Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 10/11/2017                  
                               Bethpage State Park                                
                                                             
 
Event 1  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Kevin Mohtadi             10 Syosset                 5:58.4   18:33.23    1   
  2 Gary Sautner              11 Syosset                 5:58.6   18:34.03    2   
  3 Jack Kornreich            12 Syosset                 5:59.6   18:37.25    3   
  4 Jack Baxt                 10 Syosset                 6:01.9   18:44.24    4   
  5 Sean Cohen                12 Port Washington         6:03.9   18:50.60    5   
  6 Matt Chvasta              12 Syosset                 6:04.1   18:51.19    6   
  7 Dominick Tumminello       12 Syosset                 6:06.4   18:58.22    7   
  8 Kengo Katayama            11 Syosset                 6:11.5   19:14.04    8   
  9 Hugh Owens                11 Port Washington         6:11.6   19:14.47    9   
 10 Justin Hill               10 Port Washington         6:12.0   19:15.60   10   
 11 Brian Walsh               12 East Meadow             6:12.2   19:16.15   11   
 12 Matthew Scardigno          9 Port Washington         6:13.1   19:19.15   12   
 13 Dominic Osojnak           11 East Meadow             6:13.2   19:19.36   13   
 14 Daniel Ruskin              9 Port Washington         6:13.7   19:20.93   14   
 15 James Ferrone             12 East Meadow             6:14.0   19:21.93   15   
 16 Nathaniel Kimball          9 Port Washington         6:15.1   19:25.20   16   
 17 Axel Torres               12 East Meadow             6:17.5   19:32.70   17   
 18 Nicholas Affatato         10 Syosset                 6:19.1   19:37.74        
 19 Christian Marinello       11 East Meadow             6:19.4   19:38.62   18   
 20 Joshua Gershoff           11 East Meadow             6:19.5   19:38.94   19   
 21 Sebastian Castro          11 East Meadow             6:21.3   19:44.40   20   
 22 Patrick Cruz              12 East Meadow             6:21.4   19:44.93        
 23 Augustine Park             9 Syosset                 6:24.6   19:54.78        
 24 Thomas Catalanotto        12 Massapequa              6:24.8   19:55.45   21   
 25 Simon Yuen                11 Syosset                 6:25.1   19:56.32        
 26 Connor O'Brien            10 Syosset                 6:26.2   19:59.88        
 27 Ryan DeRosa               11 East Meadow             6:27.9   20:05.03        
 28 Nathan Im                  9 Port Washington         6:28.2   20:05.82   22   
 29 Eric Haas                 11 Syosset                 6:28.3   20:06.29        
 30 Joseph Mongiello          10 Syosset                 6:29.4   20:09.65        
 31 Yukaka Ito                 9 Port Washington         6:30.8   20:14.04        
 32 Ethan Gruber              12 Syosset                 6:31.9   20:17.39        
 33 Zachary Kocienda          12 Massapequa              6:32.5   20:19.30   23   
 34 Steven Higgins            10 Massapequa              6:34.8   20:26.52   24   
 35 Jared Levine              12 Port Washington         6:35.6   20:28.90        
 36 Chris Braglia             12 Massapequa              6:37.1   20:33.71   25   
 37 Jeremy Silberg             9 Port Washington         6:38.7   20:38.50        
 38 Aaditya Vaghela           10 Hicksville              6:39.6   20:41.41   26   
 39 Luke Shaw                 12 Massapequa              6:39.7   20:41.73   27   
 40 Steven Cooney             10 Massapequa              6:40.0   20:42.60   28   
 41 Nathaniel Lopez           10 East Meadow             6:41.3   20:46.57        
 42 Vincent Savoretti         10 East Meadow             6:42.0   20:48.80        
 43 Christian Williams        11 Massapequa              6:42.3   20:49.71   29   
 44 Tyler Meah                 9 East Meadow             6:42.6   20:50.77        
 45 Michael Kurpisz           10 East Meadow             6:42.7   20:51.15        
 46 Luke Feeney               10 Syosset                 6:42.8   20:51.41        
 47 Carson Winters             9 Hicksville              6:43.3   20:52.83   30   
 48 Robert Burns              12 Port Washington         6:43.4   20:53.05        
 49 Matt Rice                  9 East Meadow             6:44.0   20:54.90        
 50 Sam Cordova                9 Farmingdale             6:46.0   21:01.12   31   
 51 Nathan Aranoff             9 Port Washington         6:48.2   21:08.20        
 52 Rukiya Kawaguchi          10 Port Washington         6:49.2   21:11.25        
 53 Michael Shu               10 Port Washington         6:49.3   21:11.53        
 54 Vincent Manzi              9 Massapequa              6:54.0   21:26.25        
 55 Brendan Wilkowski         10 East Meadow             6:54.3   21:26.98        
 56 John Conaty               11 Massapequa              6:55.7   21:31.40        
 57 Samuel Lam                 9 East Meadow             6:58.0   21:38.42        
 58 Derek Castillo            11 Hicksville              6:59.2   21:42.35   32   
 59 Matt Valero               11 Farmingdale             7:00.6   21:46.75   33   
 60 Paul Bauccio               9 Farmingdale             7:03.3   21:55.16   34   
 61 Christopher Yu            10 Syosset                 7:03.4   21:55.47        
 62 Wilson Velasco            10 Port Washington         7:04.5   21:58.73        
 63 Corry Meyn                11 Herricks                7:05.1   22:00.70   35   
 64 Dan Cordova               11 Farmingdale             7:06.9   22:06.13   36   
 65 Sebastian Felipe          12 Plainview               7:09.3   22:13.56   37   
 66 Kevin Kramer              12 Massapequa              7:09.5   22:14.32        
 67 Austin Tian               12 Herricks                7:10.1   22:15.99   38   
 68 Joseph Galante            12 Massapequa              7:10.7   22:18.02        
 69 Alan Sanon                11 Hempstead               7:12.7   22:24.11        
 70 Nathaniel Sunshine         9 Syosset                 7:12.8   22:24.37        
 71 Tyler Schettino            9 Port Washington         7:14.9   22:30.96        
 72 Joshua An                 10 Port Washington         7:14.9   22:31.19        
 73 Ryan Choi                 12 Plainview               7:15.3   22:32.27   39   
 74 Michael Chao              10 Hicksville              7:15.7   22:33.49   40   
 75 Sean Wilde                 9 Massapequa              7:19.2   22:44.41        
 76 Tom Bradbury              12 Massapequa              7:19.6   22:45.55        
 77 Benjamin Aranoff          11 Port Washington         7:19.6   22:45.78        
 78 Jack Rhein                10 Farmingdale             7:20.2   22:47.41   41   
 79 Matthew Avila              9 Port Washington         7:21.2   22:50.75        
 80 Anthony Li                12 Herricks                7:21.7   22:52.15   42   
 81 David Dagoon              10 East Meadow             7:22.3   22:54.03        
 82 Stanley Chow              12 Plainview               7:22.4   22:54.28   43   
 83 Ivan Martinez             11 Farmingdale             7:22.5   22:54.54   44   
 84 Jaime Grosman              9 Plainview               7:22.6   22:54.97   45   
 85 Joseph Schnatterr          9 Massapequa              7:24.2   22:59.81        
 86 Nicholas Marchetti        10 Oceanside               7:24.3   23:00.24   46   
 87 Ethan Straus               9 Plainview               7:25.1   23:02.78   47   
 88 Russell Neuwirth          11 Port Washington         7:26.1   23:05.70        
 89 David DiMarco             12 Massapequa              7:27.3   23:09.60        
 90 Richard Gakshteyn         12 East Meadow             7:27.6   23:10.46        
 91 John Hyde                  9 Port Washington         7:28.7   23:13.82        
 92 Zachary Gitlin            10 Port Washington         7:29.5   23:16.30        
 93 Michael Gallagher         11 Port Washington         7:29.9   23:17.59        
 94 Nicholas Iurillo          12 Massapequa              7:30.2   23:18.65        
 95 Jake Gakshteyn            10 East Meadow             7:30.5   23:19.48        
 96 Jeffrey Bordengo          11 Massapequa              7:30.6   23:19.75        
 97 Ronald Cheng               9 Plainview               7:30.7   23:20.02   48   
 98 Ishaan Patel              10 Syosset                 7:30.7   23:20.28        
 99 Kevin Connolly             9 Massapequa              7:31.1   23:21.42        
100 Robert Horn                9 Plainview               7:33.1   23:27.54   49   
101 Brendan Bratman            9 Syosset                 7:34.9   23:33.27        
102 Rowan Stuart               9 Syosset                 7:35.8   23:35.84        
103 Alex Isham                 9 Syosset                 7:39.5   23:47.35        
104 Brian Yang                12 Herricks                7:40.9   23:51.88   50   
105 Ryan Zawatsky             12 Plainview               7:41.2   23:52.77        
106 Mario Dumay               10 Westbury                7:42.6   23:57.15   51   
107 Clark Lerner              10 Port Washington         7:43.2   23:59.12        
108 Jacob Reyes                9 Oceanside               7:43.3   23:59.34   52   
109 Justin DeDonna            12 Oceanside               7:43.5   23:59.98   53   
110 Jason Kaplan              10 East Meadow             7:43.8   24:00.75        
111 Theodore Woodworth        10 Massapequa              7:44.9   24:04.26        
112 Mitchell Klee             10 Port Washington         7:46.5   24:09.13        
113 Frank Vereline            10 Farmingdale             7:47.4   24:12.14   54   
114 Simion Liu                11 Herricks                7:48.5   24:15.39   55   
115 Stephen Kessler            9 Farmingdale             7:48.7   24:16.06        
116 Eric Glassman             11 Plainview               7:49.5   24:18.40        
117 Vincent Mallon             9 Massapequa              7:50.1   24:20.39        
118 Tim Lai                   10 Herricks                7:50.2   24:20.87   56   
119 Riley Kiernan             10 Herricks                7:50.5   24:21.69   57   
120 Whil Dorce                11 Westbury                7:51.4   24:24.30   58   
121 Rohan Mehrotra            10 Hicksville              7:51.8   24:25.58   59   
122 Nick Leeb                  9 East Meadow             7:52.5   24:27.75        
123 Jared Nachmias             9 Syosset                 7:52.9   24:29.10        
124 Nicholas Pollak           12 Port Washington         7:53.1   24:29.59        
125 James Jung                10 Port Washington         7:53.7   24:31.49        
126 Steven DiCarlo             9 Farmingdale             7:53.7   24:31.74        
127 Alan Gonzalez             12 Westbury                7:53.8   24:32.03   60   
128 Nick Portugal             12 Syosset                 7:54.1   24:32.96        
129 Ryan Wilde                12 Massapequa              7:54.9   24:35.20        
130 Richard Sams               9 Hempstead               7:55.0   24:35.70        
131 Tyrell Halls               9 Hempstead               7:55.1   24:36.00        
132 Kuvar Bhatnagar           11 Plainview               7:58.0   24:45.05        
133 Dean Valenti               9 Farmingdale             7:58.3   24:45.86        
134 Harrison Owens            10 Port Washington         7:58.4   24:46.15        
135 Nolan Smithwick            9 Syosset                 7:59.2   24:48.77        
136 Andrew Nie                10 Syosset                 7:59.8   24:50.52        
137 Jack Candiotti            11 Oceanside               7:59.9   24:50.96   61   
138 Ethan Paredes             10 Syosset                 8:01.0   24:54.23        
139 Carl Nie                   9 Syosset                 8:02.2   24:57.93        
140 Brian Fitzgerald          10 Farmingdale             8:02.4   24:58.60        
141 Daniel Chen                9 Port Washington         8:06.1   25:10.13        
142 Even Cheng                 9 Syosset                 8:06.3   25:10.68        
143 Dylan Pigott               9 Baldwin                 8:07.1   25:13.35        
144 Kabeera Singh             10 Port Washington         8:09.9   25:22.01        
145 Jack Carty                10 Massapequa              8:13.9   25:34.27        
146 Thomas Lai                10 Herricks                8:14.9   25:37.59        
147 Justin Stuart             10 Baldwin                 8:15.2   25:38.45        
148 Nick DeLuca               10 Massapequa              8:17.5   25:45.50        
149 Zach Kunz                 11 Plainview               8:18.3   25:48.07        
150 Michael Corsi             10 Farmingdale             8:18.6   25:49.08        
151 Jacob Schneebaum          12 East Meadow             8:22.6   26:01.46        
152 Max Heller                12 Plainview               8:26.6   26:13.85        
153 Deven Patel               10 Plainview               8:27.8   26:17.41        
154 Mark Ospina               11 Hicksville              8:27.9   26:17.85   62   
155 Ben Gruber                 9 Syosset                 8:28.2   26:18.65        
156 Tamer Elkosh              10 Herricks                8:29.7   26:23.34        
157 Nick Helguero              9 Syosset                 8:29.8   26:23.68        
158 Ryan Zgombic              11 Herricks                8:30.1   26:24.58        
159 Tevon Downer              10 Westbury                8:32.0   26:30.53   63   
160 Lokesh Vasanthakumar       9 Port Washington         8:32.1   26:30.77        
161 Aaron Hafkin               9 Syosset                 8:33.0   26:33.63        
162 Jerrold Lee               12 Westbury                8:35.7   26:42.01   64   
163 Andrew Rocco              11 Herricks                8:38.2   26:49.85        
164 Cameron Augi              11 Plainview               8:38.9   26:51.88        
165 Kevin Zhao                 9 Syosset                 8:43.2   27:05.29        
166 Jack Lagando              10 Syosset                 8:44.3   27:08.92        
167 Matthew Gaudiuso           9 Herricks                8:47.0   27:17.34        
168 Hersh Ved                 10 Syosset                 8:47.5   27:18.75        
169 Jonathan Wasserman         9 Plainview               8:48.7   27:22.57        
170 Kevin McGann              10 Syosset                 8:55.4   27:43.18        
171 Patrick Hirdt             11 Oceanside               8:58.8   27:53.86   65   
172 Yash Chhabra              10 Hicksville              9:01.5   28:02.31   66   
173 Nathaniel Soloman          9 Port Washington         9:05.4   28:14.24        
174 Irving Oliva              12 Hicksville              9:07.4   28:20.67        
175 Osvaldo Gonzalez          12 Hicksville              9:17.3   28:51.26        
176 James Lanci               10 Syosset                 9:22.4   29:07.32        
177 Thomas McNally             9 Farmingdale             9:30.7   29:32.90        
178 Scott Yanover              9 Oceanside               9:31.6   29:35.87   67   
179 luke philip               10 Herricks                9:32.2   29:37.54        
180 Kyle Lee                  10 Hicksville              9:44.2   30:15.02        
181 Emery Ventura             10 Syosset                 9:49.0   30:29.90        
182 Boris Lu                   9 Syosset                 9:50.0   30:33.06        
183 Jeremy Sachs              10 Plainview               9:55.3   30:49.42        
184 Jacob Zietek              10 Farmingdale            10:03.0   31:13.18        
185 Matt Kunz                  9 Plainview              10:09.0   31:31.85        
186 Darren Chiang             10 Syosset                10:14.1   31:47.86        
187 Joseph Hardina            10 Syosset                10:14.3   31:48.33        
188 Matthew Vincello           9 Baldwin                10:22.1   32:12.70        
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Scott Henneberger         10 Garden City             5:49.5   18:05.77    1   
  2 Timothy Fruhauf           10 Manhasset               6:14.8   19:24.23    2   
  3 Hazen Hildebolt           10 Manhasset               6:19.2   19:37.95    3   
  4 John Bensen               11 Garden City             6:22.3   19:47.56    4   
  5 Daniel O''Neil             9 Manhasset               6:22.5   19:48.17    5   
  6 Jack Grygiel              10 Manhasset               6:22.6   19:48.41    6   
  7 Alexander Mejia            9 Garden City             6:23.5   19:51.40    7   
  8 Ethan Wang                11 Great Neck South        6:25.4   19:57.24    8   
  9 Alex Menoudakos           10 Garden City             6:26.1   19:59.53    9   
 10 Theodore Chang            10 Great Neck South        6:29.5   20:09.89   10   
 11 Jonathan Lelis DeSousa     9 Long Beach              6:29.9   20:11.12        
 12 Daniel Maass              10 Manhasset               6:30.6   20:13.40   11   
 13 Victor D''Angelo          11 Manhasset               6:31.6   20:16.48   12   
 14 Sohil Dharia              10 Jericho                 6:34.4   20:25.24   13   
 15 Justin Oh                  9 Manhasset               6:38.3   20:37.34   14   
 16 Ryan DeRasse               8 Manhasset               6:39.1   20:39.70        
 17 Fletcher Wilson            9 Manhasset               6:39.2   20:40.06        
 18 Jack Lasalla              10 Garden City             6:41.0   20:45.60   15   
 19 Robert Hagner             11 MacArthur               6:42.1   20:49.03   16   
 20 Khaled Taima              10 Jericho                 6:43.7   20:54.25   17   
 21 Joseph Macaluso           10 Calhoun                 6:44.6   20:56.93   18   
 22 Anthony Cafaro            10 Long Beach              6:46.3   21:02.34        
 23 Kealan Mullally            9 Garden City             6:47.2   21:05.14   19   
 24 Kishan Batra              11 Garden City             6:48.3   21:08.43   20   
 25 Thomas Blaney             11 Manhasset               6:48.5   21:09.02        
 26 Raymond Ye                 9 Manhasset               6:48.9   21:10.38        
 27 Costa Sideratos           10 Manhasset               6:51.7   21:18.84        
 28 Stephen Kurpiewski        12 Great Neck South        6:52.3   21:20.84   21   
 29 Enhou(Alan) Zhou          11 Jericho                 6:52.5   21:21.49   22   
 30 Byron Yin                 12 Great Neck South        6:53.3   21:23.96   23   
 31 Rahul Daggubati           12 Manhasset               6:53.8   21:25.34        
 32 Jack Mok                  12 Jericho                 6:55.4   21:30.55   24   
 33 Andrew Flood               9 Manhasset               6:56.0   21:32.42        
 34 William Hu                 9 Jericho                 6:56.7   21:34.58   25   
 35 Daniel Ferreira           11 Garden City             6:57.2   21:36.08        
 36 Jason Chen                10 Jericho                 6:58.3   21:39.54   26   
 37 Joseph Albanese            9 Manhasset               6:58.7   21:40.86        
 38 Gabriel Grullon           11 Manhasset               6:59.1   21:41.87        
 39 Larry Ding                10 Jericho                 7:00.9   21:47.44   27   
 40 Jordan Gangaram            9 Manhasset               7:01.5   21:49.50        
 41 Justin Lin                 9 Jericho                 7:05.4   22:01.58        
 42 Tim Sherlock              11 South Side              7:06.8   22:05.88   28   
 43 Frank Patano               9 Garden City             7:07.5   22:08.21        
 44 Benjamin Wong             12 Jericho                 7:07.7   22:08.79        
 45 Trishi Gupta              10 Jericho                 7:08.0   22:09.65        
 46 Dominic Morandi           10 South Side              7:08.5   22:11.29   29   
 47 Spencer Lee                9 Great Neck South        7:09.2   22:13.31   30   
 48 Joseph Macnair            12 South Side              7:09.4   22:14.04   31   
 49 Perry Choo                12 Great Neck South        7:10.4   22:17.09   32   
 50 Eric Lau                  10 Manhasset               7:11.0   22:18.88        
 51 Brady Bender               9 South Side              7:13.7   22:27.30   33   
 52 Avnoor Deol                9 Great Neck South        7:13.8   22:27.54   34   
 53 Aidan O'Rourke            11 South Side              7:14.1   22:28.69   35   
 54 Grant Goodlad             11 South Side              7:14.3   22:29.23   36   
 55 Luke Markovina            10 Jericho                 7:14.8   22:30.70        
 56 Arjun Gupta               10 Long Beach              7:15.2   22:31.92        
 57 Ethan Horowitz             9 Manhasset               7:16.1   22:34.74        
 58 Ethan Ma                  12 Jericho                 7:16.2   22:35.00        
 59 Kenny Galo                10 MacArthur               7:16.3   22:35.36   37   
 60 AJ Ford                   10 South Side              7:16.6   22:36.25   38   
 61 Liam Conroy               10 South Side              7:17.9   22:40.26        
 62 Liam Kassl                11 South Side              7:18.4   22:41.93        
 63 Michael Barrett           10 South Side              7:19.0   22:43.87        
 64 German Chirinos           10 Great Neck South        7:19.5   22:45.30        
 65 John Karcher              10 Garden City             7:20.8   22:49.23        
 66 Zach Goldberg             10 South Side              7:21.5   22:51.55        
 67 Jack Duncan                9 South Side              7:22.8   22:55.48        
 68 John Simoldoni             9 Manhasset               7:23.5   22:57.74        
 69 Daniel Seidenstein         9 South Side              7:24.4   23:00.70        
 70 Peter Agoglia             10 Mepham                  7:26.2   23:06.24   39   
 71 Quinn''C Nesbit           10 VS Central              7:26.3   23:06.49        
 72 Adam Wang                 11 Jericho                 7:26.5   23:07.04        
 73 Miguel Santos              9 Garden City             7:26.9   23:08.30        
 74 Lukas Gandras              9 Great Neck South        7:27.0   23:08.63        
 75 Luke Shannon              12 South Side              7:29.3   23:15.70        
 76 Brandon Haffner            9 Mepham                  7:29.6   23:16.76   40   
 77 Andrew Pogue              11 Manhasset               7:30.0   23:17.95        
 78 Owen Mroz                  9 South Side              7:33.4   23:28.38        
 79 Alexander Kulikowski       9 Mepham                  7:35.5   23:35.19   41   
 80 John Sprague               9 Calhoun                 7:35.6   23:35.51   42   
 81 Kyle Mosher               11 South Side              7:37.2   23:40.47        
 82 Nicolas Ragas              9 Garden City             7:38.3   23:43.69        
 83 Jeff Qiu                  12 Jericho                 7:39.3   23:46.70        
 84 Rick Wang                 10 Jericho                 7:39.6   23:47.72        
 85 Frank Beslity              9 MacArthur               7:42.2   23:55.88   43   
 86 Matt Adarichev            10 South Side              7:43.0   23:58.45        
 87 Adam Fazal                10 Great Neck South        7:43.4   23:59.59        
 88 Daniel You                 9 Jericho                 7:43.7   24:00.49        
 89 Chase Evans                9 South Side              7:43.9   24:01.02        
 90 Will DiRubbio             12 South Side              7:43.9   24:01.28        
 91 Jordan Nicotra             9 South Side              7:44.6   24:03.32        
 92 Edler Augustin            10 VS Central              7:45.0   24:04.55        
 93 Aditya Jindal             11 New Hyde Park           7:46.7   24:09.89   44   
 94 David DeBiasi              9 Manhasset               7:47.5   24:12.45        
 95 Matthew Bo                10 South Side              7:47.8   24:13.29        
 96 Liam Roach                 9 Mepham                  7:47.9   24:13.59   45   
 97 Christian Barbieri        11 New Hyde Park           7:48.1   24:14.32   46   
 98 William Karcher           10 Garden City             7:48.2   24:14.56        
 99 Eric Lopez                11 Calhoun                 7:48.4   24:15.11   47   
100 Matthew Notine            12 New Hyde Park           7:50.6   24:22.00   48   
101 Alex Suh                   9 Jericho                 7:50.8   24:22.72        
102 Michael Pokorny           12 Calhoun                 7:52.3   24:27.10   49   
103 Ryan Kennedy              12 Manhasset               7:53.0   24:29.34        
104 Gary Wu                   10 Garden City             7:53.9   24:32.29        
105 David Marcano             11 MacArthur               7:56.0   24:38.70   50   
106 Adam Baksh                10 Garden City             7:56.3   24:39.52        
107 Tyler Conor               11 Calhoun                 7:56.5   24:40.28   51   
108 Cody Stefan                9 Manhasset               7:56.6   24:40.59        
109 Umberto Bomberdiere       11 MacArthur               7:57.2   24:42.55   52   
110 Jonathan Hakimi            9 Great Neck North        7:57.8   24:44.36        
111 Edward Guo                11 Great Neck South        8:01.5   24:55.74        
112 Brendan Schmidt           12 South Side              8:02.3   24:58.34        
113 August Bresnaider          9 Mepham                  8:03.5   25:02.13   53   
114 Daniel Angelillo           9 Mepham                  8:05.6   25:08.60   54   
115 Elliott Rendon            10 VS Central              8:07.7   25:15.14        
116 Dylan Lai                 10 Jericho                 8:09.2   25:19.61        
117 Matt Arcoleo              10 South Side              8:09.8   25:21.73        
118 Shane Scaffidi            11 MacArthur               8:16.1   25:41.24   55   
119 Andrew Louie               9 Manhasset               8:16.6   25:42.68        
120 Jonathan Li                9 Manhasset               8:19.8   25:52.83        
121 Xavier Shaw                9 Mepham                  8:21.0   25:56.32   56   
122 Matthew O''Connor          9 Manhasset               8:24.1   26:05.96        
123 Jeremiah Cochran          10 Long Beach              8:28.3   26:19.09        
124 Timothy Kurpiewski         9 Great Neck South        8:30.4   26:25.48        
125 Patrick Creaven           12 Garden City             8:31.2   26:28.07        
126 Drini Nela                12 Mepham                  8:31.3   26:28.29        
127 Ryan Brosgole              9 Mepham                  8:38.5   26:50.81        
128 Anthony Steves             9 Great Neck South        8:38.7   26:51.50        
129 Alec Schmidt               9 MacArthur               8:40.3   26:56.27   57   
130 Thomas Haggerty            9 South Side              8:40.4   26:56.53        
131 Sean Croutier              9 South Side              8:41.5   27:00.09        
132 Andrew Ferreira           12 Garden City             8:41.7   27:00.68        
133 Sebastian Kaczor          10 Great Neck South        8:47.8   27:19.55        
134 Bryan Lau                 12 MacArthur               8:53.1   27:36.07        
135 Christopher Kerrane       12 New Hyde Park           8:56.7   27:47.21   58   
136 Kevin Carratu             10 Manhasset               8:58.3   27:52.43        
137 Amandeep Thind            10 Great Neck South        9:02.8   28:06.18        
138 Anthony Bacani             9 MacArthur               9:04.2   28:10.50        
139 David DeRienzo             9 MacArthur               9:12.1   28:35.29        
140 Brendan Carr               9 MacArthur               9:28.1   29:25.00        
141 Rubin Thind                9 MacArthur               9:32.2   29:37.77        
142 Thomas Donohue             9 Calhoun                 9:34.7   29:45.42   59   
143 Noah Kim                   9 New Hyde Park           9:35.1   29:46.66   60   
144 Josh Game                 12 Mepham                  9:36.0   29:49.49        
145 Mathew Pietranello        10 Calhoun                 9:37.0   29:52.45   61   
146 Eric Parmar               11 New Hyde Park           9:37.5   29:54.21   62   
147 Zach Ahdoot                9 Great Neck North        9:38.4   29:56.89        
148 Joseph Cucinella          12 Mepham                  9:39.1   29:59.21        
149 Brian Sprague             12 Calhoun                 9:42.9   30:10.95        
150 Ryan Shand                11 Calhoun                 9:46.9   30:23.44        
151 Bill Liu                   9 Jericho                 9:48.3   30:27.78        
152 Sean Koelling              9 Mepham                  9:55.2   30:49.16        
153 Ryan Pekoff                9 Mepham                 10:16.3   31:54.62        
154 Matt Soto                 11 MacArthur              10:22.1   32:12.70        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Syosset                      16    1    2    3    4    6    7    8           
      Total Time:  1:33:19.94                                                     
         Average:    18:39.99                                                     
   2 Port Washington              50    5    9   10   12   14   16   22           
      Total Time:  1:36:00.75                                                     
         Average:    19:12.15                                                     
   3 East Meadow                  74   11   13   15   17   18   19   20           
      Total Time:  1:37:08.76                                                     
         Average:    19:25.76                                                     
   4 Massapequa                  120   21   23   24   25   27   28   29           
      Total Time:  1:41:56.71                                                     
         Average:    20:23.35                                                     
   5 Farmingdale                 175   31   33   34   36   41   44   54           
      Total Time:  1:49:36.57                                                     
         Average:    21:55.32                                                     
   6 Hicksville                  187   26   30   32   40   59   62   66           
      Total Time:  1:50:15.66                                                     
         Average:    22:03.14                                                     
   7 Plainview                   211   37   39   43   45   47   48   49           
      Total Time:  1:53:37.86                                                     
         Average:    22:43.58                                                     
   8 Herricks                    220   35   38   42   50   55   56   57           
      Total Time:  1:55:16.11                                                     
         Average:    23:03.23                                                     
   9 Oceanside                   277   46   52   53   61   65   67                
      Total Time:  2:03:44.38                                                     
         Average:    24:44.88                                                     
  10 Westbury                    296   51   58   60   63   64                     
      Total Time:  2:06:06.03                                                     
         Average:    25:13.21                                                     
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Manhasset                    27    2    3    5    6   11   12   14           
      Total Time:  1:38:52.16                                                     
         Average:    19:46.44                                                     
   2 Garden City                  36    1    4    7    9   15   19   20           
      Total Time:  1:38:29.86                                                     
         Average:    19:41.98                                                     
   3 Great Neck South             92    8   10   21   23   30   32   34           
      Total Time:  1:45:05.24                                                     
         Average:    21:01.05                                                     
   4 Jericho                     101   13   17   22   24   25   26   27           
      Total Time:  1:45:46.11                                                     
         Average:    21:09.23                                                     
   5 South Side                  156   28   29   31   33   35   36   38           
      Total Time:  1:51:27.20                                                     
         Average:    22:17.44                                                     
   6 MacArthur                   198   16   37   43   50   52   55   57           
      Total Time:  1:56:41.52                                                     
         Average:    23:20.31                                                     
   7 Calhoun                     207   18   42   47   49   51   59   61           
      Total Time:  1:57:54.93                                                     
         Average:    23:34.99                                                     
   8 Mepham                      218   39   40   41   45   53   54   56           
      Total Time:  1:59:13.91                                                     
         Average:    23:50.79                                                     
   9 New Hyde Park               256   44   46   48   58   60   62                
      Total Time:  2:10:20.08                                                     
         Average:    26:04.02 



 Boys 5k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Jake Meyers               12 Plainview               5:24.6   16:48.43    1   
  2 Christian Schiavone       12 Plainview               5:34.2   17:18.10    2   
  3 Kailen McCauley            8 Herricks                5:37.9   17:29.78    3   
  4 Mike Turner               11 Massapequa              5:40.2   17:36.79    4   
  5 Colm Smith                12 Massapequa              5:41.5   17:40.83    5   
  6 Nicholas Mastandrea       10 Syosset                 5:45.3   17:52.73    6   
  7 Ross Reddock              12 Syosset                 5:48.2   18:01.79    7   
  8 Jake Pulis                12 Massapequa              5:49.5   18:05.87    8   
  9 Abhi Allu                 12 Syosset                 5:50.1   18:07.61    9   
 10 Matt Gehrke               12 Syosset                 5:58.0   18:32.12   10   
 11 Nick Socci                12 Syosset                 5:58.6   18:34.09   11   
 12 Samuel Mueck              12 Massapequa              5:59.2   18:35.72   12   
 13 Hunter Pick               10 Syosset                 5:59.4   18:36.51   13   
 14 Charles LaMassa           11 Massapequa              6:01.9   18:44.34   14   
 15 Christian Snyder          10 Massapequa              6:02.3   18:45.35   15   
 16 Andrew Aspiras            10 Syosset                 6:03.5   18:49.18   16   
 17 Bryan Horn                12 Plainview               6:05.7   18:55.97   17   
 18 Logan Frain               10 Syosset                 6:07.1   19:00.45        
 19 Kevin Anglin              12 Massapequa              6:11.6   19:14.31   18   
 20 Vincent Pugliano          12 Massapequa              6:15.4   19:26.11        
 21 James Murphy              10 Massapequa              6:17.3   19:32.03        
 22 Jeff Chen                 10 Herricks                6:19.0   19:37.33   19   
 23 Matt Ferrara              10 Plainview               6:22.9   19:49.37   20   
 24 Chris Drury               11 Massapequa              6:23.6   19:51.77        
 25 Daniel Vilchek            12 Plainview               6:30.7   20:13.66   21   
 26 Gregory Kies              10 Plainview               6:30.9   20:14.31   22   
 27 Joe Romano                12 Herricks                6:38.0   20:36.31   23   
 28 Matt Wolson               12 Plainview               6:39.0   20:39.36   24   
 29 Dominick Piccirillo       12 Herricks                6:43.4   20:53.27   25   
 30 Justin Wolf               12 Plainview               6:45.6   20:59.96        
 31 Evan Hitsky               10 Plainview               6:45.7   21:00.22        
 32 Ryan Li                   10 Herricks                6:48.0   21:07.50   26   
 33 Alex DeMarco              10 Herricks                6:49.5   21:12.02   27   
 34 Jared Martin              10 Herricks                6:52.0   21:19.98   28   
 35 Chris Mathew              10 Herricks                6:53.1   21:23.38        
 36 KaLee Tolentino           11 Plainview               6:53.7   21:25.11        
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Richard Kanders           10 Great Neck South        5:36.4   17:25.17    1   
  2 Paul Markovina            12 Jericho                 5:37.2   17:27.36    2   
  3 Michael Greco             11 Garden City             5:49.0   18:04.31    3   
  4 Grant Krawiec             10 Garden City             5:50.6   18:09.23    4   
  5 Brian Cho                 11 Great Neck South        5:59.6   18:37.20    5   
  6 Rohan Basavaraju          12 Jericho                 6:00.5   18:39.96    6   
  7 Kenneth Tan               11 Great Neck South        6:02.3   18:45.64    7   
  8 Alex Bensen               11 Garden City             6:02.5   18:46.04    8   
  9 Andy La                   12 Great Neck South        6:02.9   18:47.40    9   
 10 Justin Hu                 10 Great Neck South        6:03.6   18:49.47   10   
 11 Michael Lu                11 Great Neck South        6:04.3   18:51.68   11   
 12 Brandon Gong              12 Garden City             6:04.8   18:53.40   12   
 13 Alexander Kasper           8 Jericho                 6:07.2   19:00.81   13   
 14 Thomas Bodendorf          11 Mepham                  6:09.2   19:06.92   14   
 15 Peter Martorana           11 Mepham                  6:10.0   19:09.47   15   
 16 Ben Liu                   10 Great Neck South        6:10.4   19:10.72   16   
 17 Justin Liu                12 Great Neck South        6:14.3   19:22.76        
 18 Scott Sieger              12 Mepham                  6:14.4   19:23.03   17   
 19 Aakash Yagnik             12 Jericho                 6:15.0   19:25.09   18   
 20 Barry Zhang                9 Jericho                 6:15.3   19:25.80   19   
 21 Max Baggett                9 Jericho                 6:18.8   19:36.88   20   
 22 Jack Mcshane              12 Garden City             6:19.9   19:40.16   21   
 23 Dylan McDonald            10 Garden City             6:20.0   19:40.37   22   
 24 Ben Chen                  12 Jericho                 6:22.2   19:47.24   23   
 25 Matthew Moody             11 Garden City             6:24.6   19:54.85   24   
 26 Kyle Peters               12 Jericho                 6:25.8   19:58.61        
 27 Brandon Tso               10 Jericho                 6:27.1   20:02.69        
 28 Matthew Marino             9 Mepham                  6:29.9   20:11.18   25   
 29 Christian Mackey          12 Jericho                 6:33.5   20:22.45        
 30 Austin George             10 Great Neck South        6:33.7   20:23.02        
 31 Victor Pei                12 Great Neck South        6:35.1   20:27.27        
 32 Joseph Malone             11 Mepham                  6:37.0   20:33.37   26   
 33 Andrew Tang               12 Garden City             6:39.3   20:40.54        
 34 Dillon Pekoff             11 Mepham                  6:45.8   21:00.49   27   
 35 Simon Ferris               9 Garden City             6:47.5   21:05.85        
 36 Matthew Ardito             9 Garden City             6:48.3   21:08.28        
 37 Alex Gross                11 Mepham                  6:56.9   21:34.97   28   
 38 Kevin Montalti            12 Mepham                  7:09.0   22:12.85        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Syosset                      43    6    7    9   10   11   13   16           
      Total Time:  1:31:08.34                                                     
         Average:    18:13.67                                                     
   2 Massapequa                   43    4    5    8   12   14   15   18           
      Total Time:  1:30:43.55                                                     
         Average:    18:08.71                                                     
   3 Plainview                    61    1    2   17   20   21   22   24           
      Total Time:  1:33:05.53                                                     
         Average:    18:37.11                                                     
   4 Herricks                     96    3   19   23   25   26   27   28           
      Total Time:  1:39:44.19                                                     
         Average:    19:56.84                                                     
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Great Neck South             32    1    5    7    9   10   11   16           
      Total Time:  1:32:24.88                                                     
         Average:    18:28.98                                                     
   2 Garden City                  48    3    4    8   12   21   22   24           
      Total Time:  1:33:33.14                                                     
         Average:    18:42.63                                                     
   3 Jericho                      58    2    6   13   18   19   20   23           
      Total Time:  1:33:59.02                                                     
         Average:    18:47.81                                                     
   4 Mepham                       97   14   15   17   25   26   27   28           
      Total Time:  1:38:23.97                                                     
         Average:    19:40.80
     


 Boys 5k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Patrick Smyth             11 Farmingdale             5:33.2   17:15.22    1   
  2 Jeremy Erman              12 East Meadow             5:40.5   17:37.83    2   
  3 John Meah                 11 East Meadow             5:44.7   17:50.90    3   
  4 Glenn Newberger           11 East Meadow             5:45.1   17:52.20    4   
  5 Bryan Villafuerte         11 East Meadow             5:45.5   17:53.40    5   
  6 Anthony Diaz               9 Farmingdale             5:45.8   17:54.28    6   
  7 Matthew Owens             10 East Meadow             5:52.2   18:14.05    7   
  8 Brian Scannell            11 Baldwin                 5:55.4   18:24.19    8   
  9 Patrick Mulvey            10 Baldwin                 5:57.5   18:30.56    9   
 10 Kevin Ryan                11 East Meadow             5:57.9   18:31.73   10   
 11 Jayden Abraham             9 East Meadow             6:01.7   18:43.48   11   
 12 Paul Choi                 10 East Meadow             6:02.2   18:45.04        
 13 Keith Hernandez           12 East Meadow             6:14.1   19:22.15        
 14 Anthony Leeb              11 East Meadow             6:14.2   19:22.51        
 15 Brandon Vanenburg         12 Baldwin                 6:21.8   19:46.21   12   
 16 Emilio Diaz               11 Farmingdale             6:23.7   19:51.90   13   
 17 John Russo                12 Farmingdale             6:32.5   20:19.20   14   
 18 Colin Robinson            12 Baldwin                 6:32.8   20:20.35   15   
 19 Sean Rae                  10 Farmingdale             6:36.0   20:30.23   16   
 20 Joseph Badalamenti        12 Farmingdale             6:46.0   21:01.25   17   
 21 Thomas Swindell           10 Baldwin                 6:54.1   21:26.29   18   
 22 Gavin Rogers              10 Farmingdale             7:01.4   21:48.99   19   
 23 Connor Fawcett            10 Farmingdale             7:01.9   21:50.79        
 24 Thomas Hilbert            11 Farmingdale             7:08.5   22:11.18        
 25 Thomas Geddes             11 Farmingdale             7:16.8   22:37.10        
 26 Marlon Oliphant           12 Hempstead               7:26.8   23:07.99        
 27 Ryan Worrell              10 Baldwin                 7:33.7   23:29.33   20   
 28 Gabriel Jegede            11 Hempstead               8:20.0   25:53.21        
 29 Lewis Webb                10 Hempstead               8:26.6   26:13.80        
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Alex Rogers               12 Calhoun                 5:31.7   17:10.43    1   
  2 Maor Amar                 11 Great Neck North        5:41.5   17:40.81    2   
  3 Brendan Rosario           11 Calhoun                 5:50.4   18:08.41    3   
  4 Sean Bottalico            11 Calhoun                 5:51.5   18:12.08    4   
  5 Chris Collins             12 South Side              5:56.2   18:26.65    5   
  6 Aaron Malekan             11 Great Neck North        5:58.6   18:33.99    6   
  7 Ryan Happel               11 Calhoun                 6:01.6   18:43.24    7   
  8 Braeden Vieni              9 Calhoun                 6:08.4   19:04.57    8   
  9 Jack McGowan              11 South Side              6:10.6   19:11.37    9   
 10 Jacob Grant               12 South Side              6:10.7   19:11.62   10   
 11 Daniel Finning            11 South Side              6:14.0   19:21.90   11   
 12 Steven Multer             10 Calhoun                 6:16.0   19:28.19   12   
 13 Zyon Medina               10 Calhoun                 6:17.6   19:33.16   13   
 14 Owen Mullen                9 South Side              6:18.3   19:35.30   14   
 15 Jake Furnari              12 MacArthur               6:19.3   19:38.41   15   
 16 Andrew Zabatta            12 MacArthur               6:20.8   19:42.82   16   
 17 Eli Pullaro               10 South Side              6:21.4   19:44.75   17   
 18 Xavier Custodio           11 Calhoun                 6:21.6   19:45.37        
 19 Chris Ducey               11 MacArthur               6:22.2   19:47.29   18   
 20 Charles Ohanian           10 South Side              6:32.0   20:17.62   19   
 21 JT Devine                 10 South Side              6:34.2   20:24.57        
 22 Roberto Milan             10 South Side              6:36.1   20:30.65        
 23 Chris Vartoukian           9 MacArthur               6:39.6   20:41.25   20   
 24 Eric Cohen                10 Great Neck North        6:41.1   20:46.11   21   
 25 Thomas Kelly               9 South Side              6:43.9   20:54.63        
 26 James Medina               9 MacArthur               6:45.7   21:00.40   22   
 27 Chris Russo               12 MacArthur               6:49.2   21:11.26   23   
 28 Daniel Sedgh              10 Great Neck North        7:01.3   21:48.72   24   
 29 Nicholas Seier            10 MacArthur               7:22.4   22:54.48   25   
 30 Oscar Martinez            11 MacArthur               7:25.2   23:03.06        
 31 Daniel Chitsaz            11 Great Neck North        7:28.7   23:13.93   26   
 32 Jan Kaluta                10 Great Neck North        7:31.2   23:21.73   27   
 33 Matt Fioretti              9 MacArthur               7:32.3   23:25.24        
 34 Juha Yoon                 10 Great Neck North        7:36.0   23:36.58   28   
 35 Jared Astrof               9 Great Neck North        7:59.1   24:48.33        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 East Meadow                  21    2    3    4    5    7   10   11           
      Total Time:  1:29:28.38                                                     
         Average:    17:53.68                                                     
   2 Farmingdale                  50    1    6   13   14   16   17   19           
      Total Time:  1:35:50.83                                                     
         Average:    19:10.17                                                     
   3 Baldwin                      62    8    9   12   15   18   20                
      Total Time:  1:38:27.60                                                     
         Average:    19:41.52                                                     
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Calhoun                      23    1    3    4    7    8   12   13           
      Total Time:  1:31:18.73                                                     
         Average:    18:15.75                                                     
   2 South Side                   49    5    9   10   11   14   17   19           
      Total Time:  1:35:46.84                                                     
         Average:    19:09.37                                                     
   3 Great Neck North             79    2    6   21   24   26   27   28           
      Total Time:  1:42:03.56                                                     
         Average:    20:24.72                                                     
   4 MacArthur                    91   15   16   18   20   22   23   25           
      Total Time:  1:40:50.17                                                     
         Average:    20:10.04 
 


 Boys 5k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 5000 Run                                                        
 48 Unknown                                              8:01.3   24:55.30        
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Oliver Melara-Perez        9 Port Washington         5:45.2   17:52.39    1   
  2 Ben Goldstein             11 Port Washington         5:47.3   17:58.81    2   
  3 Alexander Zsikla          12 Port Washington         5:48.1   18:01.51    3   
  4 Noah Loewy                 9 Port Washington         5:49.6   18:06.15    4   
  5 Max Friedman              11 Port Washington         5:54.3   18:20.58    5   
  6 Patrick Barry             12 Port Washington         5:55.7   18:24.88    6   
  7 Nicholas Scardigno        11 Port Washington         5:58.9   18:34.98    7   
  8 Louis Blakeman            11 Port Washington         6:00.3   18:39.26        
  9 Christopher DiLillo       11 Port Washington         6:10.4   19:10.78        
 10 Grant Bruno               12 Port Washington         6:10.6   19:11.25        
 11 Jason Bier                 9 Oceanside               6:21.7   19:45.85    8   
 12 Tristan Degen              9 Oceanside               6:26.6   20:00.86    9   
 13 Vincent Matarese          11 Oceanside               6:30.1   20:11.74   10   
 14 Nathaniel Miller          11 Uniondale               6:41.3   20:46.64   11   
 15 Darious Pickett           12 Uniondale               6:42.7   20:51.06   12   
 16 Pedro Martinez            12 Uniondale               6:43.4   20:53.07   13   
 17 Nick Fiumara              11 Oceanside               7:01.2   21:48.51   14   
 18 Anthony Ranieri           11 Oceanside               7:03.1   21:54.30   15   
 19 Erik Allen                11 Uniondale               7:03.1   21:54.53   16   
 20 Charlie Kreuzburg         11 Oceanside               7:06.1   22:03.80   17   
 21 Malik Barrett             11 Uniondale               7:17.0   22:37.65   18   
 22 Gabriel Vega              12 Oceanside               7:17.1   22:38.01   19   
 23 Jason Ogbue               12 Oceanside               7:19.8   22:46.40        
 24 Jahmari Rance             11 Uniondale               7:49.8   24:19.45   20   
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Henry Kolyer               9 Manhasset               5:49.5   18:05.62    1   
  2 Matthew Kiley             10 Manhasset               6:00.2   18:39.02    2   
  3 Emmett Conway             10 VS Central              6:04.2   18:51.31    3   
  4 Michael Yarrington        10 Manhasset               6:05.9   18:56.82    4   
  5 Ryan Thorpe               12 Manhasset               6:06.6   18:58.71    5   
  6 Justin Louie              12 Manhasset               6:08.9   19:06.05    6   
  7 Jack Boyle                12 Manhasset               6:09.9   19:09.07    7   
  8 Alex Schlaefer            10 Manhasset               6:11.8   19:14.91    8   
  9 Lucas Malley               9 Manhasset               6:13.4   19:20.03        
 10 Ben Reilly                11 Manhasset               6:24.9   19:55.69        
 11 Joedell Bastien           10 VS Central              6:32.5   20:19.26    9   
 12 Jack LaSalle              10 Manhasset               6:36.4   20:31.45        
 13 Malik Johnson             12 Elmont                  6:42.5   20:50.38   10   
 14 Christopher Mitto         12 VS Central              6:45.2   20:58.80   11   
 15 Joshua Joseph             10 VS Central              6:45.3   20:59.07   12   
 16 Ethan Elliott             12 Elmont                  6:47.2   21:05.07   13   
 17 Anthony Edwards           11 Elmont                  6:55.7   21:31.39   14   
 18 Nicolas Rodriguez          9 VS Central              7:01.8   21:50.45   15   
 19 Matthew Marquez           10 VS Central              7:01.9   21:50.72   16   
 20 Jeremiah Omeike           10 Elmont                  7:17.2   22:38.29   17   
 21 Demoni Gilkes             12 Elmont                  7:34.9   23:33.33   18   
 22 Tavis Charvis             12 Elmont                  7:47.8   24:13.24   19   
 23 Ronaldo Powell            10 Elmont                  7:52.2   24:27.05   20   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Port Washington              15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:  1:30:19.44                                                     
         Average:    18:03.89                                                     
   2 Oceanside                    56    8    9   10   14   15   17   19           
      Total Time:  1:43:41.26                                                     
         Average:    20:44.26                                                     
   3 Uniondale                    70   11   12   13   16   18   20                
      Total Time:  1:47:02.95                                                     
         Average:    21:24.59                                                     
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 Manhasset                    18    1    2    4    5    6    7    8           
      Total Time:  1:33:46.22                                                     
         Average:    18:45.25                                                     
   2 VS Central                   50    3    9   11   12   15   16                
      Total Time:  1:42:58.89                                                     
         Average:    20:35.78                                                     
   3 Elmont                       72   10   13   14   17   18   19   20           
      Total Time:  1:49:38.46                                                     
         Average:    21:55.70  
 


Boys 5k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference  1 Results 5000 Run                                                    
  1 Aaron Li                  11 Hicksville              5:52.7   18:15.76    1   
  2 Christian Sekosan         11 Hicksville              5:55.4   18:24.00    2   
  3 Jason Peralta             12 Freeport                6:00.1   18:38.67    3   
  4 Antonio Aguilar           12 Hicksville              6:00.3   18:39.20    4   
  5 Luis Carrillo Rubio       10 Hicksville              6:03.2   18:48.43    5   
  6 Manit Chugh               10 Hicksville              6:09.7   19:08.62    6   
  7 Eugene Thomas             10 Hicksville              6:13.5   19:20.14    7   
  8 Shivansh Kumar            10 Hicksville              6:21.8   19:45.94    8   
  9 Kenneth Alvarez           11 Freeport                6:22.1   19:46.95    9   
 10 Michael Cuomo              9 Hicksville              6:26.0   19:59.10        
 11 Matthew Solomon           12 Hicksville              6:36.7   20:32.40        
 12 Rudolph Posy              12 Westbury                6:38.7   20:38.46   10   
 13 Rodney Jerome             11 Westbury                6:40.3   20:43.48   11   
 14 Joseph Frye               12 Freeport                6:51.0   21:16.87   12   
 15 Eli Monjaras              12 Freeport                6:51.1   21:17.11   13   
 16 Nicholas Drivas           12 Hicksville              6:51.3   21:17.59        
 17 Dezmon Rattray            12 Freeport                6:56.0   21:32.37   14   
 18 Andrew West               10 Westbury                7:19.7   22:45.83   15   
 19 Kevin Moran                9 Westbury                7:20.3   22:47.94   16   
 20 Trevon Campbell           11 Freeport                7:32.2   23:24.80   17   
 21 Nathniel Blades            9 Freeport                7:33.0   23:27.21   18   
 22 Isaiah Allen              10 Westbury                7:47.5   24:12.26   19   
 23 Kyle Oyeniran              9 Freeport                8:13.9   25:34.30        
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
  1 Matt Volpe                 9 Long Beach              5:59.2   18:35.89    1   
  2 Justin Murillo            11 New Hyde Park           6:00.4   18:39.49    2   
  3 Samuel Gosden             10 Long Beach              6:08.5   19:04.74    3   
  4 Jack Nichols              11 New Hyde Park           6:09.6   19:08.03    4   
  5 Christopher Miliano       11 Frank Carey             6:12.7   19:17.71    5   
  6 Christopher Gioia         11 Frank Carey             6:13.4   19:19.84    6   
  7 Dylan Patel               11 New Hyde Park           6:14.8   19:24.28    7   
  8 Joshua Chung              11 New Hyde Park           6:16.6   19:30.04    8   
  9 Andrew Vincenzi           12 Frank Carey             6:18.9   19:36.95    9   
 10 Bryan Lo                  10 New Hyde Park           6:20.5   19:42.10   10   
 11 Alex Michealmen           12 Long Beach              6:21.4   19:44.90   11   
 12 Jack Rand                 10 Long Beach              6:22.0   19:46.68   12   
 13 Dylan Sofield              9 Long Beach              6:25.8   19:58.44   13   
 14 Alex Brown                12 Long Beach              6:34.8   20:26.42   14   
 15 Scott Defex               10 Long Beach              6:36.4   20:31.36   15   
 16 Joey DiGilio              12 Frank Carey             6:39.6   20:41.29   16   
 17 Anthony Schembeck          9 New Hyde Park           6:39.8   20:42.13   17   
 18 Jeff Jijy                 11 New Hyde Park           6:42.1   20:48.99   18   
 19 Yuuki Nagata              11 New Hyde Park           6:57.1   21:35.73        
 20 Vincent Gatto             12 Frank Carey             6:59.4   21:43.00   19   
 21 Peter Agate               11 Frank Carey             7:10.1   22:16.27   20   
 22 Chase Callahan            11 Long Beach              7:29.8   23:17.21        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  1 Results 5000 Run                                                    
   1 Hicksville                   18    1    2    4    5    6    7    8           
      Total Time:  1:33:16.01                                                     
         Average:    18:39.21                                                     
   2 Freeport                     51    3    9   12   13   14   17   18           
      Total Time:  1:42:31.97                                                     
         Average:    20:30.40                                                     
   3 Westbury                     71   10   11   15   16   19                     
      Total Time:  1:51:07.97                                                     
         Average:    22:13.60                                                     
Conference  2 Results 5000 Run                                                    
   1 New Hyde Park                31    2    4    7    8   10   17   18           
      Total Time:  1:36:23.94                                                     
         Average:    19:16.79                                                     
   2 Long Beach                   40    1    3   11   12   13   14   15           
      Total Time:  1:37:10.65                                                     
         Average:    19:26.13                                                     
   3 Frank Carey                  55    5    6    9   16   19   20                
      Total Time:  1:40:38.79                                                     
         Average:    20:07.76