Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
                      2019 CYO  Track & Field - 6/11/2019                      
                             Mitchell Field - SJB                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 800 Meter Run Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 A A                          St Aidan's             3:14.92  
  2 Tutrone Catherine          5 OL Victory             3:22.07  
 
Event 2  Girls 800 Meter Run Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Troche Madelyn             4 St Aidan's             3:04.18  
  2 Osorio Natalie             6 OL Victory             3:07.74  
  3 A A                          oll                    3:13.18   Pulis
 
Event 3  Girls 800 Meter Run Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                    2:59.93   Hopkins
 
Event 4  Boys 800 Meter Run Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 VanOmmeren Aiden           5 St Patricks            3:20.61  
  2 Scheffel Jack              5 St Patricks            3:24.15  
  3 sweeney jason              5 OL Victory             3:39.59  
 
Event 5  Boys 800 Meter Run Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                    3:15.56   Lawless
  2 Marsanico Colin            6 OL Victory             3:16.84  
 
Event 6  Boys 800 Meter Run Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cooper Brady               7 St. Brigid             2:59.96  
  2 Imperial James             7 St Patricks            3:09.64  
  3 A A                          oll                    3:16.66   Linzey
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rehill Genevieve           5 St Aidan's             7:11.56  
  2 A A                          oll                    8:26.92   PULIS
  3 Navas Jade                 5 Sacred Heart           8:52.23  
 
Event 8  Girls 1600 Meter Run Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown Keira                6 Sacred Heart           3:58.70  
  2 Guzzardo Isabella          6 St Aidan's             6:27.44  
  3 becker caralinn            6 OL Victory             6:39.35  
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                    6:48.69  
 
Event 13  Girls 300 Meter Medley Grade 4
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Megan Sweeney              3 St Aidan's               52.03   1 
  2 Seaman Mia                 4 St. Brigid               54.25   1 
  3 A A                          oll                      54.74   1 
  4 Armata Manuela             4 St Patricks              54.97   1 
  5 Elliott Olivia             4 OL Victory               55.15   2 
  6 Crump Keegan               4 OL Victory               55.45   2 
  7 Cimino Julianna            4 Sacred Heart             55.63   1 
  8 Ahee Stephanie             4 St. Brigid               58.01   1 
  9 Scheffel Jane              4 St Patricks              58.75   1 
 10 Barnes Grace               4 Sacred Heart             59.23   1 
 
Event 14  Girls 300 Meter Medley Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rembert Kamaya             4 Our Holy Red             51.45  
  2 Amatulli Ella              5 St Aidan's               52.75  
  3 Going Maeve                5 St. Brigid               53.02  
  4 Butler Nia                 5 St. Brigid               53.49  
  5 Diaz Katelyn               5 OL Victory               54.72  
  6 A A                          Sacred Heart             55.17  
  7 Castillo Savannah          5 St Aidan's               55.55  
  8 Imperial Katie             5 St Patricks              56.55  
 
Event 15  Girls 300 Meter Medley Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                      50.19  
  2 McNerney Shayla            6 Sacred Heart             50.81  
  3 Straubinger Isabel         6 St. Brigid               50.82  
  4 Sanchioli Samantha         6 Sacred Heart             53.51  
 
Event 16  Girls 300 Meter Medley Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fuhrer MacKenzie           7 St. Brigid               43.59  
  2 A A                          Boniface                 43.69  
  3 Platt Alexya               7 St. Brigid               43.75  
  4 A A                          oll                      44.93  
  5 Abercombrie Danielle       5 Our Holy Red             45.03  
  6 Dormer Erin                8 St Aidan's               47.34  
  7 B b                          Boniface                 47.57  
 
Event 17  Boys 300 Meter Medley Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                      49.64  
  2 Alford Camron              5 Our Holy Red             50.13  
  3 Ehrlich Samuel             4 Sacred Heart             51.81  
  4 Stevens Aayden             4 St. Brigid               52.89  
  5 A A                          Boniface                 52.91  
  6 nicols Luke                4 St Patricks              54.15  
  7 Vitale John                7 St Aidan's               56.17  
 
Event 18  Boys 300 Meter Medley Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hayes Erric                5 St. Brigid               48.58  
  2 A A                          Boniface                 50.55  
  3 A A                          St Aidan's               54.28  
  4 A A                          oll                      54.49  
  5 Sivin Charlie              5 Sacred Heart             56.31  
  6 Helgeson Alex              5 St Aidan's               57.51  
 
Event 19  Boys 300 Meter Medley Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patrick Josiah             5 Our Holy Red             47.74  
  2 Costello Lukas             6 St Patricks              49.64  
  3 Zimmerman Devin            6 Sacred Heart             50.25  
  4 A A                          Boniface                 51.21  
  5 Farrelly Nolan             6 St Aidan's               52.74  
 
Event 20  Boys 300 Meter Medley Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Charles Joshua             8 St. Brigid               41.82  
  2 A A                          Boniface                 42.48  
  3 Basios Christian           7 St Aidan's               43.83  
  4 Yokaitis Nicholas          8 St Aidan's               45.47  
 
Event 21  Girls 400 Meter Relay Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Harrison Maya              4 OL Victory             1:09.30  
  2 Julia O'Connell            K St Aidan's             1:09.70  
  3 A A                          oll                    1:09.90  
  4 Seaman Mia                 4 St. Brigid             1:13.70  
  5 Ospedales Giselle          4 Sacred Heart           1:17.90  
  6 Scheffel Jane              4 St Patricks            1:18.30  
  7 Ahee Stephanie             4 St. Brigid             1:22.50  
 
Event 22  Girls 400 Meter Relay Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface               1:03.76  
  2 Cowan Jacqueline           5 St Aidan's             1:04.91  
  3 King Areti                 5 OL Victory             1:05.31  
  4 Navas Jade                 5 Sacred Heart           1:07.56  
  5 B b                          Boniface               1:09.05  
  6 Park Mia                   6 Our Holy Red           1:10.47  
  7 Dolengewicz Alba           5 St. Brigid             1:14.93  
  8 Going Maeve                5 St. Brigid             1:17.52  
 
Event 23  Girls 400 Meter Relay Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface                 59.60  
  2 B b                          Boniface               1:03.93  
  3 Buglione Cara              6 Sacred Heart           1:06.17  
  4 Papageorge Amanda          5 St Aidan's             1:06.18  
  5 Emily Solomon              2 St Aidan's             1:06.35  
  6 A A                          oll                    1:08.30  
  7 Maxwell Emily              6 Sacred Heart           1:11.02  
  8 Dobash Ava                 6 St. Brigid             1:14.62  
 
Event 24  Girls 400 Meter Relay Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          St. Brigid               57.19  
  2 A A                          oll                    1:01.26  
  3 A A                          Boniface               1:02.48  
  4 Zakovic Sophia             4 St Aidan's             1:04.31  
  5 B B                          oll                    1:04.71  
  6 C C                          Boniface               1:06.85  
 
Event 25  Boys 400 Meter Relay Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Grassotti Matthew          4 St Aidan's             1:08.97  
  2 Ehrlich Samuel             4 Sacred Heart           1:11.19  
  3 A A                          Boniface               1:11.68  
 
Event 26  Boys 400 Meter Relay Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface               1:07.59  
  2 Yee Zavier                 7 St Aidan's             1:09.76  
  3 Hall Joshua                5 St. Brigid             1:10.28  
  4 Beglane Patrick            5 St Aidan's             1:13.49  
  5 Arroyo Aidan               5 OL Victory             1:15.29  
  6 Fuentes Mario              5 St. Brigid             1:17.31  
  7 Cicero John                5 Sacred Heart           1:17.66  
 
Event 27  Boys 400 Meter Relay Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface                 58.79  
  2 B B                          Boniface               1:04.30  
  3 Coppola Aiden              6 Sacred Heart           1:08.99  
  4 Bertrand James             6 St Aidan's             1:15.90  
 
Event 28  Boys 400 Meter Relay Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface                 56.30  
  2 Beresheim Lucas            7 St Aidan's               57.29  
  3 White Ranall               6 Our Holy Red             59.86  
  4 Yokaitis Nicholas          8 St Aidan's             1:02.46  
  5 McDuffie Zeshawn           6 St. Brigid             1:02.64  
 
Event 29  Girls 400 Meter Medley Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Armata Manuela             4 St Patricks            1:09.80  
  2 Gilbert Lily               4 St Aidan's             1:12.54  
  3 Olech Amber                4 OL Victory             1:13.88  
  4 Marsanico Janie            4 OL Victory             1:14.60  
  5 A A                          Boniface               1:15.04  
  6 A A                          oll                    1:16.31  
  7 Guzowski Lorelei           4 Sacred Heart           1:18.93  
 
Event 30  Girls 400 Meter Medley Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Addonizio Alexa            5 Sacred Heart           1:08.34  
  2 Avigliano Lauren           5 OL Victory             1:08.95  
  3 Kelly Faith                5 St Aidan's             1:10.68  
  4 A A                          Boniface               1:11.01  
  5 Grubb Isabel               5 Sacred Heart           1:13.20  
  6 DeMillio Danielle          5 St Patricks            1:17.34  
  7 Dolengewicz Alba           5 St. Brigid             1:17.71  
 
Event 31  Girls 400 Meter Medley Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface               1:06.41  
  2 A A                          oll                    1:07.76  
  3 Emily Solomon              2 St Aidan's             1:08.79  
  4 McNerney Shayla            6 Sacred Heart           1:10.58  
  5 Bhansigh Megan             6 Sacred Heart           1:11.07  
 
Event 32  Girls 400 Medley Dash Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          St. Brigid             1:00.05  
  2 Fuhrer MacKenzie           7 St. Brigid             1:00.31  
  3 A A                          Boniface               1:00.48  
  4 Abercombrie Danielle       5 Our Holy Red           1:02.12  
 
Event 33  Boys 400 Meter Medley Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Quinn Matthew              5 St Aidan's             1:07.67  
  2 A A                          oll                    1:07.68  
  3 Legrand George             4 Our Holy Red           1:07.93  
  4 Curran Tommy               4 St Patricks            1:08.95  
  5 Bardai Ziyan               4 St Aidan's             1:13.31  
  6 Stevens Aayden             4 St. Brigid             1:16.49  
 
Event 34  Boys 400 Meter Medley Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 B B                          St Aidan's             1:08.24  
  2 Clarke Masato              5 St. Brigid             1:09.12  
  3 A A                          Boniface               1:10.89  
  4 McElroy Lucas              5 St. Brigid             1:14.98  
  5 Helgeson Alex              5 St Aidan's             1:24.49  
 
Event 35  Boys 400 Meter Medley Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface               1:03.00  
  2 Chattha Asad               6 St Aidan's             1:11.16  
 
Event 36  Boys 400 Meter Medley Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lanigan Sean               8 St Aidan's               55.20  
  2 Bacon Thomas               7 St. Brigid               57.45  
  3 White Ranall               6 Our Holy Red             58.25  
  4 Levitan Leo                7 St Aidan's             1:01.20  
 
Event 37  Girls 800 Meter Relay Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          OL Victory             2:32.12  
  2 A A                          oll                    2:37.88  
 
Event 38  Girls 800 Meter Relay Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface               2:15.38  
  2 A A                          Sacred Heart           2:18.24  
  3 A A                          St Aidan's             2:19.00  
  4 B B                          St Aidan's             2:23.18  
 
Event 39  Girls 800 Meter Relay Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface               2:04.84  
  2 A A                          St Aidan's             2:11.16  
  3 A A                          Sacred Heart           2:23.50  
 
Event 40  Girls 800 Meter Relay Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          St Aidan's             2:08.48  
  2 B B                          St Aidan's             2:15.91  
 
Event 41  Boys 800 Meter Relay Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          St Aidan's             2:25.74  
 
Event 43  Boys 800 Meter Relay Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          Boniface               2:03.50  
 
Event 44  Boys 800 Meter Relay Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          St Aidan's             1:54.11  
  2 A A                          OL Victory             2:16.51  
 
Event 45  Girls 200 Meter Dash Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          St. Brigid               35.17   Ahee
  2 Guzowski Lorelei           4 Sacred Heart             39.74  
  3 Olson Avery                4 St Aidan's               40.54  
  4 Zohar Alexa                4 Sacred Heart             45.18  
 
Event 46  Girls 200 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          OL Victory               33.71  
  2 A A                          St. Brigid               33.77   going
  3 Butler Nia                 5 St. Brigid               36.93  
  4 Denny Beatrice             5 St Aidan's               37.48  
  5 Castillo Savannah          5 St Aidan's               40.68  
 
Event 47  Girls 200 Meter Dash Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 becker caralinn            6 OL Victory               31.54  
 
Event 48  Girls 200 Meter Dash Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caroddo Victoria           7 St Aidan's               37.19  
  2 Olson Grace                7 St Aidan's               37.68  
 
Event 49  Boys 200 Meter Dash Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                      32.81  
  2 nicols Luke                4 St Patricks              36.70  
  3 Cimino John                4 OL Victory               39.49  
  4 Osorio Christian           4 OL Victory               39.57  
 
Event 50  Boys 200 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown Landon               5 St Patricks              32.48  
  2 Arroyo Aidan               5 OL Victory               35.98  
  3 Hall Joshua                5 St. Brigid               37.75  
 
Event 51  Boys 200 Meter Dash Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nemirov Gregory            6 St Patricks              32.89  
  2 Loftus Rico                6 OL Victory               32.96  
  3 A A                          Sacred Heart             33.98  
  4 Ryan Benjamin              6 St Patricks              35.72  
  5 C c                          Sacred Heart             37.56  
 
Event 52  Boys 200 Meter Dash Grade 7
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Imperial James             7 St Patricks              34.10  
  2 Smith Henry                7 OL Victory               36.45  
 
Event 53  Girls 60 Meter Dash Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Trotman Jasmine            4 Our Holy Red             11.16  
  2 Lyons Eliana               4 St. Brigid               11.21  
  3 Di Maio Rita               4 St Aidan's               11.28  
  4 Nishiky Akari              4 St Patricks              11.70  
  5 Barkley Colette            4 St Patricks              12.16  
  6 Katz Elizabeth             4 St. Brigid               12.50  
 
Event 54  Girls 60 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          St. Brigid               10.25   Auguste
  2 Pecorella Siena            5 OL Victory               10.45  
  3 Rossi Stella               5 OL Victory               10.92  
  4 Park Mia                   6 Our Holy Red             11.10  
  5 Holman Caitlyn             5 St. Brigid               12.41  
 
Event 55  Girls 60 Meter Dash Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ramirez Isabella           5 Our Holy Red              9.78  
  2 Person Aaniyah             6 Our Holy Red              9.97  
  3 Glouchkov Vera             6 St Patricks              10.31  
  4 Chattha Rabia              6 St Aidan's               10.53  
  5 Goodson Alana              6 St. Brigid               10.62  
  6 Brown Sarah                6 St. Brigid               12.60  
 
Event 56  Girls 60 Meter Dash Grade 7
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Graham Adira               7 St. Brigid               10.34  
  2 A A                          St. Brigid               10.42   Guevarra
 
Event 57  Boys 60 Meter Dash Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hoffman Logan              4 St Patricks               9.66  
  2 Zawadzki Maximilian        4 St Aidan's                9.99  
  3 Papas Jackson              4 St Patricks              10.49  
  4 Cimino John                4 OL Victory               10.69  
  5 Lazo Luke                  4 St. Brigid               10.78  
  6 Osorio Christian           4 OL Victory               11.33  
  7 A A                          St Aidan's               11.44   Pothen
  8 Aracena Roberto            4 St. Brigid               11.65  
 
Event 58  Boys 60 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 VanOmmeren Aiden           5 St Patricks               9.90  
  2 Scheffel Jack              5 St Patricks              10.74  
  3 McElroy Lucas              5 St. Brigid               10.84  
  4 Servinskas Christian       5 St. Brigid               11.91  
 
Event 59  Boys 60 Meter Dash Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Loftus Rico                6 OL Victory               10.02  
  2 Alvarado Peter             6 OL Victory               10.55  
 
Event 60  Boys 60 Meter Dash Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katz Ben                   7 St. Brigid                9.74  
 
Event 61  Girls 400 Meter Dash Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                    1:25.47   Pulis
 
Event 62  Girls 400 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Coppola Chloe              5 Sacred Heart           1:46.46  
 
Event 66  Boys 400 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bernardo Ryan              5 OL Victory             1:46.41  
  2 Crump Bradley              5 OL Victory             1:47.59  
 
Event 67  Boys 400 Meter Dash Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Costello Lukas             6 St Patricks            1:17.68  
  2 A A                          oll                    1:19.40  
 
Event 68  Boys 400 Meter Dash Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Arrastia Zachary           7 St Aidan's             1:04.04  
  2 A A                          oll                    1:07.19  
  3 B B                          oll                    1:24.17  
 
Event 69  Girls 100 Meter Dash Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Salhus Lauren              4 St Aidan's               16.78  
 
Event 70  Girls 100 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marek Brooke               5 St Aidan's               15.77  
  2 Lebron Samaiya             5 St Aidan's               16.62  
  3 Diaz Katelyn               5 OL Victory               17.02  
  4 Loftus Sienna              5 OL Victory               17.12  
  5 A A                          St. Brigid               17.46  
  6 Sharma Esha                5 St. Brigid               17.63  
 
Event 71  Girls 100 Meter Dash Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dobash Ava                 6 St. Brigid               16.65  
  2 Glouchkov Vera             6 St Patricks              17.38  
  3 Goodson Alana              6 St. Brigid               18.16  
 
Event 72  Girls 100 Meter Dash Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 A A                          oll                      15.55  
  2 A A                          St. Brigid               16.07  
  3 B B                          oll                      16.11  
 
Event 73  Boys 100 Meter Dash Grade 4
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Curran Tommy               4 St Patricks              15.77  
  2 A A                          St. Brigid               17.23  
  3 A A                          oll                      17.73  
  4 Grima Dom                  4 St Patricks              18.30  
  5 B B                          oll                      20.67  
 
Event 74  Boys 100 Meter Dash Grade 5
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown Landon               5 St Patricks              15.64  
  2 A A                          oll                      17.03  
  3 Yam Kenneth                5 St. Brigid               17.51  
  4 Flores Jhoel               5 St. Brigid               18.97  
 
Event 75  Boys 100 Meter Dash Grade 6
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marsanico Colin            6 OL Victory               16.49  
 
Event 76  Boys 100 Meter Dash Grade 7&8
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bernardo Jared             7 OL Victory               13.09  
  2 Candelario Harrison        7 OL Victory               16.58  
  3 Henriquez Giancarlos       7 OL Victory               16.73