Licensed to Just in Time Racing - Contractor License      HY-TEK's Meet Manager
             Section VIII Conference 1  Championships - 1/30/2019              
                          Saint Anthony's High School                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 3000 Meter Run Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Andria Scaglione          12 Oceanside                      11:43.91   10   
  2 Sera King                 12 Oceanside                      11:52.85    8   
  3 Molly Siebert             10 Syosset                        11:52.88    6   
  4 Mikayla Cecora            10 Massapequa                     11:54.06    4   
  5 Ashley Segarra            12 Oceanside                      11:54.30    2   
  6 Kayla Anderson            11 Massapequa                     12:12.94    1   
  7 Crystal Rustami            9 Syosset                        12:22.86  
  8 Lisa Myers                11 Syosset                        13:03.86  
  9 Leylana Ashley            11 Massapequa                     13:10.36  
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash Conference 1
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Alexandria Yarbrough      11 Freeport                           7.38Q  1 
  2 Aniyah McCarthy            8 Uniondale                          7.67Q  2 
  3 Janiya Cooke              11 Freeport                           7.79Q  3 
  4 Niasha Batson             12 Uniondale                          7.70q  2 
  5 Cantee Cowan              10 Freeport                           7.79q  1 
  6 Kimmie Williams           12 Oceanside                          7.94q  1  7.9362
  7 Jenna Monteagudo          11 Farmingdale                       J7.94   2  7.9364
  8 Amira Felician            12 Westbury                           8.02   3 
  9 Sophia Theodorous         11 Massapequa                         8.20   2 
 10 Racquel Kelly              9 Oceanside                          8.24   3 
 11 Jillian Sampson            9 Massapequa                         8.36   2 
 12 Caela Anderson            11 Westbury                           8.43   1 
 13 Catherine Diao            11 Syosset                            8.49   3 
 14 Hallie Neufeld            11 Oceanside                          8.51   3 
 15 Ashley Pantano             9 Farmingdale                        8.80   1 
 16 Karla Cruz                11 Westbury                           8.97   2 
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Alexandria Yarbrough      11 Freeport                7.38       7.46   10   
  2 Aniyah McCarthy            8 Uniondale               7.67       7.62    8   
  3 Niasha Batson             12 Uniondale               7.70       7.68    6   
  4 Cantee Cowan              10 Freeport                7.79       7.79    4   
  5 Janiya Cooke              11 Freeport                7.79       7.81    2   
  6 Kimmie Williams           12 Oceanside               7.94       7.95    1   
 
Event 5  Girls 1000 Meter Run Conference 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nicola Scaglione          12 Oceanside                       3:12.00   2  10   
  2 Nyah Porter               12 Freeport                        3:17.42   2   8   
  3 Tiffany-Ann Matturro      12 Massapequa                      3:17.75   2   6   
  4 Thalia Morisi              9 Massapequa                      3:20.14   2   4   
  5 Tara McWilliams           10 Massapequa                      3:20.76   2   2   
  6 Sumaira Mayan             10 Syosset                         3:26.07   1   1   
  7 Anaelie Mainville         10 Uniondale                       3:26.19   2 
  8 Mallory Ngitngit           9 Syosset                         3:26.36   1 
  9 Jenna Cottone             11 Farmingdale                     3:28.89   2 
 10 Emily Berg                 9 Syosset                         3:31.32   1 
 11 Mia Chang                 10 Farmingdale                     3:31.89   2 
 12 Jessell Solano            10 Westbury                        3:34.58   1 
 13 Jessica Cinamon            9 Oceanside                       3:37.93   1 
 14 Alexandra Mott            12 Farmingdale                     3:47.86   1 
 15 Christina Palmieri        11 Oceanside                       3:49.14   1 
 16 Nicole Pickett             9 Uniondale                       4:18.13   1 
 17 Ivy Garcia Lopez          10 Westbury                        4:27.18   1 
 
Event 9  Girls 600 Meter Run Conference 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alexandra Stasichin       10 Massapequa                      1:39.66   1  10   
  2 Rene''e Newton            10 Hempstead                       1:40.15   4   8   
  3 Enyero Omokeni            10 Freeport                        1:42.15   4   6   
  4 Nailah Jinks              10 Uniondale                       1:42.30   4   4   
  5 Jaclyn Portogallo         11 Massapequa                      1:46.50   1   2   
  6 Lizbeth Marine            11 Freeport                        1:47.26   4   1   
  7 Rojean Aminian            11 Syosset                         1:50.59   3 
  8 Stephanie Yormack         10 Syosset                         1:52.55   2 
  9 Madison Burke             12 Farmingdale                     1:52.93   4 
 10 Shania Jagda               9 Syosset                         1:53.46   3 
 11 Janaye Profitt            10 Uniondale                       1:58.49   1 
 12 Nicolette Lospitalier     12 Farmingdale                     2:01.25   3 
 13 Madison Pagano            11 Oceanside                       2:02.74   2 
 14 Kiara Speight              9 Freeport                        2:04.19   3 
 15 Sarah Visconti            11 Oceanside                       2:06.85   2 
 16 Whitney Fils Aime         10 Westbury                        2:28.52   3 
 17 Josseline Torres Chavez    9 Westbury                        2:36.73   2 
 
Event 11  Girls 55 Meter Hurdles Conference 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Zaria Fuller              12 Uniondale                          8.56   3  10   
  2 Chinyere Akazi            10 Uniondale                          9.06   3   8   
  3 Kyla Jackson              11 Freeport                           9.46   3   6   
  4 Quinci Easter             11 Freeport                           9.48   3   4   
  5 Josephine Alliano         12 Massapequa                         9.52   2   2   
  6 Madeline Levine           10 Oceanside                          9.75   3   1   
  7 Hannah Romano             11 Syosset                            9.81   3 
  8 Emma Romano               10 Oceanside                          9.95   2 
  9 Eesha Alladin             10 Syosset                            9.98   2 
 10 Melissa Moreno            11 Freeport                          10.09   2 
 11 Elizabeth Kaufmann        11 Farmingdale                       10.53   1 
 12 Marissa Seyfert           10 Farmingdale                       10.57   2 
 13 Emily Wagner              11 Syosset                           10.63   1 
 14 Gabrielle Mascioli        10 Farmingdale                       11.41   1 
 15 Jessica Herzog             9 Oceanside                         11.58   1 
 16 Deborah Lowe              10 Uniondale                         14.56   1 
 
Event 13  Girls 1500 Meter Run Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mayu Iio                  12 Syosset                         5:00.71   10   
  2 Andria Scaglione          12 Oceanside                       5:05.65    8   
  3 Nicola Scaglione          12 Oceanside                       5:11.02    6   
  4 Caitlin McCann            12 Syosset                         5:15.19    4   
  5 Kayla Schuler             10 Massapequa                      5:17.49    2   
  6 Nyah Porter               12 Freeport                        5:32.87    1   
  7 Jessell Solano            10 Westbury                        5:39.71  
  8 Nicole Conklin             9 Syosset                         5:40.59  
  9 Sera King                 12 Oceanside                       5:41.42  
 10 Maureen O''Callaghan      12 Massapequa                      5:41.44  
 11 Kerrin Heuser             12 Hicksville                      5:42.75  
 12 Erin Smyth                 9 Farmingdale                     6:36.36  
 13 Emily Hunt                10 Farmingdale                     6:38.47  
 14 Ivy Garcia Lopez          10 Westbury                        7:06.06  
 
Event 15  Girls 300 Meter Dash Conference 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alexandria Yarbrough      11 Freeport                          41.63   5  10   
  2 Enyero Omokeni            10 Freeport                          42.79   5   8   
  3 Niasha Batson             12 Uniondale                         43.73   5   6   
  4 Jillian Johnson            9 Massapequa                        44.67   4   4   
  5 Aniyah McCarthy            8 Uniondale                         44.94   5   2   
  6 Lindsey Webb              11 Hempstead                         44.98   5   1   
  7 Janiya Cooke              11 Freeport                          45.06   4 
  8 Jayda Wood                10 Hempstead                         45.96   4 
  9 Kayla Morisi              11 Massapequa                        46.52   3 
 10 Bridget Murphy             9 Massapequa                        47.82   3 
 11 Lisette Gaffney           10 Hempstead                         48.07   4 
 12 Mary Murray                9 Oceanside                         49.06   2 
 13 Kierra Lewis               9 Uniondale                         49.31   4 
 14 Jaqi Maldonado            12 Hicksville                        49.33   3 
 15 Catherine Diao            11 Syosset                           49.57   2 
 16 Kayla Mathew               9 Hicksville                        50.77   3 
 17 Sarah Shields             11 Farmingdale                       50.80   2 
 18 Amira Felician            12 Westbury                          51.22   3 
 19 Francesse Souffrant        9 Hicksville                        53.47   1 
 20 Louise Bonhomme           11 Westbury                          55.16   1 
 21 Marie Jules Fils           9 Westbury                          55.73   1 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Race Walk Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashleigh Wakely           11 Massapequa                      7:48.35   10   
  2 Katelyn Stealey           10 Massapequa                      8:23.66    8   
  3 Kelly Meyer               11 Massapequa                      8:25.79    6   
  4 Kelsey Gallagher          11 Farmingdale                     9:19.07    4   
  5 Chrissy Gilleran          12 Farmingdale                     9:27.56    2   
  6 Mackenzie Manyin          10 Oceanside                       9:40.41    1   
  7 Jessica Herzog             9 Oceanside                      10:14.68  
  8 Kesi Mathis               12 Uniondale                      10:17.42  
 
Event 19  Girls 4x800 Meter Relay Conference 1
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Massapequa  'A'                                             10:27.83   10   
     1) Tiffany-Ann Matturro 12         2) Kayla Schuler 10               
     3) Jaclyn Portogallo 11            4) Alexandra Stasichin 10         
  2 Oceanside  'A'                                              10:45.83    8   
     1) Sera King 12                    2) Ashley Segarra 12              
     3) Andria Scaglione 12             4) Nicola Scaglione 12            
  3 Syosset  'A'                                                10:51.38    6   
     1) Emily Berg 9                    2) Mallory Ngitngit 9             
     3) Sumaira Mayan 10                4) Samantha Goldberg 7            
  4 Uniondale  'A'                                              11:33.32    4   
     1) Anaelie Mainville 10            2) Zaria Fuller 12                
     3) Chinyere Akazi 10               4) Nailah Jinks 10                
  5 Freeport  'A'                                               11:45.62    2   
     1) Lizbeth Marine 11               2) Kiara Speight 9                
     3) Ashley Hernandez 10             4) Dajah Taylor 9                 
  6 Farmingdale  'A'                                            12:01.51    1   
     1) Jenna Cottone 11                2) Emily Hunt 10                  
     3) Mia Chang 10                    4) Leann Nicholas 10              
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay Conference 1
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Freeport  'A'                                                4:13.60   2  10   
     1) Enyero Omokeni 10               2) Efe Omokeni 11                 
     3) Nyah Porter 12                  4) Alexandria Yarbrough 11        
  2 Massapequa  'A'                                              4:22.85   2   8   
     1) Kayla Schuler 10                2) Josephine Alliano 12           
     3) Thalia Morisi 9                 4) Jillian Johnson 9              
  3 Uniondale  'A'                                               4:24.74   2   6   
     1) Kierra Lewis 9                  2) Niasha Batson 12               
     3) Janaye Profitt 10               4) Deborah Lowe 10                
  4 Syosset  'A'                                                 4:26.84   2   4   
     1) Eesha Alladin 10                2) Caitlin McCann 12              
     3) Mayu Iio 12                     4) Rojean Aminian 11              
  5 Oceanside  'A'                                               4:34.80   1   2   
     1) Racquel Kelly 9                 2) Maia Jerchower 11              
     3) Emma Romano 10                  4) Kimmie Williams 12             
  6 Farmingdale  'A'                                             4:56.79   1   1   
     1) Elizabeth Kaufmann 11           2) Madison Burke 12               
     3) Nicolette Lospitalier 12        4) Ashley Pantano 9               
 
Event 23  Girls 4x200 Meter Relay Conference 1
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hempstead  'A'                                               1:52.81   2  10   
     1) Rene''e Newton 10               2) Lisette Gaffney 10             
     3) Jayda Wood 10                   4) Lindsey Webb 11                
  2 Freeport  'A'                                                1:53.65   2   8   
     1) Janiya Cooke 11                 2) Cantee Cowan 10                
     3) Savannah James 10               4) Kyla Jackson 11                
  3 Uniondale  'A'                                               1:54.40   2   6   
     1) Elizabeth Glashen 11            2) Aniyah Jackson 8               
     3) Vivian Agho 9                   4) Amayah Hall 10                 
  4 Massapequa  'A'                                              1:55.81   2   4   
     1) Kayla Morisi 11                 2) Bridget Murphy 9               
     3) Sophia Theodorous 11            4) Jillian Sampson 9              
  5 Farmingdale  'A'                                             1:59.54   1   2   
     1) Zipporah Muse 10                2) Jenna Monteagudo 11            
     3) Sarah Shields 11                4) Marissa Seyfert 10             
  6 Oceanside  'A'                                               2:01.39   1   1   
     1) Melissa Wilmer 11               2) Christina Sofocli 10           
     3) Shannon DiDominca 9             4) Alexandria Dato 10             
  7 Syosset  'A'                                                 2:03.70   2 
     1) Sumaira Mayan 10                2) Stephanie Yormack 10           
     3) Shania Jagda 9                  4) Emily Wagner 11                
  8 Hicksville  'A'                                              2:11.04   1 
     1) Jaqi Maldonado 12               2) Kayla Mathew 9                 
     3) Madison Muentes 9               4) Francesse Souffrant 9          
 
Event 25  Girls Long Jump Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dieusi Armand             12 Westbury            17-09.00   17-10.00   10   
  2 Efe Omokeni               11 Freeport            16-11.00   16-07.00    8   
  3 Leann Nicholas            10 Farmingdale         16-05.25   16-06.00    6   
  4 Kendra Parmelee           11 Oceanside           16-03.00   16-04.25    4   
  5 Quinci Easter             11 Freeport            15-05.00   16-04.00    2   
  6 Alexandra Stasichin       10 Massapequa          15-08.25   16-01.00    1   
  7 Hailee Comple             10 Farmingdale         15-04.25   14-09.25  
  8 Katelyn Geisler           10 Massapequa          14-06.00   14-05.00  
  9 Ashley Hernandez          10 Freeport            14-08.00   14-00.00  
 10 Melissa Wilmer            11 Oceanside           13-09.25   13-07.50  
 
Event 27  Girls High Jump Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zaria Fuller              12 Uniondale            5-04.00    5-04.00   10   
  2 Dieusi Armand             12 Westbury             5-00.00    5-02.00    8   
  3 Jada White                12 Massapequa           4-10.00    4-08.00    6   
  4 Imani Simmons             11 Uniondale            4-10.00   J4-08.00    4   
  5 Josephine Alliano         12 Massapequa           4-06.00    4-06.00    1.50
  5 Briana Castillo           12 Westbury             4-10.00    4-06.00    1.50
  7 Efe Omokeni               11 Freeport             4-04.00    4-04.00  
  8 Jenna Cottone             11 Farmingdale          4-04.00    4-00.00  
 
Event 29  Girls Triple Jump Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dieusi Armand             12 Westbury            39-00.50   38-02.25   10   
  2 Leann Nicholas            10 Farmingdale         37-02.50   36-08.00    8   
  3 Quinci Easter             11 Freeport            36-09.00   36-02.00    6   
  4 Hailee Comple             10 Farmingdale         34-05.00   35-01.50    4   
  5 Elizabeth Glashen         11 Uniondale           35-02.00   34-00.00    2   
  6 Chinyere Akazi            10 Uniondale           32-05.50   32-11.50    1   
  7 Kendra Parmelee           11 Oceanside           33-06.00   31-07.50  
  8 Melissa Wilmer            11 Oceanside           29-04.00   30-10.00  
  9 Sabrina Johnson           10 Freeport            26-06.00   29-06.00  
 10 Hannah Levine             11 Oceanside           26-09.00   26-08.00  
 
Event 31  Girls Shot Put Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sarah Lewis               11 Massapequa          32-00.50   32-06.50   10   
  2 Faith Shaw                11 Westbury            32-10.00   32-03.25    8   
  3 Emma Forman               10 Massapequa          31-07.50   31-05.00    6   
  4 Kendra Parmelee           11 Oceanside           29-01.00   30-03.50    4   
  5 Zaria Graham              11 Westbury            28-09.00   30-03.00    2   
  6 Hayley Matthews           12 Freeport            22-04.00   29-01.00    1    28-07.25
  7 Brenda Diaz               12 Westbury            32-00.00  J29-01.00   28-05.25
  8 Khamilia Jones            11 Uniondale           28-09.75   27-02.25  
  9 Nicola Ford               11 Oceanside           27-02.50   27-01.00  
 10 Danielle Whelan           12 Massapequa          28-09.75   26-10.00  
 11 Ashley Makolo             11 Uniondale           31-11.25   26-06.50  
 12 Christine Duroseau        11 Farmingdale         23-09.00   25-01.25  
 13 Isabella Aronson           9 Syosset             28-05.00   24-07.25  
 14 Ryann Passuello           11 Oceanside           25-05.50   23-06.50  
 15 Mia Almonte               12 Freeport            22-05.00   22-05.25  
 16 Zipporah Muse             10 Farmingdale         19-10.00   19-11.00  
 17 Kerry Stuparich           11 Freeport            22-00.00   19-07.25  
 18 Delaney Diaz               9 Syosset             13-11.75   12-02.50  
 
Event 33  Girls Pole Vault Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Annie Hatziioannou        11 Syosset              8-06.00    8-06.00   10   
  2 Hannah Romano             11 Syosset              8-06.00   J8-06.00    8   
  3 Madeline Levine           10 Oceanside            8-03.00   J8-06.00    6   
  4 Jenna Monteagudo          11 Farmingdale          7-00.00    7-00.00    4   
  5 Amanda Bentsen            10 Oceanside            7-00.00   J7-00.00    2   
  6 Emily Wagner              11 Syosset              8-00.00    6-06.00    1   
  7 Christina Sofocli         10 Oceanside            6-00.00    6-00.00  
 
Event 35  Girls Weight Throw Conference 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Danielle Whelan           12 Massapequa          37-03.75   39-00.50   10   
  2 Sarah Lewis               11 Massapequa          37-06.75   35-05.00    8   
  3 Khamilia Jones            11 Uniondale           30-00.00   30-00.75    6   
  4 Isabella Aronson           9 Syosset             29-08.50   28-00.50    4   
  5 Ashley Makolo             11 Uniondale           24-01.50   28-00.25    2   
  6 Christalee Pringle        11 Uniondale           28-03.25   27-03.50    1   
  7 Nicola Ford               11 Oceanside           20-06.00   23-01.75  
  8 Nicole Pepe               12 Oceanside           21-06.00   22-03.75  
  9 Ryann Passuello           11 Oceanside           21-09.50   22-01.50  
 10 Delaney Diaz               9 Syosset             12-11.50   14-02.25  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Massapequa                 125.50     2) Freeport                   97   
    3) Uniondale                   86        4) Oceanside                  74   
    5) Syosset                     54        6) Westbury                   39.50
    7) Farmingdale                 32        8) Hempstead                  19