Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meets - 9/12/2017                  
                               Bethpage State Park                                
                                                             
 
Event 1  Boys 4k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
  1 Henry Kolyer               9 Manhasset HS            6:04.7   15:06.43    1   
  2 Michael Yarrington        10 Manhasset HS            6:05.5   15:08.45    2   
  3 Drew Miller               11 Manhasset HS            6:07.1   15:12.44    3   
  4 Jack Boyle                12 Manhasset HS            6:13.7   15:28.64    4   
  5 Matthew Kiley             10 Manhasset HS            6:15.5   15:33.24    5   
  6 Jack LaSalle              10 Manhasset HS            6:21.8   15:48.75    6   
  7 Justin Louie              12 Manhasset HS            6:23.9   15:54.13    7   
  8 Liam Donohue               9 Mepham                  6:24.5   15:55.67    8   
  9 Timothy Fruhauf           10 Manhasset HS            6:26.2   15:59.82        
 10 Alex Schlaefer            10 Manhasset HS            6:27.4   16:02.85        
 11 Matthew Moody             11 Garden City             6:30.3   16:10.05    9   
 12 Kealan Mullally            9 Garden City             6:34.2   16:19.64   10   
 13 Thomas Kelly               9 South Side              6:34.6   16:20.73   11   
 14 Matthew Marino             9 Mepham                  6:34.8   16:21.13   12   
 15 Thomas Blaney             11 Manhasset HS            6:41.2   16:36.98        
 16 Jake Cizmarik             10 Manhasset HS            6:41.8   16:38.67        
 17 JT Devine                 10 South Side              6:43.2   16:42.15   13   
 18 Liam Kassl                11 South Side              6:44.4   16:45.01   14   
 19 Victor D''Angelo          11 Manhasset HS            6:45.2   16:46.93        
 20 Jack Grygiel              10 Manhasset HS            6:45.4   16:47.46        
 21 Daniel O''Neil             9 Manhasset HS            6:45.5   16:47.77        
 22 Alexander Mejia            9 Garden City             6:45.6   16:48.10   15   
 23 Fletcher Wilson            9 Manhasset HS            6:45.8   16:48.49        
 24 Brady Bender               9 South Side              6:46.9   16:51.15   16   
 25 Jack Lasalla              10 Garden City             6:48.3   16:54.62   17   
 26 Hazen Hildebolt           10 Manhasset HS            6:48.4   16:55.09        
 27 Simon Ferris               9 Garden City             6:48.8   16:55.89   18   
 28 Raymond Ye                 9 Manhasset HS            6:49.7   16:58.09        
 29 ed Andres                 12 Calhoun                 6:49.7   16:58.32   19   
 30 Justin Oh                  9 Manhasset HS            6:53.3   17:07.22        
 31 James Medina               9 MacArthur               6:54.8   17:10.76   20   
 32 Jason Suh                 10 Jericho                 6:55.5   17:12.53   21   
 33 Mike Mccabe               12 Long Beach              6:56.2   17:14.25   22   
 34 Matt Volpe                 9 Long Beach              6:56.3   17:14.51   23   
 35 Arjun Gupta               10 Long Beach              6:56.7   17:15.55   24   
 36 Jack Mok                  12 Jericho                 6:57.6   17:17.94   25   
 37 Mathew Cicero             11 Calhoun                 6:58.0   17:18.78   26   
 38 Grant Goodlad             11 South Side              6:58.3   17:19.69   27   
 39 Jason Chen                10 Jericho                 7:00.6   17:25.35   28   
 40 Kishan Batra              11 Garden City             7:00.9   17:26.09   29   
 41 Costa Sideratos           10 Manhasset HS            7:01.8   17:28.22        
 42 Zach Goldberg             10 South Side              7:01.9   17:28.53   30   
 43 Byron Yin                 12 Great Neck South        7:03.1   17:31.56   31   
 44 Nicolas Ragas              9 Garden City             7:03.8   17:33.20   32   
 45 Matthew Ardito             9 Garden City             7:04.7   17:35.39        
 46 Dylan Trichon             11 Calhoun                 7:06.5   17:39.97   33   
 47 Anthony Cafaro            10 Long Beach              7:06.7   17:40.44   34   
 48 Andrew Ferreira           12 Garden City             7:09.2   17:46.68        
 49 Patrick Creaven           12 Garden City             7:09.5   17:47.37        
 50 Larry Ding                10 Jericho                 7:10.0   17:48.74   35   
 51 Brandon Tso               10 Jericho                 7:10.2   17:49.26   36   
 52 Joseph Macnair            12 South Side              7:12.6   17:55.00   37   
 53 Joseph Albanese            9 Manhasset HS            7:13.4   17:57.22        
 54 Theodore Chang            10 Great Neck South        7:13.7   17:57.75   38   
 55 Eric Lau                  10 Manhasset HS            7:17.0   18:06.07        
 56 Joseph Macaluso           10 Calhoun                 7:18.9   18:10.71   39   
 57 Andrew Pogue              11 Manhasset HS            7:20.8   18:15.54        
 58 Thomas Rowan               9 Manhasset HS            7:20.9   18:15.80        
 59 Frank Patano               9 Garden City             7:21.0   18:16.05        
 60 Christian Mackey          12 Jericho                 7:21.2   18:16.49   40   
 61 Kyle Peters               12 Jericho                 7:21.4   18:16.91   41   
 62 John Simoldoni             9 Manhasset HS            7:22.7   18:20.25        
 63 Luke Markovina            10 Jericho                 7:23.4   18:21.86        
 64 Dan Ryan                  11 South Side              7:23.6   18:22.45        
 65 Kenny Galo                10 MacArthur               7:24.1   18:23.75   42   
 66 Ryan Collins              11 South Side              7:24.3   18:24.11        
 67 Spencer Lee                9 Great Neck South        7:24.8   18:25.34   43   
 68 Miguel Santos              9 Garden City             7:26.1   18:28.72        
 69 Liam Conroy               10 South Side              7:26.5   18:29.72        
 70 Ethan Ma                  12 Jericho                 7:26.6   18:30.04        
 71 Perry Choo                12 Great Neck South        7:27.1   18:31.18   44   
 72 Jack Duncan                9 South Side              7:28.3   18:34.02        
 73 Jonathan Lelis DeSousa     9 Long Beach              7:28.9   18:35.69   45   
 74 Peter Rogers               9 Calhoun                 7:30.1   18:38.65   46   
 75 XiaoYang Luo              11 Great Neck South        7:30.8   18:40.31   47   
 76 John Karcher              10 Garden City             7:31.7   18:42.57        
 77 Collin Plunkett           11 Garden City             7:33.5   18:46.99        
 78 Avnoor Deol                9 Great Neck South        7:34.1   18:48.44   48   
 79 Peter Agoglia             10 Mepham                  7:34.5   18:49.57   49   
 80 Matt Adarichev            10 South Side              7:35.6   18:52.41        
 81 AJ Ford                   10 South Side              7:35.7   18:52.64        
 82 Jeff Qiu                  12 Jericho                 7:36.8   18:55.31        
 83 Jordan Gangaram            9 Manhasset HS            7:36.9   18:55.52        
 84 Alexander Kulikowski       9 Mepham                  7:38.3   18:59.08   50   
 85 Francis Valdebenito       11 South Side              7:38.6   18:59.82        
 86 Matt Fioretti              9 MacArthur               7:40.3   19:03.93   51   
 87 Michael Barrett           10 South Side              7:41.8   19:07.65        
 88 Rick Wang                 10 Jericho                 7:42.9   19:10.37        
 89 Nicholas Seier            10 MacArthur               7:43.6   19:12.26   52   
 90 Will DiRubbio             12 South Side              7:43.8   19:12.59        
 91 Ethan Horowitz             9 Manhasset HS            7:45.0   19:15.74        
 92 Christian Barbieri        11 New Hyde Park           7:46.7   19:19.87   53   
 93 Brandon Haffner            9 Mepham                  7:46.8   19:20.15   54   
 94 Adam Baksh                10 Garden City             7:47.6   19:22.06        
 95 Cheongjun Oh               9 Great Neck North        7:47.7   19:22.38   55   
 96 Frank Beslity              9 MacArthur               7:51.9   19:32.79   56   
 97 Stephen Kurpiewski        12 Great Neck South        7:53.5   19:36.73   57   
 98 John Sprague               9 Calhoun                 7:53.6   19:37.13   58   
 99 Jonathan Hakimi            9 Great Neck North        7:55.1   19:40.65   59   
100 Adam Wang                 11 Jericho                 7:55.8   19:42.49        
101 Lukas Gandras              9 Great Neck South        7:56.7   19:44.85        
102 Josh Game                 12 Mepham                  7:57.0   19:45.60   60   
103 Jordan Nicotra             9 South Side              7:57.2   19:45.90        
104 Owen Mroz                  9 South Side              7:57.3   19:46.25        
105 Ryan Shand                11 Calhoun                 7:58.8   19:49.88   61   
106 Shane Scaffidi            11 MacArthur               7:58.9   19:50.11   62   
107 Chase Evans                9 South Side              7:59.5   19:51.62        
108 Daniel Angelillo           9 Mepham                  8:01.2   19:55.84   63   
109 Liam Roach                 9 Mepham                  8:01.7   19:57.24        
110 Adam Fazal                10 Great Neck South        8:02.9   20:00.15        
111 Aidan O'Rourke            11 South Side              8:03.3   20:01.07        
112 Juha Yoon                 10 Great Neck North        8:03.6   20:01.86   64   
113 Daniel Seidenstein         9 South Side              8:03.8   20:02.31        
114 August Bresnaider          9 Mepham                  8:06.0   20:07.73        
115 Alex Suh                   9 Jericho                 8:06.9   20:10.11        
116 William Karcher           10 Garden City             8:07.5   20:11.46        
117 Ryan Kennedy              12 Manhasset HS            8:09.1   20:15.51        
118 Matthew O''Connor          9 Manhasset HS            8:09.5   20:16.50        
119 Tyler Conor               11 Calhoun                 8:15.8   20:32.25        
120 Matthew Notine            12 New Hyde Park           8:16.3   20:33.55   65   
121 Aditya Jindal             11 New Hyde Park           8:21.1   20:45.29   66   
122 Christopher Lu            11 Great Neck North        8:22.4   20:48.68   67   
123 Joseph Cucinella          12 Mepham                  8:23.6   20:51.65        
124 Matt Byrne                 9 South Side              8:24.9   20:54.73        
125 Kyle Mosher               11 South Side              8:25.0   20:55.04        
126 Eric Lopez                11 Calhoun                 8:25.6   20:56.46        
127 Brendan Schmidt           12 South Side              8:26.7   20:59.41        
128 Matthew Chang              9 Great Neck North        8:27.1   21:00.17   68   
129 Matthew Bo                10 South Side              8:27.2   21:00.56        
130 Sean Croutier              9 South Side              8:27.5   21:01.36        
131 Thomas Haggerty            9 South Side              8:27.8   21:01.98        
132 Ridhwan Ahmed              9 Manhasset HS            8:31.0   21:09.86        
133 Nolan Doerzbacher         11 Mepham                  8:34.8   21:19.51        
134 Ethan Jiang                9 Great Neck South        8:35.2   21:20.32        
135 Sebastian Kaczor          10 Great Neck South        8:37.0   21:24.95        
136 Christopher Coyle          9 Garden City             8:38.0   21:27.37        
137 Faiz Daredia              10 Great Neck South        8:43.1   21:40.17        
138 Andrew Louie               9 Manhasset HS            8:44.4   21:43.29        
139 Anil Bradley              12 Mepham                  8:47.4   21:50.77        
140 Christopher Kerrane       12 New Hyde Park           8:51.4   22:00.73   69   
141 Tobin James               11 New Hyde Park           8:55.3   22:10.39   70   
142 Dylan Lai                 10 Jericho                 8:55.6   22:11.13        
143 Mathew Pietranello        10 Calhoun                 8:55.8   22:11.54        
144 Timothy Kurpiewski         9 Great Neck South        8:57.9   22:16.90        
145 Anthony Bacani             9 MacArthur               8:59.5   22:20.79   71   
146 Gary Wu                   10 Garden City             8:59.6   22:21.02        
147 Alexander Imperial         9 Garden City             9:02.4   22:28.04        
148 David Cheung               9 Great Neck North        9:11.2   22:49.97   72   
149 James Edom                 9 Calhoun                 9:28.5   23:32.84        
150 Ryan Brosgole              9 Mepham                  9:33.5   23:45.36        
151 David DeRienzo             9 MacArthur               9:38.7   23:58.30        
152 Benjamin Yazdanpaneh       9 Great Neck North        9:39.5   24:00.28   73   
153 Zach Ahdoot                9 Great Neck North        9:41.7   24:05.81        
154 Eric Parmar               11 New Hyde Park           9:56.0   24:41.23   74   
155 Brendan Carr               9 MacArthur              10:00.6   24:52.71        
156 Jeremiah Cochran          10 Long Beach             10:10.1   25:16.41   75   
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Sam Rosencrans             9 North Shore             6:27.3   16:02.61    1   
  2 Elia Alberts              12 North Shore             6:31.6   16:13.21    2   
  3 Steven Keane              11 Seaford                 6:43.8   16:43.43    3   
  4 Eamon Esposito            10 North Shore             6:44.7   16:45.82    4   
  5 Eric Schneider            11 Seaford                 6:48.9   16:56.28    5   
  6 Keaton Danseglio          10 North Shore             6:54.9   17:11.07    6   
  7 Matt Ryan                 11 Seaford                 6:55.8   17:13.45    7   
  8 Joe Randazzo              10 Seaford                 6:57.8   17:18.46    8   
  9 Ethan Baron               12 North Shore             7:03.5   17:32.52    9   
 10 Jael Nash                 11 VS South                7:03.9   17:33.55        
 11 Alan Domingo              12 Clarke                  7:04.6   17:35.14   10   
 12 Ankit Sayed               10 Clarke                  7:06.1   17:39.03   11   
 13 Zach Sullivan              9 North Shore             7:10.5   17:49.89   12   
 14 David Mascolo             12 Seaford                 7:11.6   17:52.56   13   
 15 William Ji                11 Clarke                  7:11.7   17:52.97   14   
 16 Michael Heffernan          9 North Shore             7:14.8   18:00.56   15   
 17 Nathan Agpalo             11 VS South                7:17.8   18:07.99        
 18 Jeremy Peltz               9 North Shore             7:17.9   18:08.18        
 19 Izzy Silver                9 Oyster Bay              7:18.1   18:08.72   16   
 20 Henry Purcell             10 North Shore             7:20.4   18:14.42        
 21 Richard Perez              9 North Shore             7:21.6   18:17.57        
 22 John Cassidy              10 Clarke                  7:21.9   18:18.35   17   
 23 Dylan Nerud                9 North Shore             7:25.1   18:26.18        
 24 Robert Drexel              9 North Shore             7:26.8   18:30.42        
 25 William Lawrence           9 Friends Academy         7:29.4   18:36.89        
 26 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              7:30.5   18:39.65   18   
 27 Marco McCormack            9 Locust Valley           7:30.7   18:40.03   19   
 28 Connor Wick                9 Oyster Bay              7:38.7   19:00.05   20   
 29 Caleb Loring               9 North Shore             7:43.0   19:10.69        
 30 eric anderson              9 West Hemp               7:53.0   19:35.49        
 31 aidan oneil               10 West Hemp               7:59.1   19:50.58        
 32 Nate Loring               10 North Shore             7:59.3   19:51.27        
 33 Seancris Luyun            11 VS South                8:01.3   19:56.07        
 34 Deaglan Doyle              9 North Shore             8:05.1   20:05.51        
 35 Leo D''Auria-Gupta        12 Locust Valley           8:13.6   20:26.73   21   
 36 William Capone             9 Oyster Bay              8:15.5   20:31.34   22   
 37 Mike Porco                11 Locust Valley           8:28.0   21:02.65   23   
 38 Paul Bott                  9 Oyster Bay              8:37.1   21:25.17   24   
 39 Andrew Claus               9 Wheatley                8:37.7   21:26.55        
 40 Ethan Chau                10 Clarke                  8:40.3   21:33.04   25   
 41 brandon leeb              10 West Hemp               8:46.6   21:48.81        
 42 Matthew Murphy            10 Oyster Bay              8:53.2   22:05.04   26   
 43 Brady Wagner               9 North Shore             9:08.2   22:42.43        
 44 Nick Mele                  9 North Shore             9:08.3   22:42.69        
 45 Jacob Landau              10 North Shore             9:13.1   22:54.56        
 46 Ethan Sobel               10 Friends Academy         9:15.3   23:00.11        
 47 Ryan Maselli               9 Locust Valley           9:26.0   23:26.57   27   
 48 Dylan Dial                11 VS South                9:31.6   23:40.60        
 49 Albert Jacobs             11 Locust Valley           9:41.9   24:06.24   28   
 50 Peter Pistone              9 Locust Valley           9:42.0   24:06.47   29   
 51 Mark Liebel               12 West Hemp              10:05.6   25:05.22        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
   1 Manhasset HS                 15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:16:29.20                                                     
         Average:    15:17.84                                                     
   2 Garden City                  69    9   10   15   17   18   29   32           
      Total Time:  1:23:08.30                                                     
         Average:    16:37.66                                                     
   3 South Side                   81   11   13   14   16   27   30   37           
      Total Time:  1:23:58.73                                                     
         Average:    16:47.75                                                     
   4 Jericho                     145   21   25   28   35   36   40   41           
      Total Time:  1:27:33.82                                                     
         Average:    17:30.77                                                     
   5 Long Beach                  148   22   23   24   34   45   75                
      Total Time:  1:28:00.44                                                     
         Average:    17:36.09                                                     
   6 Calhoun                     163   19   26   33   39   46   58   61           
      Total Time:  1:28:46.43                                                     
         Average:    17:45.29                                                     
   7 Mepham                      173    8   12   49   50   54   60   63           
      Total Time:  1:29:25.60                                                     
         Average:    17:53.12                                                     
   8 Great Neck South            203   31   38   43   44   47   48   57           
      Total Time:  1:31:06.14                                                     
         Average:    18:13.23                                                     
   9 MacArthur                   221   20   42   51   52   56   62   71           
      Total Time:  1:33:23.49                                                     
         Average:    18:40.70                                                     
  10 Great Neck North            313   55   59   64   67   68   72   73           
      Total Time:  1:40:53.74                                                     
         Average:    20:10.75                                                     
  11 New Hyde Park               323   53   65   66   69   70   74                
      Total Time:  1:44:49.83                                                     
         Average:    20:57.97                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 North Shore                  22    1    2    4    6    9   12   15           
      Total Time:  1:23:45.23                                                     
         Average:    16:45.05                                                     
   2 Seaford                      36    3    5    7    8   13                     
      Total Time:  1:26:04.18                                                     
         Average:    17:12.84                                                     
   3 Clarke                       77   10   11   14   17   25                     
      Total Time:  1:32:58.53                                                     
         Average:    18:35.71                                                     
   4 Oyster Bay                  100   16   18   20   22   24   26                
      Total Time:  1:37:44.93                                                     
         Average:    19:32.99                                                     
   5 Locust Valley               118   19   21   23   27   28   29                
      Total Time:  1:47:42.22                                                     
         Average:    21:32.45   


 Boys 4k Run CC varsity race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
  1 Maor Amar                 11 Great Neck North        5:38.9   14:02.14    1   
  2 Richard Kanders           10 Great Neck South        5:44.3   14:15.63    2   
  3 Kenneth Tan               11 Great Neck South        5:58.8   14:51.59    3   
  4 Andy La                   12 Great Neck South        5:58.9   14:51.89    4   
  5 Brian Cho                 11 Great Neck South        6:04.1   15:04.94    5   
  6 Antoine Jean-Louis        12 VS Central              6:05.1   15:07.32    6   
  7 Aaron Malekan             11 Great Neck North        6:06.4   15:10.53    7   
  8 Emmett Conway             10 VS Central              6:12.4   15:25.61    8   
  9 Michael Lu                11 Great Neck South        6:13.2   15:27.52    9   
 10 Ethan Wang                11 Great Neck South        6:23.1   15:52.20   10   
 11 Justin Hu                 10 Great Neck South        6:30.9   16:11.44   11   
 12 Yoni Pinsky               10 Great Neck North        6:41.9   16:38.84   12   
 13 Victor Pei                12 Great Neck South        6:43.9   16:43.90        
 14 Joedell Bastien           10 VS Central              6:51.4   17:02.45   13   
 15 Austin George             10 Great Neck South        6:57.0   17:16.25        
 16 Christopher Mitto         12 VS Central              7:00.6   17:25.36   14   
 17 Jason Feith               12 Great Neck North        7:01.9   17:28.49   15   
 18 Daniel Sedgh              10 Great Neck North        7:04.3   17:34.57   16   
 19 Josh Ohebshalom            9 Great Neck North        7:04.9   17:36.07   17   
 20 Nick Langel               11 Great Neck South        7:05.3   17:37.02        
 21 Joshua Joseph             10 VS Central              7:18.0   18:08.43   18   
 22 Nicolas Rodriguez          9 VS Central              7:27.5   18:32.18   19   
 23 Daniel Chitsaz            11 Great Neck North        7:34.0   18:48.41   20   
 24 Jared Astrof               9 Great Neck North        7:35.1   18:50.93        
 25 Faizan Elahi              10 VS Central              7:54.6   19:39.57   21   
 26 David Margarin             9 VS Central              7:58.2   19:48.39        
 27 Joshua Nouriyelian        12 Great Neck North        8:00.0   19:52.84        
 28 Judah Nouriyelian         10 Great Neck North        8:00.0   19:53.05        
 29 Matthew Marquez           10 VS Central              8:08.3   20:13.46        
 30 Quinn''C Nesbit           10 VS Central              8:17.2   20:35.74        
 31 Edler Augustin            10 VS Central              8:52.4   22:03.05        
 32 Elliott Rendon            10 VS Central              9:12.9   22:54.21        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Zachary Arenella          12 Oyster Bay              6:15.5   15:33.10    1   
  2 Evan Miller               10 VS South                6:15.7   15:33.58    2   
  3 Terrance Cameron          12 Oyster Bay              6:20.5   15:45.51    3   
  4 Eric Chao                 12 Oyster Bay              6:23.0   15:51.85    4   
  5 Jonathan Cruz             11 VS South                6:24.0   15:54.40    5   
  6 Kenneth McGee             12 Oyster Bay              6:26.1   15:59.51    6   
  7 Joshua Starling           12 VS South                6:27.6   16:03.25    7   
  8 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              6:27.8   16:03.88    8   
  9 Brian Casey               11 Oyster Bay              6:27.9   16:04.08    9   
 10 Brook Assefa              12 VS South                6:33.4   16:17.68   10   
 11 Brandon Hernandez         11 Island Trees            6:34.4   16:20.19   11   
 12 Jacob Kruel               11 Island Trees            6:36.2   16:24.77   12   
 13 Maximo Ramos              12 VS South                6:37.4   16:27.74   13   
 14 Justin Gulbin             10 Oyster Bay              6:48.4   16:55.06   14   
 15 Justin Ahye               11 VS South                6:52.6   17:05.36   15   
 16 Matthew Zerbarini          9 Island Trees            6:58.5   17:19.99   16   
 17 Ian Citrin                12 Oyster Bay              7:01.1   17:26.57        
 18 Riley Keffer               9 Oyster Bay              7:04.5   17:34.95        
 19 Nolan Sweeney             10 Oyster Bay              7:16.2   18:04.16        
 20 Adejuwon Fasanya          12 VS South                7:25.9   18:28.15   17   
 21 Thomas Kratina            11 Island Trees            7:26.8   18:30.37   18   
 22 Thomas Zamroz             11 Island Trees            7:36.9   18:55.46   19   
 23 John Bellisio             10 Island Trees            8:03.7   20:02.07   20   
 24 Abel Maharjan             11 Island Trees            8:09.3   20:16.17   21   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
   1 Great Neck South             23    2    3    4    5    9   10   11           
      Total Time:  1:14:31.57                                                     
         Average:    14:54.32                                                     
   2 Great Neck North             51    1    7   12   15   16   17   20           
      Total Time:  1:20:54.57                                                     
         Average:    16:10.92                                                     
   3 VS Central                   59    6    8   13   14   18   19   21           
      Total Time:  1:23:09.17                                                     
         Average:    16:37.84                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Oyster Bay                   22    1    3    4    6    8    9   14           
      Total Time:  1:19:13.85                                                     
         Average:    15:50.77                                                     
   2 VS South                     37    2    5    7   10   13   15   17           
      Total Time:  1:20:16.65                                                     
         Average:    16:03.33                                                     
   3 Island Trees                 76   11   12   16   18   19   20   21           
      Total Time:  1:27:30.78                                                     
         Average:    17:30.16   


 Boys 4k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
  1 Alex Rogers               12 Calhoun                 5:46.0   14:19.78    1   
  2 Paul Markovina            12 Jericho                 5:49.5   14:28.53    2   
  3 Sean Bottalico            11 Calhoun                 5:52.8   14:36.71    3   
  4 Brendan Rosario           11 Calhoun                 5:56.7   14:46.57    4   
  5 Alexander Kasper           8 Jericho                 6:00.6   14:56.08    5   
  6 Justin Murillo            11 New Hyde Park           6:00.7   14:56.31    6   
  7 Aakash Yagnik             12 Jericho                 6:00.8   14:56.54    7   
  8 Jack Nichols              11 New Hyde Park           6:02.4   15:00.62    8   
  9 Ben Chen                  12 Jericho                 6:07.9   15:14.30    9   
 10 Rohan Basavaraju          12 Jericho                 6:08.0   15:14.52   10   
 11 Ryan Happel               11 Calhoun                 6:16.4   15:35.36   11   
 12 Justin Stahl               9 Calhoun                 6:17.0   15:36.81   12   
 13 Barry Zhang                9 Jericho                 6:18.9   15:41.57   13   
 14 Braeden Vieni              9 Calhoun                 6:22.1   15:49.63   14   
 15 Joshua Chung              11 New Hyde Park           6:22.9   15:51.70   15   
 16 Raphael David             12 Calhoun                 6:23.1   15:52.13   16   
 17 Bryan Lo                  10 New Hyde Park           6:23.4   15:52.80   17   
 18 Max Baggett                9 Jericho                 6:31.1   16:12.08   18   
 19 Steven Multer             10 Calhoun                 6:33.9   16:19.02        
 20 Ethan Elliott             12 Elmont                  6:38.2   16:29.54   19   
 21 Malik Johnson             12 Elmont                  6:38.6   16:30.68   20   
 22 Xavier Custodio           11 Calhoun                 6:44.0   16:43.93        
 23 Jeff Jijy                 11 New Hyde Park           6:46.8   16:50.94   21   
 24 Sohil Dharia              10 Jericho                 6:53.1   17:06.76        
 25 William Hu                 9 Jericho                 7:03.3   17:32.01        
 26 Anthony Schembeck          9 New Hyde Park           7:06.1   17:38.93   22   
 27 Anthony Edwards           11 Elmont                  7:10.6   17:50.12   23   
 28 Brian Sprague             12 Calhoun                 7:11.1   17:51.42        
 29 Sebatian Coronel          11 Jericho                 7:21.1   18:16.36        
 30 Demoni Gilkes             12 Elmont                  7:33.7   18:47.54   24   
 31 Tavis Charvis             12 Elmont                  7:51.0   19:30.52   25   
 32 Ike Kanu                  12 Elmont                  7:54.0   19:38.08   26   
 33 Daniel Williams           12 Elmont                  7:54.1   19:38.32   27   
 34 James Reo                 12 New Hyde Park           7:54.6   19:39.46   28   
 35 Jeremiah Omeike           10 Elmont                  8:02.4   19:58.97        
 36 Ronaldo Powell            10 Elmont                  8:16.1   20:32.84        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Jason Linzer              10 Seaford                 5:23.5   13:24.05    1   
  2 Ryan DeMagistris          12 Mineola                 5:52.9   14:37.12    2   
  3 Gabe Silva                11 Mineola                 5:54.5   14:40.96    3   
  4 Al Munro                  10 Seaford                 6:02.5   15:00.84    4   
  5 John Krzyminski           11 Seaford                 6:02.6   15:01.06    5   
  6 Connor Kelly              12 Seaford                 6:07.3   15:12.78    6   
  7 Joseph Mueller            12 Mineola                 6:07.8   15:14.05    7   
  8 Timothy Saulpaugh         11 Seaford                 6:10.9   15:21.78    8   
  9 John Dublynn              11 Mineola                 6:14.0   15:29.51    9   
 10 Matthew Mezzasalma        12 Seaford                 6:17.1   15:37.06   10   
 11 Adam Fulgencio            12 East Rockaway           6:18.4   15:40.46   11   
 12 Anthony Cuchel            12 Seaford                 6:20.1   15:44.61   12   
 13 Daniel Salazar            12 East Rockaway           6:26.5   16:00.50   13   
 14 Dylan Baker               10 Seaford                 6:37.7   16:28.43        
 15 Kevin Howard              12 East Rockaway           6:43.7   16:43.36   14   
 16 Nicholas Kern             12 Mineola                 6:51.3   17:02.23   15   
 17 Nikita Shoff               9 Csh                     6:52.7   17:05.72   16   
 18 Kirchner Blake            11 Csh                     6:58.5   17:20.18   17   
 19 Zachary Bennardo          10 Csh                     6:58.9   17:20.95   18   
 20 Andrew Fred               12 Seaford                 7:01.1   17:26.59        
 21 Aidan Bongiorno           11 Mineola                 7:01.4   17:27.19   19   
 22 Nicolas Tavares           11 Mineola                 7:03.2   17:31.81   20   
 23 Andy Chen                 11 Mineola                 7:16.5   18:04.92        
 24 Daniel O'Moore            12 East Rockaway           7:18.8   18:10.49   21   
 25 Ari Gerberg               11 Csh                     8:22.7   20:49.42   22   
 26 Jonathan Mathew           11 Mineola                 8:45.8   21:46.65        
 27 Jake Zemsky                9 Csh                     8:50.5   21:58.46   23   
 28 Alec (Aj) Rovner          11 East Rockaway          10:55.9   27:10.05   24   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
   1 Calhoun                      31    1    3    4   11   12   14   16           
      Total Time:  1:14:55.23                                                     
         Average:    14:59.05                                                     
   2 Jericho                      33    2    5    7    9   10   13   18           
      Total Time:  1:14:49.97                                                     
         Average:    14:58.00                                                     
   3 New Hyde Park                67    6    8   15   17   21   22   28           
      Total Time:  1:18:32.37                                                     
         Average:    15:42.48                                                     
   4 Elmont                      111   19   20   23   24   25   26   27           
      Total Time:  1:29:08.40                                                     
         Average:    17:49.68                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Seaford                      24    1    4    5    6    8   10   12           
      Total Time:  1:14:00.51                                                     
         Average:    14:48.11                                                     
   2 Mineola                      36    2    3    7    9   15   19   20           
      Total Time:  1:17:03.87                                                     
         Average:    15:24.78                                                     
   3 East Rockaway                83   11   13   14   21   24                     
      Total Time:  1:33:44.86                                                     
         Average:    18:44.98                                                     
   4 Csh                          96   16   17   18   22   23                     
      Total Time:  1:34:34.73                                                     
         Average:    18:54.95  


 Boys 4k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 4000 Run                                                        
 41 Unknown                                              8:02.2   19:58.39        
 42 Unknown                                              8:53.2   22:05.22        
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
  1 Scott Henneberger         10 Garden City             5:46.1   14:20.09    1   
  2 Michael Greco             11 Garden City             5:51.8   14:34.37    2   
  3 Grant Krawiec             10 Garden City             6:01.6   14:58.58    3   
  4 Alex Bensen               11 Garden City             6:05.4   15:08.05    4   
  5 Alex Michealmen           12 Long Beach              6:10.3   15:20.27    5   
  6 Alex Menoudakos           10 Garden City             6:10.4   15:20.61    6   
  7 Andrew Zabatta            12 MacArthur               6:11.1   15:22.25    7   
  8 Chase Callahan            11 Long Beach              6:12.1   15:24.78    8   
  9 Brandon Gong              12 Garden City             6:17.3   15:37.69    9   
 10 Jack Mcshane              12 Garden City             6:19.5   15:43.15   10   
 11 Daniel Ferreira           11 Garden City             6:22.6   15:50.91        
 12 John Bensen               11 Garden City             6:23.2   15:52.32        
 13 Andrew Tang               12 Garden City             6:23.3   15:52.54        
 14 Jack Rand                 10 Long Beach              6:23.7   15:53.61   11   
 15 Chris Ducey               11 MacArthur               6:24.2   15:54.74   12   
 16 Alex Brown                12 Long Beach              6:24.3   15:55.16   13   
 17 Nicholas Bavaro            9 MacArthur               6:27.0   16:01.80   14   
 18 Chris Vartoukian           9 MacArthur               6:27.6   16:03.18   15   
 19 Scott Defex               10 Long Beach              6:32.8   16:16.10   16   
 20 Dylan Sofield              9 Long Beach              6:32.9   16:16.35   17   
 21 Jonathon Nieves           11 MacArthur               6:38.5   16:30.40   18   
 22 Robert Hagner             11 MacArthur               6:41.2   16:37.19   19   
 23 Chris Russo               12 MacArthur               6:52.7   17:05.62   20   
 24 David Marcano             11 MacArthur               6:53.4   17:07.46        
 25 Robert Mortarana          11 MacArthur               7:26.0   18:28.55        
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Devin Brancato            12 Wheatley                5:45.1   14:17.74    1   
  2 Thomas Burfeind            9 North Shore             5:57.1   14:47.53    2   
  3 Collin O Sullivan         12 North Shore             5:57.7   14:48.84    3   
  4 Oscar Varela              12 North Shore             5:57.8   14:49.25    4   
  5 Nick Lacomba              12 North Shore             5:57.9   14:49.51    5   
  6 Ethan Loring              12 North Shore             5:58.1   14:49.83    6   
  7 Jack Rosencrans           11 North Shore             5:58.4   14:50.75    7   
  8 Jared Bazan               12 North Shore             6:08.4   15:15.48    8   
  9 Liam Coffey               12 Wheatley                6:15.1   15:32.25    9   
 10 Jacob Chimerine           12 Wheatley                6:19.1   15:42.16   10   
 11 William Drexel            12 North Shore             6:22.1   15:49.65        
 12 James Vizza               11 North Shore             6:24.5   15:55.65        
 13 Andrew Gerard             11 North Shore             6:27.9   16:03.99        
 14 Eddie Silva               11 Wheatley                7:05.7   17:38.01   11   
 15 Jona Chorost              12 Wheatley                7:50.2   19:28.59   12   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
   1 Garden City                  16    1    2    3    4    6    9   10           
      Total Time:  1:14:21.70                                                     
         Average:    14:52.34                                                     
   2 Long Beach                   53    5    8   11   13   16   17                
      Total Time:  1:18:49.92                                                     
         Average:    15:45.99                                                     
   3 MacArthur                    66    7   12   14   15   18   19   20           
      Total Time:  1:19:52.37                                                     
         Average:    15:58.48                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 North Shore                  20    2    3    4    5    6    7    8           
      Total Time:  1:14:04.96                                                     
         Average:    14:49.00                                                     
   2 Wheatley                     43    1    9   10   11   12                     
      Total Time:  1:22:38.75                                                     
         Average:    16:31.75      

 


Boys 4k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 4000 Run                                                        
 63 Unknown                                              7:56.3   19:43.85        
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
  1 John Cyprus               12 Manhasset HS            5:33.5   13:48.80    1   
  2 Nicholas Harris           12 Manhasset HS            5:33.6   13:49.17    2   
  3 Ryan Watson               12 Manhasset HS            5:34.7   13:51.76    3   
  4 Aidan Sweeney             12 Manhasset HS            5:34.8   13:52.01    4   
  5 Christopher Courts        11 Manhasset HS            5:35.3   13:53.16    5   
  6 Michael Luvin             12 South Side              5:35.8   13:54.41    6   
  7 Adam Stefan               11 Manhasset HS            5:38.2   14:00.51    7   
  8 Bryce Thalheimer          11 Manhasset HS            5:39.8   14:04.40    8   
  9 Leonardo Cuozzo           12 Mepham                  5:48.2   14:25.24    9   
 10 Christopher Miliano       11 Carey                   5:51.2   14:32.76   10   
 11 Chris Collins             12 South Side              5:51.3   14:33.01   11   
 12 Pavel Gromov              12 Mepham                  5:56.4   14:45.66   12   
 13 Luke Shannon              12 South Side              5:58.8   14:51.76   13   
 14 Ben Reilly                11 Manhasset HS            5:59.4   14:53.14        
 15 Steve Marino              12 Mepham                  5:59.9   14:54.47   14   
 16 Jacob Grant               12 South Side              6:00.3   14:55.32   15   
 17 Peter Martorana           11 Mepham                  6:01.6   14:58.75   16   
 18 Jack McGowan              11 South Side              6:08.4   15:15.45   17   
 19 Thomas Bodendorf          11 Mepham                  6:09.0   15:17.15   18   
 20 Patrick Boyle             10 Manhasset HS            6:09.2   15:17.55        
 21 Owen Mullen                9 South Side              6:16.7   15:36.10   19   
 22 Ryan Thorpe               12 Manhasset HS            6:16.8   15:36.33
    Scott Sieger                 Mepham                  6:16.9   15:36.50 
 23 Andrew Vincenzi           12 Carey                   6:25.2   15:57.22   20   
 24 Dillon Pekoff             11 Mepham                  6:26.1   15:59.58   21   
 25 Charles Ohanian           10 South Side              6:29.5   16:07.94   22   
 26 Eli Pullaro               10 South Side              6:30.4   16:10.20        
 27 Christopher Gioia         11 Carey                   6:32.0   16:14.24   23   
 28 Tim Sherlock              11 South Side              6:33.5   16:18.00        
 29 Joseph Malone             11 Mepham                  6:34.5   16:20.47   24   
 30 Roberto Milan             10 South Side              6:40.0   16:34.14        
 31 Vincent Gatto             12 Carey                   6:43.0   16:41.56   25   
 32 Joey DiGilio              12 Carey                   6:45.6   16:47.95   26   
 33 Peter Agate               11 Carey                   6:48.1   16:54.29   27   
 34 Kevin Montalti            12 Mepham                  6:53.7   17:08.11        
 35 Tommaso Coraci            11 Carey                   7:29.3   18:36.71   28   
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
  1 Jonathan Melkun           11 Clarke                  6:04.5   15:05.96    1   
  2 Marcus Pomales            10 Carle Place             6:04.7   15:06.47        
  3 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  6:04.8   15:06.70    2   
  4 Joseph Lostritto          10 Friends Academy         6:12.8   15:26.49    3   
  5 Javier Lopez              12 Clarke                  6:14.5   15:30.65    4   
  6 Zachary Yurdiga           12 Clarke                  6:19.4   15:42.89    5   
  7 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:22.3   15:50.22    6   
  8 Matt Guerra               11 Locust Valley           6:23.2   15:52.35    7   
  9 Matt Murcott              11 Locust Valley           6:25.1   15:56.95    8   
 10 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:25.7   15:58.54    9   
 11 Gavin Park                 9 Friends Academy         6:26.9   16:01.64   10   
 12 Andrew Rosicki            10 Clarke                  6:28.0   16:04.19   11   
 13 Steven Chale              10 Locust Valley           6:29.6   16:08.30   12   
 14 Michael Sensale           10 Friends Academy         6:30.0   16:09.23   13   
 15 John Schmuck               9 Carle Place             6:34.2   16:19.56        
 16 Roberto Izzo              12 Clarke                  6:36.0   16:24.12        
 17 Joe Mahoney               12 Locust Valley           6:37.3   16:27.48   14   
 18 Alvin Hsu                 10 Clarke                  6:51.7   17:03.22        
 19 Gerardo Castillo           9 Locust Valley           6:56.5   17:15.20   15   
 20 Bradley Seltzer           12 Clarke                  7:00.4   17:24.76        
 21 Zach Ragozino              9 Friends Academy         7:02.1   17:29.14   16   
 22 Eriks Zamurs              10 Locust Valley           7:04.3   17:34.50   17   
 23 Alex Clinton              11 Friends Academy         7:08.1   17:43.89   18   
 24 Alex Rice                 11 Locust Valley           7:19.5   18:12.31   19   
 25 JP Grace                  11 Locust Valley           7:24.8   18:25.46        
 26 Lucas Ferrante            12 Locust Valley           7:36.4   18:54.28        
 27 Mathew Dinuzzo            10 Carle Place             7:39.0   19:00.69        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference 2 Results 4000 Run                                                     
   1 Manhasset HS                 15    1    2    3    4    5    7    8           
      Total Time:  1:09:14.90                                                     
         Average:    13:50.98                                                     
   2 South Side                   62    6   11   13   15   17   19   22           
      Total Time:  1:13:29.95                                                     
         Average:    14:41.99                                                     
   3 Mepham                       69    9   12   14   16   18   21   24           
      Total Time:  1:14:21.27                                                     
         Average:    14:52.26                                                     
   4 Carey                       104   10   20   23   25   26   27   28           
      Total Time:  1:20:13.73                                                     
         Average:    16:02.75                                                     
Conference 4 Results 4000 Run                                                     
   1 Clarke                       18    1    2    4    5    6    9   11           
      Total Time:  1:17:16.42                                                     
         Average:    15:27.29                                                     
   2 Locust Valley                56    7    8   12   14   15   17   19           
      Total Time:  1:21:40.28                                                     
         Average:    16:20.06                                                     
   3 Friends Academy              60    3   10   13   16   18                     
      Total Time:  1:22:50.39                                                     
         Average:    16:34.08