12   
 16 Vincent Matarese          11 Oceanside               6:12.9   15:26.78   13   
 17 Jason Bier                 9 Oceanside               6:19.0   15:41.95   14   
 18 Robert Mongitore          11 Farmingdale             6:21.8   15:48.85   15   
 19 Connor Fawcett            10 Farmingdale             6:22.4   15:50.37   16   
 20 Sean Rae                  10 Farmingdale             6:23.5   15:53.20   17   
 21 Joseph Badalamenti        12 Farmingdale             6:27.2   16:02.23   18   
 22 Rodney Jerome             11 Westbury                6:29.9   16:09.10   19   
 23 Thomas Hilbert            11 Farmingdale             6:37.4   16:27.53        
 24 Anthony Ranieri           11 Oceanside               6:44.6   16:45.48   20   
 25 Gavin Rogers              10 Farmingdale             6:45.0   16:46.62        
 26 Gabriel Vega              12 Oceanside               6:47.1   16:51.72   21   
 27 Charlie Kreuzburg         11 Oceanside               6:48.6   16:55.54   22   
 28 Andrew West               10 Westbury                6:54.9   17:11.23   23   
 29 Elian Ramos               11 Westbury                6:55.7   17:13.07   24   
 30 Jason Ogbue               12 Oceanside               6:56.0   17:13.75        
 31 Mario Dumay               10 Westbury                7:21.0   18:16.07   25   
 32 Isaiah Allen              10 Westbury                7:21.5   18:17.15   26   
 33 Nicholas Marchetti        10 Oceanside               7:22.3   18:19.23        
 34 Kevin Moran                9 Westbury                7:25.0   18:25.90   27   
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
  1 Aidan Caggiano            12 Manhasset               5:27.7   13:34.51    1   
  2 Ryan Watson               12 Manhasset               5:28.4   13:36.25    2   
  3 Nicholas Harris           12 Manhasset               5:29.0   13:37.57    3   
  4 John Cyprus               12 Manhasset               5:30.7   13:41.81    4   
  5 Christopher Courts        11 Manhasset               5:30.8   13:42.18    5   
  6 Aidan Sweeney             12 Manhasset               5:34.3   13:50.80    6   
  7 Adam Stefan               11 Manhasset               5:38.4   14:00.93    7   
  8 Justin Murillo            11 New Hyde Park           5:45.0   14:17.33    8   
  9 Kenneth Tan               11 Great Neck South        5:48.9   14:27.09    9   
 10 Andy La                   12 Great Neck South        5:50.7   14:31.62   10   
 11 Justin Hu                 10 Great Neck South        5:52.1   14:35.05   11   
 12 Michael Lu                11 Great Neck South        5:52.6   14:36.16   12   
 13 Jack Nichols              11 New Hyde Park           5:54.8   14:41.74   13   
 14 Ben Liu                   10 Great Neck South        5:58.5   14:51.05   14   
 15 Justin Liu                12 Great Neck South        6:00.1   14:54.87   15   
 16 Bryan Lo                  10 New Hyde Park           6:02.5   15:00.88   16   
 17 Chris Ducey               11 MacArthur               6:04.6   15:06.21   17   
 18 Dylan Patel               11 New Hyde Park           6:05.0   15:06.99   18   
 19 Joshua Chung              11 New Hyde Park           6:06.1   15:09.86   19   
 20 Jake Furnari              12 MacArthur               6:12.2   15:25.05   20   
 21 Chris Vartoukian           9 MacArthur               6:12.8   15:26.47   21   
 22 Nicholas Bavaro            9 MacArthur               6:13.4   15:27.95   22   
 23 Austin George             10 Great Neck South        6:18.3   15:40.17   23   
 24 Ethan Wang                11 Great Neck South        6:21.0   15:46.91        
 25 Victor Pei                12 Great Neck South        6:21.4   15:47.88        
 26 Oscar Martinez            11 MacArthur               6:22.2   15:49.85   24   
 27 Robert Hagner             11 MacArthur               6:26.1   15:59.62   25   
 28 Anthony Schembeck          9 New Hyde Park           6:29.0   16:06.73   26   
 29 Jeff Jijy                 11 New Hyde Park           6:33.0   16:16.77   27   
 30 Jonathon Nieves           11 MacArthur               6:38.9   16:31.44   28   
 31 Yuuki Nagata              11 New Hyde Park           6:45.6   16:47.96        
 32 James Medina               9 MacArthur               6:57.0   17:16.46        
 33 Matt Fioretti              9 MacArthur               7:00.1   17:24.07        
 34 Nicholas Seier            10 MacArthur               7:01.6   17:27.72        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 4000 Run                                                    
   1 Syosset                      25    3    4    5    6    7    8    9           
      Total Time:  1:12:50.49                                                     
         Average:    14:34.10                                                     
   2 Farmingdale                  44    1    2   10   15   16   17   18           
      Total Time:  1:14:43.79                                                     
         Average:    14:56.76                                                     
   3 Oceanside                    70   11   12   13   14   20   21   22           
      Total Time:  1:18:38.81                                                     
         Average:    15:43.77                                                     
   4 Westbury                    117   19   23   24   25   26   27                
      Total Time:  1:27:06.62                                                     
         Average:    17:25.33                                                     
Conference  2 Results 4000 Run                                                    
   1 Manhasset                    15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:08:12.32                                                     
         Average:    13:38.47                                                     
   2 Great Neck South             56    9   10   11   12   14   15   23           
      Total Time:  1:13:00.97                                                     
         Average:    14:36.20                                                     
   3 New Hyde Park                74    8   13   16   18   19   26   27           
      Total Time:  1:14:16.80                                                     
         Average:    14:51.36                                                     
   4 MacArthur                   104   17   20   21   22   24   25   28           
      Total Time:  1:17:15.53                                                     
         Average:    15:27.11