Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
              Section VIII Conference 3 Championships - 1/15/2019              
                          Saint Anthony's High School                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 3000 Meter Run Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Katherine Hui             12 Great Neck S                   11:28.22   10   
  2 Alexis Namdar             12 Great Neck N                   11:40.53    8   
  3 Gia Bergonzi               9 MacArthur                      11:46.64    6   
  4 Netta Mualem              11 Great Neck N                   11:46.72    4   
  5 Karly Eberly              12 Friends Acad                   12:05.84    2   
  6 Lauren Sullivan           10 Garden City                    12:16.73    1   
  7 Eden Reznik                9 Great Neck N                   12:19.10  
  8 Caroline Cote             11 Garden City                    12:30.82  
  9 Samantha Derasse          12 Manhasset HS                   12:33.99  
 10 Isabel Henke              12 Garden City                    12:42.00  
 11 Lucia Rieppi              10 Manhasset HS                   12:49.22  
 12 Surapa Purirojejananon    11 MacArthur                      12:53.58  
 13 Jenn Gattus               12 MacArthur                      13:00.97  
 14 Lauren Weppler            10 Manhasset HS                   13:18.31  
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash Conference 3
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Roodginia Guerrier        12 Elmont                             7.69Q  2 
  2 Nadege Jean               11 Elmont                             7.76Q  3 
  3 Christine Grandon         11 MacArthur                          7.80Q  4 
  4 Nyah Thomas                9 Friends Acad                       7.81Q  1 
  5 Juliana Sims              10 Manhasset HS                       7.83q  4 
  6 Emma Ruckh                12 Garden City                        7.86q  1 
  7 Alyssa Faulk              12 Elmont                             7.98   2 
  8 Elizabeth Cruz            11 Manhasset HS                       8.01   3 
  9 Francesca De Geronimo     12 Friends Acad                       8.07   2 
  9 Sanaa Abrahams             9 Sewanhaka                          8.07   3 
 11 Megan Reilly              10 Manhasset HS                       8.21   1 
 12 Alexandra Coloma           9 MacArthur                          8.32   4 
 13 Barret Kanfer             10 Great Neck N                       8.46   3 
 14 Vanessa Marchhart         11 Garden City                        8.52   4 
 15 Colleen Buccellato        10 Garden City                        8.62   2 
 16 Parneet Sekhon            10 New Hyde Par                       8.63   2 
 17 Amanda Joa                 9 New Hyde Par                       8.67   3 
 18 Nicole Kam                 9 Great Neck S                       9.17   1 
 19 Joy Moalemi               10 Great Neck N                      10.08   1 
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Nyah Thomas                9 Friends Acad            7.81       7.69   10   
  2 Christine Grandon         11 MacArthur               7.80       7.72    8   
  3 Nadege Jean               11 Elmont                  7.76       7.76    6   
  4 Roodginia Guerrier        12 Elmont                  7.69       7.83    4   
  5 Juliana Sims              10 Manhasset HS            7.83       7.85    2   
  6 Emma Ruckh                12 Garden City             7.86       7.98    1   
 
Event 5  Girls 1000 Meter Run Conference 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Erin Studdert             12 Garden City                     3:18.43   2  10   
  2 Emily Pogozelski           9 Garden City                     3:18.72   2   8   
  3 Emma Kelly                11 Manhasset HS                    3:19.43   2   6   
  4 Kimberly Villoni           9 Garden City                     3:25.69   2   4   
  5 Chloe Mantis              11 Manhasset HS                    3:25.70   2   2   
  6 Jamie Race                11 MacArthur                       3:31.48   2   1   
  7 Chloe Chan                 9 Great Neck S                    3:31.71   2 
  8 Katherine Kirkwood         9 Manhasset HS                    3:31.86   2 
  9 Sabrina Lin               10 Great Neck S                    3:33.99   2 
 10 Mariead Gillespie         11 MacArthur                       3:34.87   2 
 11 Lea Stewart               12 Elmont                          3:44.38   1 
 12 Aniejah Hamilton           9 New Hyde Par                    3:47.02   1 
 13 Kayla Johnson              9 Elmont                          3:49.59   1 
 14 Ava Ingebrigtsen           9 MacArthur                       3:53.95   1 
 15 Grace Liao                 9 Great Neck S                    3:54.32   1 
 16 Isabelle Lopez            12 New Hyde Par                    4:05.13   1 
 17 Lauren Murphy             10 Great Neck N                    4:13.76   1 
 18 Ivie Li                    9 New Hyde Par                    4:13.88   1 
 19 Jordana Shalit            12 Great Neck N                    4:34.15   1 
 
Event 7  Girls 600 Meter Run Conference 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Victoria Ernst            10 Garden City                     1:44.09   4  10   
  2 Joelle Siong Sin          11 Great Neck S                    1:44.70   4   8   
  3 Caroline Green            10 Friends Acad                    1:45.38   4   6   
  4 Madeline Hon              11 Manhasset HS                    1:48.60   3   4   
  5 Alessandra Saponara       11 Great Neck S                    1:49.35   3   2   
  6 Giuliana Stein            11 Manhasset HS                    1:49.69   3   1   
  7 Lauren Mistretta          11 Garden City                     1:52.90   4 
  8 Nicole Joseph             12 New Hyde Par                    1:53.20   4 
  9 Sarah Alfaro              11 Elmont                          1:53.92   2 
 10 Nicole Mejia              10 Garden City                     1:54.16   1 
 11 Mayella Rubin             11 Elmont                          1:54.57   3 
 12 Juliana Perez             10 Great Neck S                    1:55.82   1 
 13 Jovanne Hanson            10 Elmont                          1:56.81   2 
 14 Allison Corcoran           9 New Hyde Par                    2:03.97   2 
 15 Kayla Hsu                 11 Manhasset HS                    2:05.60   3 
 16 Ashley Predvil            10 New Hyde Par                    2:07.22   2 
 17 Krystal Aquinaga          11 MacArthur                       2:14.01   2 
 18 Alexandra Gately          11 MacArthur                       2:26.16   1 
 
Event 9  Girls 55 Meter Hurdles Conference 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jamie Derkash             12 Garden City                        9.83   2  10   
  2 Elizabeth Cruz            11 Manhasset HS                       9.91   2   8   
  3 Francesca DellaCroce      11 MacArthur                         10.56   2   6   
  4 Brooke Edwards            10 Garden City                       11.00   2   4   
  5 Katriel Murphy            11 Sewanhaka                         11.15   1   2   
  6 Serene Baki               10 Manhasset HS                      11.16   1   1   
  7 Kate Ann Henneberger      11 Garden City                       11.74   1 
 
Event 11  Girls 1500 Meter Run Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sydney Ginsburg           11 Manhasset HS                    5:19.23   10   
  2 Katherine Procacci        12 New Hyde Par                    5:22.10    8   
  3 Kyra Au                   10 Great Neck S                    5:22.88    6   
  4 Samantha Chen             10 Manhasset HS                    5:22.91    4   
  5 Gia Bergonzi               9 MacArthur                       5:28.94    2   
  6 Alexandra Ahdoot          10 Great Neck N                    5:43.30    1   
  7 Amanda Harragan           10 Manhasset HS                    5:49.13  
  8 Jamie Race                11 MacArthur                       6:03.19  
  9 Lenga Jolie               10 Great Neck S                    6:07.33  
 10 Samantha Mauceri          12 Garden City                     6:08.60  
 11 Emuna Rouhani             10 Great Neck N                    6:30.34  
 12 Lydia Wang                 9 Great Neck S                    6:43.66  
 13 Emma Ouyang                9 New Hyde Par                    6:47.20  
 
Event 13  Girls 300 Meter Dash Conference 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sam Collins               12 MacArthur                         43.71   5  10   
  2 Nyah Thomas                9 Friends Acad                      44.18   5   8   
  3 Kamoy Campbell             8 Elmont                            44.49   5   6   
  4 Emma Knopf                10 Friends Acad                      44.74   5   4   
  5 Megan Reilly              10 Manhasset HS                      45.26   4   2   
  6 Emma Ruck                 13 Garden City                       45.63   4   1   
  7 Daria Scolnick            11 Great Neck N                      46.22   3 
  8 Joelle Siong Sin          11 Great Neck S                      46.72   3 
  9 Gabrielle English         12 Elmont                            46.83   4 
 10 Erin Nicolich             10 MacArthur                         47.29   3 
 11 Alexandra Coloma           9 MacArthur                         47.80   4 
 12 Juliana Sims              10 Manhasset HS                      48.12   1 
 13 Emma Toes                 10 Manhasset HS                      48.40   2 
 14 Emily Bermel              10 Garden City                       48.84   5 
 15 Mary Hills                12 Friends Acad                      49.05   2 
 16 Natasha Khazzam            9 Great Neck N                      49.62   3 
 17 Dana Siong Sin             9 Great Neck S                      52.78   1 
 18 Kate Tehrani               9 Great Neck N                      58.26   2 
 
Event 15  Girls 1500 Meter Race Walk Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Olivia Robson             10 Manhasset HS                    8:43.63   10   
  2 Gabby Gately              12 MacArthur                       9:24.45    8   
  3 Annie LoPinto             11 Manhasset HS                   10:02.79    6   
  4 Alexandra Marquez          9 Manhasset HS                   10:27.86    4   
  5 Kayla Ebrani              12 Great Neck N                   10:31.78    2   
  6 Alexandra Gately          11 MacArthur                      11:08.60    1   
  7 Nina Scanze               11 MacArthur                      11:44.58  
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay Conference 3
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Manhasset HS  'A'                                           10:53.14   10   
     1) Emma Kelly 11                   2) Samantha Chen 10               
     3) Sydney Ginsburg 11              4) Chloe Mantis 11                
  2 Great Neck South  'A'                                       11:00.56    8   
     1) Kyra Au 10                      2) Joelle Siong Sin 11            
     3) Chloe Chan 9                    4) Katherine Hui 12               
  3 Garden City  'A'                                            11:08.19    6   
     1) Emily Pogozelski 9              2) Kimberly Villoni 9             
     3) Lauren Sullivan 10              4) Isabel Henke 12                
  4 Great Neck North  'A'                                       11:14.23    4   
     1) Vera Cho 11                     2) Daria Scolnick 11              
     3) Alexandra Ahdoot 10             4) Netta Mualem 11                
  5 Elmont  'A'                                                 11:27.22    2   
     1) Sarah Alfaro 11                 2) Kayla Johnson 9                
     3) Lea Stewart 12                  4) Mayella Rubin 11               
  6 MacArthur  'A'                                              11:51.79    1   
     1) Surapa Purirojejananon 11       2) Mariead Gillespie 11           
     3) Gia Bergonzi 9                  4) Jenn Gattus 12                 
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay Conference 3
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Garden City  'A'                                             4:23.44   2  10   
     1) Emma Ruckh 12                   2) Erin Studdert 12               
     3) Lauren Mistretta 11             4) Victoria Ernst 10              
  2 Friends Academy  'A'                                         4:24.54   2   8   
     1) Emma Knopf 10                   2) Nyah Thomas 9                  
     3) Adrienne Coleman 10             4) Caroline Green 10              
  3 Manhasset HS  'A'                                            4:26.66   2   6   
     1) Katherine Kirkwood 9            2) Megan Reilly 10                
     3) Juliana Sims 10                 4) Madeline Hon 11                
  4 Elmont  'A'                                                  4:41.90   2   4   
     1) Gabrielle English 12            2) Nadege Jean 11                 
     3) Alyssa Faulk 12                 4) Roodginia Guerrier 12          
  5 MacArthur  'A'                                               4:49.22   2   2   
     1) Krystal Aquinaga 11             2) Alexandra Coloma 9             
     3) Ashley Garro 10                 4) Emily Nicholich 11             
  6 Great Neck South  'A'                                        4:51.58   1   1   
     1) Dana Siong Sin 9                2) Alessandra Saponara 11         
     3) Juliana Perez 10                4) Samantha Lin 9                 
  7 New Hyde Park  'A'                                           4:52.75   1 
     1) Nicole Joseph 12                2) Katherine Procacci 12          
     3) Ashley Predvil 10               4) Aniejah Hamilton 9             
  8 Great Neck North  'A'                                        4:59.11   1 
     1) Lauren Benjamin 10              2) Eden Reznik 9                  
     3) Ariela Hakimi 10                4) Charlotte Kamali 10            
 
Event 21  Girls 4x200 Meter Relay Conference 3
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elmont  'A'                                                  1:52.29   2  10   
     1) Alexandra Williams 9            2) Natalya Rodney 10              
     3) Andre-Ann Rodney 9              4) Kamoy Campbell 8               
  2 Manhasset HS  'A'                                            1:58.12   2   8   
     1) Elizabeth Cruz 11               2) Giuliana Stein 11              
     3) Serene Baki 10                  4) Emma Toes 10                   
  3 Friends Academy  'A'                                         1:58.55   2   6   
     1) Francesca De Geronimo 12        2) Madison Poll 10                
     3) Mary Hills 12                   4) Samantha Amritt 9              
  4 MacArthur  'A'                                               1:58.90   2   4   
     1) Francesca DellaCroce 11         2) Christine Grandon 11           
     3) Amelia Silberger 11             4) Gabriella Lubrano 10           
  5 Garden City  'A'                                             1:59.74   2   2   
     1) Nicole Mejia 10                 2) Colleen Buccellato 10          
     3) Vanessa Marchhart 11            4) Jamie Derkash 12               
  6 Great Neck North  'A'                                        2:03.17   1   1   
     1) Emily Schecter 10               2) Daria Scolnick 11              
     3) Barret Kanfer 10                4) Natasha Khazzam 9              
  7 New Hyde Park  'A'                                           2:11.55   1 
     1) Ivie Li 9                       2) Parneet Sekhon 10              
     3) Allison Corcoran 9              4) Amanda Joa 9                   
  8 Great Neck South  'A'                                        2:14.40   1 
     1) Sabrina Lin 10                  2) Jessica Lin 9                  
     3) Sabrina Li 9                    4) Nicole Kam 9                   
 
Event 23  Girls Long Jump Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Christine Grandon         11 MacArthur           15-09.50   16-03.25   10   
  2 Emily Schecter            10 Great Neck N                   15-01.25    8   
  3 Angelina Macchio          11 Manhasset HS        14-07.00   14-06.50    6   
  4 Brooke Edwards            10 Garden City         13-08.25   14-03.50    4   
  5 Francesca DellaCroce      11 MacArthur           14-03.75   14-00.50    2   
  6 Emily Bermel              10 Garden City         12-09.00   13-08.50    1   
  7 Alexandra Gately          11 MacArthur           14-04.25   13-05.50  
  8 Ciara Feron               12 Garden City         12-01.00   13-02.50  
  9 Alycia Abdor-Rashid       12 Manhasset HS        13-07.50   13-01.25  
 10 Jacqueline Mejia           9 Manhasset HS        12-09.75   12-07.75  
 
Event 25  Girls High Jump Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sam Collins               12 MacArthur            5-00.00    4-08.00   10   
  2 Charlotte Kamali          10 Great Neck N         4-06.00    4-06.00    8   
  3 Angelina Macchio          11 Manhasset HS         4-02.00    4-00.00    6   
  4 Krystal Aquinaga          11 MacArthur            4-00.00   J4-00.00    3   
  4 Silvana Davi               9 Manhasset HS                   J4-00.00    3   
 
Event 27  Girls Triple Jump Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sam Collins               12 MacArthur           30-05.25   32-02.50   10   
  2 Madeline Hon              11 Manhasset HS        30-05.00   30-10.50    8   
  3 Brooke Edwards            10 Garden City         30-03.25   30-00.00    6   
  4 Emily Lung                11 MacArthur           29-07.00   29-01.75    4   
  5 Alycia Abdor-Rashid       12 Manhasset HS        28-05.50   28-11.25    2   
  6 Ciara Feron               12 Garden City         27-05.75   27-00.50    1   
  7 Emily Bermel              10 Garden City         26-10.75   25-07.75  
  8 Sabrina Li                 9 Great Neck S        23-04.00   23-06.25  
 
Event 29  Girls Shot Put Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isabella Coley            12 MacArthur           28-06.00   29-08.00   10   
  2 Ashlyn O''Connor          11 MacArthur           26-04.00   28-10.00    8   
  3 Barret Kanfer             10 Great Neck N                   27-11.75    6   
  4 Mekhna George             12 New Hyde Par        26-02.50   26-09.00    4   
  5 Jasmine Willis            12 Manhasset HS        27-02.00   25-10.00    2   
  6 Alexandra Sedgh           10 Great Neck N        24-06.00   25-09.50    1   
  7 Alexandra Kessler          9 Great Neck S        25-07.50   25-01.00  
  8 Siena DelliCarpini        10 Garden City         22-11.00   23-10.50  
  9 Anaya Cullum              10 Great Neck N        25-08.00   23-10.00  
 10 Kayla King                12 MacArthur               0.25   23-08.25  
 11 Katherine Consindine      10 Garden City                    21-03.50  
 12 Claire Schick             11 Garden City         21-01.00   21-01.00  
 13 Sophia Balachantiran      12 New Hyde Par        20-01.25   20-09.00  
 14 Jacqueline Mejia           9 Manhasset HS        20-06.25   19-08.00  
 15 Jhanus Colimon            11 Sewanhaka           19-06.00   19-06.00  
 16 Sundy Zheng               12 New Hyde Par        17-07.75   19-01.00  
 17 Sofia Rosales             10 Manhasset HS        19-08.25   18-08.00  
 18 Hannah Fisk                9 Great Neck S                   15-05.00  
 
Event 31  Girls Pole Vault Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Emily Nicholich           11 MacArthur            9-00.00    8-03.00   10   
  2 Blakely Tripani            9 Garden City          6-06.00    6-06.00    8   
  3 Alessandra Saponara       11 Great Neck S         6-00.00    6-00.00    6   
 
Event 33  Girls Weight Throw Conference 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anaya Cullum              10 Great Neck N                   30-04.50   10   
  2 Jasmine Willis            12 Manhasset HS        20-00.50   23-05.00    8   
  3 Alexandra Kessler          9 Great Neck S                   22-08.75    6   
  4 Sofia Rosales             10 Manhasset HS        17-01.00   20-05.50    4   
  5 Alycia Abdor-Rashid       12 Manhasset HS        17-09.50   19-09.00    2   
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Manhasset HS               125        2) MacArthur                 116   
    3) Garden City                 87        4) Great Neck North           53   
    5) Great Neck South            47        6) Friends Academy            44   
    7) Elmont                      32        8) New Hyde Park              12   
    9) Sewanhaka                    2