Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
            NSCHSAA Freshman - Sophomore Championships - 1/21/2019             
                           St. Anthony's High School                           
                                    Results                                    
 
Event 3  Girls 3000 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Helen Moloney             10 Sacred Heart                   11:28.71    6   
  2 Erin Nicastro             10 Our Lady of                    11:46.85    4   
  3 Victoria McLoughlin       10 Kellenberg                     12:23.86    3   
 
Event 6  Girls 55 Meter Dash Semi Frosh/Soph
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Melissa Cunninggham       10 St. Anthony'                       7.46   1 
  2 Giavanna Ciaravino         9 St. Anthony'                       7.84   2 
  3 Sarah Dolphin             10 St. Anthony'                       7.87   1 
  4 Andrea McPherson          10 Kellenberg                         7.90   2 
  5 Kelly Davis               10 Kellenberg                         7.91   2 
  6 Mary Menger               10 Sacred Heart                       7.94   2 
  7 Alexis Lafargue           10 Sacred Heart                       7.95   2 
  8 Jahmilia Dennis            9 Sacred Heart                       7.98   1 
  9 Kayleigh Chin              9 Sacred Heart                       8.03   1 
 10 Amalia Desir              10 St. Anthony'                       8.11   1 
 11 Catriona Smith            10 Kellenberg                         8.27   3 
 12 Valencia Beaubrun          9 St. Anthony'                       8.30   1 
 13 Allison Grajales           9 St. Anthony'                       8.42   5 
 14 Sarah Carro               10 Kellenberg                         8.47   4 
 15 Trinity Williams           9 St. Anthony'                       8.48   3 
 16 Ava Russell                9 St. Anthony'                       8.52   6 
 17 Emily Cheesman            10 Sacred Heart                       8.56   5 
 17 Victoria Rocourt          10 Holy Trinity                       8.56   3 
 19 Emily Stam                 9 St. Anthony'                       8.58   7 
 19 Kyla Boatwright           10 Saint Mary                         8.58   3 
 21 Ava Biancardi              9 St. Anthony'                       8.64   5 
 22 Eliana Orlic              10 Kellenberg                         8.73   3 
 23 Tyler Davies              10 Kellenberg                         8.74   4 
 24 Ashley Nwosu              10 St. Anthony'                       8.78   5 
 25 Emily Farrell              9 St. Anthony'                       8.80   7 
 26 Colleen Jennings          10 Kellenberg                         8.81   4 
 27 Gabriella Herrera         10 St. John the                       8.84   4 
 28 Claire Grahmn             10 Kellenberg                         8.87   4 
 29 Gianna Torgersen           9 Our Lady of                        8.92   6 
 30 Siobhan Kelly              9 Saint Mary                         8.94   3 
 31 Olivia Benevento           9 Kellenberg                         8.99   9 
 31 Meredith McPharlin         9 St. Anthony'                       8.99   6 
 33 Mary Whidden              10 Kellenberg                         9.00   9 
 34 Melissa Olalla            10 St. John the                       9.10   6 
 35 Kimberley Nagengast        9 Kellenberg                         9.13   7 
 36 Priscella Boykin           9 Kellenberg                         9.14   8 
 37 Mia Mirabella              9 Kellenberg                         9.16   7 
 38 Victoria LoPiccolo        10 Our Lady of                        9.24   5 
 39 Gianna Spence             10 St. John the                       9.29   4 
 40 Hayle Jean-Baptiste       10 Our Lady of                        9.32   8 
 41 Danielle Moore             9 Holy Trinity                       9.47   2 
 41 Shanya Anglin             10 Holy Trinity                       9.47   8 
 43 Sofia Arriage             10 Kellenberg                         9.51   6 
 44 Samara Fortune             9 Sacred Heart                       9.54  11 
 45 Isabella Vera             10 Kellenberg                         9.62   7 
 46 Kiera Shanahan            10 Kellenberg                         9.68   6 
 47 Natalie Giordano           9 Our Lady of                        9.74  11 
 47 Ameriss Herrera           10 St. John the                       9.74   8 
 49 Kayla Lloyd                9 Sacred Heart                       9.77   9 
 50 Emma Koszalka              9 Kellenberg                         9.78   8 
 51 Sophia Lubas              10 Holy Trinity                       9.89   8 
 52 Erin Dalton               10 Sacred Heart                      10.08   5 
 53 Meghan Browne             10 Sacred Heart                      10.16   7 
 54 Anna Tast                 10 Our Lady of                       10.26   9 
 55 Nicole Rice                9 Sacred Heart                      10.32   9 
 56 Eireen McGuire            10 Our Lady of                       10.38  10 
 57 Unknown See Timers           Holy Trinity                      10.44  11 
 58 Jessica Friedrich         10 Our Lady of                       10.50   9 
 59 Karleigh Capobianco        9 Sacred Heart                      10.74  10 
 60 Alessandra DiMaria         9 Our Lady of                       10.95  11 
 61 Parker Mannion             9 Our Lady of                       11.09  11 
 62 Maeve Sari                 9 Sacred Heart                      11.43  10 
 63 Guiliana Ferrigno         10 Our Lady of                       11.49  10 
 
Event 9  Girls 1000 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lindsey Schwasnick        10 St. Anthony'                    3:12.64   1   6   
  2 Kathleen Healy             9 Sacred Heart                    3:24.12   1   4   
  3 Brooke Bowers             10 St. John the                    3:26.48   1   3   
  4 Angelina DesJardin        10 St. Anthony'                    3:29.45   1   2   
  5 Isabella Coschignano       9 Kellenberg                      3:31.70   1   1   
  6 Kelly O'Neill             10 Sacred Heart                    3:31.89   1 
  7 Margaret Pappas           10 St. John the                    3:34.71   1 
  8 Elizabeth Schmidt          9 Kellenberg                      3:40.07   2 
  9 Ashley Abraham             9 Our Lady of                     3:40.11   1 
 10 Katelyn Rogan              9 Kellenberg                      3:44.46   1 
 11 Jessica DiFiglia           9 Kellenberg                      3:44.54   2 
 12 Lauren Tarpey              9 Kellenberg                      3:45.82   2 
 13 Isabella Dannhauser        9 St. Anthony'                    3:47.65   2 
 14 Taylor Verdi              10 St. Anthony'                    3:48.51   2 
 15 Sophia Henderson           9 Kellenberg                      3:55.08   2 
 16 Amanda Sciano             10 Holy Trinity                    3:56.20   2 
 17 Kiera Feldman             10 Our Lady of                     4:00.38   1 
 18 Kiera Lapham              10 Kellenberg                      4:16.16   2 
 19 Samantha Ednie             9 St. Anthony'                    4:17.56   2 
 
Event 12  Girls 55 Meter Hurdles Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Madison Scott             10 Kellenberg                        10.31    6   
  2 Bailey Wrede              10 St. John the                      10.80    4   
  3 Jessica Friedrich         10 Our Lady of                       13.63    3   
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Melissa Cunninggham       10 St. Anthony'                       7.39    6   
  2 Sarah Dolphin             10 St. Anthony'                       7.75    4   
  3 Kelly Davis               10 Kellenberg                         7.79    3   
  4 Giavanna Ciaravino         9 St. Anthony'                       7.86    2   
  5 Mary Menger               10 Sacred Heart                       8.00    1   
  6 Andrea McPherson          10 Kellenberg                         8.15  
 
Event 18  Girls 600 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Julia Ostermann           10 St. Anthony'                    1:45.20   1   6   
  2 Grace Massillion          10 Kellenberg                      1:45.28   1   4   
  3 Catarina Chelius          10 Our Lady of                     1:48.53   1   3   
  4 Maria Cipriano            10 Our Lady of                     1:56.87   1   2   
  5 Tara Harkin                9 Kellenberg                      1:57.24   1   1   
  6 Tanner Scarola             9 St. Anthony'                    1:57.44   2 
  7 Maave Healy                9 St. John the                    2:03.06   3 
  8 Kaitlin Sullivan           9 Our Lady of                     2:04.62   3 
  9 Megan Radigan              9 St. Anthony'                    2:04.66   2 
 10 Caitrin Crawson            9 St. John the                    2:05.94   3 
 11 Isabella Espina            9 Kellenberg                      2:06.81   2 
 12 Mackenzie Lewis           10 St. John the                    2:07.07   3 
 13 Kianna Burke               9 St. Anthony'                    2:14.92   3 
 14 Mia Amato                 10 St. Anthony'                    2:18.13   3 
 15 Tess Rundo                 9 Kellenberg                      2:20.76   2 
 16 Sarah Quinn               10 St. Anthony'                    2:35.61   2 
 
Event 21  Girls 1500 Meter Dash Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marie Naudus              10 Sacred Heart                    5:08.13    6   
  2 Margaret McLoughlin       10 Kellenberg                      5:08.34    4   
  3 Sabrina Spezia            10 St. John the                    5:18.85    3   
  4 Kelly Parker              10 St. Anthony'                    5:46.61    2   
  5 Rebecca Van Houten        10 Our Lady of                     5:59.50    1   
  6 Katie Hourani             10 Sacred Heart                    6:07.31  
  7 Amanda Sciano             10 Holy Trinity                    6:11.75  
  8 Maggie Hannan             10 Sacred Heart                    6:28.54  
 
Event 24  Girls 300 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sarah Dolphin             10 St. Anthony'                      44.29   1   6   
  2 Amalia Desir              10 St. Anthony'                      45.32   1   4   
  3 Giavanna Ciaravino         9 St. Anthony'                      45.54   2   3   
  4 Alexandra Eye             10 St. John the                      46.66   1   2   
  5 Jahmilia Dennis            9 Sacred Heart                      47.30   1   1   
  6 Trinity Williams           9 St. Anthony'                      47.61   1 
  7 Allison Grajales           9 St. Anthony'                      47.80   4 
  8 Ava Biancardi              9 St. Anthony'                      47.85   5 
  8 Katie Joesten              9 Sacred Heart                      47.85  10 
 10 Christina Gayle           10 St. Anthony'                      48.66   2 
 11 Morgan Magwood            10 St. John the                      49.46   2 
 12 Siobhan Kelly              9 Saint Mary                        49.53   4 
 13 Ava Russell                9 St. Anthony'                      49.59   3 
 14 Tyler Davies              10 Kellenberg                        49.84   3 
 15 Eliana Orlic              10 Kellenberg                        50.08   3 
 16 Emily Stam                 9 St. Anthony'                      50.32   5 
 17 Kyla Boatwright           10 Saint Mary                        50.41   4 
 18 Colleen Jennings          10 Kellenberg                        50.47   3 
 19 Victoria Rocourt          10 Holy Trinity                      50.81   3 
 20 Emily Farrell              9 St. Anthony'                      51.07   5 
 21 Kianna Burke               9 St. Anthony'                      51.43   6 
 22 Iels Aan Jibu              9 Our Lady of                       51.57   4 
 23 Isabella McGrath           9 St. John the                      52.64   5 
 24 Meredith McPharlin         9 St. Anthony'                      52.72   6 
 25 Olivia Benevento           9 Kellenberg                        53.14   8 
 26 Molly McGlone              9 St. John the                      53.28   5 
 27 Julia Miller               9 Sacred Heart                      54.55   7 
 28 Jaimie Abraham            10 Our Lady of                       54.88   6 
 28 Catherine Burke           10 Our Lady of                       54.88   4 
 30 Isabella Vera             10 Kellenberg                        55.23   9 
 31 Sofia Arriage             10 Kellenberg                        55.28   8 
 32 Margaret Healy            10 St. John the                      55.87   6 
 33 Danielle Moore             9 Holy Trinity                      55.89   2 
 34 Shanya Anglin             10 Holy Trinity                      56.45   9 
 35 Kiera Shanahan            10 Kellenberg                        56.67   8 
 36 Caroline Connelly          9 Our Lady of                       56.77   8 
 37 Priscella Boykin           9 Kellenberg                        57.22  10 
 38 Atenas Barquet-Toledo     10 Holy Trinity                      57.68  10 
 39 Morgan Pallas             10 St. John the                      58.37   7 
 40 Mary Kate Serpe           10 Our Lady of                       59.17   7 
 41 Emily Abraham              9 Our Lady of                       59.40   9 
 42 Christina Abreu           10 Holy Trinity                      59.63   9 
 43 Amanda DeMatos            10 Our Lady of                       59.95   7 
 44 Emma Koszalka              9 Kellenberg                        59.96   9 
 45 Shea Salamack              9 Our Lady of                       60.50   6 
 46 Taylor Ruiz               10 Our Lady of                       61.68   7 
 47 Ameriss Herrera           10 St. John the                      62.25   8 
 48 Alane Wangerman            9 Kellenberg                        62.64  10 
 49 Alice Vyskocil             9 Holy Trinity                      66.81  10 
 
Event 27  Girls High Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelly Davis               10 Kellenberg                      4-08.00    6   
  2 Sabrina Veneroso          10 Our Lady of                     4-06.00    4   
  3 Catherine Hagemann        10 Our Lady of                     4-04.00    3   
  4 Evekaina Pierre           10 St. John the                    4-02.00    2   
  5 Julia Miller               9 Sacred Heart                    4-00.00    1   
  6 Parker Mannion             9 Our Lady of                     3-09.00  
  6 Margaret Dolloff          10 Kellenberg                      3-09.00  
 
Event 30  Girls Long Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexandra Eye             10 St. John the                   15-05.00    6   
  2 Catherine Hagemann        10 Our Lady of                    15-00.00    4   
  3 Katie Joesten              9 Sacred Heart                   14-06.75    3   
  4 Ashley Nwosu              10 St. Anthony'                   14-00.00    2   
  5 Kayleigh Chin              9 Sacred Heart                   13-11.00    1   
  6 Claire Grahmn             10 Kellenberg                     13-05.00  
  7 Sabrina Veneroso          10 Our Lady of                    13-01.75  
  8 Valencia Beaubrun          9 St. Anthony'                   13-01.25  
  9 Paige Gibbs               10 Holy Trinity                   13-01.00  
 10 Mary Whidden              10 Kellenberg                     12-09.50  
 11 Ainsley Berrin            10 St. John the                   12-06.75  
 12 Kathleen Healy             9 Sacred Heart                   11-10.00  
 13 Brooke Bowers             10 St. John the                   11-05.50  
 14 Priscella Boykin           9 Kellenberg                     11-03.50  
 
Event 33  Girls Triple Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morgan Magwood            10 St. John the                   28-06.25    6   
  2 Sofia Arriage             10 Kellenberg                     26-10.50    4   
  3 Meghan Browne             10 Sacred Heart                   25-05.75    3   
 
Event 36  Girls Shot Put Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arianna Alladio              St. Anthony'                   29-01.00    6   
  2 Casey O'Gara              10 Our Lady of                    25-01.00    4   
  3 Natilie Pamullo            9 Kellenberg                     22-11.75    3   
  4 Monica O'Brien             9 Kellenberg                     22-00.75    2   
  5 Janet Battcher             9 St. John the                   21-04.50    1   
  6 Jaylen Hardy              10 St. John the                   18-08.00  
  7 Juliette Hazard           10 Kellenberg                     17-11.50  
  8 Katherine Zagar           10 St. Anthony'                   17-11.00  
  9 Jolie Legrottaglie         9 St. Anthony'                   17-09.00  
 10 Samara Fortune             9 Sacred Heart                   17-06.75  
 11 Kathryn Kotch              9 St. Anthony'                   16-06.50  
 12 Amanda Pullig             10 Kellenberg                     16-01.25  
 13 Taylor Iglio               9 St. Anthony'                   15-09.00  
 
Event 39  Girls 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sacred Heart Academy  'A'                                   10:31.16    6   
     1) Colleen Dorrian 10              2) Helen Moloney 10               
     3) Kathleen Healy 9                4) Marie Naudus 10                
  2 Our Lady of Mercy Academy  'A'                              11:01.33    4   
  3 Kellenberg  'A'                                             11:06.03    3   
  4 St. Anthony's  'A'                                          11:30.64    2   
  5 Kellenberg  'B'                                             12:12.07    1   
  6 Our Lady of Mercy Academy  'B'                              12:56.97  
 
Event 42  Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 St. Anthony's  'A'                                           4:22.63    6   
     1) Julia Ostermann 10              2) Lindsey Schwasnick 10          
     3) Trinity Williams 9              4) Sarah Dolphin 10               
  2 Kellenberg  'A'                                              4:33.41    4   
  3 St. John the Baptist  'A'                                    4:41.75    3   
  4 Sacred Heart Academy  'A'                                    4:43.37    2   
  5 St. Anthony's  'B'                                           4:49.85    1   
  6 St. John the Baptist  'B'                                    5:16.20  
  7 Kellenberg  'B'                                              5:24.50  
  8 Holy Trinity  'A'                                            5:50.52  
 
Event 45  Girls 4x200 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Anthony's  'A'                                           1:51.07   1   6   
     1) Ava Russell 9                   2) Valencia Beaubrun 9            
     3) Amalia Desir 10                 4) Ashley Nwosu 10                
  2 Sacred Heart Academy  'A'                                    1:53.56   1   4   
  3 St. Anthony's  'B'                                           1:57.07   1   3   
  4 Kellenberg  'A'                                              1:57.59   1   2   
  5 St. John the Baptist  'A'                                    1:59.75   1   1   
  6 St. Anthony's  'C'                                           2:06.41   2 
  7 Holy Trinity  'A'                                            2:07.47   2 
  8 Our Lady of Mercy Academy  'A'                               2:09.27   2 
  9 Kellenberg  'B'                                              2:11.35   3 
 10 St. John the Baptist  'B'                                    2:12.35   2 
 11 Kellenberg  'C'                                              2:14.84   4 
 12 St. John the Baptist  'C'                                    2:15.18   2 
 13 Our Lady of Mercy Academy  'B'                               2:25.95   3 
 14 Holy Trinity  'B'                                            2:32.06   3 
 15 Our Lady of Mercy Academy  'C'                               2:36.79   4 
 16 Our Lady of Mercy Academy  'D'                               2:37.48   4 
 
Event 46  Girls Pole Vault Frosh/Soph
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marisa D'Angelo            9 St. Anthony'                    7-06.00  
 
             Women - Frosh/Soph - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) ST. Anthony's               67        2) Kellenberg                 47   
    3) Sacred Heart Academy        38        4) Our Lady of Mercy Academy  32   
    5) St. John the Baptist        31