Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
               NSCHSAA  Indoor League Championships - 1/27/2019                
                          Saint Anthony's High School                          
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 St. Anthony's  'A'                                1:45.67    1:49.06q  1 
     1) Giavanna Ciaravino 9            2) Emily Sanders 12               
     3) Amalia Desir 10                 4) Amy Tang 12                    
     5) Cassidy Browne 12               6) Julianna Flannigan 11          
  2 Kellenberg  'A'                                   1:45.86    1:51.50q  2 
     1) Christiana Foster 12            2) Claire O’regan 11              
     3) Olivia Coletta 12               4) Andrea McPherson 10            
     5) Camryn Beckford 11              6) Catherine Cooke 11             
  3 Sacred Heart Academy  'A'                         1:49.00    1:51.82q  2 
     1) Jahmilia Dennis 9               2) Melanie Galeano 12             
     3) Alexis Lafargue 10              4) Katie Joesten 9                
     5) Michela Giura 11                6)                                
  4 St. John the Baptist  'A'                         1:47.37    1:52.72q  3 
     1) Tiese Antilus 12                2) Ann-Isabelle Eustache 12       
     3) Makayla Shelton 12              4) Gabriela Montanez 12           
     5) Maggie Scott 12                 6) Olivia Pannell 12              
  5 Holy Trinity  'A'                                 1:49.46    1:52.89q  3 
     1) Victoria Rocourt 10             2) Kiaya Gittens 11               
     3) Jeanine DeSouza 12              4) Lauren Kaiser 12               
     5) Genesis Miller 11               6) Celine Cayo 12                 
  6 St. John the Baptist  'B'                         1:53.00    1:54.17q  2 
     1) Maggie Scott 12                 2) Olivia Pannell 12              
     3) Nicole Calandra 12              4) Alexandra Eye 10               
     5) Laila Gedeon 11                 6) Gabrielle Jean 11              
  7 Kellenberg  'B'                                   1:49.00    1:55.41   1 
     1) Gabriela Correia 12             2) Christiana Foster 12           
     3) Grace Massillion 10             4) Eliana Orlic 10                
     5) Catriona Smith 10               6) Christina Flammia 11           
  8 Sacred Heart Academy  'B'                         1:52.00    1:58.19   1 
     1) Zahara Anglin 12                2) Kayleigh Chin 9                
     3) Mary Menger 10                  4) Caitlin Kennedy 12             
     5) Alexis Lafargue 10              6)                                
  9 St. Anthony's  'C'                                1:51.70    1:58.21   4 
     1) Christina Gayle 10              2) Emily Stam 9                   
     3) Jessica Tobin 12                4) Ashley Nwosu 10                
     5) Valencia Beaubrun 9             6) Gabriella Paccione 11          
 10 St. John the Baptist  'C'                         1:56.00    1:59.37   4 
     1) Gabrielle Jean 11               2) Brianna Kilker 11              
     3) Mallory Dunphy 12               4) Morgan Magwood 10              
     5) Kristen Rivenburgh 11           6) Ainsley Berrin 10              
 11 Kellenberg  'C'                                   1:59.24    2:04.45   3 
     1) Jessica DiFiglia 9              2) Elizabeth Schmidt 9            
     3) Sydney Insall 11                4) Ashley Torres 11               
     5) Claire Grahmn 10                6) Eliana Orlic 10                
 12 Holy Trinity  'B'                                 1:55.46    2:06.45   3 
     1) Victoria Rocourt 10             2) Kiaya Gittens 11               
     3) Cherisse Williams 12            4) Paige Gibbs 10                 
 13 Our Lady of Mercy Academy  'B'                    2:06.24    2:07.01   4 
     1) Bridget Harrington 11           2) Lindsey Fiori 11               
     3) Eve Kennedy 11                  4) Anaelle Surprise 11            
 14 Our Lady of Mercy Academy  'A'                    2:03.24    2:12.68   2 
     1) Grace Mohlin 11                 2) Iels Aan Jibu 9                
     3) Gianna Torgersen 9              4) Tolani Aliyu 12                
     5) Chinwe Okonkwo 10               6)                                
 15 Our Lady of Mercy Academy  'C'                    2:12.24    2:16.63   2 
     1) Jaimie Abraham 10               2) Hayle Jean-Baptiste 10         
     3) Natalie Giordano 9              4) Victoria LoPiccolo 10          
     5) Jessica Friedrich 10            6)                                
 16 St. Dominic  'A'                                  2:16.24    2:17.52   3 
     1) Catalina Ramirez 11             2) Coraima Flores 11              
     3) Kaitlyn Gruebel 10              4) Julia Messina 11               
 17 St. John the Baptist  'D'                         2:10.00    2:18.05   1 
     1) Amanda Zanetti 11               2) Sam Shea 11                    
     3) Alexis Larsen 11                4) Natalia Khoury 11              
     5) Bailey Wrede 10                 6) Catherine Tinti 12             
 18 Our Lady of Mercy Academy  'D'                    2:28.24    2:31.79   5 
     1) Emily Abraham 9                 2) Caroline Connelly 9            
     3) Chloe Connelly 11               4) Anna Tast 10                   
     5) Sophia Visaggio 12              6) Jillian Tremblay 11            
 
Event 2  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                            Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 St. Anthony's  'A'                                1:49.06    1:48.06   2   6   
     1) Giavanna Ciaravino 9            2) Emily Sanders 12               
     3) Amalia Desir 10                 4) Amy Tang 12                    
     5) Cassidy Browne 12               6) Julianna Flannigan 11          
  2 Kellenberg  'A'                                   1:51.50    1:48.30   2   4   
     1) Christiana Foster 12            2) Claire O’regan 11              
     3) Olivia Coletta 12               4) Camryn Beckford 11             
     5) Andrea McPherson 10             6) Catherine Cooke 11             
  3 Sacred Heart Academy  'A'                         1:51.82    1:51.30   2   3   
     1) Jahmilia Dennis 9               2) Melanie Galeano 12             
     3) Alexis Lafargue 10              4) Katie Joesten 9                
     5) Michela Giura 11                6)                                
  4 St. John the Baptist  'A'                         1:52.72    1:52.77   2   2   
     1) Tiese Antilus 12                2) Ann-Isabelle Eustache 12       
     3) Makayla Shelton 12              4) Maggie Scott 12                
     5) Gabriela Montanez 12            6) Olivia Pannell 12              
  5 Holy Trinity  'A'                                 1:52.89    1:52.81   1   1   
     1) Genesis Miller 11               2) Celine Cayo 12                 
     3) Jeanine DeSouza 12              4) Lauren Kaiser 12               
     5) Victoria Rocourt 10             6) Kiaya Gittens 11               
  6 St. John the Baptist  'B'                         1:54.17    1:54.89   1 
     1) Gabrielle Jean 11               2) Olivia Pannell 12              
     3) Nicole Calandra 12              4) Alexandra Eye 10               
     5) Laila Gedeon 11                 6) Maggie Scott 12                
 
Event 4  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maggie Maier              11 Sacred Heart         9:59.00   10:25.91    6   
  2 Morgan Murray             12 St. John the        10:51.00   11:06.03    4   
  3 Hailey Marcello           12 St. John the        10:44.00   11:06.91    3   
  4 Kerri McCormack           11 St. John the        10:46.00   11:08.14    2   
  5 Helen Moloney             10 Sacred Heart        10:55.00   11:08.93    1   
  6 Kylie Maddalena           10 St. Anthony'        11:22.02   11:36.32  
  7 Hannah O'Neill            11 Sacred Heart        12:32.00   12:54.28  
  8 Kiera Feldman             10 Our Lady of         13:31.24   13:15.04  
 
Event 6  Girls 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Melissa Cunningham        10 St. Anthony'            7.27       7.35q  1 
  2 Zhanna Green              12 St. John the            7.48       7.51q  2 
  3 Camryn Beckford           11 Kellenberg              7.58       7.60q  3 
  4 Christiana Foster         12 Kellenberg              7.69       7.67q  2 
  5 Amy Tang                  12 St. Anthony'            7.72       7.73q  1 
  6 Sarah Dolphin             10 St. Anthony'            7.68       7.75q  3 
  7 Giavanna Ciaravino         9 St. Anthony'            7.84       7.78   2 
  8 Kelly Davis               10 Kellenberg              7.76       7.81   3 
  9 Mary Menger               10 Sacred Heart            7.94       7.87   1 
 10 Olivia Coletta            12 Kellenberg              7.70       7.91   1 
 11 Emily Sanders             12 St. Anthony'            7.75       7.92   2 
 12 Kayleigh Chin              9 Sacred Heart            8.02       7.97   2 
 13 Alexis Lafargue           10 Sacred Heart            7.80       7.98   3 
 14 Jahmilia Dennis            9 Sacred Heart            7.88       8.00   1 
 15 Amalia Desir              10 St. Anthony'            8.11       8.02   1 
 16 Gabriela Montanez         12 St. John the            8.04       8.06   3 
 17 Zahara Anglin             12 Sacred Heart            8.06       8.07   2 
 18 Grace Mohlin              11 Our Lady of             8.24       8.18   4 
 19 Julianna Flannigan        11 St. Anthony'            8.04       8.20   3 
 20 Gabrielle Jean            11 St. John the            8.17       8.26   4 
 21 Cassidy Browne            12 St. Anthony'            8.12       8.29   4 
 22 Kiaya Gittens             11 Holy Trinity            8.36       8.38   5 
 23 Rachel Cooney             12 Kellenberg              8.31       8.45   4 
 24 Sydney Insall             11 Kellenberg              8.64       8.46   6 
 25 Emily O'Mara              11 St. Anthony'            8.32       8.49   8 
 26 Genesis Miller            11 Holy Trinity            8.40       8.53   5 
 27 Kyla Boatwright           10 Saint Mary              8.53       8.56   5 
 28 Emily Cheesman            10 Sacred Heart            8.73       8.57   6 
 29 Iels Aan Jibu              9 Our Lady of             8.74       8.58   6 
 30 Jenna Curran              11 Saint Mary              8.65       8.60   6 
 31 Victoria Rocourt          10 Holy Trinity            8.44       8.61   5 
 32 Caitlin Kennedy           12 Sacred Heart            8.50       8.62   5 
 33 Catalina Ramirez          11 St. Dominic             8.84       8.66   8 
 34 Siobhan Kelly              9 Saint Mary              8.58       8.69   6 
 35 Eliana Orlic              10 Kellenberg              8.24       8.75   4 
 35 Amari Paul                11 Sacred Heart            8.75       8.75   7 
 37 Coraima Flores            11 St. Dominic             9.14       8.78   8 
 37 Gianna Torgersen           9 Our Lady of             8.74       8.78   6 
 39 Isabella Curran           11 Sacred Heart            8.77       8.82   7 
 39 Kristin Betz              12 St. Anthony'            8.42       8.82   5 
 41 Meredith McPharlin         9 St. Anthony'            8.98       8.90   8 
 41 Bailey Wrede              10 St. John the            8.85       8.90   9 
 43 Lindsey Fiori             11 Our Lady of             9.04       8.94   7 
 44 Madison Miranda           11 Kellenberg              8.79       8.95   7 
 45 Callie Coors              12 Sacred Heart            8.92       9.00   8 
 46 Akela Davidson            12 Saint Mary              8.92       9.10   7 
 46 Julia Calisto             12 St. Anthony'            9.30       9.10   9 
 48 Jaimie Abraham            10 Our Lady of             9.14       9.12   9 
 49 Julia Messina             11 St. Dominic             9.64       9.15   8 
 50 Meghan Casey              11 Sacred Heart            9.03       9.20   7 
 51 Angelique Sparagna-McDer  11 Holy Trinity            9.33       9.44   9 
 52 Natalie Giordano           9 Our Lady of             9.64       9.48  10 
 53 Hayle Jean-Baptiste       10 Our Lady of             9.54       9.64  10 
 54 Caroline Connelly          9 Our Lady of             9.44       9.84  10 
 55 Chloe Connelly            11 Our Lady of             9.94       9.96  11 
 56 Niah Exama                11 Our Lady of             9.54      10.06   9 
 57 Eireen McGuire            10 Our Lady of            10.24      10.10  10 
 58 Emily Abraham              9 Our Lady of            10.14      10.19  10 
 59 Kaitlyn Gruebel           10 St. Dominic             9.74      10.82   9 
 60 Parker Mannion             9 Our Lady of            11.14      10.89  10 
 61 Sophia Visaggio           12 Our Lady of            10.84      10.98  11 
 62 Alessandra DiMaria         9 Our Lady of            10.94      11.08  11 
 63 Jillian Tremblay          11 Our Lady of            10.74      11.68  11 
 
Event 6  Girls 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Melissa Cunningham        10 St. Anthony'            7.35       7.39    6   
  2 Zhanna Green              12 St. John the            7.51       7.43    4   
  3 Camryn Beckford           11 Kellenberg              7.60       7.55    3   
  4 Christiana Foster         12 Kellenberg              7.67       7.70    2   
  5 Amy Tang                  12 St. Anthony'            7.73       7.76    1   
  6 Sarah Dolphin             10 St. Anthony'            7.75       7.78  
 
Event 8  Girls 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kristen Rivenburgh        11 St. John the            9.75       9.57q  3 
  2 Ann-Isabelle Eustache     12 St. John the            9.41       9.59q  1 
  3 Maggie Scott              12 St. John the            9.69       9.66q  2 
  4 Zahara Anglin             12 Sacred Heart           10.01       9.79q  2 
  5 Meredith Haberfield       12 St. John the            9.79      10.23q  3 
  6 Katelyn Cheesman          11 Sacred Heart           10.56      10.36q  2 
  7 Christina Flammia         11 Kellenberg             10.54      10.63   1 
  8 Madison Scott             10 Kellenberg             10.80      10.65   1 
  9 Eliana DeFreitas          11 Kellenberg             10.24      10.73   1 
 10 Grace Mohlin              11 Our Lady of            10.94      10.77   2 
 11 Bailey Wrede              10 St. John the           10.78      10.87   3 
 12 Lauren Koepke             10 St. Anthony'           10.67      10.97   3 
 13 Eve Kennedy               11 Our Lady of            11.54      11.66   1 
 14 Amelia Medved             12 Our Lady of            11.85      12.61   2 
 
Event 8  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kristen Rivenburgh        11 St. John the            9.57       9.58    6   
  2 Maggie Scott              12 St. John the            9.66       9.60    4   
  3 Ann-Isabelle Eustache     12 St. John the            9.59       9.63    3   
  4 Meredith Haberfield       12 St. John the           10.23       9.77    2   
  5 Zahara Anglin             12 Sacred Heart            9.79       9.81    1   
  6 Katelyn Cheesman          11 Sacred Heart           10.36      11.00  
 
Event 10  Girls 600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maya Richardson           12 Kellenberg           1:39.02    1:41.18   4   6   
  2 Meredith Haberfield       12 St. John the         1:42.00    1:42.37   4   4   
  3 Grace Massillion          10 Kellenberg           1:45.28    1:43.30   4   3   
  4 Colleen Dorrian           10 Sacred Heart         1:46.00    1:45.20   3   2   
  5 Julia Ostermann           10 St. Anthony'         1:45.20    1:47.97   4   1   
  6 Jennifer Furman           12 St. Anthony'         1:42.53    1:50.08   4 
  7 Katherine McPharlin       12 St. Anthony'         1:52.40    1:52.25   3 
  8 Tanner Scarola             9 St. Anthony'         1:54.77    1:53.26   3 
  9 Jacqueline Callinan       12 Our Lady of          2:00.24    1:56.96   2 
 10 Lydia Mercante            11 Kellenberg           2:00.30    1:59.21   2 
 11 Maria Cipriano            10 Our Lady of          1:56.24    1:59.52   3 
 12 Tori Chorzepa             10 Holy Trinity         2:03.73    1:59.99   1 
 13 Anna Young                12 Our Lady of          1:56.00    2:00.36   3 
 14 Elizabeth Cirelli         11 Our Lady of          2:01.24    2:00.96   1 
 15 Caitlin Fracasso          11 Our Lady of          2:03.24    2:01.55   1 
 16 Megan Radigan              9 St. Anthony'         2:04.64    2:03.23   1 
 17 Rebecca Van Houten        10 Our Lady of          2:00.00    2:03.68   2 
 18 Mia Amato                 10 St. Anthony'         1:58.00    2:06.60   2 
 19 Kaitlin Sullivan           9 Our Lady of          2:04.00    2:06.71   1 
 20 Anna Swinchuck            10 Holy Trinity         1:59.18    2:10.01   2 
 21 Hannah Cleary             12 Kellenberg           2:05.30    2:13.59   5 
 22 Mia Flynn                 11 Our Lady of          2:06.24    2:15.00   5 
 23 Grace Serpe               12 Our Lady of          2:15.00    2:16.69   5 
 24 Amanda DeMatos            10 Our Lady of          2:30.24    2:19.79   6 
 25 Shea Salamack              9 Our Lady of          2:21.00    2:20.69   6 
 26 Hannah Collett            11 Our Lady of          2:22.24    2:24.31   6 
 27 Sophie Hoss               12 Our Lady of          2:20.24    2:25.28   5 
 28 Sarah Quinn               10 St. Anthony'         2:32.10    2:27.45   6 
 29 Mary Kate Serpe           10 Our Lady of          2:17.00    2:28.45   5 
 
Event 14  Girls 1000 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shannon Thieke            11 Sacred Heart         3:05.39    3:04.92   1   6   
  2 Lindsey Schwasnick        10 St. Anthony'         3:08.04    3:10.26   1   4   
  3 Kerri McCormack           11 St. John the         3:10.00    3:14.27   1   3   
  4 Madeline Lay              12 Kellenberg           3:13.38    3:14.42   1   2   
  5 Larisa Dorrian            11 St. Anthony'         3:14.44    3:14.63   1   1   
  6 Sabrina Spezia            10 St. John the         3:17.00    3:14.87   1 
  7 Catarina Chelius          10 Our Lady of          3:18.24    3:15.34   1 
  8 Courtney Koleda           11 Sacred Heart         3:20.00    3:20.97   1 
  9 Angelina DesJardin        10 St. Anthony'         3:29.45    3:30.53   2 
 10 Kelly O'Neill             10 Sacred Heart         3:31.00    3:34.51   2 
 11 Alexis Pares              11 St. Anthony'         3:37.20    3:41.44   2 
 12 Aidan Noble               11 St. Anthony'         3:42.32    3:41.87   2 
 13 Christine Schmidt         12 Holy Trinity         3:30.00    3:42.02   2 
 14 Ashley Eckhoff            11 St. Anthony'         3:43.51    3:43.27   2 
 15 Isabella Dannhauser        9 St. Anthony'         3:47.65    3:47.18   2 
 16 Amanda Sciano             10 Holy Trinity         3:47.59    3:49.57   2 
 17 Erin Cooper               10 Sacred Heart         3:47.00    3:51.35   2 
 18 Taylor Verdi              10 St. Anthony'         3:48.51    3:53.69   2 
 19 Aveline Roderick          10 St. Anthony'         3:50.33    3:59.56   2 
 20 Samantha Torre            11 St. Anthony'         4:21.30    4:03.37   2 
 21 Erica Moore               11 St. Anthony'                    4:18.51   2 
 22 Ivana Telesmanic          12 St. Anthony'         4:35.47    4:40.91   2 
 23 Kaithlyn Hendricks        11 St. Anthony'         4:40.00    5:00.26   2 
 
Event 20  Girls 300 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Melissa Cunningham        10 St. Anthony'           40.88      42.32q  1 
  2 Camryn Beckford           11 Kellenberg             41.31      42.61q  2 
  3 Emily Sanders             12 St. Anthony'           44.60      43.42q  2 
  4 Jeanine DeSouza           12 Holy Trinity           43.57      43.93q  3 
  5 Madison Scott             10 Kellenberg             42.07      44.46q  3 
  6 Makayla Shelton           12 St. John the           44.84      44.75q  3 
  7 Sarah Dolphin             10 St. Anthony'           44.29      44.76q  1 
  8 Amalia Desir              10 St. Anthony'           44.74      45.09   3 
  9 Melanie Galeano           12 Sacred Heart           43.76      45.14   2 
 10 Claire O'Regan            12 Kellenberg                        45.20q  1 
 11 Giavanna Ciaravino         9 St. Anthony'           45.54      45.34   1 
 12 Michela Giura             11 Sacred Heart           44.83      45.54   2 
 13 Jahmilia Dennis            9 Sacred Heart           45.56      47.27   1 
 14 Ashley Abraham             9 Our Lady of            49.24      47.41   5 
 15 Katie Joesten              9 Sacred Heart           47.52      47.46   3 
 16 Trinity Williams           9 St. Anthony'           47.61      47.70   4 
 17 Allison Grajales           9 St. Anthony'           47.80      47.74   4 
 18 Ava Russell                9 St. Anthony'           49.59      48.21   4 
 19 Gabriella Paccione        11 St. Anthony'           48.95      48.34   5 
 20 Christina Gayle           10 St. Anthony'           48.66      48.65   5 
 21 Tolani Aliyu              12 Our Lady of            49.04      48.72   5 
 22 Siobhan Kelly              9 Saint Mary             49.53      48.87   6 
 23 Cherisse Williams         12 Holy Trinity           47.64      49.02   4 
 24 Emily Stam                 9 St. Anthony'           50.32      49.61   6 
 25 Kianna Burke               9 St. Anthony'           51.43      49.87   7 
 26 Tori Chorzepa             10 Holy Trinity           49.50      50.04   5 
 27 Caitlin Kennedy           12 Sacred Heart           48.00      50.13   4 
 28 Kyla Boatwright           10 Saint Mary             50.41      50.76   6 
 29 Emily Cheesman            10 Sacred Heart           51.96      50.91   7 
 30 Iels Aan Jibu              9 Our Lady of            51.74      51.45   7 
 31 Callie Coors              12 Sacred Heart           53.47      51.53   8 
 32 Jacqueline Callinan       12 Our Lady of            55.24      51.95   9 
 33 Elizabeth Cirelli         11 Our Lady of            51.24      52.13   7 
 34 Caitlin Fracasso          11 Our Lady of            50.24      52.90   6 
 35 Julia Calisto             12 St. Anthony'           56.40      53.67  10 
 36 Madison Miranda           11 Kellenberg             51.00      54.10   6 
 37 Coraima Flores            11 St. Dominic            56.24      54.45   9 
 38 Anaelle Surprise          11 Our Lady of            54.34      54.93   8 
 39 Akela Davidson            12 Saint Mary             54.75      55.05   8 
 40 Catalina Ramirez          11 St. Dominic            56.24      55.86  10 
 41 Kaitlin Sullivan           9 Our Lady of            55.00      56.94   9 
 42 Natalie Giordano           9 Our Lady of            58.14      57.19  10 
 43 Julia Messina             11 St. Dominic            57.24      57.60  11 
 44 Kathleen Scanlon          11 St. Anthony'           51.41      57.61   7 
 45 Amanda DeMatos            10 Our Lady of            59.24      58.76  10 
 46 Kiera Feldman             10 Our Lady of          1:05.24      59.59  11 
 47 Shea Salamack              9 Our Lady of            54.80      59.97   8 
 48 Grace Serpe               12 Our Lady of            56.00    1:00.02   9 
 49 Sophie Hoss               12 Our Lady of          1:02.24    1:01.36  11 
 50 Mary Kate Serpe           10 Our Lady of            56.00    1:01.86   9 
 51 Hannah Collett            11 Our Lady of          1:01.24    1:03.62  11 
 52 Kaitlyn Gruebel           10 St. Dominic          1:07.24    1:08.40  11 
 
Event 20  Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Melissa Cunningham        10 St. Anthony'           42.32      41.07   2   6   
  2 Camryn Beckford           11 Kellenberg             42.61      43.17   2   4   
  3 Jeanine DeSouza           12 Holy Trinity           43.93      43.35   2   3   
  4 Madison Scott             10 Kellenberg             44.46      43.60   1   2   
  5 Emily Sanders             12 St. Anthony'           43.42      44.01   2   1   
  6 Makayla Shelton           12 St. John the           44.75      44.89   1 
 
Event 22  Girls 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maggie Maier              11 Sacred Heart         4:43.00    4:52.20   1   6   
  2 Maya Richardson           12 Kellenberg           4:51.34    4:54.30   1   4   
  3 Anna Kavanagh             12 Sacred Heart         5:03.00    5:01.51   1   3   
  4 Marie Naudus              10 Sacred Heart         5:08.00    5:04.12   1   2   
  5 Hailey Marcello           12 St. John the         5:02.00    5:05.53   1   1   
  6 Margaret McLoughlin       10 Kellenberg           5:08.24    5:08.45   1 
  7 Erin Nicastro             10 Our Lady of          5:14.24    5:13.84   1 
  8 Kathleen Healy             9 Sacred Heart         5:17.00    5:20.45   1 
  9 Maeve Smith               12 Sacred Heart         5:33.00    5:45.31   2 
 10 Ava Murphy                11 Our Lady of          5:41.00    5:50.32   2 
 11 Christine Schmidt         12 Holy Trinity         5:54.61    5:54.96   2 
 12 Katie Hourani             10 Sacred Heart         5:57.00    5:58.87   2 
 13 Jenna Curran              11 Saint Mary           5:59.70    5:58.96   2 
 14 Colleen Radigan            9 St. Anthony'         5:52.97    6:05.01   2 
 15 Amanda Sciano             10 Holy Trinity         6:12.00    6:05.84   2 
 16 Molly Simons              11 Kellenberg           5:51.34    6:08.60   2 
 17 Sarah Killian             11 Kellenberg           5:45.24    6:12.31   2 
 18 Maggie Hannan             10 Sacred Heart         6:31.00    6:25.55   2 
 
Event 26  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexandria Earle          11 Sacred Heart         5-02.00    5-04.00    6   
  2 Amanda Ripp               12 Sacred Heart         4-10.00    4-10.00    4   
  3 Barbara Speight           11 Sacred Heart         4-09.00    4-08.00    3   
  4 Kelly Davis               10 Kellenberg           4-08.00   J4-08.00    2   
  5 Claire Kosiczky           11 Sacred Heart         4-07.00   J4-08.00    1   
  6 Lauren Koepke             10 St. Anthony'         4-04.00    4-06.00  
  7 Camryn Ryder              12 St. John the         4-06.00    4-03.00  
  7 Katie Winslow             12 St. John the         4-04.00    4-03.00  
  7 Sabrina Veneroso          10 Our Lady of          4-06.00    4-03.00  
  7 Maggie Saville            11 Sacred Heart         4-04.00    4-03.00  
 11 Evekaina Pierre           10 St. John the         4-03.00    4-00.00  
 
Event 28  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zhanna Green              12 St. John the                   16-09.25    6   
  2 Alexandra Eye             10 St. John the                   16-02.50    4   
  3 Celine Cayo               12 Holy Trinity                   15-10.50    3   
  4 Catherine Hagemann        10 Our Lady of                    15-05.50    2   
  5 Alexandria Earle          11 Sacred Heart                   15-04.00    1   
  6 Katelyn Cheesman          11 Sacred Heart                   15-00.25  
  7 Laila Gedeon              11 St. John the                   14-09.00  
  8 Catherine Sciano          12 Holy Trinity                   14-07.00  
  9 Kristen Rivenburgh        11 St. John the                   14-04.50  
 10 Gabriela Correia          12 Kellenberg                     14-03.25  
 11 Ashley Nwosu              10 St. Anthony'                   14-02.00  
 11 Katie Joesten              9 Sacred Heart                   14-02.00  
 13 Eliana DeFreitas          11 Kellenberg                     13-09.75  
 14 Sabrina Veneroso          10 Our Lady of                    13-05.25  
 15 Valencia Beaubrun          9 St. Anthony'                   12-07.75  
 16 Claire Grahmn             10 Kellenberg                     12-06.00  
 17 Ashley Torres             11 Kellenberg                     12-04.50  
 18 Madison Miranda           11 Kellenberg                     11-00.50  
 
Event 30  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zhanna Green              12 St. John the                   35-06.75    6   
  2 Laila Gedeon              11 St. John the                   33-10.50    4   
  3 Catherine Sciano          12 Holy Trinity                   32-00.75    3   
  4 Katelyn Cheesman          11 Sacred Heart                   31-06.75    2   
  5 Lauren Kaiser             12 Holy Trinity                   31-06.00    1   
  6 Gabriela Correia          12 Kellenberg                     30-10.00  
  7 Tori Walters              12 St. Anthony'                   30-08.25  
  8 Morgan Magwood            10 St. John the                   30-00.25  
  9 Sydney Insall             11 Kellenberg                     29-05.25  
 10 Barbara Speight           11 Sacred Heart                   28-06.00  
 11 Meghan Browne             10 Sacred Heart                   23-09.25  
 
Event 32  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mickaylah Desormeaux      12 Sacred Heart                   32-01.50    6   
  2 Briance Shepard            9 St. Anthony'                   31-02.25    4   
  3 Emma Mingot               12 St. John the                   31-00.00    3   
  4 Samantha Bendig           12 Kellenberg                     30-10.50    2   
  5 Arianna-Alladio Zacpal    10 St. Anthony'                   29-09.50    1   
  6 Samantha Borruso          12 St. Anthony'                   28-10.25  
  7 Kaitlyn Agostini          11 Sacred Heart                   27-02.00  
  8 Anna Deignan              11 Kellenberg                     26-10.00  
  9 Jessica Corrigan          11 Our Lady of         23-08.00   25-07.00  
 10 Alexis Flareau            12 St. John the                   25-05.75  
 11 Alana Conroy              11 Kellenberg                     25-04.00  
 12 Gabrielle Sicilian        12 St. John the                   24-06.25  
 13 Natilie Pamullo            9 Kellenberg                     23-10.75  
 14 Alayna Talbert            11 St. Anthony'                   23-10.50  
 15 Zanaii DeCastro           11 Kellenberg                     23-06.00  
 16 Bryanna Thompson          11 Kellenberg          22-04.00   23-01.00  
 17 Kaydee Urena              12 Kellenberg          24-00.00   22-10.00  
 18 Elizabeth Flory           11 Sacred Heart        22-08.75   22-00.00  
 19 Katherine Stewart         11 Kellenberg          23-04.00   21-10.50  
 20 Brianna Molina            11 Kellenberg                     20-09.50  
 21 Ellen O'Dwyer             12 Our Lady of         21-08.50   20-05.00  
 22 Marie Neuman              11 Sacred Heart                   20-02.00  
 23 Nadia Duplessis           11 St. John the        20-07.00   19-11.00  
 24 Inelsy Espinal            11 St. John the        20-00.00   17-09.00  
 25 Catherine Tinti           12 St. John the        19-02.00   15-07.50  
 
Event 34  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bianca Skelton            12 St. Anthony'        10-00.00   10-01.00    6   
  2 Marissa Lindner           12 St. Anthony'         9-00.00    9-00.00    4   
  3 Marisa D'Angelo            9 St. Anthony'         8-00.00    8-00.00    3   
  4 Samantha Melone           11 St. Anthony'         8-06.00   J8-00.00    2   
 
Event 36  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sacred Heart Academy  'A'                        10:00.00   10:14.83    6   
     1) Courtney Koleda 11              2) Helen Moloney 10               
     3) Shannon Thieke 11               4) Anna Kavanagh 12               
     5) Maeve Smith 12                  6) Kathleen Healy 9               
  2 St. Anthony's  'A'                               10:15.00   10:19.04    4   
     1) Jennifer Furman 12              2) Larisa Dorrian 11              
     3) Angelina DesJardin 10           4) Lindsey Schwasnick 10          
     5) Katherine McPharlin 12          6) Tanner Scarola 9               
  3 St. John the Baptist  'A'                         9:56.00   10:20.85    3   
     1) Sabrina Spezia 10               2) Morgan Murray 12               
     3) Madison Isnardi 11              4) Claire McGrath 12              
     5) Jill Schleier 12                6) Brianna Kilker 11              
  4 St. John the Baptist  'B'                        10:20.00   10:39.34    2   
     1) Jill Schleier 12                2) Brianna Kilker 11              
     3) Margaret Pappas 10              4) Brooke Bowers 10               
     5) Camryn Ryder 12                 6) Nicole Calandra 12             
  5 Our Lady of Mercy Academy  'A'                   10:44.24   10:54.99    1   
     1) Erin Nicastro 10                2) Ashley Abraham 9               
     3) Catarina Chelius 10             4) Anna Young 12                  
     5) Maria Cipriano 10               6) Ava Murphy 11                  
  6 Kellenberg  'A'                                   9:33.42   10:55.31  
     1) Madeline Lay 12                 2) Margaret McLoughlin 10         
     3) Isabella Coschignano 9          4) Lauren Bernic 12               
  7 Kellenberg  'B'                                  10:32.24   11:06.22  
     1) Ceili Donnelly 11               2) Victoria McLoughlin 10         
     3) Elizabeth Schmidt 9             4) Theresa Fox 12                 
     5) Claire O'Hara 12                6) Lydia Mercante 11              
  8 St. Anthony's  'B'                               10:50.00   11:07.87  
     1) Katherine McPharlin 12          2) Tanner Scarola 9               
     3) Kylie Maddalena 10              4) Taylor Verdi 10                
     5) Aidan Noble 11                  6) Alexis Pares 11                
  9 St. Anthony's  'C'                               11:20.00   12:43.34  
     1) Aidan Noble 11                  2) Alexis Pares 11                
     3) Ashley Eckhoff 11               4) Megan Radigan 9                
     5) Colleen Radigan 9               6)                                
 10 St. Anthony's  'D'                               12:15.00   14:52.68  
     1) Ivana Telesmanic 12             2) Samantha Torre 11              
     3) Sarah Quinn 10                  4) Kaithlyn Hendricks 11          
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Anthony's  'A'                                4:06.30    4:12.75   1   6   
     1) Melissa Cunningham 10           2) Julia Ostermann 10             
     3) Sarah Dolphin 10                4) Trinity Williams 9             
     5) Ava Russell 9                   6)                                
  2 Kellenberg  'A'                                   4:11.00    4:19.51   1   4   
     1) Madison Scott 10                2) Maya Richardson 12             
     3) Catherine Cooke 11              4) Maureen Lewin 12               
     5) Isabella Coschignano 9          6) Rachel Nemeth 12               
  3 Sacred Heart Academy  'A'                         4:22.00    4:19.62   1   3   
     1) Marie Naudus 10                 2) Colleen Dorrian 10             
     3) Michela Giura 11                4) Kelly O'Neill 10               
     5) Maggie Maier 11                 6)                                
  4 St. John the Baptist  'A'                         4:25.00    4:20.73   1   2   
     1) Kerri McCormack 11              2) Hailey Marcello 12             
     3) Meredith Haberfield 12          4) Gabriela Montanez 12           
     5) Tiese Antilus 12                6) Mallory Dunphy 12              
  5 St. John the Baptist  'B'                         4:32.00    4:29.73   2   1   
     1) Mallory Dunphy 12               2) Morgan Magwood 10              
     3) Camryn Ryder 12                 4) Ainsley Berrin 10              
     5) Olivia Pannell 12               6) Alexandra Eye 10               
  6 Kellenberg  'B'                                   4:22.00    4:40.25   1 
     1) Nicole Aponte 11                2) Jessica DiFiglia 9             
     3) Rachel Cooney 12                4) Catriona Smith 10              
     5) Christina Flammia 11            6) Eliana DeFreitas 11            
  7 St. Anthony's  'B'                                4:30.11    4:46.95   2 
     1) Ava Russell 9                   2) Allison Grajales 9             
     3) Emily Farrell 9                 4) Kianna Burke 9                 
     5) Emily O'Mara 11                 6)                                
  8 Our Lady of Mercy Academy  'A'                    4:50.24    4:53.90   2 
     1) Maria Cipriano 10               2) Amelia Medved 12               
     3) Ava Murphy 11                   4) Rebecca Van Houten 10          
     5) Kaitlin Sullivan 9              6)                                
  9 Holy Trinity  'A'                                 4:28.38    5:02.48   2 
     1) Tori Chorzepa 10                2) Anna Swinchuck 10              
     3) Christine Schmidt 12            4) Catherine Sciano 12            
     5) Cherisse Williams 12            6)                                
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) St. John the Baptist        69        2) Sacred Heart Academy       62   
    3) ST. Anthony's               56        4) Kellenberg                 38   
    5) Holy Trinity                11        6) Our Lady of Mercy Academy   3