Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
              Section VIII Conference 2 Championships - 1/31/2019              
                          Saint Anthony's High School                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 3000 Meter Run Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Katherine Marsh           12 East Meadow                    11:13.01   10   
  2 Rachel Tucci              12 Mepham                         11:16.13    8   
  3 Faith Dwyer               10 Calhoun                        11:29.31    6   
  4 Leslie Villafuerte         9 East Meadow                    11:33.86    4   
  5 Bethany Ekezie             9 Port Washing                   11:38.79    2   
  6 Emma Bhansingh            10 Calhoun                        11:39.18    1   
  7 Kate McNerney              9 Mepham                         11:45.77  
  8 Tali Gekhman              10 Calhoun                        11:46.21  
  9 Meilin Garfinkel          11 Long Beach                     11:56.97  
 10 Carolyn Stoller           11 Port Washing                   12:11.55  
 11 Grace Rocco               12 Herricks                       12:39.99  
 12 Leya Khan                 11 East Meadow                    12:46.27  
 13 Marcela Figueroa          10 Baldwin                        13:00.19  
 14 Sydney Van Cott           11 Port Washing                   13:25.41  
 15 Julia Cicchillo            9 Mepham                         14:00.19  
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash Conference 2
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Olivia Miller              9 VS Central                         7.42Q  1 
  2 Illyana Lewis             11 VS Central                         7.54Q  2 
  3 Ava Gellis                12 Port Washing                       7.66Q  3 
  4 Gabrielle Stephens         9 VS Central                         7.72Q  4 
  5 Jasmine Johnson           12 Long Beach                         7.84Q  5 
  6 Lindsay Segal             10 East Meadow                        7.80q  4 
  7 Jasmine Kaypour           11 Port Washing                       7.86   5 
  8 Grace Livio               11 Port Washing                       7.88   3 
  9 Jada Pepanio              10 East Meadow                        7.95   2 
 10 Kristina Losquadro        10 Calhoun                            8.02   2 
 11 Emani Teemer              10 Long Beach                         8.04   1 
 12 Zoe Lollis                12 Long Beach                         8.07   1 
 13 Daniella Segal            10 East Meadow                        8.21   5 
 14 Kanieta Jones             10 Baldwin                            8.24   4 
 15 Eriene Corr               11 Mepham                             8.35   4 
 16 Kristen Gardner           10 Baldwin                            8.40   5 
 16 Katelyn George            10 Herricks                           8.40   3 
 18 Lauren Rifas              11 Calhoun                            8.43   3 
 19 Gabby Castillo             8 Calhoun                            8.47   4 
 20 Strayshenia Joseph        11 Baldwin                            8.54   2 
 21 Paige Viola               11 Mepham                             8.71   1 
 22 Emma Cohen                 9 Plainview Ke                       8.82   1 
 23 Ishah Yusaf               11 Herricks                           8.92   2 
 24 Rachel Pasternack          9 Plainview Ke                       9.19   5 
 25 Giavanna Ditria            9 Plainview Ke                       9.22   3 
 26 Kayla Schneider           12 Mepham                             9.32   4 
 27 Salonee Patel             11 Herricks                           9.45   5 
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Olivia Miller              9 VS Central              7.42       7.28   10   
  2 Illyana Lewis             11 VS Central              7.54       7.47    8   
  3 Ava Gellis                12 Port Washing            7.66       7.62    6   
  4 Gabrielle Stephens         9 VS Central              7.72       7.71    4   
  5 Lindsay Segal             10 East Meadow             7.80       7.84    2   
  6 Jasmine Johnson           12 Long Beach              7.84       8.01    1   
 
Event 5  Girls 1000 Meter Run Conference 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Katherine Marsh           12 East Meadow                     3:11.14   2  10   
  2 Isabel Marsh              12 East Meadow                     3:11.90   2   8   
  3 Emily Moehringer          10 Mepham                          3:12.66   2   6   
  4 Caroline Pangbourne       11 Port Washing                    3:14.73   2   4   
  5 Julianna Razza             9 Calhoun                         3:17.63   2   2   
  6 Erin Brown                11 Long Beach                      3:23.73   2   1   
  7 Amanda Sohl               12 East Meadow                     3:23.99   2 
  8 Samantha Krayeski         11 Port Washing                    3:35.14   2 
  9 Lydia Sandoval            12 Baldwin                         3:39.52   1 
 10 Emily Boccone             10 Mepham                          3:45.23   1 
 11 Farah Bruno               11 Baldwin                         3:59.37   1 
 12 Emily Sarosy              10 Mepham                          4:00.42   1 
 13 Amber Kakkar               9 Port Washing                    4:03.75   2 
 14 Leah Lederer               9 Plainview Ke                    4:04.18   1 
 15 Avani Patel                9 Plainview Ke                    4:08.85   1 
 16 Maya Halt                 11 Long Beach                      4:12.10   1 
 17 Eden Greenberg            12 Plainview Ke                    4:28.20   2 
 
Event 7  Girls 600 Meter Run Conference 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elizabeth Tuzzolo         11 Calhoun                         1:45.81   4  10   
  2 Rachel Rose               12 East Meadow                     1:46.22   4   8   
  3 Madison Sohl              12 East Meadow                     1:47.13   3   6   
  4 Leah Taylor               12 Port Washing                    1:47.52   4   4   
  5 Fatima Morrobel           11 Long Beach                      1:48.15   4   2   
  6 Sally Hirschwerk          11 Port Washing                    1:48.56   4   1   
  7 Samantha Latorre          11 Calhoun                         1:48.73   3 
  8 Jennifer Kim              12 Port Washing                    1:56.55   3 
  9 Hanna Yen                 12 Herricks                        1:56.84   2 
 10 Rhea Rasquinha            10 Herricks                        1:58.33   1 
 11 Nicole Perez               9 Long Beach                      1:59.66   2 
 12 Lindsay Urist              9 East Meadow                     2:02.18   2 
 13 Danielle Schwab           12 Mepham                          2:06.96   3 
 14 Carolina Hardy             9 Long Beach                      2:07.82   2 
 15 Chole Persaud             11 Mepham                          2:18.05   3 
 16 Kyla Saade                12 Mepham                          2:18.48   1 
 17 Marisa Wolson             10 Plainview Ke                    2:27.75   2 
 
Event 9  Girls 55 Meter Hurdles Conference 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Olivia Nelson             11 VS Central                         8.55   3  10   
  2 Brianna Thier             11 Mepham                             8.82   3   8   
  3 Heather Berberich         12 Calhoun                            9.77   3   6   
  4 Amy Lederer               11 Plainview Ke                       9.97   2   4   
  5 Maura Walters             10 Calhoun                            9.98   1   2   
  6 Lindsay Segal             10 East Meadow                       10.10   3   1   
  7 Mackenzie Ritznore        12 East Meadow                       10.13   3 
  8 Emily Lam                 10 East Meadow                       10.55   2 
  9 Deanna Atako              11 Baldwin                           10.78   2 
 10 Danay Niles                9 Baldwin                           11.06   2 
 11 Paige Viola               11 Mepham                            11.32   2 
 12 Casey Meng                 9 Herricks                          11.47   1 
 13 Sherry Shao               11 Herricks                          11.65   2 
 14 Michelle Chiu             11 Herricks                          11.66   1 
 15 Rachel Pasternack          9 Plainview Ke                      12.18   1 
 16 Amanda Kang               10 Plainview Ke                      12.70   1 
 
Event 11  Girls 1500 Meter Run Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Katherine Marsh           12 East Meadow                     5:07.26   10   
  2 Sinead Heaney             12 Plainview Ke                    5:08.78    8   
  3 Isabel Marsh              12 East Meadow                     5:11.47    6   
  4 Caroline Pangbourne       11 Port Washing                    5:17.76    4   
  5 Kayta Thomas              11 VS Central                      5:21.98    2   
  6 Emily Moehringer          10 Mepham                          5:22.18    1   
  7 Romero Kaeleigh            9 Port Washing                    5:22.83  
  8 Jane Wernow               12 Plainview Ke                    5:42.39  
  9 Anaya Lund                12 East Meadow                     6:10.08  
 10 Alexis Vitti              12 Plainview Ke                    6:21.64  
 11 Molly Walsh                9 Mepham                          6:25.66  
 12 Madaline Allen            11 Long Beach                      6:46.76  
 13 Adeline Donnelly          11 Long Beach                      6:49.32  
 14 Gabriella Castillo        11 Mepham                          7:37.31  
 
Event 13  Girls 300 Meter Dash Conference 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ava Gellis                12 Port Washing                      43.81   5  10   
  2 Morgan Middleton           8 VS Central                        44.23   5   8   
  3 Katie Frisch              11 Long Beach                        44.70   5   6   
  4 Camylin Blake              9 Mepham                            45.47   4   4    45.4605
  5 Jania Robinson            11 VS Central                       J45.47   5   2    45.4650
  6 Gabrielle Stephens         9 VS Central                        45.68   5   1   
  7 Valentina Gonzales         9 Long Beach                        47.20   4 
  8 Nina Florio               10 Mepham                            47.21   4 
  9 Giovanna Barrett           9 Mepham                            47.32   2 
 10 Grace Livio               11 Port Washing                      47.76   4 
 11 Zoe Lollis                12 Long Beach                        48.34   3 
 12 Amy Lederer               11 Plainview Ke                      48.48   3 
 13 Jennifer Schmidt          10 Herricks                          48.85   3 
 14 Kelly Martin               9 Calhoun                           48.92   1 
 15 Andrea Uba                 9 East Meadow                       49.18   3 
 16 Strayshenia Joseph        11 Baldwin                           49.82   2 
 17 Kanieta Jones             10 Baldwin                           50.13   2 
 18 Daniella Segal            10 East Meadow                       50.23   2 
 19 Irmharah Brizeus          12 Baldwin                           50.38   3 
 20 Alexandra Grundfast        9 Port Washing                      51.19   1 
 21 Kelly Estrella             9 East Meadow                       51.76   2 
 22 Jennifer Slattery         10 Herricks                          53.46   1 
 23 Greshma John              11 Herricks                          55.77   1 
 24 Sophia Marlin             10 Plainview Ke                    1:00.69   1 
 
Event 15  Girls 1500 Meter Race Walk Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tali Gekhman              10 Calhoun                         8:25.60   10   
  2 Sophie Roth               12 Port Washing                    8:38.97    8   
  3 Madeline Feigin           12 Port Washing                    9:01.20    6   
  4 Rebecca Sirof             10 Calhoun                         9:52.82    4   
  5 Samantha Radinsky         10 Port Washing                   10:09.39    2   
  6 Beradgy Fortune           11 Baldwin                        10:58.48    1   
  7 Presley Minerva           12 Calhoun                        11:13.59  
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay Conference 2
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 East Meadow  'A'                                            10:28.24   10   
     1) Leslie Villafuerte 9            2) Isabel Marsh 12                
     3) Madison Sohl 12                 4) Rachel Rose 12                 
  2 Port Washington  'A'                                        10:35.82    8   
     1) Samantha Krayeski 11            2) Caroline Pangbourne 11         
     3) Carolyn Stoller 11              4) Bethany Ekezie 9               
  3 Calhoun  'A'                                                10:43.75    6   
     1) Emma Bhansingh 10               2) Julianna Razza 9               
     3) Faith Dwyer 10                  4) Alexandra Unz 10               
  4 Long Beach  'A'                                             10:43.99    4   
     1) Meilin Garfinkel 11             2) Fatima Morrobel 11             
     3) Erin Brown 11                   4) Jamie Risso 10                 
  5 Mepham  'A'                                                 11:04.53    2   
     1) Kate McNerney 9                 2) Emily Boccone 10               
     3) Emily Moehringer 10             4) Rachel Tucci 12                
  6 Baldwin  'A'                                                11:32.20    1   
     1) Marcela Figueroa 10             2) Melicie Mentor 12              
     3) Moriah Pettway 9                4) Chidima Adams 12               
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay Conference 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Port Washington  'A'                                         4:22.78   2  10   
     1) Jennifer Kim 12                 2) Sally Hirschwerk 11            
     3) Brittany Nahas 12               4) Leah Taylor 12                 
  2 Calhoun  'A'                                                 4:28.48   2   8   
     1) Kayla Locasto 10                2) Elizabeth Tuzzolo 11           
     3) Samantha Latorre 11             4) Sarah Tappeto 12               
  3 East Meadow  'A'                                             4:32.17   1   6   
     1) Rachel Rose 12                  2) Scarlett Espinosa 10           
     3) Carly Howell 10                 4) Maricelys Flores 12            
  4 Long Beach  'A'                                              4:37.66   2   4   
     1) Katie Frisch 11                 2) Valentina Gonzales 9           
     3) Catherine Miller 9              4) Katherine Almeida 9            
  5 Mepham  'A'                                                  4:39.38   2   2   
     1) Caitlin Flannery 9              2) Samantha Cates 10              
     3) Camylin Blake 9                 4) Nina Florio 10                 
  6 Baldwin  'A'                                                 4:41.30   1   1   
     1) Kemi Idowu 9                    2) Beradgy Fortune 11             
     3) Deanna Atako 11                 4) Chidima Adams 12               
  7 Herricks  'A'                                                4:50.79   1 
     1) Harsha Shivdasani 9             2) Hanna Yen 12                   
     3) Kailtyn Louie 12                4) Lia Laurita 9                  
 
Event 21  Girls 4x200 Meter Relay Conference 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 VS Central  'A'                                              1:49.29   2  10   
     1) Olivia Nelson 11                2) Olivia Miller 9                
     3) Morgan Middleton 8              4) Gabrielle Stephens 9           
  2 Port Washington  'A'                                         1:55.76   2   8   
     1) Emily Benson-Tyler 9            2) Brittany Nahas 12              
     3) Jasmine Kaypour 11              4) Grace Livio 11                 
  3 Mepham  'A'                                                  1:56.05   2   6   
     1) Brianna Thier 11                2) Eriene Corr 11                 
     3) Camylin Blake 9                 4) Shannon Corr 11                
  4 East Meadow  'A'                                             1:57.51   1   4   
     1) Jada Pepanio 10                 2) Emily Lam 10                   
     3) Daniella Segal 10               4) Lindsay Segal 10               
  5 Calhoun  'A'                                                 1:58.09   2   2   
     1) Lisa Jose 11                    2) Heather Berberich 12           
     3) Kristina Losquadro 10           4) Lauren Rifas 11                
  6 Long Beach  'A'                                              1:58.83   2   1   
     1) Zoe Lollis 12                   2) Emani Teemer 10                
     3) Jasmine Johnson 12              4) Katie Frisch 11                
  7 Baldwin  'A'                                                 2:01.80   1 
     1) Kemi Idowu 9                    2) Melicie Mentor 12              
     3) Irmharah Brizeus 12             4) Deanna Atako 11                
  8 Herricks  'A'                                                2:06.65   1 
     1) Jennifer Schmidt 10             2) Sherry Shao 11                 
     3) Jennifer Slattery 10            4) Katelyn George 10              
 
Event 23  Girls Long Jump Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sara Manson                8 Calhoun             13-09.50   16-08.25   10   
  2 Brianna Thier             11 Mepham              15-11.50   16-07.00    8   
  3 Ava Gellis                12 Port Washing        16-04.00   16-05.00    6   
  4 Jamie Risso               10 Long Beach          15-06.50   16-03.50    4   
  5 Sarah Tappeto             12 Calhoun             14-04.00   15-02.50    2   
  6 Olivia Perry              11 Mepham              13-08.00   14-07.75    1   
  7 Katherine Almeida          9 Long Beach          13-06.00   14-04.50  
  8 Maricelys Flores          12 East Meadow         14-06.00   14-02.50  
  9 Abbey Carpenter           10 Long Beach          14-07.50   13-11.25  
 10 Sabrina Martins           12 East Meadow         13-05.25   13-08.50  
 11 Lia Laurita                9 Herricks            12-11.00   13-05.25  
 12 Chaniah Treasure          10 Baldwin             13-01.50   12-05.00  
 13 Jenya Surlin              10 East Meadow         13-04.25   12-02.50  
 14 Khushi Monteiro           11 Herricks            13-10.00    9-09.00  
 
Event 25  Girls High Jump Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Abby Hurt                 10 Port Washing         4-06.00    4-08.00   10   
  2 Vanessa Froehlich         11 East Meadow          4-06.00    4-06.00    8   
  3 Kristina Losquadro        10 Calhoun              4-04.00    4-04.00    6   
  4 Kristen Gardner           10 Baldwin              4-00.00    4-02.00    2.33
  4 Ellena Kakalos            10 Calhoun              4-00.00    4-02.00    2.33
  4 Joanna Weber               9 Port Washing         4-02.00    4-02.00    2.33
  7 Olivia Perry              11 Mepham               4-00.00    4-00.00  
  7 Jennifer Kim              12 Port Washing                    4-00.00  
  7 Abbey Carpenter           10 Long Beach           4-02.00    4-00.00  
 
Event 27  Girls Triple Jump Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lisa Jose                 11 Calhoun             28-05.50   34-00.50   10   
  2 Sara Manson                8 Calhoun             32-06.50   33-09.00    8   
  3 Jamie Risso               10 Long Beach          33-02.75   33-00.75    6   
  4 Sarah Tappeto             12 Calhoun             32-06.50   32-05.25    4   
  5 Abbey Carpenter           10 Long Beach          30-10.00   30-10.25    2   
  6 Mackenzie Ritznore        12 East Meadow         30-09.00   30-06.75    1   
  7 Joanna Weber               9 Port Washing        29-08.00   29-01.75  
  8 Maricelys Flores          12 East Meadow         30-04.00   28-06.50  
  9 Jenya Surlin              10 East Meadow         29-01.00   28-02.00  
 
Event 29  Girls Shot Put Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alison Turner             11 Port Washing        33-00.00   32-08.50   10   
  2 Madison Prince            11 Port Washing        34-00.00   30-03.00    8   
  3 Jamie Campanelli          12 Calhoun             30-07.50   29-06.50    6   
  4 Victoria Unz              12 Calhoun             28-02.75   29-01.50    4   
  5 Trinity Small             12 Baldwin             28-02.00   28-05.00    2   
  6 Nicole Lippert            11 Mepham              27-05.50   27-01.50    1   
  7 Beatrice Paul             11 Baldwin             25-04.00   26-02.50  
  8 Sarah Bartolino           10 Mepham              27-02.00   25-02.00  
  9 Brooke Munoz              11 East Meadow         19-03.00   23-03.00  
 10 Victoria Famighetti       11 Long Beach                     23-00.00  
 11 Amanda Arcese             12 Mepham              24-02.75   22-08.00  
 12 Stephanie Pincus           9 East Meadow         21-08.75   22-02.50  
 13 Julia Oladipo             11 Calhoun             24-08.00   22-02.00  
 14 Rma Polce                  9 Herricks            23-06.50   22-01.00  
 15 Melissa Bilge             11 Port Washing        20-00.00   21-08.00  
 16 Samantha Oliva            12 Plainview Ke        23-04.00   21-01.50  
 17 Katherin Ramirez           9 East Meadow         22-06.50   21-00.00  
 18 Gianna Buro                9 Long Beach                     20-07.50  
 19 Gursimran Vasir            9 Plainview Ke        16-02.50   17-09.00  
 20 Ambreen Arefin             9 Herricks            14-02.00   13-05.50  
 
Event 31  Girls Pole Vault Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amanda Sohl               12 East Meadow          7-00.00    6-09.00   10   
  2 Melissa Soylu             11 Mepham               7-00.00    6-06.00    8   
  3 Vanessa Froehlich         11 East Meadow          6-06.00   J6-06.00    6   
  4 Olivia Perry              11 Mepham               6-06.00   J6-06.00    4   
  5 Mandira Gowda             12 Plainview Ke         7-00.00   J6-06.00    2   
  6 Brittany Nahas            12 Port Washing         6-00.00    6-00.00    0.50
  6 Noelle Fuggio             11 Calhoun              7-00.00    6-00.00    0.50
  8 Kerri Keener              11 Calhoun              6-06.00   J6-00.00  
 
Event 33  Girls Weight Throw Conference 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Madison Prince            11 Port Washing        29-00.00   33-00.50   10   
  2 Jamie Campanelli          12 Calhoun             24-04.00   30-08.50    8   
  3 Victoria Unz              12 Calhoun             26-06.50   30-05.00    6   
  4 Alison Turner             11 Port Washing        27-10.50   28-10.00    4   
  5 Julia Oladipo             11 Calhoun             22-08.00   27-09.25    2   
  6 Samantha Oliva            12 Plainview Ke        21-09.25   25-05.00    1   
  7 Amanda Arcese             12 Mepham              19-05.75   21-02.75  
  8 Sarah Bartolino           10 Mepham              17-03.75   19-07.25  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Calhoun                    125.83     2) Port Washington           123.83
    3) East Meadow                110        4) Mepham                     59   
    5) VS Central                  55        6) Long Beach                 31   
    7) Plainview Kennedy           15        8) Baldwin                     7.33