Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 10/16/2017                  
                               Bethpage State Park                                
                                                             
 
  Boys 4k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
  1 Jake Cresser               9 VS North                6:09.8   15:19.09    1   
  2 Daniel Beck                9 Lynbrook                6:15.9   15:34.19    2   
  3 Taylor Diamond            11 Roslyn                  6:16.2   15:34.97    3   
  4 Brian Clark               10 Bethpage                6:16.6   15:35.94    4   
  5 Terrance Deegan           10 Lynbrook                6:18.7   15:41.24    5   
  6 Nicholas Timoshenko       11 Bethpage                6:29.1   16:07.06    6   
  7 Jack Skoblow              11 Lynbrook                6:31.7   16:13.37    7   
  8 Jason Goncalves           11 Roslyn                  6:31.9   16:13.86    8   
  9 Matthew Sheehan            9 Bethpage                6:33.8   16:18.79    9   
 10 Sulan Pathiranage         11 Hewlett                 6:36.7   16:25.97   10   
 11 Jason Shao                11 Lynbrook                6:40.0   16:34.03   11   
 12 Nick Paladino             10 Lynbrook                6:40.5   16:35.40   12   
 13 Kazuki Neo                11 Roslyn                  6:40.9   16:36.25   13   
 14 Nicholas Fuchs            11 Lynbrook                6:41.0   16:36.61   14   
 15 Kieran Lee                12 Bethpage                6:45.1   16:46.74   15   
 16 Lucas Miele                9 Lynbrook                6:47.5   16:52.83   16   
 17 Anthony belmonte           9 Bethpage                6:48.3   16:54.82   17   
 18 Nicolas ragusa             9 Bethpage                6:53.7   17:08.18   18   
 19 Thomas Siatsis             8 VS North                6:55.2   17:11.83   19   
 20 Antonio Bello             12 Bethpage                6:56.8   17:15.76   20   
 21 William Wren              10 Lynbrook                6:57.5   17:17.49        
 22 Peter Ackermann           11 Roslyn                  6:57.7   17:18.02   21   
 23 Christian Kachadourian    10 Bethpage                6:57.8   17:18.46        
 24 Thomas Edrmann            11 Plainedge               6:58.8   17:20.72   22   
 25 David Goldhirsch          11 Hewlett                 7:00.1   17:24.02   23   
 26 Matthew Benaharon          9 Roslyn                  7:03.0   17:31.19   24   
 27 William Borges            10 Roslyn                  7:05.1   17:36.44   25   
 28 Walter Cook               10 Plainedge               7:06.5   17:40.03   26   
 29 Justin Saldana            10 Bethpage                7:07.0   17:41.25        
 30 Marlon Duran              11 Lynbrook                7:08.0   17:43.62        
 31 Alex Assenmacher          10 Plainedge               7:08.4   17:44.77   27   
 32 James Charpentier         10 Lynbrook                7:09.1   17:46.35        
 33 Colin Schepis             11 Lynbrook                7:10.1   17:48.99        
 34 Mike Schwartz             12 Lynbrook                7:12.1   17:53.88        
 35 Jonathan Elkowitz         10 Roslyn                  7:14.3   17:59.41   28   
 36 Charles Gebbia            10 Lynbrook                7:14.5   17:59.84        
 37 Max Baum                   9 Hewlett                 7:16.0   18:03.49   29   
 38 Christopher Chao          12 Jfk Bellmore            7:17.7   18:07.89   30   
 39 Marc DiStefano            12 Plainedge               7:17.9   18:08.31   31   
 40 Kenneth Seltman            9 Jfk Bellmore            7:20.8   18:15.42   32   
 41 Harrison Boukas           10 Plainedge               7:21.1   18:16.20   33   
 42 Anthony Welch             10 Lynbrook                7:21.7   18:17.83        
 43 Devin Cardoza              9 Roslyn                  7:22.6   18:20.03        
 44 Stephen Rettagliata       11 VS North                7:23.7   18:22.67   34   
 45 Brett Zornberg            10 Lynbrook                7:26.2   18:28.92        
 46 Nicolas Carlino           10 Jfk Bellmore            7:26.4   18:29.50   35   
 47 Mohammad Qadri            12 VS North                7:26.6   18:30.00   36   
 48 Jason Sitt                11 Lynbrook                7:31.1   18:41.05        
 49 Ziad Wazihullah           10 Roslyn                  7:33.1   18:46.11        
 50 Hayden Maitra              9 Wantagh                 7:33.5   18:47.01   37   
 51 Logan Paola               10 Bethpage                7:33.7   18:47.53        
 52 Matthew Cleary            10 Lynbrook                7:34.3   18:49.14        
 53 Ahmed Jengda              10 VS North                7:34.5   18:49.60   38   
 54 Robert Spiteri             9 Wantagh                 7:34.7   18:50.01   39   
 55 Jake Interrante            9 Wantagh                 7:35.0   18:50.72   40   
 56 Connor Sommers            10 Wantagh                 7:36.5   18:54.46   41   
 57 Brian Gomberg             12 Lynbrook                7:37.8   18:57.76        
 58 Sean Curley               10 Lynbrook                7:41.3   19:06.37        
 59 Andy Zhang                10 Jfk Bellmore            7:42.8   19:10.21   42   
 60 David Schaffer            10 Lynbrook                7:44.9   19:15.46        
 61 Jack Racer                10 Jfk Bellmore            7:45.3   19:16.35   43   
 62 Bryan Perez               11 Jfk Bellmore            7:45.5   19:16.88   44   
 63 Michael Abatemarco        10 Plainedge               7:49.8   19:27.47   45   
 64 Daniel Acosta             12 VS North                7:52.1   19:33.30   46   
 65 Alexander De La Rosa       9 Division Avenue         7:53.9   19:37.83        
 66 Jaime Macias              12 Division Avenue         7:54.9   19:40.32        
 67 Isaac Timmer               9 Wantagh                 7:55.9   19:42.66   47   
 68 James Seaman              11 Wantagh                 7:58.4   19:49.00   48   
 69 Alexandro Villalobos      10 Bethpage                7:59.0   19:50.53        
 70 Jake Acquilino            10 Plainedge               7:59.5   19:51.72   49   
 71 Michael Hanley            10 Bethpage                8:01.8   19:57.50        
 72 Joseph Gavin               9 Division Avenue         8:02.6   19:59.32        
 73 Richard Chen              11 VS North                8:10.5   20:19.01   50   
 74 Adam Ayroso               10 Plainedge               8:12.6   20:24.34        
 75 Jason Zhang                9 Jfk Bellmore            8:16.8   20:34.65   51   
 76 Jack Benedetto             9 Wantagh                 8:19.5   20:41.29   52   
 77 Jacob Mayourian            9 Roslyn                  8:21.5   20:46.33        
 78 Matthew DiGraziano         9 Wantagh                 8:30.8   21:09.58        
 79 Nicholas Capobianco        9 Lynbrook                8:32.1   21:12.74        
 80 Thomas Allen              10 VS North                8:33.0   21:14.92        
 81 Anthony DePippo            9 VS North                8:33.4   21:16.01        
 82 Ian Isseks                 9 Hewlett                 8:36.7   21:24.08   53   
 83 Finn Boyle                 9 Lynbrook                8:37.1   21:25.26        
 84 Andrew Goldstein           9 Lynbrook                8:37.5   21:26.19        
 85 Ryan Marrione              9 Lynbrook                8:43.0   21:39.89        
 86 Matthew Devine            10 Wantagh                 8:46.6   21:48.87        
 87 Justin Schiavo            11 Roslyn                  8:58.7   22:18.88        
 88 Andrew McKeown            10 Plainedge               9:02.2   22:27.45        
 89 Joshua Baer                9 Division Avenue         9:20.6   23:13.36        
 90 joseph gilio              12 Bethpage                9:33.1   23:44.45        
 91 Christopher Bello         11 Bethpage                9:33.8   23:46.00        
 92 Tyler Lane                 9 Hewlett                 9:52.1   24:31.54   54   
 93 Matt Soethout             11 Wantagh                 9:53.8   24:35.71        
 94 Juan Pinilla               9 Glen Cove              10:00.7   24:52.87        
 95 Nicholas Damiani           9 Plainedge              10:05.1   25:03.90        
 96 Justin patlias             9 Bethpage               10:13.4   25:24.45        
 97 Simeon Kim                 9 Bethpage               10:45.4   26:44.11        
 98 Jake Mosia                 9 Plainedge              12:09.4   30:12.69        
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Elia Alberts              12 North Shore             6:03.3   15:02.80    1   
  2 Sam Rosencrans             9 North Shore             6:04.5   15:05.80    2   
  3 Andrew Gerard             11 North Shore             6:13.4   15:28.07    3   
  4 Eamon Esposito            10 North Shore             6:24.5   15:55.62    4   
  5 Keaton Danseglio          10 North Shore             6:29.7   16:08.52    5   
  6 Riley Keffer               9 Oyster Bay              6:32.3   16:15.06    6   
  7 Eric Schneider            11 Seaford                 6:35.4   16:22.64        
  8 Jael Nash                 11 VS South                6:37.8   16:28.54    7   
  9 Henry Purcell             10 North Shore             6:40.3   16:34.76    8   
 10 Ethan Baron               12 North Shore             6:40.7   16:35.86    9   
 11 Matt Ryan                 11 Seaford                 6:41.2   16:36.98        
 12 Connor Wick                9 Oyster Bay              6:41.6   16:37.97   10   
 13 Thomas Casy                9 North Shore             6:43.4   16:42.55        
 14 Ian Citrin                12 Oyster Bay              6:45.3   16:47.37   11   
 15 Robert Drexel              9 North Shore             6:46.3   16:49.64        
 16 Nathan Agpalo             11 VS South                6:47.0   16:51.43   12   
 17 Michael Heffernan          9 North Shore             6:47.7   16:53.24        
 18 Bradley Seltzer           12 Clarke                  6:54.4   17:09.97   13   
 19 aidan oneil               10 West Hempstead          6:54.7   17:10.70        
 20 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              6:55.0   17:11.44   14   
 21 eric anderson              9 West Hempstead          6:56.0   17:13.97        
 22 William Ji                11 Clarke                  6:56.5   17:15.12   15   
 23 William Capone             9 Oyster Bay              6:57.2   17:16.83   16   
 24 Richard Perez              9 North Shore             6:58.0   17:18.76        
 25 Ankit Sayed               10 Clarke                  7:00.4   17:24.82   17   
 26 Brandon Decarolis         10 Oyster Bay              7:01.1   17:26.45   18   
 27 Alan Domingo              12 Clarke                  7:06.8   17:40.74   19   
 28 Zach Sullivan              9 North Shore             7:11.0   17:51.14        
 29 Matt Yerkes                9 Oyster Bay              7:11.8   17:53.08   20   
 30 Jeremy Peltz               9 North Shore             7:12.3   17:54.40        
 31 Matthew Murphy            10 Oyster Bay              7:12.5   17:54.99        
 32 Deaglan Doyle              9 North Shore             7:13.1   17:56.43        
 33 Nate Loring               10 North Shore             7:24.7   18:25.18        
 34 June Yeup Seong           10 Clarke                  7:25.7   18:27.60   21   
 35 Robert Espinal            12 VS South                7:26.0   18:28.34   22   
 36 Ari Mizhiritsky            9 Wheatley                7:36.3   18:54.03        
 37 Seancris Luyun            11 VS South                7:40.9   19:05.58   23   
 38 Matthew Gregory           11 Clarke                  7:51.9   19:32.86   24   
 39 Jacob Lando               10 North Shore             7:54.2   19:38.59        
 40 Max Newman                10 Seaford                 8:02.7   19:59.68        
 41 Dylan Dial                11 VS South                8:05.9   20:07.67   25   
 42 Ryan Maselli               9 Locust Valley           8:07.9   20:12.61        
 43 brandon leeb              10 West Hempstead          8:08.7   20:14.65        
 44 Jonathan Sebhatu          12 Clarke                  8:10.2   20:18.35   26   
 45 Nick Mele                  9 North Shore             8:14.6   20:29.27        
 46 Thomas Gelfand             9 Friends Academy         8:15.2   20:30.63        
 47 Peter Pistone              9 Locust Valley           8:17.1   20:35.45        
 48 Thomas Burfeind            9 North Shore             8:17.5   20:36.42        
 49 Brady Wagner               9 North Shore             8:18.4   20:38.61        
 50 Jonathan Givre             9 Friends Academy         8:19.2   20:40.54        
 51 Jack Schriro              11 Seaford                 8:26.1   20:57.79        
 52 Ethan Chau                10 Clarke                  8:26.3   20:58.41        
 53 Richard Gonzalez          11 VS South                8:28.7   21:04.28   27   
 54 John Khashan              11 Clarke                  8:59.3   22:20.38        
 55 Mohammad Awais            10 Clarke                  9:26.2   23:27.17        
 56 jason decristoforo        10 West Hempstead          9:28.5   23:32.90        
 57 Fred Miller               10 Oyster Bay             11:50.0   29:24.52        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
   1 Lynbrook                     37    2    5    7   11   12   14   16           
      Total Time:  1:20:38.23                                                     
         Average:    16:07.65                                                     
   2 Bethpage                     51    4    6    9   15   17   18   20           
      Total Time:  1:21:43.35                                                     
         Average:    16:20.67                                                     
   3 Roslyn                       69    3    8   13   21   24   25   28           
      Total Time:  1:23:14.29                                                     
         Average:    16:38.86                                                     
   4 VS North                    128    1   19   34   36   38   46   50           
      Total Time:  1:28:13.19                                                     
         Average:    17:38.64                                                     
   5 Plainedge                   139   22   26   27   31   33   45   49           
      Total Time:  1:29:10.03                                                     
         Average:    17:50.01                                                     
   6 Hewlett                     169   10   23   29   53   54                     
      Total Time:  1:37:49.10                                                     
         Average:    19:33.82                                                     
   7 Jfk Bellmore                182   30   32   35   42   43   44   51           
      Total Time:  1:33:19.37                                                     
         Average:    18:39.88                                                     
   8 Wantagh                     204   37   39   40   41   47   48   52           
      Total Time:  1:35:04.86                                                     
         Average:    19:00.98                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 North Shore                  15    1    2    3    4    5    8    9           
      Total Time:  1:17:40.81                                                     
         Average:    15:32.17                                                     
   2 Oyster Bay                   57    6   10   11   14   16   18   20           
      Total Time:  1:24:08.67                                                     
         Average:    16:49.74                                                     
   3 Clarke                       85   13   15   17   19   21   24   26           
      Total Time:  1:27:58.25                                                     
         Average:    17:35.65                                                     
   4 VS South                     89    7   12   22   23   25   27                
      Total Time:  1:31:01.56                                                     
         Average:    18:12.32  
   


 Boys 4k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
  1 Zachary Gladstein         12 Hewlett                 5:38.5   14:01.18    1   
  2 David Durdaller           10 Hewlett                 5:41.5   14:08.77    2   
  3 Ian Acriche               11 Hewlett                 5:55.0   14:42.22    3   
  4 Rahul Maharjan             9 Sewanhaka               5:59.4   14:53.07    4   
  5 Jack Goldstein            12 Jfk Bellmore            6:00.3   14:55.30    5   
  6 Gabriel Osiashvilli       10 Hewlett                 6:04.1   15:04.90    6   
  7 Jordan Kanner             11 Jfk Bellmore            6:05.4   15:08.08    7   
  8 Daniel Giron              10 Hewlett                 6:09.2   15:17.43    8   
  9 Brandon Lake              10 Hewlett                 6:09.3   15:17.82    9   
 10 Matthew Baker             12 Jfk Bellmore            6:10.0   15:19.47   10   
 11 Justin Dynia              12 Jfk Bellmore            6:10.3   15:20.21   11   
 12 Wilson Guillen            12 Glen Cove               6:29.1   16:07.00   12   
 13 Jason Lehrfeld            11 Jfk Bellmore            6:29.3   16:07.46   13   
 14 Thomas Klimaszewski       11 Glen Cove               6:33.7   16:18.38   14   
 15 Brett Gold                11 Jfk Bellmore            6:40.4   16:35.16   15   
 16 Joseph Drossman           11 Jfk Bellmore            6:45.9   16:48.73   16   
 17 Szymon Frye               11 Glen Cove               6:48.5   16:55.15   17   
 18 Michael Guglielmo         10 Sewanhaka               6:50.9   17:01.22   18   
 19 Steven Bailey             11 Glen Cove               6:58.7   17:20.65   19   
 20 Jason Menjivar            12 Sewanhaka               7:01.2   17:26.79   20   
 21 dylan norrby               9 Sewanhaka               7:11.5   17:52.43   21   
 22 Brendan Piszczatowski     12 Glen Cove               7:14.2   17:58.99   22   
 23 John Dong                 12 Glen Cove               7:21.7   18:17.70   23   
 24 Alex Feldman               9 Jfk Bellmore            7:27.9   18:33.13        
 25 Cristian Cueva-Bonilla    11 Glen Cove               7:56.2   19:43.58   24   
 26 Daniel Deslippe           12 Sewanhaka               8:13.2   20:25.75   25   
 27 Diego Garcia              12 Sewanhaka               9:38.0   23:56.54   26   
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Thomas Burfeind            9 North Shore             5:36.4   13:55.90    1   
  2 Collin O Sullivan         12 North Shore             5:37.4   13:58.56    2   
  3 Jack Rosencrans           11 North Shore             5:37.7   13:59.36    3   
  4 Gabe Silva                11 Mineola                 5:39.2   14:03.01    4   
  5 Ryan DeMagistris          12 Mineola                 5:42.6   14:11.33    5   
  6 Jared Bazan               12 North Shore             5:44.8   14:16.98    6   
  7 Oscar Varela              12 North Shore             5:45.0   14:17.44    7   
  8 Ethan Loring              12 North Shore             5:45.3   14:18.10    8   
  9 Jonathan Melkun           11 Clarke                  5:46.5   14:21.00    9   
 10 William Drexel            12 North Shore             5:47.5   14:23.54   10   
 11 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  5:47.7   14:24.22   11   
 12 Javier Lopez              12 Clarke                  5:53.2   14:37.82   12   
 13 Nick Lacomba              12 North Shore             5:56.1   14:45.01        
 14 Evan Miller               10 VS South                6:04.8   15:06.53   13   
 15 Joseph Mueller            12 Mineola                 6:05.1   15:07.37   14   
 16 Zachary Yurdiga           12 Clarke                  6:06.5   15:10.74   15   
 17 James Vizza               11 North Shore             6:08.9   15:16.89        
 18 Roberto Izzo              12 Clarke                  6:10.5   15:20.76   16   
 19 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:13.5   15:28.25   17   
 20 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:15.5   15:33.09   18   
 21 Brook Assefa              12 VS South                6:19.3   15:42.65   19   
 22 Joshua Starling           12 VS South                6:19.5   15:43.07   20   
 23 Jonathan Cruz             11 VS South                6:22.7   15:51.09   21   
 24 Jardineau Pierre          11 Clarke                  6:24.2   15:54.78        
 25 Maximo Ramos              12 VS South                6:28.5   16:05.40   22   
 26 Aidan Bongiorno           11 Mineola                 6:28.7   16:05.89   23   
 27 Nicholas Kern             12 Mineola                 6:31.1   16:12.08   24   
 28 Adejuwon Fasanya          12 VS South                6:32.6   16:15.76   25   
 29 Justin Ahye               11 VS South                6:43.4   16:42.56   26   
 30 Alvin Hsu                 10 Clarke                  6:45.3   16:47.39        
 31 Andy Chen                 11 Mineola                 6:53.4   17:07.47   27   
 32 John Dublynn              11 Mineola                 6:55.1   17:11.67   28   
 33 Daniel Murray             12 Mineola                 7:26.6   18:30.00        
 34 Andre Goncalves           11 Mineola                 9:43.3   24:09.65        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
   1 Hewlett                      20    1    2    3    6    8    9                
      Total Time:  1:13:14.50                                                     
         Average:    14:38.90                                                     
   2 Jfk Bellmore                 46    5    7   10   11   13   15   16           
      Total Time:  1:16:50.52                                                     
         Average:    15:22.11                                                     
   3 Glen Cove                    84   12   14   17   19   22   23   24           
      Total Time:  1:24:40.17                                                     
         Average:    16:56.04                                                     
   4 Sewanhaka                    88    4   18   20   21   25   26                
      Total Time:  1:27:39.26                                                     
         Average:    17:31.86                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 North Shore                  19    1    2    3    6    7    8   10           
      Total Time:  1:10:28.24                                                     
         Average:    14:05.65                                                     
   2 Clarke                       63    9   11   12   15   16   17   18           
      Total Time:  1:13:54.54                                                     
         Average:    14:46.91                                                     
   3 Mineola                      70    4    5   14   23   24   27   28           
      Total Time:  1:15:39.68                                                     
         Average:    15:07.94                                                     
   4 VS South                     95   13   19   20   21   22   25   26           
      Total Time:  1:18:28.74                                                     
         Average:    15:41.75  
 


  Boys 4k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
  1 Clayton Santiago          12 Bethpage                5:30.7   13:41.80    1   
  2 Aidan Pech                11 Bethpage                5:34.1   13:50.31    2   
  3 Paul Lubicich             12 Floral Park             5:47.5   14:23.64    3   
  4 daniel Sheehan            11 Bethpage                5:50.6   14:31.23    4   
  5 Aidan Monteleone          11 Bethpage                5:56.8   14:46.83    5   
  6 Andrew Kayel              12 Bethpage                6:08.4   15:15.51    6   
  7 Tim Smith                 12 Bethpage                6:11.5   15:23.33    7   
  8 patrick Hanley             9 Bethpage                6:12.8   15:26.52    8   
  9 Ayden Morales              9 Bethpage                6:13.3   15:27.62        
 10 Tyler Sparke               8 Bethpage                6:14.6   15:31.03        
 11 Julian Jimenez            10 Division Avenue         6:17.8   15:39.04    9   
 12 Christian Beers           12 Division Avenue         6:18.1   15:39.70   10   
 13 Christian Velasquez       12 Division Avenue         6:24.5   15:55.45   11   
 14 Edward Geraghty           11 Floral Park             6:28.4   16:05.33   12   
 15 Andrew Gervasi            11 Floral Park             6:32.9   16:16.49   13   
 16 Sebastian marano           9 Bethpage                6:33.5   16:17.93        
 17 James Pizaro              11 Division Avenue         6:41.4   16:37.61   14   
 18 Michael Derenzo           12 Division Avenue         7:00.3   17:24.64   15   
 19 Thomas Vairo               9 Lawrence                7:06.7   17:40.47        
 20 David Haro                 9 Division Avenue         7:20.6   18:14.95   16   
 21 Barlin Singh               9 Floral Park             7:56.9   19:45.22   17   
 22 Ahmed Aziz                 9 Floral Park             8:02.6   19:59.47   18   
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Devin Brancato            12 Wheatley                5:39.7   14:04.19    1   
  2 Zachary Arenella          12 Oyster Bay              5:59.7   14:53.84    2   
  3 Joseph Lostritto          10 Friends Academy         6:00.8   14:56.59    3   
  4 Brian Casey               11 Oyster Bay              6:03.0   15:02.16    4   
  5 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              6:03.5   15:03.29    5   
  6 Nikita Shoff               9 Cold Spring Harbor      6:04.5   15:05.96        
  7 Terrance Cameron          12 Oyster Bay              6:05.0   15:07.00    6   
  8 Jacob Chimerine           12 Wheatley                6:09.8   15:19.04    7   
  9 Eric Chao                 12 Oyster Bay              6:11.2   15:22.55    8   
 10 Kenneth McGee             12 Oyster Bay              6:15.1   15:32.26    9   
 11 Michael Sensale           10 Friends Academy         6:15.3   15:32.79   10   
 12 Justin Gulbin             10 Oyster Bay              6:15.8   15:33.90   11   
 13 Liam Coffey               12 Wheatley                6:17.6   15:38.43   12   
 14 Izzy Silver                9 Oyster Bay              6:23.1   15:52.11        
 15 Isaac Luckman             11 Oyster Bay              6:28.2   16:04.71        
 16 Zach Ragozino              9 Friends Academy         6:35.5   16:22.98   13   
 17 Spencer Kriegstein         9 Friends Academy         6:46.5   16:50.31   14   
 18 Alex Clinton              11 Friends Academy         6:58.0   17:18.77   15   
 19 Nolan Sweeney             10 Oyster Bay              7:00.1   17:24.04        
 20 Teddy Koutsoftus          10 Wheatley                7:01.0   17:26.39   16   
 21 Zachary Bennardo          10 Cold Spring Harbor      7:01.4   17:27.25        
 22 Ubaidullah Hassan          9 Wheatley                7:03.3   17:31.90   17   
 23 Michael Medvedev          12 Wheatley                7:05.9   17:38.52   18   
 24 Eddie Silva               11 Wheatley                7:18.1   18:08.89   19   
 25 Ari Gerberg               11 Cold Spring Harbor      7:19.9   18:13.31        
 26 William Lawrence           9 Friends Academy         7:22.8   18:20.54   20   
 27 Jake Zemsky                9 Cold Spring Harbor      8:05.7   20:07.13        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
   1 Bethpage                     18    1    2    4    5    6    7    8           
      Total Time:  1:12:05.68                                                     
         Average:    14:25.14                                                     
   2 Division Avenue              59    9   10   11   14   15   16                
      Total Time:  1:21:16.44                                                     
         Average:    16:15.29                                                     
   3 Floral Park                  63    3   12   13   17   18                     
      Total Time:  1:26:30.15                                                     
         Average:    17:18.03                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 Oyster Bay                   25    2    4    5    6    8    9   11           
      Total Time:  1:15:28.84                                                     
         Average:    15:05.77                                                     
   2 Wheatley                     53    1    7   12   16   17   18   19           
      Total Time:  1:19:59.95                                                     
         Average:    15:59.99                                                     
   3 Friends Academy              55    3   10   13   14   15   20                
      Total Time:  1:21:01.44                                                     
         Average:    16:12.29  



 Boys 4k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
  1 Christian Cicilia         10 VS North                5:37.6   13:58.88    1   
  2 Shane Nembach             11 Lynbrook                5:40.9   14:07.25    2   
  3 Pablo Hernandez           12 VS North                5:43.0   14:12.53    3   
  4 Shane Johnson             12 VS North                5:46.4   14:20.93    4   
  5 Matt Marrone              10 VS North                5:55.8   14:44.25    5   
  6 Walter Paskoff            12 Lynbrook                6:00.3   14:55.53    6   
  7 David Cheque              11 VS North                6:03.0   15:02.08    7   
  8 Jacob Schoenfeld          11 VS North                6:04.6   15:06.23    8   
  9 Joseph Callahan           11 Lynbrook                6:06.5   15:10.83    9   
 10 Dominic Miele              9 Lynbrook                6:09.7   15:18.72   10   
 11 Hassan Raja               12 VS North                6:10.7   15:21.30   11   
 12 Brian Shea                12 Lynbrook                6:14.0   15:29.52   12   
 13 Jeremy Callahan            9 Lynbrook                6:19.1   15:42.17   13   
 14 Conall Maloney            10 Lynbrook                6:21.0   15:46.95   14   
 15 Josh Blankstein           10 Lynbrook                6:39.6   16:33.21        
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Marcus Pomales            10 Carle Place             6:01.3   14:57.86        
  2 Adam Fulgencio            12 East Rockaway           6:16.3   15:35.10    1   
  3 Shabue (Sky) Mosley       11 East Rockaway           6:18.6   15:40.87    2   
  4 John Schmuck               9 Carle Place             6:27.1   16:02.09        
  5 Kevin Howard              12 East Rockaway           6:29.1   16:06.94    3   
  6 Daniel Salazar            12 East Rockaway           6:39.8   16:33.64    4   
  7 Daniel O'Moore            12 East Rockaway           7:09.2   17:46.56    5   
  8 Mathew Dinuzzo            10 Carle Place             8:03.9   20:02.56        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
   1 VS North                     20    1    3    4    5    7    8   11           
      Total Time:  1:12:18.67                                                     
         Average:    14:27.74                                                     
   2 Lynbrook                     39    2    6    9   10   12   13   14           
      Total Time:  1:15:01.85                                                     
         Average:    15:00.37                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 East Rockaway                15    1    2    3    4    5                     
      Total Time:  1:21:43.11                                                     
         Average:    16:20.63  



 Boys 4k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
  1 Ryan Chen                 12 Roslyn                  5:42.8   14:11.89    1   
  2 Bryan Murphy              11 Wantagh                 5:44.0   14:14.97    2   
  3 Michael Gallardo          12 Roslyn                  5:50.2   14:30.30    3   
  4 Chris D'Antonio           12 Wantagh                 5:53.8   14:39.32    4   
  5 Sean Balakahanei          10 Roslyn                  5:54.4   14:40.76    5   
  6 Michael Rosen             11 Plainedge               5:58.8   14:51.61    6   
  7 Elijah Yeroushalmi         9 Roslyn                  5:59.6   14:53.65    7   
  8 Jack Waldman              11 Roslyn                  6:01.5   14:58.40    8   
  9 Wyatt Yustat              12 Wantagh                 6:11.7   15:23.80    9   
 10 davontay jones            10 Roosevelt               6:15.7   15:33.74        
 11 Matthew Seaman            12 Wantagh                 6:19.6   15:43.33   10   
 12 Sam Moritz                10 Wantagh                 6:21.1   15:47.11   11   
 13 Michael Silverman         10 Wantagh                 6:22.0   15:49.38   12   
 14 Thomas Gleave             11 Plainedge               6:28.8   16:06.17   13   
 15 Samuel Anglim             10 Plainedge               6:34.5   16:20.38   14   
 16 Justin Reisert            10 Wantagh                 6:37.7   16:28.47   15   
 17 Brian Parpan              12 Plainedge               6:38.1   16:29.33   16   
 18 Sean Curtis               11 Wantagh                 6:38.9   16:31.32        
 19 Daniel Rengifo            12 Plainedge               6:43.6   16:43.00   17   
 20 James Fahy                11 Plainedge               6:46.0   16:49.06   18   
 21 Teddy Craig               11 Wantagh                 6:48.1   16:54.34        
 22 Nicholas Trerrotola        9 Plainedge               6:50.3   16:59.68   19   
 23 Jake Schoen               11 Plainedge               7:04.7   17:35.44        
 24 Shariff Brown             11 Roosevelt               7:05.4   17:37.29        
 25 Malcolm Livingston        12 Roosevelt               7:06.0   17:38.66        
 26 Kevin Finck               11 Plainedge               7:17.6   18:07.54        
 27 Drew Alaimo                9 Wantagh                 7:18.7   18:10.16        
 28 Steven Zetino              9 Roosevelt               8:19.4   20:41.19        
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
  1 Jason Linzer              10 Seaford                 5:20.5   13:16.57    1   
  2 Al Munro                  10 Seaford                 5:47.5   14:23.62    2   
  3 JP Grace                  11 Locust Valley           5:51.5   14:33.65    3   
  4 John Krzyminski           11 Seaford                 5:53.6   14:38.74    4   
  5 Justin Ortiz              10 Island Trees            5:54.6   14:41.20    5   
  6 Anthony Cuchel            12 Seaford                 6:00.0   14:54.76    6   
  7 Connor Kelly              12 Seaford                 6:02.8   15:01.72    7   
  8 Matthew Mezzasalma        12 Seaford                 6:04.6   15:06.01    8   
  9 Matthew Zerbarini          9 Island Trees            6:05.2   15:07.58    9   
 10 Timothy Saulpaugh         11 Seaford                 6:07.5   15:13.44   10   
 11 Matt Guerra               11 Locust Valley           6:09.1   15:17.37   11   
 12 Joe Randazzo              10 Seaford                 6:14.1   15:29.63        
 13 Matt Murcott              11 Locust Valley           6:19.8   15:43.86   12   
 14 Steven Chale              10 Locust Valley           6:24.9   15:56.68   13   
 15 Dylan Baker               10 Seaford                 6:25.5   15:57.95        
 16 Joe Mahoney               12 Locust Valley           6:29.2   16:07.18   14   
 17 Steven Keane              11 Seaford                 6:35.4   16:22.62        
 18 Eriks Zamurs              10 Locust Valley           6:35.8   16:23.65   15   
 19 David Mascolo             12 Seaford                 6:36.0   16:24.26        
 20 Brandon Hernandez         11 Island Trees            6:39.2   16:32.01   16   
 21 Gerardo Castillo           9 Locust Valley           6:45.3   16:47.28   17   
 22 Marco McCormack            9 Locust Valley           6:53.7   17:08.25        
 23 Kenny Chen                12 Island Trees            6:56.9   17:16.01   18   
 24 Thomas Zamroz             11 Island Trees            7:02.8   17:30.72   19   
 25 Thomas Kratina            11 Island Trees            7:04.1   17:34.02   20   
 26 Alex Rice                 11 Locust Valley           7:12.9   17:55.99        
 27 Abel Maharjan             11 Island Trees            7:23.7   18:22.80   21   
 28 John Bellisio             10 Island Trees            7:24.4   18:24.56        
 29 Lucas Ferrante            12 Locust Valley           7:49.8   19:27.51        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 4000 Run                                                    
   1 Roslyn                       24    1    3    5    7    8                     
      Total Time:  1:13:15.00                                                     
         Average:    14:39.00                                                     
   2 Wantagh                      36    2    4    9   10   11   12   15           
      Total Time:  1:15:48.53                                                     
         Average:    15:09.71                                                     
   3 Plainedge                    66    6   13   14   16   17   18   19           
      Total Time:  1:20:30.49                                                     
         Average:    16:06.10                                                     
Conference  4 Results 4000 Run                                                    
   1 Seaford                      20    1    2    4    6    7    8   10           
      Total Time:  1:12:15.41                                                     
         Average:    14:27.09                                                     
   2 Locust Valley                53    3   11   12   13   14   15   17           
      Total Time:  1:17:38.74                                                     
         Average:    15:31.75                                                     
   3 Island Trees                 67    5    9   16   18   19   20   21           
      Total Time:  1:21:07.52                                                     
         Average:    16:13.51