Just in Time Racing - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                  Section VIII Conference Dual Meet - 10/10/2017                  
                               Bethpage State Park                                
                                                            
 
Event 1  Boys 5k Run CC Junior Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================

Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Brandon Lake              10 Hewlett                 6:16.7   19:30.17    1   
  2 David Goldhirsch          11 Hewlett                 6:38.1   20:36.79    2   
  3 Brian Clark               10 Bethpage                6:50.4   21:14.99    3   
  4 Sulan Pathiranage         11 Hewlett                 6:53.3   21:23.81    4   
  5 Jack Clausen               9 Lynbrook                6:55.5   21:30.86    5   
  6 Peter Ackermann           11 Roslyn                  6:56.8   21:34.67    6   
  7 Nicholas Timoshenko       11 Bethpage                6:57.7   21:37.63    7   
  8 Antonio Bello             12 Bethpage                7:01.9   21:50.61    8   
  9 Conall Maloney            10 Lynbrook                7:07.3   22:07.57    9   
 10 Josh Blankstein           10 Lynbrook                7:07.7   22:08.65   10   
 11 Thomas Siatsis             8 VS North                7:08.9   22:12.39   11   
 12 Matt Mandolese            11 Bethpage                7:12.1   22:22.32   12   
 13 Matthew Benaharon          9 Roslyn                  7:23.2   22:56.91   13   
 14 Kieran Lee                12 Bethpage                7:23.7   22:58.39   14   
 15 Anthony belmonte           9 Bethpage                7:24.1   22:59.50   15   
 16 Matthew Sheehan            9 Bethpage                7:25.2   23:03.19   16   
 17 Christian Kachadourian    10 Bethpage                7:25.5   23:03.93        
 18 James Charpentier         10 Lynbrook                7:25.7   23:04.65   17   
 19 Nelson Mei                11 Lynbrook                7:30.3   23:19.04   18   
 20 Mike Schwartz             12 Lynbrook                7:30.8   23:20.38   19   
 21 Ziad Wazihullah           10 Roslyn                  7:31.7   23:23.10   20   
 22 William Borges            10 Roslyn                  7:31.8   23:23.46   21   
 23 Max Baum                   9 Hewlett                 7:32.1   23:24.40   22   
 24 Jason Shao                11 Lynbrook                7:33.2   23:27.93   23   
 25 Nicolas ragusa             9 Bethpage                7:35.5   23:35.20        
 26 Nick Paladino             10 Lynbrook                7:38.7   23:45.01        
 27 Kenneth Spratt             9 Wantagh                 7:44.0   24:01.58   24   
 28 Alex Assenmacher          10 Plainedge               7:44.8   24:03.85   25   
 29 Tyler Staszak             10 Lynbrook                7:44.9   24:04.29        
 30 Jonathan Elkowitz         10 Roslyn                  7:45.2   24:05.34   26   
 31 Marc DiStefano            12 Plainedge               7:45.7   24:06.71   27   
 32 Michael Fahey              9 Wantagh                 7:50.4   24:21.31   28   
 33 Colin Schepis             11 Lynbrook                7:51.4   24:24.60        
 34 Marlon Duran              11 Lynbrook                7:52.2   24:27.02        
 35 David Schaffer            10 Lynbrook                7:54.8   24:34.95        
 36 Charles Gebbia            10 Lynbrook                7:57.5   24:43.26        
 37 Sean Curley               10 Lynbrook                7:57.6   24:43.59        
 38 Nicolas Carlino           10 Jfk Bellmore            7:57.7   24:44.12   29   
 39 Connor Sommers            10 Wantagh                 7:59.4   24:49.35   30   
 40 William Wren              10 Lynbrook                8:01.0   24:54.29        
 41 Kenneth Seltman            9 Jfk Bellmore            8:02.8   24:59.72   31   
 42 CJ Sollitto               10 Lynbrook                8:03.0   25:00.37        
 43 Devin Cardoza              9 Roslyn                  8:03.6   25:02.48   32   
 44 Kevin Finck               11 Plainedge               8:04.5   25:05.12   33   
 45 Michael Abatemarco        10 Plainedge               8:05.1   25:07.03   34   
 46 Justin Saldana            10 Bethpage                8:05.3   25:07.63        
 47 Jake Interrante            9 Wantagh                 8:06.1   25:09.99   35   
 48 Harrison Boukas           10 Plainedge               8:07.2   25:13.59   36   
 49 Logan Paola               10 Bethpage                8:07.3   25:13.87        
 50 Matthew Cleary            10 Lynbrook                8:08.1   25:16.46        
 51 James Seaman              11 Wantagh                 8:09.8   25:21.66   37   
 52 Jake Acquilino            10 Plainedge               8:10.9   25:25.11   38   
 53 Stephen Rettagliata       11 VS North                8:15.0   25:37.67   39   
 54 Isaac Timmer               9 Wantagh                 8:15.5   25:39.20   40   
 55 Robert Spiteri             9 Wantagh                 8:15.7   25:40.05   41   
 56 Ryan Denker               11 Lynbrook                8:17.0   25:44.05        
 57 Matthew Devine            10 Wantagh                 8:19.3   25:51.09        
 58 Geoffrey Shamah           12 Bethpage                8:20.4   25:54.52        
 59 Mohammad Qadri            12 VS North                8:21.3   25:57.22   42   
 60 Alexander De La Rosa       9 Division Avenue         8:21.4   25:57.59        
 61 Jack Racer                10 Jfk Bellmore            8:25.5   26:10.42   43   
 62 Jack Benedetto             9 Wantagh                 8:29.0   26:21.40        
 63 Matthew DiGraziano         9 Wantagh                 8:30.4   26:25.63        
 64 Jason Sitt                11 Lynbrook                8:34.9   26:39.58        
 65 Richard Wiater            11 Lynbrook                8:36.5   26:44.53        
 66 Andrew Rosen              11 Plainedge               8:37.4   26:47.34   44   
 67 Jaime Macias              12 Division Avenue         8:38.4   26:50.58        
 68 Andy Zhang                10 Jfk Bellmore            8:39.4   26:53.61   45   
 69 Joseph Gavin               9 Division Avenue         8:42.7   27:03.74        
 70 Michael Morelli            9 Lynbrook                8:45.3   27:11.97        
 71 Jonathan Thomson           9 VS North                8:45.7   27:13.27   46   
 72 Jacob Fried               10 Roslyn                  8:46.1   27:14.25   47   
 73 Richard Chen              11 VS North                8:49.3   27:24.36   48   
 74 Lucas Miele                9 Lynbrook                8:51.4   27:30.83        
 75 Brett Zornberg            10 Lynbrook                8:52.0   27:32.69        
 76 Adam Ayroso               10 Plainedge               8:52.2   27:33.21        
 77 Jordan Zornberg           10 Lynbrook                8:52.3   27:33.78        
 78 Ian Isseks                 9 Hewlett                 8:53.1   27:36.10   49   
 79 Alexandro Villalobos      10 Bethpage                8:57.7   27:50.33        
 80 Jason Zhang                9 Jfk Bellmore            9:17.0   28:50.50   50   
 81 Bryan Perez               11 Jfk Bellmore            9:22.9   29:08.67   51   
 82 Matt Soethout             11 Wantagh                 9:24.6   29:14.04        
 83 Joshua Baer                9 Division Avenue         9:25.6   29:17.25        
 84 Jacob Mayourian            9 Roslyn                  9:36.4   29:50.69        
 85 Ahmed Jengda              10 VS North                9:42.4   30:09.28   52   
 86 joseph gilio              12 Bethpage                9:42.8   30:10.67        
 87 Christopher Bello         11 Bethpage                9:42.9   30:10.99        
 88 Anthony Anderson          10 VS North                9:44.0   30:14.16   53   
 89 Thomas Allen              10 VS North                9:48.3   30:27.69        
 90 Juan Pinilla               9 Glen Cove               9:50.7   30:35.04        
 91 Nicholas Damiani           9 Plainedge               9:51.9   30:38.86        
 92 Anthony Piergiovanni      10 Wantagh                10:06.6   31:24.50        
 93 Justin patlias             9 Bethpage               11:43.4   36:25.36        
 94 Simeon Kim                 9 Bethpage               11:57.6   37:09.36        
 95 Jake Mosia                 9 Plainedge              12:52.1   39:58.64        
 96 Jake Rusignolo            12 Bethpage               13:26.1   41:44.25        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Riley Keffer               9 Oyster Bay              6:47.7   21:06.41    1   
  2 Izzy Silver                9 Oyster Bay              6:48.6   21:09.49    2   
  3 Eric Schneider            11 Seaford                 6:49.0   21:10.69        
  4 Robert Drexel              9 North Shore             6:56.3   21:33.22    3   
  5 Keaton Danseglio          10 North Shore             6:56.6   21:34.17    4   
  6 Matt Ryan                 11 Seaford                 6:58.0   21:38.44        
  7 Andrew Fred               12 Seaford                 7:02.2   21:51.59        
  8 Michael Heffernan          9 North Shore             7:03.7   21:56.29    5   
  9 Ankit Sayed               10 Clarke                  7:08.6   22:11.49    6   
 10 Ian Citrin                12 Oyster Bay              7:10.8   22:18.16    7   
 11 Ethan Baron               12 North Shore             7:13.1   22:25.44    8   
 12 Thomas Kratina            11 Island Trees            7:18.2   22:41.40        
 13 Connor Wick                9 Oyster Bay              7:21.8   22:52.60    9   
 14 Zach Sullivan              9 North Shore             7:24.0   22:59.22   10   
 15 Henry Purcell             10 North Shore             7:29.3   23:15.83   11   
 16 Neal Mehtev                9 Oyster Bay              7:29.5   23:16.32   12   
 17 Brandon Decarolis         10 Oyster Bay              7:30.1   23:18.23   13   
 18 Matt Yerkes                9 Oyster Bay              7:38.3   23:43.62   14   
 19 William Capone             9 Oyster Bay              7:38.9   23:45.76        
 20 Thomas Zamroz             11 Island Trees            7:41.1   23:52.54        
 21 Brendan Mark              10 Clarke                  7:43.2   23:58.95   15   
 22 Dylan Nerud                9 North Shore             7:51.8   24:25.67   16   
 23 Matthew Murphy            10 Oyster Bay              7:56.3   24:39.67        
 24 Thomas Casy                9 North Shore             7:58.7   24:47.14        
 25 Deaglan Doyle              9 North Shore             8:10.6   25:24.01        
 26 John Bellisio             10 Island Trees            8:11.5   25:26.75        
 27 Paul Bott                  9 Oyster Bay              8:17.7   25:46.03        
 28 Nate Loring               10 North Shore             8:22.4   26:00.81        
 29 William Lawrence           9 Friends Academy         8:22.6   26:01.49        
 30 Matthew Gregory           11 Clarke                  8:33.2   26:34.16   17   
 31 Brady Wagner               9 North Shore             8:50.8   27:29.09        
 32 Ryan Maselli               9 Locust Valley           8:59.7   27:56.51        
 33 Abel Maharjan             11 Island Trees            9:08.9   28:25.25        
 34 Jack Schriro              11 Seaford                 9:10.6   28:30.47        
 35 John Khashan              11 Clarke                  9:11.7   28:33.94   18   
 36 Ethan Chau                10 Clarke                  9:16.7   28:49.56   19   
 37 Jonathan Givre             9 Friends Academy         9:35.3   29:47.18        
 38 Nick Mele                  9 North Shore             9:46.7   30:22.74        
 39 Jacob Lando               10 North Shore             9:47.1   30:24.05  
 136 Unknown                                             13:29.9   41:56.23              
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Bethpage                     44    3    7    8   12   14   15   16           
      Total Time:  1:50:03.94                                                     
         Average:    22:00.79                                                     
   2 Lynbrook                     59    5    9   10   17   18   19   23           
      Total Time:  1:52:10.77                                                     
         Average:    22:26.16                                                     
   3 Hewlett                      78    1    2    4   22   49                     
      Total Time:  1:52:31.27                                                     
         Average:    22:30.26                                                     
   4 Roslyn                       86    6   13   20   21   26   32   47           
      Total Time:  1:55:23.48                                                     
         Average:    23:04.70                                                     
   5 Wantagh                     154   24   28   30   35   37   40   41           
      Total Time:  2:03:43.90                                                     
         Average:    24:44.78                                                     
   6 Plainedge                   155   25   27   33   34   36   38   44           
      Total Time:  2:03:36.30                                                     
         Average:    24:43.26                                                     
   7 VS North                    186   11   39   42   46   48   52   53           
      Total Time:  2:08:24.91                                                     
         Average:    25:40.99                                                     
   8 Jfk Bellmore                198   29   31   43   45   50   51                
      Total Time:  2:11:38.37                                                     
         Average:    26:19.68                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 North Shore                  30    3    4    5    8   10   11   16           
      Total Time:  1:50:28.34                                                     
         Average:    22:05.67                                                     
   2 Oyster Bay                   31    1    2    7    9   12   13   14           
      Total Time:  1:50:42.98                                                     
         Average:    22:08.60                                                     
   3 Clarke                       75    6   15   17   18   19                     
      Total Time:  2:10:08.10                                                     
         Average:    26:01.62 

 


 Boys 5k Run CC Varsity Race 1
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Non-Award Results 5000 Run                                                        
 60 Unknown                                              9:02.8   28:06.16        
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Clayton Santiago          12 Bethpage                5:48.5   18:02.53    1   
  2 Aidan Pech                11 Bethpage                5:56.7   18:28.03    2   
  3 Ryan Chen                 12 Roslyn                  5:58.4   18:33.36    3   
  4 Michael Gallardo          12 Roslyn                  5:58.6   18:34.12    4   
  5 Shane Nembach             11 Lynbrook                5:59.0   18:35.39    5   
  6 Andrew Kayel              12 Bethpage                5:59.2   18:35.94    6   
  7 Sean Balakahanei          10 Roslyn                  6:01.7   18:43.55    7   
  8 Elijah Yeroushalmi         9 Roslyn                  6:02.6   18:46.47    8   
  9 daniel Sheehan            11 Bethpage                6:04.9   18:53.71    9   
 10 Aidan Monteleone          11 Bethpage                6:07.0   19:00.12   10   
 11 Jack Waldman              11 Roslyn                  6:08.8   19:05.56   11   
 12 Tim Smith                 12 Bethpage                6:25.1   19:56.24   12   
 13 William Donovan           10 Lynbrook                6:25.7   19:58.29   13   
 14 Joseph Callahan           11 Lynbrook                6:31.2   20:15.32   14   
 15 patrick Hanley             9 Bethpage                6:31.4   20:15.87   15   
 16 Brian Shea                12 Lynbrook                6:31.5   20:16.36   16   
 17 Tyler Sparke               8 Bethpage                6:31.6   20:16.67        
 18 Matthew Sheehan            9 Bethpage                6:32.3   20:18.70        
 19 Jeremy Callahan            9 Lynbrook                6:34.4   20:25.35   17   
 20 Walter Paskoff            12 Lynbrook                6:36.1   20:30.48   18   
 21 Sebastian marano           9 Bethpage                6:39.9   20:42.40        
 22 Taylor Diamond            11 Roslyn                  6:45.2   20:58.76   19   
 23 Daniel Beck                9 Lynbrook                6:48.6   21:09.19   20   
 24 Christopher Liotta        12 Roslyn                  6:53.1   21:23.30   21   
 25 Jason Goncalves           11 Roslyn                  6:55.1   21:29.66        
 26 Kazuki Neo                11 Roslyn                  6:58.1   21:38.72        
 27 Jack Skoblow              11 Lynbrook                6:58.7   21:40.83        
 28 Thomas Klimaszewski       11 Glen Cove               7:00.0   21:44.80   22   
 29 Wilson Guillen            12 Glen Cove               7:07.8   22:09.09   23   
 30 Nicholas Fuchs            11 Lynbrook                7:08.1   22:09.92        
 31 Daniel Rutcofsky          12 Roslyn                  7:12.7   22:24.25        
 32 Steven Bailey             11 Glen Cove               7:18.3   22:41.63   24   
 33 Szymon Frye               11 Glen Cove               7:35.3   23:34.56   25   
 34 Dominic Miele              9 Lynbrook                7:37.2   23:40.39        
 35 Brendan Piszczatowski     12 Glen Cove               8:16.4   25:42.05   26   
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Devin Brancato            12 Wheatley                5:54.7   18:22.00    1   
  2 Javier Lopez              12 Clarke                  6:07.3   19:00.95    2   
  3 Jacob Chimerine           12 Wheatley                6:16.5   19:29.59    3   
  4 Justin Ortiz              10 Island Trees            6:19.9   19:40.26    4   
  5 Matthew Zerbarini          9 Island Trees            6:20.1   19:40.83    5   
  6 Zachary Yurdiga           12 Clarke                  6:25.3   19:57.01    6   
  7 Aiden Yurdiga             10 Clarke                  6:26.6   20:01.02    7   
  8 Abishek Ravindran         10 Clarke                  6:27.4   20:03.58    8   
  9 Liam Coffey               12 Wheatley                6:32.1   20:18.05    9   
 10 Jonathan Melkun           11 Clarke                  6:33.3   20:21.88   10   
 11 Roberto Izzo              12 Clarke                  6:41.0   20:45.71   11   
 12 Alberto Rodriguez         10 Clarke                  6:43.9   20:54.58   12   
 13 Jacob Kruel               11 Island Trees            6:45.6   21:00.14   13   
 14 Jardineau Pierre          11 Clarke                  6:48.1   21:07.68        
 15 Kevin Howard              12 East Rockaway           6:56.6   21:34.29        
 16 Brandon Hernandez         11 Island Trees            6:57.5   21:37.00   14   
 17 Kenny Chen                12 Island Trees            7:01.5   21:49.48   15   
 18 Daniel Salazar            12 East Rockaway           7:03.8   21:56.56        
 19 John Cassidy              10 Clarke                  7:10.8   22:18.26        
 20 Daniel O'Moore            12 East Rockaway           7:17.6   22:39.36        
 21 Ubaidullah Hassan          9 Wheatley                7:26.6   23:07.27   16   
 22 Bradley Seltzer           12 Clarke                  7:34.2   23:31.14        
 23 Teddy Koutsoftus          10 Wheatley                7:40.2   23:49.75   17   
 24 Eddie Silva               11 Wheatley                8:08.1   25:16.25   18   
 25 Alec (Aj) Rovner          11 East Rockaway          10:36.3   32:56.83        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Bethpage                     28    1    2    6    9   10   12   15           
      Total Time:  1:33:00.33                                                     
         Average:    18:36.07                                                     
   2 Roslyn                       33    3    4    7    8   11   19   21           
      Total Time:  1:33:43.06                                                     
         Average:    18:44.62                                                     
   3 Lynbrook                     65    5   13   14   16   17   18   20           
      Total Time:  1:39:30.71                                                     
         Average:    19:54.15                                                     
   4 Glen Cove                   120   22   23   24   25   26                     
      Total Time:  1:55:52.13                                                     
         Average:    23:10.43                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Clarke                       33    2    6    7    8   10   11   12           
      Total Time:  1:39:24.44                                                     
         Average:    19:52.89                                                     
   2 Wheatley                     46    1    3    9   16   17   18                
      Total Time:  1:45:06.66                                                     
         Average:    21:01.34                                                     
   3 Island Trees                 51    4    5   13   14   15                     
      Total Time:  1:43:47.71                                                     
         Average:    20:45.55 




 Boys 5k Run CC Varsity Race 2
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Christian Cicilia         10 VS North                5:48.0   18:01.02    1   
  2 David Durdaller           10 Hewlett                 5:48.6   18:03.01    2   
  3 Zachary Gladstein         12 Hewlett                 5:53.8   18:19.21    3   
  4 Matt Marrone              10 VS North                5:54.4   18:21.02    4   
  5 Pablo Hernandez           12 VS North                5:57.1   18:29.46    5   
  6 Shane Johnson             12 VS North                5:59.1   18:35.49    6   
  7 Alexander Niyazov          9 Hewlett                 6:01.7   18:43.60    7   
  8 Ian Acriche               11 Hewlett                 6:04.6   18:52.52    8   
  9 Gabriel Osiashvilli       10 Hewlett                 6:10.7   19:11.49    9   
 10 David Cheque              11 VS North                6:14.1   19:22.23   10   
 11 Jacob Schoenfeld          11 VS North                6:14.4   19:23.23   11   
 12 Daniel Giron              10 Hewlett                 6:16.7   19:30.31   12   
 13 Hassan Raja               12 VS North                6:23.5   19:51.49   13   
 14 Garrick Neuner             9 VS North                6:34.9   20:26.62        
 15 davontay jones            10 Roosevelt               6:47.4   21:05.59        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Gabe Silva                11 Mineola                 5:51.5   18:11.96    1   
  2 Ryan DeMagistris          12 Mineola                 6:02.8   18:47.18    2   
  3 Brian Casey               11 Oyster Bay              6:08.2   19:03.78    3   
  4 Marcus Pomales            10 Carle Place             6:13.8   19:21.31        
  5 Zachary Arenella          12 Oyster Bay              6:19.5   19:38.93    4   
  6 Nick Tartugno              9 Oyster Bay              6:23.0   19:49.82    5   
  7 Terrance Cameron          12 Oyster Bay              6:24.8   19:55.44    6   
  8 Eric Chao                 12 Oyster Bay              6:25.1   19:56.41    7   
  9 Kenneth McGee             12 Oyster Bay              6:31.8   20:17.06    8   
 10 Joseph Mueller            12 Mineola                 6:38.5   20:37.87    9   
 11 John Schmuck               9 Carle Place             6:40.3   20:43.55        
 12 John Dublynn              11 Mineola                 6:48.9   21:10.15   10   
 13 Justin Gulbin             10 Oyster Bay              6:50.6   21:15.60   11   
 14 Nolan Sweeney             10 Oyster Bay              6:51.1   21:17.21        
 15 Aidan Bongiorno           11 Mineola                 7:00.1   21:45.04   12   
 16 Isaac Luckman             11 Oyster Bay              7:13.4   22:26.29        
 17 Nicholas Kern             12 Mineola                 7:17.1   22:37.96   13   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 VS North                     26    1    4    5    6   10   11   13           
      Total Time:  1:32:49.22                                                     
         Average:    18:33.85                                                     
   2 Hewlett                      29    2    3    7    8    9   12                
      Total Time:  1:33:09.83                                                     
         Average:    18:37.97                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Oyster Bay                   25    3    4    5    6    7    8   11           
      Total Time:  1:38:24.38                                                     
         Average:    19:40.88                                                     
   2 Mineola                      34    1    2    9   10   12   13                
      Total Time:  1:40:32.20                                                     
         Average:    20:06.44 
 


 Boys 5k Run CC Varsity Race 3
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Michael Rosen             11 Plainedge               6:14.7   19:24.15    1   
  2 Jack Goldstein            12 Jfk Bellmore            6:24.2   19:53.43    2   
  3 Jordan Kanner             11 Jfk Bellmore            6:24.8   19:55.49    3   
  4 Julian Jimenez            10 Division Avenue         6:35.4   20:28.20    4   
  5 Justin Dynia              12 Jfk Bellmore            6:39.0   20:39.62    5   
  6 Christian Velasquez       12 Division Avenue         6:41.1   20:45.95    6   
  7 Matthew Baker             12 Jfk Bellmore            6:41.5   20:47.29    7   
  8 Samuel Anglim             10 Plainedge               6:42.0   20:48.80    8   
  9 Christian Beers           12 Division Avenue         6:43.4   20:53.18    9   
 10 Thomas Gleave             11 Plainedge               6:45.0   20:58.15   10   
 11 James Pizaro              11 Division Avenue         6:55.4   21:30.31   11   
 12 Joseph Drossman           11 Jfk Bellmore            6:57.2   21:35.92   12   
 13 Daniel Rengifo            12 Plainedge               7:02.2   21:51.52   13   
 14 Brian Parpan              12 Plainedge               7:02.8   21:53.54   14   
 15 James Fahy                11 Plainedge               7:05.4   22:01.62   15   
 16 Nicholas Trerrotola        9 Plainedge               7:14.3   22:29.19   16   
 17 Michael Derenzo           12 Division Avenue         7:15.5   22:32.83   17   
 18 Brett Gold                11 Jfk Bellmore            7:16.8   22:36.80   18   
 19 Alex Feldman               9 Jfk Bellmore            7:33.5   23:28.88   19   
 20 David Haro                 9 Division Avenue         7:47.8   24:13.14   20   
 21 Connor Callow             10 Plainedge               7:54.3   24:33.38        
 22 Walter Cook               10 Plainedge               8:25.3   26:09.65        
 23 Thomas Edrmann            11 Plainedge               8:26.6   26:13.84        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 JP Grace                  11 Locust Valley           6:04.7   18:52.94    1   
  2 Matt Guerra               11 Locust Valley           6:12.4   19:16.73    2   
  3 Nikita Shoff               9 Cold Spring Harbor      6:20.8   19:42.92        
  4 Evan Miller               10 VS South                6:33.2   20:21.52    3   
  5 Matt Murcott              11 Locust Valley           6:37.0   20:33.32    4   
  6 Joe Mahoney               12 Locust Valley           6:37.6   20:35.21    5   
  7 Steven Chale              10 Locust Valley           6:38.8   20:38.95    6   
  8 Jonathan Cruz             11 VS South                6:40.7   20:44.72    7   
  9 Joshua Starling           12 VS South                6:49.7   21:12.84    8   
 10 William Bertiz            12 VS South                6:53.5   21:24.67    9   
 11 Brook Assefa              12 VS South                6:56.5   21:34.01   10   
 12 Maximo Ramos              12 VS South                7:03.6   21:55.82   11   
 13 Adejuwon Fasanya          12 VS South                7:09.7   22:14.88   12   
 14 Eriks Zamurs              10 Locust Valley           7:11.1   22:19.32   13   
 15 Gerardo Castillo           9 Locust Valley           7:11.7   22:21.12   14   
 16 Justin Ahye               11 VS South                7:16.5   22:36.08        
 17 Marco McCormack            9 Locust Valley           7:17.5   22:39.04        
 18 Zachary Bennardo          10 Cold Spring Harbor      7:22.8   22:55.64        
 19 Alex Rice                 11 Locust Valley           7:52.5   24:27.84        
 20 Ari Gerberg               11 Cold Spring Harbor      8:22.2   26:00.14        
 21 Thomas Fare               12 Cold Spring Harbor      9:00.9   28:00.28        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Jfk Bellmore                 29    2    3    5    7   12   18   19           
      Total Time:  1:42:51.75                                                     
         Average:    20:34.35                                                     
   2 Plainedge                    46    1    8   10   13   14   15   16           
      Total Time:  1:44:56.16                                                     
         Average:    20:59.24                                                     
   3 Division Avenue              47    4    6    9   11   17   20                
      Total Time:  1:46:10.47                                                     
         Average:    21:14.10                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 Locust Valley                18    1    2    4    5    6   13   14           
      Total Time:  1:39:57.15                                                     
         Average:    19:59.43                                                     
   2 VS South                     37    3    7    8    9   10   11   12           
      Total Time:  1:45:17.76                                                     
         Average:    21:03.56 



Boys 5k Run CC Varsity Race 4
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
  1 Paul Lubicich             12 Floral Park             5:52.1   18:13.77    1   
  2 Bryan Murphy              11 Wantagh                 5:56.8   18:28.55    2   
  3 Chris D'Antonio           12 Wantagh                 6:09.8   19:08.86    3   
  4 Rahul Maharjan             9 Sewanhaka               6:16.7   19:30.38        
  5 Wyatt Yustat              12 Wantagh                 6:25.3   19:56.92    4   
  6 Matthew Seaman            12 Wantagh                 6:28.0   20:05.19    5   
  7 Michael Silverman         10 Wantagh                 6:43.0   20:51.92    6   
  8 Andrew Gervasi            11 Floral Park             6:48.2   21:08.03    7   
  9 Drew Alaimo                9 Wantagh                 6:51.5   21:18.48    8   
 10 Justin Reisert            10 Wantagh                 6:54.9   21:28.97    9   
 11 Sam Moritz                10 Wantagh                 6:55.1   21:29.44        
 12 Teddy Craig               11 Wantagh                 7:09.0   22:12.68        
 13 Jason Menjivar            12 Sewanhaka               7:19.8   22:46.22        
 14 Sean Curtis               11 Wantagh                 7:23.7   22:58.35        
 15 Edward Geraghty           11 Floral Park             7:43.6   24:00.09   10   
 16 Daniel Deslippe           12 Sewanhaka               8:32.9   26:33.50        
 17 Barlin Singh               9 Floral Park             8:34.9   26:39.69   11   
 18 Ahmed Aziz                 9 Floral Park             9:13.1   28:38.35   12   
 19 Diego Garcia              12 Sewanhaka               9:28.5   29:26.17        
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
  1 Jason Linzer              10 Seaford                 5:34.5   17:19.05    1   
  2 Thomas Burfeind            9 North Shore             5:48.2   18:01.64    2   
  3 Ethan Loring              12 North Shore             5:51.2   18:11.14    3   
  4 Oscar Varela              12 North Shore             5:51.3   18:11.46    4   
  5 Collin O Sullivan         12 North Shore             5:51.4   18:11.76    5   
  6 Jack Rosencrans           11 North Shore             5:51.5   18:12.03    6   
  7 William Drexel            12 North Shore             6:02.0   18:44.66    7   
  8 John Krzyminski           11 Seaford                 6:02.4   18:45.67    8   
  9 Jared Bazan               12 North Shore             6:08.0   19:03.15    9   
 10 Al Munro                  10 Seaford                 6:15.8   19:27.44   10   
 11 Timothy Saulpaugh         11 Seaford                 6:16.5   19:29.50   11   
 12 Elia Alberts              12 North Shore             6:17.1   19:31.57        
 13 Connor Kelly              12 Seaford                 6:19.3   19:38.43   12   
 14 Anthony Cuchel            12 Seaford                 6:20.6   19:42.21   13   
 15 James Vizza               11 North Shore             6:24.7   19:55.09        
 16 Matthew Mezzasalma        12 Seaford                 6:28.9   20:08.04   14   
 17 Joe Randazzo              10 Seaford                 6:32.1   20:17.99        
 18 Michael Sensale           10 Friends Academy         6:34.2   20:24.65   15   
 19 Andrew Gerard             11 North Shore             6:40.6   20:44.50        
 20 Eamon Esposito            10 North Shore             6:43.4   20:53.30        
 21 David Mascolo             12 Seaford                 6:44.2   20:55.64        
 22 Dylan Baker               10 Seaford                 6:44.3   20:55.94        
 23 Zach Ragozino              9 Friends Academy         6:56.5   21:33.77   16   
 24 Steven Keane              11 Seaford                 7:06.6   22:05.12        
 25 Spencer Kriegstein         9 Friends Academy         7:21.5   22:51.41   17   
 26 Alex Clinton              11 Friends Academy         7:51.8   24:25.60   18   
 27 Gavin Park                 9 Friends Academy         7:58.3   24:45.76   19   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
Conference  3 Results 5000 Run                                                    
   1 Wantagh                      20    2    3    4    5    6    8    9           
      Total Time:  1:38:31.44                                                     
         Average:    19:42.29                                                     
   2 Floral Park                  41    1    7   10   11   12                     
      Total Time:  1:58:39.93                                                     
         Average:    23:43.99                                                     
Conference  4 Results 5000 Run                                                    
   1 North Shore                  20    2    3    4    5    6    7    9           
      Total Time:  1:30:48.03                                                     
         Average:    18:09.61                                                     
   2 Seaford                      42    1    8   10   11   12   13   14           
      Total Time:  1:34:40.09                                                     
         Average:    18:56.02                                                     
   3 Friends Academy              85   15   16   17   18   19                     
      Total Time:  1:54:01.19                                                     
         Average:    22:48.24